بروزرسانی : 13 دی 1398

بیوگرافی شهید سردار سلیمانی + زندگی و نحوه شهادت

بیوگرافی شهید سردار سلیمانی + زندگی و نحوه شهادت

بیوگرافی شهید سردار سلیمانی

شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده خستگی‌ناپذیر جبهه‌هاي‌‌ حق علیه باطل سحرگاه امروز «13 دی‌ماه» در حمله بالگردهای آمریکایی به خودروی حامل وی در اطراف فرودگاه بغداد، شهد شیرین شهادت را سر کشید و به یاران شهیدش پیوست.

سرلشکر شهید قاسم سلیمانی درسال ۱۳۳۵ درروستای کوهستانی و دورافتاده قنات ملک در شهرستان رابر استان کرمان به دنیا آمد.

نخستین عکس از شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی منتشر شد.

این عکس منتصب به سردار سلیمانی اسـت و مجله تالاب صحت عکس را تایید و یا تکذیب نمیکند.

بیوگرافی شهید سردار سلیمانی + زندگی و نحوه شهادت

نحوه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی

در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه به همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان به شهادت رسیدند.

شهید سردار حاج قاسم سلیمانی سردار سپاه اسلام، بامداد امروز درپی حمله بالگردهای آمریکایی به فیض شهادت نائل آمد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه‌اي اخبار مربوط به شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تایید کرده اسـت.

سپاه پاسداران در اطلاعیه خود آورده اسـت: سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی پس از عمری مجاهدت بامداد امروز در حمله بالگردهای آمریکایی به شهادت رسید.

وی در ۱۲ سالگی، پس از پایان تحصیـلات دوره ابتدایی، زادگاه خودرا ترک کرد و مشغول به کار بنایی در کرمان شد و چندی بعد نیز به عنوان پیمانکار در سازمان آب مشغول به کار شد ودر همان سال‌ها نیز فعالیت‌هاي‌‌ انقلابی خودرا آغاز کرد.

وی کـه پس از پیروزی انقلاب، به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. او در ابتدای جنگ فرماندهی دو گردان از نیروهای کرمانی را برعهده داشت تا این‌که با پیشنهاد شفاهی سردار شهید حسن باقری، تیپ جدیدی از نیروهای کرمان را تشکیل داد کـه اندکی بعد در زمستان سال ۶۱ به لشکر ۴۱ ثارالله ارتقا یافت کـه شامل نیروهایی از کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان می ‌شد.

وی در طول دوران دفاع مقدس، با لشکر تحت‌ امر خود در عملیات‌هاي‌‌ زیادی از جمله، والفجر ۸؛ کربلای ۴؛ کربلای ۵ و تک شلمچه حضور موثر داشت.

بیوگرافی شهید سردار سلیمانی + زندگی و نحوه شهادت

لشکر 41 ثارالله را باید جزو لشکرهای خط شکن سپاه درسال‌هاي‌‌ دفاع مقدس نامید کـه نیروهای ان نقش بسزایی در عملیات‌هاي‌‌ بزرگی مثل والفجر8؛ کربلای5 و… داشتند.

اگر برای تعداد زیادی از همرزمان قاسم سلیمانی، جنگ در تابستان سال 67 به اتمام رسید، ولی برای او آغاز دوران جدیدی در میادین نبرد بود.

وی به واسطه حضور مدر مرزهای شرقی و سابقه مبارزه با اشرا و باندهای مواد مخدر در مرزهای ایران و افغانستان، درسال ۱۳۷۶ از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌اي، فرماندهی کل قوا از کرمان به تهران فراخوانده و مسئولیت نیروی قدس سپاه به او سپرده شد.

بیوگرافی شهید سردار سلیمانی + زندگی و نحوه شهادت

از جمله نقاط درخشان فرماندهی سردار سلیمانی بر نیروی قدس، تقویت حزب‌الله لبنان و گروه‌هاي‌‌ مبارز فلسطینی بود کـه نمود عینی ان را در نبردهای متعددی ازجمله جنگ ۳۳روزه حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی و پیروزی مبارزان فلسطینی در جنگ ۲۲ روزه غزه علیه ارتش مجهز اسرائیل دیدیم.

