نگاهی به زندگی استیو جابز به مناسبت زادروز او

نگاهی به زندگی استیو جابز به مناسبت زادروز او

استیو جابز یک کارآفرین، مخترع، و بنیان‌گذار شرکت اپل بود. او یکی از پیشگامان صنعت رایانه شخصی و فناوری دیجیتال بود. او همچنین در تأسیس شرکت‌هاي‌ نکست و پیکسار نقش داشت. او درسال ۲۰۱۱ درگذشت بر اثر سرطان لوزالمعده. اگر میخواهید بیشتر درباره زندگی و دستاوردهای استیو جابز بدانید با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

 

دوران کودکی استیو جابز

دوران کودکی استیو جابز

دوران کودکی استیو جابز پر از فراز و نشیب بود. او درسال ۱۹۵۵ از دو فارغ‌التحصیل دانشگاه ویسکانسین بـه دنیا آمد، اما پدر و مادر او وی را برای فرزندخواندگی واگذار کردند. او توسط پل و کلارا جابز، یک زوج مهندس و حسابدار، بـه فرزندی پذیرفته شد.

 

او از همان کودکی بـه الکترونیک و فناوری علاقه‌مند بودو پدرش بـه او مبانی این علم را آموزش داد. او در مدرسه باهوش بود، اما بـه درس‌ها علاقه‌اي نداشت و گاهی از کلاس‌ها فرار می کرد. او در سن ۱۳ سالگی توانست در شرکت آتاری کار کند و با استیو وزنیاک، بنیان‌گذار شرکت اپل، آشنا شد.

 

دوران جوانی استیو جابز

دوران جوانی استیو جابز

دوران جوانی استیو جابز پر از چالش و خلاقیت بود. او درسال ۱۹۷۲ وارد دانشگاه رید شد، اما بعد از یک ترم از ان انصراف داد. او بـه جای ان بـه هند سفر کرد و بـه مدیتیشن و فلسفه شرقی علاقه‌مند شد. او همچنین با مواد مخدر آزمایش کرد و گفت کـه این تجربه برای او مفید بوده اسـت. او درسال ۱۹۷۴ بـه عنوان یک طراح بازی در شرکت آتاری کار کرد و با استیو وزنیاک، مخترع و همکار آینده‌اش، آشنا شد.

 

او درسال ۱۹۷۶ با وزنیاک شرکت اپل را تأسیس کرد و نخستین رایانه شخصی را بـه نام اپل I بـه بازار عرضه کرد. او درسال ۱۹۸۰ با ارائه سهام اپل در بورس، میلیونر شد. او درسال ۱۹۸۴ کامپیوتر مکینتاش رابا رابط گرافیکی و ماوس معرفی کرد، اما بـه دلیل عدم موفقیت بازاریابی، از اپل اخراج شد. او درسال ۱۹۸۵ شرکت نکست را بنیان نهاد ودر زمینه‌هاي‌ رایانه، نرم‌افزار و تعلیم و تربیت فعالیت کرد.

 


مطالب مشابه: سخنان الهام بخش و آموزنده از استیو جابز


 

درس‌هایی که می توان از زندگی شخصی و تجاری استیو جابز گرفت

درس‌هایی که می توان از زندگی شخصی و تجاری استیو جابز گرفت

از زندگی شخصی و تجاری استیو جابز میتوان درس‌هاي‌ متعددی گرفت. برخی از این درس‌ها عبارتند از:

1. سادگی را انتخاب کنید. استیو جابز باور داشت کـه سادگی نهایت پیچیدگی اسـت و برای طراحی محصولات خود از این اصل استفاده میکرد.

2. ذهن خودرا مانند افراد مبتدی نگه دارید. استیو جابز همیشه بـه دنبال یادگیری و کشف چیزهای جدید بودو از تجربه‌هاي‌ مختلف برای ارتقای خلاقیت خود بهره می برد.

