روز دختر چه روزی است؟

روز دختر چه روزی است؟

دختر طلا

شیرین بلا

جیگر بابا

پیشاپیش ولادت حضرت معصومه «ع»

روز دختر رو بـه تمام دختر خانم هاي‌ گل تبریک میگم

پیشاپیش روزتون مبارک

پنجشنبه 13 تیر ماه روز دختر گرامی باد

 

روز دختر چه روزی است؟

ماهیت روز دختر

بافت و شیرازه یک جامعه قطعا بـه حضور و جایگاه دختران ان جامعه و فرهنگ عمومی کشور بستگی دارد. لذا سلامتی و توانمندی فرهنگی و حضور اجتماعی آنان در صحنه ها و ابعاد مختلف رویداد ها و سیاست هاي‌ کشور لازم و ضروری اسـت.

 

بـه همین علت روزی را بـه نام دختران باید تعیین می نمود تا بهانه مناسبی برای گرامیداشت این مقام و ترویج تعالیم و یا آموزش درست نحوه زندگی با بهرهگیری از فرهنگ ایرانی و اسلامی باشد. ان تعالیم میتواند شامل مواردی باشد کـه در ادامه بـه عده اي از آنان اشاره خواهیم نمود.

 

تعالیمی کـه بـه رشد جامعه کم خواهد کرد عبارتند از: احیا، التیام و تقویت ارزش هاي‌ فرهنگی ـ اجتماعی مطلوب دختران و اهتمام ملی برای التیام وضعیت دختران در جامعه، موانع و چالش هاي‌ پیش روی دختران و معرفی و احیای حقوق، مسئولیت ها و نقش زنان در جامعه برای دختران و غیره.

روز دختر چه روزی است؟

روز دختر در ایران

نام گذاری روز ملی دختران در زادروز ولادت حضرت فاطمه معصومه «س»؛ حرکتی نمادین برای گوشزد کردن شخصیت حضرت معصومه «س» و ترویج ابعاد وجودی این دختر اهل بیت در بین دختران مسلمان ودر نهایت الگوسازی از شخصیت ان حضرت برای دختران این مرز و بوم اسـت. این روز درسال 1385 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم هاي‌ رسمی کشور درج گردید در حالی کـه سازمان ملل درسال 2012 بـه فکر انجام این نوع حرکت فرهنگی در تقویم هاي‌ میلادی افتاد.

 


حتما بخوانید:  اس ام اس تبریک روز دختر | متن تبریک روز دختر | عکس نوشته روز دختر


 

روز دختر در ایران باستان

در ایران باستان، روزی مبنی بر روز دختر وجود نداشت. اما پنجم ماه اسفند روز سپندارمذگان یا اسفندگان، بـه عنوان روز زمین و زن گرامی داشته می شد. سپندارمذ، نام الهه و نگهبان سرزمین سبز اسـت. از این رو روز دختر ؛ روز مادر و روز زن، همگی در پنجم ماه اسفند جشن گرفته می شده اسـت.

 

روز دختر در کشورهای دیگر

همان طور کـه گفتیم، روز دختر در ایران برابر با تولد حضرت معصومه «س» می‌باشد. اما در دیگر کشور های غیر اسلامی، روز دختر برابر با 8 مارچ می‌باشد. این روز از سال 2012 از سوی سازمان ملل متحد بـه عنوان روز بین المللی دختر ثبت شده اسـت.

 

یکی از اصلی ترین اهداف ایجاد روزی بـه نام روز دختر ؛ حمایت از دختران جامعه و افزایش سطح درک و آگاهی افراد در مورد نابرابری جنسیتی بوده اسـت. نابرابری جنسیتی امری اسـت کـه از دیرباز زنان و دختران در اکثر نقاط جهان با ان روبه رو هستند.

 

روز دختر چه روزی است؟

جملاتی برای تبریک روز دختر

 

تمام عروسک‌هاي‌ دنیا تا همیشه یتیم می ماندند اگر خدا دختر را نمی‌‌آفرید. روز دختر مبارک

 

روز دختر چه روزی است؟

 

دختر یعنی تمام لحظه‌ هاي‌ خوب لبخند هاي‌ خدا از ته دل. از ابتدای ریشه زدن ریشه‌ هاي‌ زندگی در خاک وجود تک تک انسان‌ها. روزت مبارک دختر این سرزمین

 

روز دختر چه روزی است؟

 

دختر یعنی کاشتن هر روز یک درخت و کمک بـه سبزتر کردن صمیمیت انسان‌ها. روز دختر خجسته باد

 

روز دختر چه روزی است؟

 

دختران فرشتگانی هستند از آسمان برای پر کردن قلب ما با عشق بی پایان.
روز دختر بر دختران امروز و مادران فردا مبارک.

 

روز دختر چه روزی است؟

 

امروز روز توست، امیدوارم از لحظه لحظه زندگیت لذت ببری و بـه تمام خواسته‌ هاي‌ زندگیت برسی
عرض تبریک بـه بهترین دختر دنیا
روز دختر مبارک

 

روز دختر چه روزی است؟

 

روز دختر بر همه ی ان موجودات پاک و الهی کـه وجودشان مایه حیات بشر اسـت خجسته باد.

 

روز دختر چه روزی است؟

 

روز دختر چه روزی است؟

سخنان حضرت محمد «ص» در مورد دختر

 

شخصی کـه دارای فرزندان دختر می‌باشد و بـه آن ها نیکی نماید، از گزند آتش جهنم در امان خواهد بود

 

روز دختر چه روزی است؟

 

شخصی کـه دارای یک فرزند دختر باشد، این دختر برای او از هزار حج، هزار جهاد در راه خدا، قربانی هزار شتر و از هزار مهمانی دادن بهتر اسـت.

 

روز دختر چه روزی است؟

 

دختران فرزندان خوب و نیکویی هستند؛ زیرا انها مایه خوشی و انس بوده و از شـما پرستاری می‌کنند

 

روز دختر چه روزی است؟

 

در هر روز دوازده برکت و رحمت الهی بر خانه اي کـه در ان دختران زندگی میکنند نازل میگردد؛ و ان منزل مورد زیارت و دیدار ملائکه قرار می‌گیرد؛ و ان ملائکه برای پدر ان دختران- در هر روز و شب- ثواب پرستش یکسال را در نامه عمل او می‌نویسند

 

روز دختر چه روزی است؟

 

شخصی کـه دارای یک فرزند دختر باشد خدای متعال کمک کار و معین او بوده و برکت و مغفرتش را شامل او خواهد ساخت

 

روز دختر چه روزی است؟

 

شخصی کـه دارای دو دختر یا دو خواهر باشد و بـه آن ها نیکی کند، نزدیک بودن جای او-در بهشت- با جایگاه من، مانند نزدیکی دو انگشت سبابه و وسط خواهد بود

 

روز دختر چه روزی است؟

 

شخصی کـه دارای فرزند دختر می‌باشد و بـه ان دختر اذيت نرسانده و وی را مورد توهین قرار نداده و فرزند پسرش را بر او ترجیح ندهد، خدای متعال چنین شخصی را وارد بهشت می‌نماید

 

جدیدترین مطالب سایت