زندگینامه Adolf Merckle

زندگینامه Adolf Merckle

زندگینامه مرد موفق آلمان Adolf Merckle

 
سرمایه‌گذاری در كشور آلمان ویژگی‌های خاص خود را دارد .
 
علاوه بر سرمایه‌گذاری در انواع بخش‌های صنعتی ، سرمایه‌گذ اری در بخش پزشكی ، خصوصا داور نیز به وفور مشاهده می‌‌گردد .
 
این امر بدان دلیل است كه در اكثر كشورهای جهان ، قیمت دارو به مراتب بالا است و تولید و فروش آن به عنوان یك امر تجاری‌ می‌تواند بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌های كلان پراكنده باشد .
یكی از بزرگترین شركت‌های داروسازی آلمان كه شهرت جهانی یافته است شركت « Phonix » می‌باشد .
 
داروهای این شركت در تمام داروخانه‌ها و موسسات و مراكز پزشكی اروپا یافت می‌شود و با توجه به این فعالیت گسترده توانسته است رتبه دوم تولید و توزیع دارو در این قاره را از آن خود نماید .
 
این كمپانی مدعی است كه بازار داروی كشورهای آلمان ، ایتالیا ، مجارستان ، چك و اسلواكی ، دانمارك ، سوئد و فنلاند را كاملا در اختیار دارد و براساس آمار منتشره در بیشاز 19 كشور جهان بالغ بر 122 مركز توزیع مستیقم دارد .
 
 
بر طبق همین آمار در جولای 2004 رقم فروش این كمپانی 3/5 میلیارد دلار بوده كه نسبت به سال گذشته 2/0 میلیارد لار افزایش داشته است .
 
زندگینامه Adolf Merckle
 
اما اسكان هدایت این امپراطوری داروسازی در دستان كیست ؟
دكتر « Adolf Merckle » متولد سال 1935 در شهر « Dresden » آلمان اداره این كمپانی عظیم را بر عهده دارد . او كه اشتغال در این رشته را از اجداد خود به ارث برده است . هم‌اكنون با سرمایه‌ای معادل 9/6 میلیارد دلار این افتخار خانوادگی را به اوج خود رسانده است .
 
او كه تحصیلاتش را در زمینه حقوق به اتمام رسانده بود ، تصمیم گرفت تا همانند اجدادش وارد تجارت داروگردد و از استعداد و هنر ذاتی‌اش در این عرصه بهره فراوان جوید .
 
از همین رو به همت ارثیه كلانی كه از پدرش برجای مانده بود شروع به سرمایه گذاری در بخش‌های گونا گون صنعتی خصوصا صنعت داروسازی نمود .
او در ابتدا اداره كمپا نی دارویی « Phonix » را خریداری نمود تا به امروز كه 57 درصد از سهام این كمپانی را در اختیار گرفته است .
 
از سویی دیگر با آغاز میدریت كمپانی بزرگ داروسازی «Merckle Group »توانست نام خود را در لیست بزگترین‌های این حرفه جای دهد و ثروت و شهرت كلانی را از آن خود نماید . این شركت بزرگ بیش از 125 سال است كه در آلمان به تولید دارو می‌پردازد و نام «Merckle » مواد اولیه خود را از كشورهای هند و چین و بخشی از تجهیزات خود را از ایالات متحده خریداری می‌نماید .
 
البته « Adolf Merckle » نیز همانند دیگر سرمایه‌داران جهان ، سرمایه خود را منحصر به یك صنعت خاص نمی‌كند ، از این رو در بخش‌های مختلف صنعتی خصوصا سیمان و شكر نام او و روند سرمایه‌گذاری ‌های او به مراتب مشاهده می‌شود .
 
مطلب آخر اینكه او هم اكنون در كشور آلمان به همراه همسر و چهار فرزندش زندگی می‌كند و به آینده‌ای چشم دوخته است كه فرزندانش همچون خود سكان هدایت این كشتی‌های غول پیكر را در دست گیرند .
 
جدیدترین مطالب سایت