3. از خودتان انتظار تعالی داشته باشید. استیو جابز با انتظارات بالا از خود و اطرافیانش، محصولات و خدمات با کیفیتی را ارائه می‌داد و از هیچ چیز کمتر راضی نمی‌شد.

4. استعدادها را شناسایی و تربیت کنید. استیو جابز توانست تیم‌هاي‌ موفق و متعهدی را برای شرکت‌هاي‌ خود جذب و آموزش دهد و از استعدادهای ان‌ها بـه نحو احسن استفاده کند.

 

درس‌هایی که می توان از زندگی شخصی و تجاری استیو جابز گرفت

 

5. ایمان داشته باشید و پروژه‌هاي‌ عجیبتان را رها نکنید. استیو جابز با ایمان بـه ایده‌هاي‌ خود، توانست پروژه‌هایي را کـه توسط بسیاری مورد شک و تمسخر قرار میگرفتند، بـه موفقیت برساند. مثال‌هایي از این پروژه‌ها عبارتند از مکینتاش، آی‌پاد، آی‌فون و آی‌پد.

6. از متفاوت بودن نترسید. استیو جابز از متفاوت بودن خود بـه عنوان یک نقطه قوت استفاده میکرد و بـه دنبال ایجاد تغییرات اساسی در دنیای فناوری بود. او معتقد بود کـه افراد متفاوت هستند کـه دنیا را بـه جلو می برند.

7. بـه انچه انجام می دهید عشق بورزید. استیو جابز عاشق کار خود بودو از ان لذت میبرد. او توصیه می کرد کـه افراد بـه دنبال کاری باشند کـه واقعا بـه ان علاقه‌مند هستند و از ان احساس رضایت دارند.

 

اپل با استیو جابز

اپل با استیو جابز

اپل یکی از بزرگ ترین و موفق‌ترین شرکت‌هاي‌ فناوری در جهان اسـت کـه توسط استیو جابز و استیو وزنیاک درسال ۱۹۷۶ تأسیس شد. این شرکت محصولات متنوعی در زمینه‌هاي‌ رایانه، تلفن همراه، تبلت، ساعت هوشمند، نرم‌افزار و خدمات اینترنتی ارائه میدهد. از مشهور‌ترین محصولات اپل میتوان بـه اپل I، اپل II، مکینتاش، آی‌پاد، آی‌فون، آی‌پد، اپل واچ، اپل تی‌وی، آی‌تیونز، آی‌کلود، آی‌مسیج و سیری اشاره کرد.

 

استیو جابز نقش بسزایی در راه‌اندازی و رشد شرکت اپل داشت. او با خلاقیت، ابتکار و تعالی خود، محصولاتی را طراحی و تولید کرد کـه نه تنها نیازهای مشتریان را برآورده میکردند، بلکه ان‌ها را متحیر و شگفت‌زده می کردند. او همچنین با استفاده از استراتژی‌هاي‌ بازاریابی و تبلیغاتی موثر، برند اپل را بـه یکی از محبوب‌ترین و ارزشمندترین برندهای جهان تبدیل کرد.

 

استیو جابز در طول زندگی خود، چندین بار از شرکت اپل جدا و بـه ان بازگشت. او درسال ۱۹۸۵ بـه دلیل اختلافات مدیریتی با جان اسکالی، مدیر عامل اپل، از این شرکت اخراج شد و شرکت نکست را تأسیس کرد. درسال ۱۹۹۶؛ اپل شرکت نکست را خریداری کرد و جابز بـه عنوان مشاور ارشد بـه اپل بازگشت. درسال ۱۹۹۷؛ جابز بـه سمت مدیر عامل اپل منصوب شد و شرکت را از حاشیه ورشکستگی نجات داد.

 

او با معرفی محصولات جدید و انقلابی مانند آی‌پاد، آی‌فون و آی‌پد، اپل را بـه یکی از پیشروان صنعت فناوری تبدیل کرد. او درسال ۲۰۱۱ بـه دلیل بیماری سرطان لوزالمعده، از سمت مدیر عامل اپل استعفا داد و تیم کوک، مدیر ارشد عملیاتی اپل، جای گزین او شد. جابز در همان سال درگذشت.

 

در مورد شرکت نکست استیو جابز

در مورد شرکت نکست استیو جابز

شرکت نکست یک شرکت کامپیوتری و نرم‌افزاری بود کـه درسال ۱۹۸۵ توسط استیو جابز پس از اخراج از اپل تأسیس شد. این شرکت محصولاتی در زمینه‌هاي‌ رایانه، نرم‌افزار و تعلیم و تربیت ارائه می‌داد. مهم ترین محصول شرکت نکست، کامپیوتر نکست‌کیوب بود کـه دارای سیستم عامل شیءگرای نکست‌استپ و محیط استقرار نرم‌افزار اینترفیس بیلدر بود. این کامپیوتر بعد ها میزبان نخستین مرورگر وب شد.

 

شرکت نکست درسال ۱۹۹۳ از صنعت سخت‌افزار خارج شد و بر روی توسعه نرم‌افزار اوپن‌استپ تمرکز کرد. این نرم‌افزار یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی بر پایه نکست‌استپ بود کـه برای تولید کنندگان تجهیزات اصلی طراحی شده بود. درسال ۱۹۹۶ شرکت اپل شرکت نکست را بـه مبلغ ۴۲۹ میلیون دلار خریداری کرد و استیو جابز بـه عنوان مشاور ارشد بـه اپل بازگشت

 

کامپیوتر شخصی استیو جابز

کامپیوتر شخصی استیو جابز

استیو جابز یکی از پیشگامان و نوآوران صنعت کامپیوتر شخصی بود. او درسال ۱۹۷۶ با دوستش استیو وزنیاک شرکت اپل را تأسیس کرد و نخستین کامپیوتر شخصی خودرا بـه نام اپل I بـه بازار عرضه کرد. او بعد ها کامپیوترهای دیگری مانند اپل II، مکینتاش، آی‌مک و مک‌بوک را طراحی و تولید کرد.

 

او همچنین درسال ۱۹۸۵ شرکت نکست را بنیان نهاد و کامپیوتر نکست‌کیوب رابا سیستم عامل شیءگرای نکست‌استپ ارائه داد. این کامپیوتر بعد ها میزبان نخستین مرورگر وب شد. او درسال ۱۹۹۶ بـه اپل بازگشت و با معرفی محصولات جدید و انقلابی مانند آی‌پاد، آی‌فون و آی‌پد، اپل را بـه یکی از پیشروان صنعت فناوری تبدیل کرد

 

شرکت پیکسار استیو جابز

شرکت پیکسار استیو جابز

شرکت پیکسار یک شرکت پویانمایی رایانه‌اي آمریکایی اسـت کـه درسال ۱۹۸۶ توسط استیو جابز بـه قیمت ۵ میلیون دلار از جرج لوکاس خریده شد. این شرکت محصولاتی در زمینه‌هاي‌ رایانه، نرم‌افزار و تعلیم و تربیت ارائه می‌داد. مهم ترین محصول شرکت نکست، کامپیوتر نکست‌کیوب بود کـه دارای سیستم عامل شیءگرای نکست‌استپ و محیط استقرار نرم‌افزار اینترفیس بیلدر بود.

 

این کامپیوتر بعد ها میزبان نخستین مرورگر وب شد. شرکت نکست درسال ۱۹۹۳ از صنعت سخت‌افزار خارج شد و بر روی توسعه نرم‌افزار اوپن‌استپ تمرکز کرد. این نرم‌افزار یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی بر پایه نکست‌استپ بود کـه برای تولید کنندگان تجهیزات اصلی طراحی شده بود. درسال ۱۹۹۶ شرکت اپل شرکت نکست را بـه مبلغ ۴۲۹ میلیون دلار خریداری کرد و استیو جابز بـه عنوان مشاور ارشد بـه اپل بازگشت.