در واقع قاسم سلیمانی توانسته بود استراتژی جمهوری اسلامی یعنی کمک به گروه هاي‌‌ مبارز علیه اسرائیل را به خوبی دنبال کرده و هرروز دراین مسیر گام هاي‌‌ دیگری بردارد.

قاسم سلیمانی درسال ۱۳۸۹ با حکم حضرت آیت‌الله خامنه‌اي فرمانده معظم کل قوا با یک درجه ارتقا به درجه سرلشکری نائل آمد اما هنوز هم در افکار عمومی همه ی ی ی وی را «حاج قاسم» می خوانند.

بیوگرافی شهید سردار سلیمانی + زندگی و نحوه شهادت

اما این پایان ماجرا نبود. با توطئه جدید غرب و پشتیبانی مالی کشورهایی مانند عربستان سعودی، کـه به شکل گیری گروهک‌هاي‌‌ تروریستی تکفیری اعم از گروه تروریستی گروه تروریستی گروه تروریستی داعش و جبهه‌النصرة در منطقه انجامید، قاسم سلیمانی ماموریتی تازه یافت و ان هم مقابله با این تهدیدات در دو کشور عراق و سوریه بود.

سلیمانی در عراق «حشد الشعبی» ودر سوریه «بسیج مردمی» «قوات دفاع وطنی» را شکل داد و با کمک آنها و هدایت و مشاوره نیروی قدس سپاه، طی 6 سال، بساط تروریست‌ها دراین دو کشور تقریباً جمع شد.

در واقع باید این طور گفت کـه او و نیروهایش کـه با تقاضای رسمی دولت‌هاي‌‌ سوریه و عراق، به این دو کشور رفتند، مانع سقوط دمشق و بغداد شدند و هم او بود کـه با سفر به مسکو، نقش بسزایی در همراه کردن روسیه و پوتین برای ورود به میدان نبرد سوریه داشت.

بیوگرافی شهید سردار سلیمانی + زندگی و نحوه شهادت

شاید یکی از اهداف اصلی دشمنان برای سقوط سوریه، قطع کردن ارتباط ایران و حزب‌الله لبنان بود ولی با شکست گروه تروریستی گروه تروریستی گروه تروریستی داعش و نقش آفرینی نیروی قدس در سوریه و عراق، یک حلقه مستحکم به نام حلقه مقاومت تشکیل شد و زنجیره ایران، عراق، سوریه و لبنان و فلسطین را به هم متصل کرد.

جای تردید نیست کـه این موضوع خلاف خواست کشور ایالات امریکا و اسرائیل اسـت ولی با فرماندهی «قاسم سلیمانی» در عمق میدان و تشکیل بسیج مردمی در سوریه و عراق این موضوع به واقعیت بدل گشت و اتحادی از جنس پاسداران، فاطمیون، زینبیون، حیدریون و… ایجاد کرد.

نقش بی‌بدیل سردار سلیمانی در مدیریت منطقه و مقابله با دشمنان، القابی چون «شبح فرمانده»؛ «قدرتمندترین فرد خاورمیانه» و «کابوس اسرائیل» را از سوی آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها، برای او به دنبال داشته اسـت.

بیوگرافی شهید سردار سلیمانی + زندگی و نحوه شهادت

حضور موثر حاج قاسم در صحنه مبارزه با گروه تروریستی گروه تروریستی گروه تروریستی داعش و  شکست این توطئه‌ صهیونیستی در منطقه باعث شد تا در اسفندماه ۱۳۹۷ نشان ذوالفقار به عنوان عالی‌ترین نشان نظامی ایران از سوی فرمانده معظم کل قوا به سردار سلیمانی اهدا شود.

سرانجام این فرمانده خستگی‌ناپذیر جبهه‌هاي‌‌ حق علیه باطل سحرگاه امروز «13 دی‌ماه» در حمله بالگردهای آمریکایی به خودروی حامل وی در اطراف فرودگاه بغداد، شهد شیرین شهادت را سر کشید و به یاران شهیدش پیوست.

حاج قاسم سلیمانی در دل همه ی ی ی ایرانیان جا داشت و امیدواریم به زودی انتقام سختی از عوامل این جنایت گرفته شود.

منبع: shomanews.com

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت