بروزرسانی : 6 آبان 1402

حقایقی عجیب در مورد خانه رویایی بیل گیتس

حقایقی عجیب در مورد خانه رویایی بیل گیتس

آیا تا بـه حال فکر کرده‌اید کـه خانه بیل گیتس چگونه اسـت؟ همان طور کـه تصور می کنید عمارت بیل گیتس، نجیب زاده تجاری، نابغه نیست. بیل گیتس با دارایی خالص 124 میلیارد دلار، سومین مرد ثروتمند آمریکا از نظر فوربس اسـت. ساخت خانه بیل گیتس “Xanadu 2.0” هفت سال طول کشید و اکنون یکی از گرانترین خانه هاي‌ جهان اسـت. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از حقایقی در مورد خانه بیل گیتس را منتشر کرده ایم.

20 واقعیت درباره خانه بیل گیتس که باید بدانید

ارزش املاک بیل گیتس در مجموع حدود 170 میلیون دلار اسـت. بزرگترین و مورد بحث گیتس، خانه بیل گیتس یا Xanadu 2.O اسـت کـه توسط امنیت عالی پوشانده شده اسـت. 300 کارگر ساختمانی کـه 100 نفر از آن ها برقکار بودند بـه مدت هفت سال در محل کار کردند. این خانه دارای 7 اتاق خواب، 6 آشپزخانه و 24 حمام اسـت. 10 مورد از این حمام ها دارای وان یا جکوزی هستند.

همچنین یک سونا، اتاق بخار، و رختکن جداگانه، یک اتاق غذاخوری بزرگ 1000 فوت مربع نیز وجوددارد. شن و ماسه در ساحل داخل عمارت حدس زده می شود کـه از هاوایی وارد شده باشد. طراحی داخلی توسط طراح داخلی مشهور تیری دسپون. مشهور بـه بازسازی فضای داخلی ریتز در پاریس و پالم کورت در هتل پلازا در نیویورک.

حقایقی درباره خانه بیل گیتس 

بیل گیتس، کـه در سراسر جهان بـه عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار موفق و یکی از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت شناخته می شود، چهارمین فرد ثروتمند در جهان امروز اسـت. او یک بازرگان، نیکوکار و سرمایه گذار برجسته آمریکایی اسـت. تا ماه می 2021؛ دارایی خالص او 144 میلیارد دلار اسـت.

بیل و ملیندا گیتس بـه طور جمعی دارایی زیادی باهم دارند. ارزش تمام دارایی هاي‌ انها در مجموع حدود 170 میلیون دلار آمریکا تخمین زده می شود. برخی از املاک آن ها عبارتند از یک خانه ساحلی شش خوابه در دل مار، یک عمارت 13600 فوت مربعی در ایندیان ولز، یک ویلا در فلوریدا کـه دارای اسکله قایق تفریحی خصوصی خود اسـت، یک ملک 18 میلیون دلاری در رانچو سانتافه، یک ویلا در مونتانا، و چندین ملک در ولینگتون، فلوریدا.

با این حال، بزرگترین و مورد بحث انها خانه بیل گیتس یا Xanadu 2.O اسـت. نام Xanadu 2.O در استفاده معمولی رایج شد زیرا این عمارت شباهتی بـه محل اقامت چارلز کین، Xanadu در فیلم مشهور Citizen Kane دارد. این ملک 66000 فوت مربعی درکنار تپه اي در مدینه، واشنگتن قرار دارد. این خانه مشرف بـه دریاچه واشنگتن اسـت.

این خانه رویایی نه تنها از نظر فناوری نوآورانه اسـت، بلکه سبز و دوستدار محیط زیست نیز هست. Bohlin Cywinski Jackson و Cutler-Anderson Architects این عمارت را طراحی کردند. عمارتی کـه عمدتاً توسط امنیت عالی و عدم تمایل ساکنان برای نگاه کردن بـه ان پوشانده شده اسـت، ویژگی هاي‌ بسیار جالبی دارد. بیایید بـه تعدادی از خانه هاي‌ بیل گیتس کـه برای جهان خارج شناخته شده اسـت نگاهی بیندازیم:


مطالب مشابه: تصمیم عجیب ثروتمندترین مرد جهان «بیل گیتس»


1. 300 کارگر ساختمانی در خانه بیل گیتس

300 کارگر ساختمانی در خانه بیل گیتس

حدود سیصد کارگر ساختمانی کـه صد نفر از آن ها برقکار بودند در محل برای ساخت و ساز کار کردند. این طراحی پیچیده در مجموع هفت سال طول کشید تا بـه شکل فیزیکی خود ظاهر شود.

این عمارت با هزینه سرسام آور شصت و سه میلیون دلار در زمینی کـه بـه قیمت گزاف دو میلیون دلار درسال 1988 خریداری شد ساخته شده اسـت. امروز کل مجموعه 130 میلیون دلار ارزش دارد. مالیات سالانه قابل پرداخت بر روی ملک بـه تنهایی 1 میلیون دلار اسـت.

2. اتصال از طریق تونل خصوصی

اتصال از طریق تونل خصوصی

ورود بـه محوطه عظیم از طریق یک تونل خصوصی اسـت. این تونل عمارت را بـه بزرگراه 106 متصل میکند. در هنگام ورود، میتوان از 84 پله سرسام آور پایین رفت یا با آسانسور بـه طبقه همکف رفت.

3. سالن بدنسازی 25000 فوت مربع

سالن بدنسازی 25000 فوت مربع

این عمارت دارای یک سالن ورزشی بـه مساحت 25000 فوت مربع اسـت کـه با سنگ کوه استخراج شده از شمال غربی اقیانوس آرام پوشیده شده اسـت. مجموعه ورزشی همچنین دارای اسپا و اتاق ترامپولین با سقف 20 فوتی اسـت.

4. 60 فوت استخر سرپوشیده / روباز | داخل خانه بیل گیتس

60 فوت استخر سرپوشیده / روباز | داخل خانه بیل گیتس

یک استخر مجلل 60 فوتی بـه گونه اي قرار داده شده اسـت کـه بخشی از ان در داخل و بخشی از ان در فضای باز قرار می‌گیرد. با این حال، یک رنده زیر آب بـه شناگر اجازه میدهد تا بین دو بخش حرکت کند بدون این کـه از آب خارج شود. این استخر همچنین دارای سیستم موسیقی زیر آب اسـت.

این خانه بـه سبک لژ اقیانوس آرام ساخته شده اسـت کـه تحت تأثیر مواد موجود در منطقه شمال غربی اقیانوس آرام اسـت. از درختان صنوبر 500 ساله داگلاس استفاده شد. گفته می شود کـه در ساخت ان از نیم میلیون کنده چوب استفاده شده اسـت.

5. اتاق خواب های مجلل و امکانات رفاهی

اتاق خواب های مجلل و امکانات رفاهی

هفت اتاق خواب، شش آشپزخانه و بیست و چهار حمام در خانه وجوددارد. حداقل ده مورد از این حمام ها دارای وان یا جکوزی هستند. تعداد زیادی آشپزخانه در گوشه و کنار خانه بزرگ قرار گرفته اند، بـه گونه اي کـه فرد مهم نیست کجا باشد، حداقل بـه یک آشپزخانه در خانه نزدیک اسـت. سونا، اتاق بخار و رختکن جداگانه نیز وجوددارد. کف خانه گرم می شود و محیطی بسیار راحت را برای ساکنان ان در ماه هاي‌ خنک تضمین می‌کند.

یک اتاق غذاخوری بزرگ 1000 فوت مربعی وعده پذیرایی از تعداد زیادی مهمان را بدون شلوغی میدهد. همچنین دارای یک سیستم سرور سراسری و یک مهمانخانه با مساحت 1900 فوت مربع در ملک اسـت. این ملک در پناه زمین اسـت. بـه گونه اي ساخته شده اسـت کـه محیط اطراف بـه تنظیم دما کمک می‌کند. درختان بلند دراین مجموعه کاشته شده اسـت کـه بـه کاهش تلف گرما کمک می‌کند.

6. شن و ماسه وارداتی از هاوایی

شن و ماسه وارداتی از هاوایی

شن و ماسه در ساحل داخل عمارت عموماً گمان میرود کـه از هاوایی صادر شده اسـت. این خانه بـه پانل هایي تقسیم شده اسـت کـه بـه صورت پلکانی بـه شکل یک تپه 170 فوتی اسـت. این عامل تضمین میکند کـه عمارت جالب بـه نظر می‌رسد و مناظر جالبی را بـه دریاچه مجاور و مناطق با چشم انداز دقیق ارائه می‌دهد.

هنگامی کـه از فاصله دور مشاهده می شود، تفاوت هاي‌ سطحی کـه بـه عنوان بخشی از چشم انداز و ساختار ساخته شده طراحی شده اسـت، ان را شبیه خانه اي ساخته شده بر روی تپه ها میکند و هاله اي افسانه اي بـه ان می بخشد. حدود 300 کارگر ساختمانی کـه 100 نفر آن ها برقکار بودند در محل برای ساخت و ساز کار کردند.

7. سینمای خانگی برای 20 مهمان

سینمای خانگی برای 20 مهمان

یک سینمای خانگی ویژه در داخل خانه می‌تواند حداقل 20 مهمان را روی صندلی ها و مبل هاي‌ مخملی در خود جای دهد. بـه ساکنان و بازدیدکنندگان خود یک تجربه کامل از تماشای فیلم را میدهد، چه با یک صفحه فیلم بزرگ و یک دستگاه پاپ کورن.

یک سیستم حسگر خودکار با تکنولوژی بالا برای کنترل بر آب و هوا و روشنایی اتاق استفاده می شود. مهمانان می توانند دما و روشنایی اتاق ها را بنا بـه سلیقه خود تغییر دهند. موسیقی از بلندگوهایی کـه پشت کاغذ دیواری ها قرار گرفته اند پخش می شود.


مطالب مشابه: تفکرات جالب «بیل گیتس» نابغه تکنولوژی


8. سالن پذیرایی برای 200 نفر در خانه بیل گیتس

سالن پذیرایی برای 200 نفر در خانه بیل گیتس

تالار پذیرایی 2300 فوت مربعی با ظرفیت 200 رویه برای مهمانی کوکتل و 150 روکش برای مهمانی شام بـه ویژه برای مجالس و مهمانی هاي‌ بزرگ طراحی شده اسـت. همچنین دارای یک صفحه نمایش ویدیویی 22 فوتی اسـت کـه می‌تواند برای اهداف متعدد، از نمایش فیلم ها یا فیلم هاي‌ مورد نظر گرفته تا تنظیم تصاویر مجازی یا پس زمینه برای رویداد های بزرگ استفاده شود.

یکیدیگر از ویژگی هاي‌ این منطقه یک شومینه آهکی بـه عرض شش فوت اسـت کـه بر یک دیوار غالب اسـت. این دیوارها دارای صفحه نمایش هاي‌ کامپیوتری بـه ارزش 80000 دلار هستند کـه در ان نقاشی ها، آثار هنری و عکسها قابل نمایش هستند کـه در دستگاه هایي بـه ارزش 150000 میلیون دلار ذخیره می شوند.

9. آی.تی. سیستم حسگر یکپارچه برای نظارت بر آب و هوا در داخل خانه

آی.تی. سیستم حسگر یکپارچه برای نظارت بر آب و هوا در داخل خانه

یک سیستم حسگر خودکار با تکنولوژی بالا برای کنترل بر آب و هوا، روشنایی و سایر ویژگی‌هاي‌ کلیدی هر اتاق بـه منظور ایجاد اسانی برای ساکنان استفاده می شود. اگر چه میهمانان خودکار هستند، اما می توانند دما و روشنایی اتاق‌ها را بنا بـه سلیقه خود تغییر دهند. سیستم هاي‌ موسیقی پشت کاغذ دیواری هاي‌ اتاق ها نصب می شود و می‌توان ان را درصورت تقاضای پخش کرد.

پیش از این، بیل گیتس میخواست تمام ویژگی هاي‌ خانه توسط مهمانان از طریق پین الکترونیکی پوشیدنی کـه هنگام ورود بـه عمارت بـه آن ها داده می شد، تنظیم شود. با این حال، معلوم نیست کـه آیا این آرزوی او محقق شد یا خیر. 7 اتاق خواب، 6 آشپزخانه و 24 حمام در خانه وجوددارد. سونا، اتاق بخار و رختکن جداگانه نیز وجوددارد. یک سالن ورزشی بـه مساحت 25000 فوت مربع وجوددارد.

10. طراحی داخلی توسط تیری دسپونت معروف

طراحی داخلی توسط تیری دسپونت معروف

طراحی داخلی خانه توسط طراح داخلی مشهور تیری دسپونت انجام شده اسـت. او همچنین برای بازسازی فضای داخلی ریتز در پاریس و پالم کورت در هتل پلازا در نیویورک اعتبار دارد. مجموعه ورزشی دارای یک اتاق ترامپولین با سقف 20 فوتی اسـت.

11. آثار هنری به ارزش 150000 دلار روی دیوار

آثار هنری به ارزش 150000 دلار روی دیوار

دیوارها دارای صفحه نمایش کامپیوتری هستند کـه 80000 دلار ارزش دارند. دراین صفحات می‌توان نقاشی ها، آثار هنری و عکسها را بـه نمایش گذاشت. داده ها در دستگاه هایي بـه ارزش 150000 میلیون دلار ذخیره می شوند.