 

استیو جابز نقش بسزایی در راه‌اندازی و رشد شرکت پیکسار داشت. او با سرمایه‌گذاری و مدیریت خود، پیکسار را بـه یکی از برترین و معتبرترین استودیوهای پویانمایی رایانه‌اي تبدیل کرد.

 

او همچنین با همکاری والت دیزنی، فیلم‌هاي‌ پویانمایی موفقی مانند داستان اسباب‌بازی، شگفت‌انگیزان، خوش قدم، وال‌اي و دوستان، بالا، دزدان دریایی کارائیب و دیگران را تولید و ارائه کرد . درسال ۲۰۰۶ شرکت والت دیزنی شرکت پیکسار را بـه مبلغ ۷٫۴ میلیارد دلار خریداری کرد و جابز بـه سهام‌دار اصلی و عضو هیئت مدیره والت دیزنی شد.

 

در مورد آیپاد استیو جابز

در مورد آیپاد استیو جابز

آیپاد یک دستگاه پخش کنندهٔ رسانه‌اي قابل حمل اسـت کـه توسط شرکت اپل طراحی و تولید شده اسـت. این دستگاه از سال ۲۰۰۱ تا کنون در چندین نسل و مدل عرضه شده اسـت. آیپاد از طریق یک کابل USB بـه کامپیوتر وصل میشود و از طریق نرم‌افزار آی‌تیونز میتواند موسیقی، ویدیو، عکس، پادکست و دیگر فایل‌هاي‌ رسانه‌اي رابا کامپیوتر همگام‌سازی کند.

 

استیو جابز مدیر عامل اپل در ۲۳ اکتبر ۲۰۰۱ «۱ آبان ۱۳۸۰» از نخستین نسل آیپاد رونمایی کرد. او آیپاد را بـه‌عنوان یک «مرکز موسیقی قابل حمل» معرفی کرد و گفت کـه این دستگاه می تواند ۱۰۰۰ ترانه را باکیفیت CD در خود ذخیره کند. او همچنین از ویژگی‌هاي‌ آیپاد مانند رابط کاربری ساده، باتری قابل شارژ، صفحه‌نمایش LCD و چرخان دستی اشاره کرد.

 

آیپاد با استقبال بسیار خوبی از سوی مشتریان و منتقدان روبه‌رو شد و بـه یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات اپل تبدیل شد. آیپاد با معرفی آی‌تیونزاستور صنعت موسیقی را نجات داد و باعث شد کـه میلیونها کاربر بـه اسانی و قانونی موسیقی را خریداری و دانلود کنند. آیپاد همچنین با ایجاد یک اکوسیستم از لوازم جانبی، نرم‌افزارها و خدمات، یک فرهنگ جدید در دنیای فناوری ایجاد کرد.

 


مطالب مشابه: رمز موفقیت موسس اپل «استیو جابز»


 

در مورد آیپد و آیفون استیو جابز

در مورد آیپد و آیفون استیو جابز

آیپد و آیفون دو محصول مهم و محبوب شرکت اپل هستند کـه توسط استیو جابز معرفی شدند. آیفون یک گوشی هوشمند اسـت کـه درسال ۲۰۰۷ بـه عنوان یک ترکیبی از آی‌پاد، تلفن و دستگاه اینترنتی رونمایی شد. آیفون با ارائه یک صفحه نمایش لمسی بزرگ، یک رابط کاربری بصری و یک فروشگاه برنامه‌هاي‌ کاربردی بـه نام اپ‌ استور، انقلابی در صنعت موبایل ایجاد کرد.

 

آیپد یک تبلت اسـت کـه درسال ۲۰۱۰ بـه عنوان یک دستگاه میان راه گوشی هوشمند و لپ‌تاپ معرفی شد. آیپد با ارائه یک صفحه نمایش بزرگ تر، یک پردازنده قویتر و یک سیستم عامل اختصاصی بـه نام آی‌پد‌او‌اس، تجربه‌اي نوین از محاسبات شخصی را فراهم کرد

 

چه محصولات دیگری توسط اپل تولید شد؟

چه محصولات دیگری توسط اپل تولید شد؟

اپل یک شرکت فناوری آمریکایی اسـت کـه محصولات متنوعی در زمینه‌هاي‌ رایانه، تلفن همراه، تبلت، ساعت هوشمند، نرم‌افزار و خدمات اینترنتی ارائه می دهد. برخی از محصولات اپل عبارتند از:

 

1. مک بوک: یکسری لپ‌تاپ با سیستم عامل مک‌او‌اس و چیپ‌هاي‌ اینتل یا اپل.

2. آی‌مک: یکسری رایانه‌هاي‌ رومیزی با صفحه نمایش لمسی و چیپ‌هاي‌ اینتل یا اپل.

3. مک مینی: یک رایانه شخصی کوچک و بدون صفحه نمایش با چیپ‌هاي‌ اینتل یا اپل.

4. آی‌پاد: یکسری دستگاه‌هاي‌ پخش کننده موسیقی دیجیتال با رابط لمسی یا چرخ.

 

چه محصولات دیگری توسط اپل تولید شد؟

 

5. آی‌فون: یکسری گوشی هوشمند با صفحه نمایش لمسی و سیستم عامل آی‌او‌اس.

6. آی‌پد: یکسری تبلت با صفحه نمایش لمسی و سیستم عامل آی‌پد‌او‌اس.

7. اپل واچ: یکسری ساعت هوشمند با صفحه نمایش لمسی و سیستم عامل واچ‌او‌اس.

8. اپل تی‌وی: یکسری دستگاه‌هاي‌ پخش کننده محتوای رسانه‌اي با رابط کاربری تی‌وی‌او‌اس.

9. آی‌تیونز: یک نرم‌افزار برای مدیریت، خرید و پخش فایل‌هاي‌ صوتی و تصویری.

10. آی‌کلود: یک خدمت ابری برای ذخیره‌سازی و همگام‌سازی داده‌ها بین دستگاه‌هاي‌ اپل.

11. آی‌مسیج: یک خدمت پیام‌رسانی برای ارسال پیام‌هاي‌ متنی، صوتی، تصویری و ویدئویی بین دستگاه‌هاي‌ اپل.

12. سیری: یک دستیار صوتی هوشمند برای انجام دستورات و جستجوهای کاربران بر روی دستگاه‌هاي‌ اپل.

 

نقل قول‌های معروف استیو جابز دربارهٔ اپل 

نقل قول‌های معروف استیو جابز دربارهٔ اپل 

استیو جابز بنیانگذار و مدیر عامل اسطوره‌اي شرکت اپل بود کـه با خلاقیت، ابتکار و تعالی خود، محصولاتی را طراحی و تولید کرد کـه نه تنها نیازهای مشتریان را برآورده میکردند، بلکه ان‌ها را متحیر و شگفت‌زده میکردند.

 

او همچنین با استفاده از استراتژی‌هاي‌ بازاریابی و تبلیغاتی موثر، برند اپل را بـه یکی از محبوب‌ترین و ارزشمندترین برندهای جهان تبدیل کرد. او در طول زندگی خود، سخنان و نقل قول‌هاي‌ مشهور و الهام‌بخشی را درباره اپل و محصولات ان بیان کرد کـه برخی از ان‌ها عبارتند از:

 

1. Think different

این شعار مشهور اپل درسال ۱۹۹۷ برای تبلیغ مکینتاش انتخاب شد و بـه معنی «فکر متفاوت کن» بود. این شعار نشان دهنده روحیه نوآوری و خلاقیت اپل و استیو جابز بود کـه محصولاتی را می‌ساختند کـه از دیگران متمایز بودند.

