زندگینامه Ernesto Bertarelli

زندگینامه Ernesto Bertarelli

زندگینامه Ernesto Bertarelli

عده‌ای بر این باورند كه آدمی می‌بایست با شناخت استعدادهایش، یكی را پیش رو فرانهد و تمامی امكانات و توانایی‌های خود و محیط اطراف را صرف شكوفایی آن نماید.
 
 
به باور این عده عمر و توانایی بالقوه بشر فرصت كندن بیش از یك چاه در زمین زندگانی را نمی‌دهد، پس باید تمام تلاش‌ها جهت هرچه عمیق‌تر شدن آن چاه صورت گیرد و نه كندن چاه‌های بیشتر. صحبت كردن پیرامون این فلسفه له یا علیه آن مبحثی است كه به اهل فن مربوط است و مجال آن نیز در این زمان و فضای اندك نیست،
 
 
اماآنچه روشن است این است كه در زندگی با نمونه‌هایی برمی‌خوریم كه مثال كاملا نقض این فسلفه تلقی می‌گردند. به عنواننمونه اگر به این باور پایبند باشیم یك كارگردان ماهی تنها می‌تواند یك كارگردان عالی باشد و نه به طور همزمان یك شناگر قهار؛
 
و یا یك تاجر موفق تنها می‌بایست در امر تجارت قدم بردارد و هرگز نمی‌تواند یك موتورسوار خبره باشد، چرا كه فرصتی برای او باقی نمی‌ماند كه بخواهد در هر دو زمینه به یك میزان به درجه ممتازی برسد، به عبارت ساده‌تر نمی‌تواند دو چاه عمیق با عمق یكسان داشته باشد!
 
اما تجربه نشان داده كه ظرفیت اشرف مخلوقات به مراتب بیش از اینهاست. بسیارند انسان‌های موفقی كه در دو یا سه رشته مختلف و حتی بیشتر به درجات عالی رسیده‌اند و هیچ یك از این زمینه‌ها خللی در موفقیت دیگری ایجاد نكرده است.
 
 
یكی از این انسان‌های موفق «Ernesto Bertarelli» مدیر ثروتمند و قهرمان ورزش قایق‌سواری است. موفقیت «Bertarelli» در هر دو زمینه تقریبا به یك میزان بوده است و ساده‌تر این است كه بگوییم در هر دو رشته به مقام قهرمانی رسیده است.
 
 
این میلیاردر خوش‌ذوق در 22 سپتامبر سال 1965 در كشور سوئیس به دنیا آمده و دوران مدرسه خود را نیز در همان كشور سپری نموده است. پس از آن جهت ادامه تحصیل وارد ایالات متحده شده و توانست مدرك كارشناسی خود را از دانشگاه «Babson» در بوستون و سپس مدرك كارشناسی ارشد NBA را از دانشگاه هاروارد دریافت نماید.
 
در سال 1985 او وارد كمپانی «Serono» شد، این شركت كه در كشور سوئیس و در شهر ژنو قرار دارد به فعالیت‌های بیوتكنولوژیكی مشغول است و در این راه به پیشرفت‌های جهانی دست یافته و در میان دیگر شركت‌های رقیب از شهرت بسیار بالایی برخوردار است.
 
هنگامی‌كه Ernesto وارد Serono شد ابتدا در بخش بازرگانی مشغول به كار گشت. اندكی بعد طرح و ایده‌های او پیرامون فعالیت كلی كمپانی سبب انتقال او به حوزه اداری كمپانی و چندی بعد به جهت توانمندی‌های بالایی كه از خود نشان داد توانست وارد هیات مدیره شود.
 
مدت 5 سال در سمت معاون هیات مدیره و مدیر بخش اجرایی كمپانی مشغول به كار بود تا اینكه سرانجام به سمت ریاست كمپانی منصوب شده با به روی كار آمدن او و در اختیار گرفتن كلیه امور، اوضاع Serono به كلی دگرگون شد و گام‌های بلندتری به سوی شهرت بیش از پیش و سوددهی كلان برداشته شد.
 
تاثیر مدیریت خردمندانه و بی‌نظیر او به حدی بود كه در اندك زمانی نام «Bertarelli» در صنعت بیوتكنولوژی و داروسازی سوئیس شكوفا شد و به ناگاه او را به عنوان یك انسان توانمند با استعدادهای فراوان به همگان شناساند.
 
قدرت اراده و استعداد مدیریتی او به اندازه‌ای است كه در حال حاضر علاوه بر اداره كمپانی عظیم «Serono» موسسات و كمپانی‌های دیگری چون «UBS»، «BIO»، «انجمن صنایع داروسازی اروپا» و «بنیاد دارویی Bertarelli» كه هریك در زمینه بیوتكنولوژی سرآمد دیگر كمپانی‌های مشابه هستند، زیر نظر مستقیم او اداره می‌شوند.
 
 
او همچنین عضو انجمن مشاوران پزشكی و دارویی دانشگاه هاروارد نیز می‌باشد.
 
جالب است بدانید انسانی كه تا این حد مشغله كاری دارد و اداره چند شركت و موسسه بزرگ بین‌المللی را تقبل كرده است، خود قهرمان مسابقات قایقرانی سوئیس و آمریكاست و مدال‌های بسیاری از گذشته و حال در كلكسیون خود نگهداری می‌كند.
 
او همچنین به سبب علاقه‌اش به رشته قایقرانی یك باشگاه مخصوص این رشته در كشور سوئیس با نام «Alinghi» بناكرده و خود اداره آن را نیز برعهده دارد.
 
ذكر این مطلب نیز خالی از لطف نیست كه این میلیاردر چهل ساله كه ثروتش را 4/7 میلیارد دلار تخمین می‌زنند، تمامی موفقیت‌هایش را مدیون كشورش می‌داند. او می‌گوید كه سوئیس سرزمین مادری‌اش چنان روحیه شكست‌ناپذیر و توان بالایی را در اختیارش نهاده است كه هرگز نمی‌تواند در مواجهه با مشكلات آن را نادیده گیرد.
 
«Bertarelli» می‌گوید: «زمانی كه خواستم در صنعت داروسازی در كشورم فعالیت كنم، بسیاری از متخصصین انگلیسی كه با توانایی من آشنا بودند من را از این كار نهی كردند و گفتند كه سوئیس كشور مناسبی برای این امر نیست و از من خواستند تا در انگلستان به این كار روی آورم.
 
اما زمانی كه برخلاف نظر آنها در كشور خودم این كار را آغاز نمودم و به این موفقیت بزرگ دست یافتم، تك تك آنها از انگلستان برای همكاری به سوئیس آمدند و حال هم حاضر به ترك این كشور نیستند.»
 
جدیدترین مطالب سایت