این کتابخانه دارای یک کتابخانه عظیم 2100 فوت مربعی با سقف گنبدی شکل و چشمی اسـت. همچنین دارای دو قفسه کتاب مخفی با یک نوار مخفی اسـت. این کتابخانه یک نسخه خطی لئوناردو داوینچی متعلق بـه قرن شانزدهم بـه ارزش 30.8 میلیون دلار را ذخیره می‌کند. نقل قولی روی سقف از “گتسبی بزرگ” وجوددارد، “او راه طولانی را تا این چمن آبی پیموده بود، و رویای او باید آن قدر نزدیک بـه نظر می‌رسید کـه بـه سختی نتوانسته بود ان را درک کند.”

12. کتابخانه عظیم در خانه بیل گیتس

کتابخانه عظیم در خانه بیل گیتس

این عمارت همچنین دارای یک کتابخانه عظیم اسـت. مساحت ان 2100 فوت مربع اسـت و سقفی گنبدی شکل با چشمی دارد کـه نور طبیعی را وارد کتابخانه می‌کند. همچنین دارای دو قفسه کتاب مخفی با یک نوار مخفی اسـت.

این کتابخانه یک نسخه خطی لئوناردو داوینچی متعلق بـه قرن شانزدهم را بـه ارزش 30.8 میلیون دلار ذخیره می‌کند. روی سقف، نقل قول معروفی از گتسبی بزرگ حک شده اسـت. در ادامه آمده اسـت: «او راه درازی را تا این چمن آبی طی کرده بود، و رویای او باید آن قدر نزدیک بـه نظر میرسید کـه بـه سختی نمیتوانستان را درک کند.»

13. پارکینگ 20 ماشین

پارکینگ 20 ماشین

این عمارت بزرگ همچنین دارای یک پارکینگ بـه همان اندازه بزرگ اسـت کـه می‌تواند حداقل 20 ماشین را در خود جای دهد. یک گاراژ زیرزمینی دیگر ساخته شده از فولاد و بتن می‌تواند تا 10 خودرو را در خود جای دهد.

این گاراژ زیرزمینی با شکستن روشی بتن بـه ان ظاهری ساختارشکنانه داده شد تا ظاهری خشن بـه ان ببخشد. گاراژهای مختلف در خانه می توانند 23 ماشین را در خود جای دهند. یکی از گاراژهای زیرزمینی میتواند تا 10 ماشین را جابه‌جا کند. از فولاد ضد زنگ و بتن ساخته شده اسـت.

14. ساخته شده از چوب درختان صنوبر 500 ساله داگلاس.

ساخته شده از چوب درختان صنوبر 500 ساله داگلاس.

این خانه عمدتاً از چوب درختان صنوبر داگلاس ساخته شده اسـت. درختانی بـه قدمت 500 سال از منطقه شمال غربی اقیانوس آرام برای ساختن این سازه خودنمایی بریده شدند. حداقل نیم میلیون چوب در ساخت و ساز استفاده شده اسـت. اگر چه بـه عنوان یک طرح سبز مورد ستایش قرار می‌گیرد، منشا این املاک نسبتا مبهم و بحث برانگیز اسـت.

سالن پذیرایی 2300 فوت مربع اسـت و گنجایش 200 مهمان را دارد. دارای صفحه نمایش تصویری 22 فوتی و همچنین شومینه اسـت. کف خانه گرم می شود.

15. شباهت Falling Waters Home

یک جریان مصنوعی کـه شباهت زیادی بـه فالینگ واتر دارد، از زیر خانه و بـه دریاچه واشنگتن می گذرد. این جریان مصنوعی از روان شدن آب هاي‌ سطحی بـه فضاهای سودمندی کـه بـه طور منظم استفاده می شوند یا زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند، جلوگیری میکند.

ترس از روان آب سطحی بـه دلیل وجود دیوارهای حائل بزرگ کـه از حرکت عادی آب جلوگیری می‌کرد، بـه وجود آمد. می‌توان طنینی را کـه ساکنان ان منطقه باید تجربه کنند و مناظر خارق العاده اي کـه ایوان مشرف بـه دریاچه می‌دهد را تصور کرد.