 

2. The only way to do great work is to love what you do

این نقل قول از سخنرانی استیو جابز درسال ۲۰۰۵ در دانشگاه استنفورد اسـت و بـه معنی «تنها راه انجام کار عالی این اسـت کـه کاری را دوست داشته باشید» اسـت. این نقل قول نشان دهنده اهمیت عشق و اشتیاق در کار اسـت کـه استیو جابز خودش همیشه از ان پیروی میکرد.

 

نقل قول‌های معروف استیو جابز دربارهٔ اپل 

 

3. Stay hungry, stay foolish

این نقل قول هم از سخنرانی استیو جابز در دانشگاه استنفورد اسـت و بـه معنی «گرسنه بمان، احمق بمان» اسـت. این نقل قول نشان دهنده این اسـت کـه باید همیشه در پی چیزهای جدید باشیم و عطش یادگیری چیزهای جدید و با ارزش را در خود زنده نگه داریم. همچنین باید هیچوقت فکر نکنیم کـه همه ی چیز را می دانیم و گاهی بـه صدای قلبمان گوش کنیم.

 

4. Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works

این نقل قول از یک گفت‌وگو استیو جابز درسال ۲۰۰۳ با مجله نیویورک تایمز اسـت و بـه معنی «طراحی فقط ان چیزی نیست کـه چگونه بـه نظر میرسد و چگونه احساس میشود. طراحی این اسـت کـه چگونه کار می کند» اسـت. این نقل قول نشان دهنده تمرکز استیو جابز بر روی زیبایی و کارایی محصولات اپل اسـت کـه همیشه از دیگران برتری داشتند.

 

5. Innovation distinguishes between a leader and a follower

این نقل قول از یک مقاله استیو جابز درسال ۱۹۹۸ در مجله بیزینس ویک اسـت و بـه معنی «نوآوری تفاوت بین رهبر و پیرو را مشخص می کند» اسـت. این نقل قول نشان دهنده این اسـت کـه استیو جابز همیشه سعی میکرد کـه رهبر باشد نه پیرو و با ایجاد نوآوری‌هایي کـه دیگران را تحت تأثیر قرار می‌داد، صنعت فناوری را تغییر می‌داد.

 

استیو جابز چه نقشی در تاریخ صنعت کامپیوتر داشت؟

استیو جابز چه نقشی در تاریخ صنعت کامپیوتر داشت؟

او درسال ۱۹۷۶ با دوستش استیو وزنیاک شرکت اپل را تأسیس کرد و نخستین کامپیوتر شخصی خودرا بـه نام اپل I بـه بازار عرضه کرد. او بعد ها کامپیوترهای دیگری مانند اپل II، مکینتاش، آی‌مک و مک‌بوک را طراحی و تولید کرد.

 

او همچنین درسال ۱۹۸۵ شرکت نکست را بنیان نهاد و کامپیوتر نکست‌کیوب رابا سیستم عامل شیءگرای نکست‌استپ ارائه داد. این کامپیوتر بعد ها میزبان نخستین مرورگر وب شد. او درسال ۱۹۹۶ بـه اپل بازگشت و با معرفی محصولات جدید و انقلابی مانند آی‌پاد، آی‌فون و آی‌پد، اپل را بـه یکی از پیشروان صنعت فناوری تبدیل کرد.

 

او درسال ۱۹۸۶ یک گروه گرافیکی را از بخش گرافیک کامپیوتر لوکاس فیلم خرید. پس از خرید اینبخش، شرکت پیکسار متولد شد کـه نام ان از ترکیب پیکسِر و رادار الهام گرفته شده بود. پیکسار توانست فیلم‌هاي‌ پویانمایی موفقی بسازد. درسال ۲۰۰۶ شرکت والت دیزنی ؛ پیکسار را خرید. پس از این معامله جابز بـه سهام‌دار اصلی والت دیزنی تبدیل شد و بـه عضویت هیئت مدیرهٔ ان درآمد.

 

علت مرگ استیو جابز

علت مرگ استیو جابز

استیو جابز درسال ۲۰۰۳ متوجه بیماری خود شد کـه سرطان پانکراس بود. او درسال ۲۰۰۴ یک عمل جراحی برای برداشتن تومور انجام داد ودر سال ۲۰۰۹ یک پیوند کبد داشت. اما بیماری او بـه سیستم تنفسی متاستاز متصل شد ودر نهایت درسال ۲۰۱۱ منجر بـه ایست تنفسی شد. علت رسمی مرگ او سرطان پانکراس متازتاز بود.

 

ازدواج استیو جابز

ازدواج استیو جابز

استیو جابز درسال ۱۹۹۱ با لورن پاول ازدواج کرد. لورن پاول یک سرمایه‌دار و فعال اجتماعی امریکایی اسـت کـه در رشته MBA تحصیل کرده بود. ان‌ها سه فرزند بـه نام‌هاي‌ رید، ارین و اوه داشتند. ازدواج ان‌ها تا مرگ استیو جابز درسال ۲۰۱۱ ادامه داشت.

 

افتخارات استیو جابز

افتخارات استیو جابز

استیو جابز یکی از بزرگ ترین کارآفرینان و نوآوران دنیای تکنولوژی بود کـه با تأسیس و رهبری شرکت اپل، محصولاتی انقلابی مانند مکینتاش، آی‌پاد، آی‌فون و آی‌پد را بـه بازار عرضه کرد. او همچنین با خرید و توسعه شرکت پیکسار، فیلم‌هاي‌ پویانمایی موفقی را ساخت. او در طول زندگی خود، افتخارات و جوایز متعددی را کسب کرد کـه برخی از ان‌ها عبارتند از:

 

1. درسال ۱۹۸۳؛ او بـه عنوان معروفترین استاد میکرو «الکترونیک» از طرف مجله تایم معرفی شد.

2. درسال ۱۹۸۵؛ او بـه همراه دوستش استیو وازنیاک، مدال ملی فناوری و نوآوری را از طرف رئیس جمهور آمریکا رونالد ریگان دریافت کرد.

3. درسال ۲۰۰۳؛ او بـه عنوان یکی از ۱۰۰ نفر تأثیرگذار جهان از طرف مجله تایم انتخاب شد.

4. درسال ۲۰۰۷؛ او بـه عنوان مدیر اجرایی سال از طرف مجله فورچون انتخاب شد.

5. درسال ۲۰۱۰؛ او بـه عنوان شخصیت سال از طرف مجله تایم انتخاب شد.

6. درسال ۲۰۱۱؛ او بـه عنوان یکی از ۱۰۰ نفر تأثیرگذار جهان از طرف مجله تایم انتخاب شد.

7. درسال ۲۰۱۲؛ او بـه عنوان یکی از ۲۰ نفر تأثیرگذار تاریخ از طرف مجله تایم انتخاب شد.

8. درسال ۲۰۱۳؛ او بـه عنوان یکی از ۵۰ نفر تأثیرگذار در صنعت فناوری از طرف مجله وایرد انتخاب شد.

 


مطالب مشابه: مروری بر زندگینامه استیو جابز


 

در پایان

استیو جابز یکی از پیشگامان و نوآوران صنعت کامپیوتر شخصی بود. او با خلاقیت، ابتکار و تعالی خود، محصولاتی را طراحی و تولید کرد کـه نه تنها نیازهای مشتریان را برآورده می کردند، بلکه ان‌ها را متحیر و شگفت‌زده میکردند. او همچنین با استفاده از استراتژی‌هاي‌ بازاریابی و تبلیغاتی موثر، برند اپل را بـه یکی از محبوب‌ترین و ارزشمندترین برندهای جهان تبدیل کرد.

جدیدترین مطالب سایت