16. زندگی دریایی در خانه بیل گیتس

یک خور در داخل مجموعه، ماهی هاي‌ آزاد و قزل آلای زیادی را در خود جای داده اسـت. این موجودات حیات وحش کـه چند سالی اسـت در آنجا زندگی میکنند، توانسته اند زیستگاه خودرا دراین آب ها دوباره ایجاد کنند. این آب‌نماها، اگر چه طبیعی نیستند، اما بـه ساکنان استراحت بسیار مورد نیاز از زندگی‌هاي‌ آزاردهنده‌شان را می دهند.

بـه طور شگفت انگیزی، بیل گیتس درخت مورد علاقه خودرا دارد کـه هر 24 ساعت یکبار بـه صورت الکترونیکی آبیاری می شود. درصورت خشک شدن بیش از حد درخت، بلافاصله آبیاری می شود. درخت افرا 40 ساله اسـت.

17. آکواریوم بزرگ با حیوانات دریایی کمیاب

آکواریوم بزرگ با حیوانات دریایی کمیاب

یکی از اتاق هاي‌ نشیمن نیز دارای آکواریومی اسـت کـه چشم اندازهای کمیاب، زیبا و نفیس را بـه دنیای حیوانات دریایی کمیاب ارائه میدهد. تنها میتوان تأثیر سورئال و آرامش بخش را تصور کرد کـه این دیدگاه ها باید بـه ساکنان بدهند.

18. حریم خصوصی در خانه بیل گیتس

حریم خصوصی در خانه بیل گیتس

دروازه ها آن قدر در مورد املاک خود خصوصی هستند کـه هیچکس حتی برای اهداف مستندسازی اجازه ورود بـه محوطه را ندارد. درسال 2009؛ یک تور از ملک بـه قیمت گزاف 35000 دلار بـه حراج گذاشته شد. باوجود این، یک کارآموز مایکروسافت اجازه داشت درسال 2007 در مورد تجربه خود در داخل عمارت بنویسد. بازگویی او در وبلاگی در وبسایت مایکروسافت منتشر شد.

دراین مجموعه نهرهای مصنوعی و سیستم هاي‌ مصب وجوددارد. بسیاری از ماهی قزل آلا زیستگاه طبیعی خودرا دراین رودخانه تشکیل داده اند. این جریان بـه جلوگیری از هرگونه روانابی کـه ممکن اسـت بـه دلیل دیوارهای بلند ساخته شده رخ دهد، کمک میکند.

19. زمین پناه گرفته است

این ملک از زمین محافظت می شود، بـه این معنی کـه دمای داخل ان ثابت اسـت. بـه گونه اي ساخته شده اسـت کـه محیط اطراف بـه تنظیم دما کمک می‌کند. درختان بلند روی محوطه برای مناطق ساخته شده سایه ایجاد می‌کنند. انها همچنین از تلف گرما از فضاهای ساخته شده جلوگیری میکنند، بنابر این بـه حفظ انرژی کـه ممکن اسـت برای گرم کردن سازه استفاده شده باشد کمک می‌کنند.

این مجموعه دارای یک ساحل نیز می باشد کـه میتواند بـه شگفتی هاي‌ خود بیافزاید و شن و ماسه این ساحل از دریای کارائیب وارد می شود.

20. درخت افرا 40 ساله به صورت الکترونیکی آبیاری شد

یکی از درختان مورد علاقه بیل گیتس هر بیست و چهار ساعت بـه صورت الکترونیکی آبیاری می شود. درخت افرای چهل ساله اسـت کـه نزدیک راهروی بزرگ کنار خانه قرار دارد. سنسورهای خودکار اطراف ترکیب همچنین خاطرجمعی می دهند کـه درصورت خشک شدن بیش از حد قبل از دوره آبیاری بعدی، آبیاری می شود. این باعث می شود کـه تعجب کنیم کـه آیا تمام مناطق محوطه‌سازی‌شده در محوطه بـه طور مشابه نگه‌داری و سرویس میشوند.


مطالب مشابه: داستان جالب بیل گیتس و ماجرای ثروتمند شدنش


در پایان

خانه بیل گیتس، بـه نام Xanadu 2.0؛ در 66000 فوت مربع گسترده شده اسـت و شامل مجموعه اي از دست نوشته هاي‌ کمیاب اسـت کـه یکی از انها توسط لئوناردو داوینچی نوشته شده اسـت و بـه تنهایی 8 میلیون دلار ارزش دارد. Xanadu 2.0 با استفاده از نیم میلیون کنده چوب ساخته شده اسـت و اگر امروز فروخته شود، بیش از 145 میلیون دلار برای گیتس درآمد خواهد داشت.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت