36 حقیقت در مورد ویلیام شکسپیر

36 حقیقت در مورد ویلیام شکسپیر

بـه حقایق ویلیام شکسپیر علاقه دارید؟ دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب می توانید 36 حقیقت سریع درباره شکسپیر را بخوانید یا در انتخاب طولانی‌تر حقایق جالب ما درباره این مرد بزرگ و زندگی او عمیق‌تر شوید.

 

حقایقی در مورد ویلیام شکسپیر

علیرغم گمانه زنی ها در مورد نویسنده مرموز کـه زیر نام مشهور پنهان شده اسـت، امروزه اکثر مقامات وی را نویسنده واقعی نمایشنامه هایي می شناسند کـه مدت ها بـه او نسبت داده می شود. اطلاعات کمی از زندگی خصوصی او وجوددارد و سال‌های زیادی از زندگی او در هاله اي از ابهام قرار دارد. او ثروت قابل توجهی بـه دست آورد و یک کارآفرین و هنرمند بود. همچنین فرض بر این اسـت کـه او در مقیاس جزئی بـه رباخواری پرداخته اسـت.

 

1. ویلیام شکسپیر در سال 1564 در شهر استراتفورد آپون آون انگلستان در خانه خانوادگی در خیابان هنلی به دنیا آمد.

ویلیام شکسپیر در سال 1564 در شهر استراتفورد آپون آون انگلستان در خانه خانوادگی در خیابان هنلی به دنیا آمد.

تاریخ دقیق تولد ویلیام شکسپیر مشخص نیست. سوابق کلیسایی نشان می‌دهد کـه او در 26 آوریل 1564 غسل تعمید داده شده اسـت، بنابر این فرض بر این اسـت کـه او سه روز زودتر، در 23 آوریل 1564 بـه دنیا آمده اسـت.

 


مطالب مشابه: 31 مرداد روز جهانی شاعر + «20 شاعر برتر تاریخ»


 

2. پدر شکسپیر، جان، از شهروندان محترم استراتفورد بود.

احتمالاً او پسر ریچارد شکسپیر اهل اسنیترفیلد بود کـه برای خدماتش بـه پادشاه هنری هفتم کمک مالی دریافت کرد. جان استاد صنف دستکشان بود، از سال 1564 یک مشاور شهر و از سال 1568 سرپرست ارشد استراتفورد بود – شهر در ان زمان مرکز پر رونق صنعت چرم بود.

 

3. پدر شکسپیر احتمالاً یک کاتولیک مبهم بود.

پدر شکسپیر احتمالاً یک کاتولیک مبهم بود.

سندی در قرن هجدهم در اتاق زیر شیروانی یکی از ساختمان‌هاي‌ خیابان هنلی یافت شد کـه در ان جان شکسپیر متعهد شد کـه همیشه یک کاتولیک باقی بماند. محقق ادموند مالون این سند را توصیف کرد، اما از آنجایی کـه ناپدید شده اسـت، هیچکس نمی‌تواند صحت ان را تأیید کند.

 

4. مادر شکسپیر از خانواده ثروتمند آردن که در وارویک شایر معروف بودند، آمد.

مری آردن کوچک‌ ترین از هشت خواهر و برادر بود. پدرش، رابرت آردن، مالک زمین در اسنیترفیلد بود. پس از مرگ پدر، مری بخشی از دارایی عظیم وی را بـه ارث برد.

 

5. والدین شکسپیر احتمالاً در سال 1557 ازدواج کردند. به احتمال زیاد آنها پسر عمو بودند – مادر جان و مادر مری خواهر بودند.

والدین شکسپیر احتمالاً در سال 1557 ازدواج کردند. به احتمال زیاد آنها پسر عمو بودند - مادر جان و مادر مری خواهر بودند.

در انگلستان قرن شانزدهم، این نوع ازدواج غیر معمول نبود.

 

6. ویلیام خواهر و برادر زیادی داشت.

او سه برادر داشت «گیلبرت، 1566 – 1611؛ ریچارد، 1574 – 1612؛ و ادموند، 1580 – 1607»؛ و چهار خواهر «جوآن، 1558؛ کـه دو ماه پس از تولد درگذشت، مارگارت، 1562 – 1563؛ جوآن، 1646 و ان؛ 1571 – 1579»؛ او بـه عنوان فرزند سوم، پس از جوآن و مارگارت متولد شد.

 

7. ویلیام جوان در یک مدرسه گرامر در استراتفورد، یک موسسه معتبر که در آن دانش‌آموزان توسط اساتید دانشگاه آکسفورد و کمبریج آموزش می‌دادند، رفت. شکسپیر جوان لاتین، تاریخ، ادبیات باستان، بلاغت، دستور زبان اولیه و زبان های مدرن را آموخت.

ویلیام جوان در یک مدرسه گرامر در استراتفورد، یک موسسه معتبر که در آن دانش‌آموزان توسط اساتید دانشگاه آکسفورد و کمبریج آموزش می‌دادند، رفت. شکسپیر جوان لاتین، تاریخ، ادبیات باستان، بلاغت، دستور زبان اولیه و زبان های مدرن را آموخت.

او کـه یک کاتولیک بزرگ شده بود، با کتاب مقدس آشنا بود. بـه عنوان پسر عضو شورای شهر، او وادار بـه پرداخت شهریه نبود. او وادار شد تحصیلات خودرا بـه دلیل مشکلات مالی پدرش در رابطه با تجارت غیرقانونی پشم «کـه توسط طلبکاران و دعواهای قضایی مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود، دارایی هاي‌ خودرا واگذار کرد و سپس از مشاغل دولتی استعفا داد» را بـه حالت تعلیق در آورد. هیچ سابقه اي مبنی بر ادامه تحصیل ویلیام پس از ان وجود ندارد.

 

8. شکسپیر در 18 سالگی با آن هاتاوی 26 ساله ازدواج کرد. به دلیل اختلاف سنی و بارداری آن، گمان می رفت که عروسی یک ضرورت باشد.

انها سه فرزند داشتند، یک دختر سوزانا، متولد 1583؛ و دوقلوها همنت و جودیت، متولد 1585. همنت و جودیت در 2 فوریه 1585 در کلیسای تثلیث مقدس غسل تعمید داده شدند. اعتقاد بر این اسـت کـه آن ها نام خودرا مدیون هامنت سادلر هستند. نانوایی کـه شاهد وصیت شکسپیر بودو همسرش جودیت. همنت پسر شکسپیر در 11 سالگی درگذشت.

 

9. برخی از محققان معتقدند شکسپیر به همسرش علاقه نداشت.

برخی از محققان معتقدند شکسپیر به همسرش علاقه نداشت.

او در لندن زندگی و کار کرد، در حالی کـه ان در استراتفورد ماند. بسیاری از محققان همچنین بر این باورند کـه او نمونه اولیه آنتاگونیست نمایشنامه‌اي بـه نام «رام کردن مرد زیرک» بوده اسـت.

 

10. ما اطلاعات کمی در مورد هفت سال زندگی شکسپیر پس از 1585 داریم. این دوره به عنوان “سالهای گمشده” نامیده می شود.

دریک افسانه مداوم و طولانی مدت، گفته می شود کـه او وادار شد از ترس سر توماس لوسی – نماینده مجلس و قاضی صلح – کـه از او یک گوزن دزدیده بود از شهر خود فرار کند. زندگی نامه نویسان معتقدند کـه او سپس بـه عنوان معلم و منشی کار می کرد ودر نمایش هاي‌ درباری اجرا می کرد. این بـه او اجازه داد تا افق هاي‌ خودرا گسترش دهد، با افراد جدید ملاقات کند و حامیان ثروتمند را جلب کند.

 

علاوه بر این، احتمالاً وی را با رازهای هنر تئاتر آشنا کرد. در ان زمان، اعضای شورای شهر استراتفورد بودجه اجراهای تئاتر آماتور را در روز پنطیکاست تأمین میکردند. احتمالاً در ان زمان بود کـه شکسپیر اولین فرصت خودرا برای اجرای روی صحنه داشت و شاهد اجرای گروه هاي‌ تئاتر دوره گردی بود کـه از استراتفورد بازدید کردند. بین دسامبر 1586 و دسامبر 1587؛ حداقل پنج گروه تئاتر در استراتفورد اجرا کردند.

 

11. شکسپیر احتمالاً از سال 1588 در لندن بوده است. در سال 1592، اولین ذکر چاپی از شکسپیر در جزوه‌ای از رابرت گرین – نویسنده، نمایشنامه‌نویس و منتقد انگلیسی – ظاهر شد.

شکسپیر احتمالاً از سال 1588 در لندن بوده است. در سال 1592، اولین ذکر چاپی از شکسپیر در جزوه‌ای از رابرت گرین - نویسنده، نمایشنامه‌نویس و منتقد انگلیسی - ظاهر شد.

نویسنده از شکسپیر انتقاد کرد، وی را بـه سرقت ادبی متهم کرد و ادعا کرد کـه شکسپیر فقط بازیگری اسـت کـه «جرأت نوشتن نمایشنامه را دارد». گرین بـه کسی اشاره کرد کـه در ذهنش، «بـه تصور خودش، تنها صحنه لرزه اي دریک کشور اسـت». این مرجع نشان می‌دهد کـه شکسپیر پیش از سال 1592 نمایشنامه می‌نوشت.

 

12. در سال 1593، فعالیت های بازیگری و نمایشنامه نویسی شکسپیر به حالت تعلیق درآمد.

بـه دلیل شیوع یک بیماری همه ی گیر در لندن، مقامات شهر «بازی، آموزش خرس و گاو نر، بازی با تیله و هر فعالیت دیگری را کـه باعث تجمع مردم شود «بـه استثنای موعظه ها و خدمات کلیسا» ممنوع کردند. در نتیجه تئاترها تا پاییز 1594 باز نشدند.

 

13. در سال 1594، شکسپیر به عضویت گروه لرد چمبرلین، که بعدها به عنوان مردان پادشاه شناخته شد، شد و بهترین نمایشنامه‌های خود را برای آن نوشت.

در سال 1594، شکسپیر به عضویت گروه لرد چمبرلین، که بعدها به عنوان مردان پادشاه شناخته شد، شد و بهترین نمایشنامه‌های خود را برای آن نوشت.

او علاوه بر نوشتن متن‌هاي‌ نمایشنامه‌هاي‌ جدید برای گروه لرد چمبرلین، بـه امور مالی گروه نیز رسیدگی میکرد و نقش‌هاي‌ کوچکی در نمایش‌ها بازی میکرد. او بـه زودی مالک تئاتر و نمایشنامه نویس اصلی ان شد. او یک سازمان دهنده فوق العاده بودو یک حامی ثروتمند، پادشاه جیمز اول را بـه دست آورد. او تا پایان دوران بازیگری خود با این تئاتر همراه بود.

 

14. نام شکسپیر در کتاب‌های باقی‌مانده خزانه‌دار ملکه الیزابت اول به‌عنوان یکی از سه به اصطلاح «خادمان لرد چمبرلین» که برای اجرای نمایشنامه‌ای در مقابل ملکه در کاخ گرینویچ در 26 و 28 دسامبر 1594 دستمزد دریافت کردند، آمده است.

 

15. در فوریه 1599، او و سایر اعضای گروه لرد چمبرلین قطعه زمینی را در کرانه جنوبی تیمز اجاره کردند، جایی که آمفی تئاتر باشکوه «گلوب» را ساختند.

در فوریه 1599، او و سایر اعضای گروه لرد چمبرلین قطعه زمینی را در کرانه جنوبی تیمز اجاره کردند، جایی که آمفی تئاتر باشکوه «گلوب» را ساختند.

فعالیت هاي‌ پاییز خودرا با نمایشنامه شکسپیر «ژولیوس سزار» آغاز کرد. صندلی ها در سه طبقه بود. این تئاتر میتواند 3000 تماشاگر را در خود جای دهد. بازیگران فقط مرد بودند. بالای ورودی کتیبه «Totus Mundus agit histrionem» بود کـه بـه معنای تمام دنیا یک صحنه اسـت. اگر چه تئاتر درسال 1613 در آتش سوزی سوخت، اما یکسال بعد بازسازی شد.

 

16. شکسپیر ثروت قابل توجهی به دست آورد.

او از نویسندگی و بازیگری سود می‌برد، سهامدار یک تئاتر پر رونق بود، و همچنین در تئاتر بلک فریرز، ساخته شده درسال 1596؛ کـه یکی از ساختمان هاي‌ ان متعلق بـه گروه لرد چمبرلین بود، فعال بود. درسال 1597 او New Place را خریداری کرد کـه درسال 1483 ساخته شد، دومین خانه بزرگ در استراتفورد، و تنها خانه ساخته شده در شهر از سنگ.

 

درحدود سال 1602؛ او 200 جریب زمین خرید. درسال 1605؛ بـه قیمت 40 پوند، توپ هاي‌ متعلق بـه استراتفورد چرچ را خریداری کرد. بخشی از ثروت او احتمالاً از ربا بـه دست آمده اسـت، برخی از ان ها از طریق دعواهایی کـه علیه بدهکاران خود مطرح کرده اسـت «برخی منابع ادعا میکنند کـه شکسپیر برای هر مبلغی، حتی اندک، شکایت می کند». علاوه بر این، او بـه دخترش جودیت 300 پوند وصیت کرد کـه مبلغ قابل توجهی بود.

 

17. در سال 1596، به لطف تلاش شکسپیر، به پدرش عنوان نجیب اعطا شد.

در سال 1596، به لطف تلاش شکسپیر، به پدرش عنوان نجیب اعطا شد.

 

18. ویلیام شکسپیر در استراتفورد، در نیو پلیس در خیابان چپل، در 23 آوریل 1616 درگذشت.

او در تولد 52 سالگی خود درگذشت. بسیاری از محققان بر این باورند کـه این یک افسانه اسـت، اما سوابق کلیسا نشان میدهد کـه او در زادگاهش استراتفورد، در برهه کلیسای ترینیتی، در 25 آوریل 1616 بـه خاک سپرده شد. سالانه 200000 گردشگر از کلیسا دیدن میکنند.

 

19. در سال 1995، یونسکو روز تولد و مرگ شکسپیر را – 23 آوریل – روز جهانی کتاب و حق چاپ نامگذاری کرد.

در سال 1995، یونسکو روز تولد و مرگ شکسپیر را - 23 آوریل - روز جهانی کتاب و حق چاپ نامگذاری کرد.

 

20. فعالیت هنری مستند شکسپیر از سال های 1586 تا 1612 را در بر می گیرد.

 

21. شکسپیر 38 کمدی و تراژدی، 154 غزل، دو شعر بلند روایی، و شعرهای فراوانی از نظر محتوا و شکل نوشت.

شکسپیر 38 کمدی و تراژدی، 154 غزل، دو شعر بلند روایی، و شعرهای فراوانی از نظر محتوا و شکل نوشت.

تعیین ترتیب نوشته شدن آثار شکسپیر غیرممکن اسـت. بیم ان می رفت کـه تماشاگران درصورت آشنایی با جریان وقایع بـه سالن نرسند و بـه این ترتیب نمایشنامه ها چاپ و بین تماشاگران توزیع نمی شد. بنابر این، آثار شکسپیر را تنها با حضور در تئاتر میتوان شناخت. بیشتر آن ها در “گلوب” بـه صحنه رفتند.

 

22. در میان شاهکارهای شکسپیر، تحسین‌شده‌ترین آنها این روزها «رومئو و ژولیت» است، داستان عشق غم انگیز دو جوان که به خاطر گذشته خانواده‌های متخاصمشان از هم جدا شده‌اند، و «هملت»، داستان یک شاهزاده دانمارکی که درگیر عشق، خیانت است. و انتقام، که از یک راز خانوادگی باخبر می شود.

 

آثار دیگر شکسپیر عبارتند از:

1. درام هاي‌ تاریخی کـه بـه رویداد های تاریخ انگلیس میپردازند – “شاه جان”؛ “هنری چهارم”؛ “هنری ششم”؛ “هنری هشتم”؛ “ریچارد دوم” و “ریچارد سوم”.

 

2. کمدی‌ها: «کمدی خطاها»؛ «رام کردن زرنگ»؛ «عشق از دست رفته»؛ «دو آقای ورونا»؛ «رویای یک شب نیمه تابستان»؛ «همسران شاد ویندزور»؛ «تاجر ونیز»؛ «هیاهوی زیاد درباره هیچ»؛ «هرطور کـه دوست داری»؛ «شب دوازدهم، یا انچه می خواهي»؛ «برای اندازه‌گیری»؛ «داستان زمستان»؛ «طوفان»؛ «پریکلس، شاهزاده صور»؛ سیمبلین، «دو خویشاوند نجیب»؛ «همه ی چیز خوب اسـت کـه خوب تمام شود»؛

 

3. تراژدی‌ها: «تیتوس آندرونیکوس»؛ «ژولیوس سزار»؛ «هملت»؛ «اتللو»؛ «شاه لیر»؛ «مکبث»؛ «کوریولانوس»؛ «آنتونی و کلئوپاترا»؛ «تیمون آتن».

 


مطالب مشابه: جملات زیبا از بزرگان در مورد اعتماد و دوستی و عشق


 

23. در یکی از مدخل‌های ثبت استیشنر شرکت استیشنر لندن، انجمنی که در سال 1403 با انحصار صنعت انتشارات تأسیس شد، شکسپیر و همچنین جان فلچر، دستیار شکسپیر، نویسندگی نمایشنامه «کاردنیو» را به نمایش گذاشتند. مردان پادشاه در سال 1613.

در یکی از مدخل‌های ثبت استیشنر شرکت استیشنر لندن، انجمنی که در سال 1403 با انحصار صنعت انتشارات تأسیس شد، شکسپیر و همچنین جان فلچر، دستیار شکسپیر، نویسندگی نمایشنامه «کاردنیو» را به نمایش گذاشتند. مردان پادشاه در سال 1613.

پروفسور برین هاموند از دانشگاه ناتینگهام ادعا می کند کـه در نمایشنامه “دروغی مضاعف” اثر لوئیس تئوبالد، کـه اعتراف کرده اسـت کـه ان را بر اساس دست نوشته اي گمشده از نمایشنامه شکسپیر “Cardenio” نوشته اسـت، سبک شکسپیر را می توان در دو پرده اول و دو پرده تشخیص داد. 

 

24. آثار شکسپیر هفت سال پس از مرگ شاعر در سال 1623 تحت عنوان «آقای. کمدی ها، تاریخ ها و تراژدی های ویلیام شکسپیر.” عنوان معاصر اولین مجموعه، “First Folio” است.

این مجموعه در قالب فولیو در 900 صفحه منتشر شده اسـت. این شامل سی و شش اثر از شکسپیر اسـت «مجموعه شامل «پریکلس، شاهزاده تایر» و «دو خویشاوند نجیب» نیست». دو تن از دوستان شکسپیر، جان همینگز و هنری کاندل، متن را ویرایش و بر چاپ بازرسی کردند. منابع می‌گویند کـه این کتاب در 750 نسخه یا حدود 1000 نسخه منتشر شده اسـت.

 

بـه قیمت 1 پوند، تقریبا معادل 200 دلار امروز فروخته شد. تا بـه امروز، 233 نفر زنده مانده اند، کـه کتابخانه بریتانیا پنج نفر از انها، کتابخانه فولگر شکسپیر، واشنگتن دی سی، 79 نفر، و شش نفر در دست شخصی هستند.

 

25. در اکتبر 2020، خانه حراج کریستی نیویورک گزارش داد که یک نسخه از اولین فولیو به قیمت 9.97 میلیون دلار فروخته شد.

در اکتبر 2020، خانه حراج کریستی نیویورک گزارش داد که یک نسخه از اولین فولیو به قیمت 9.97 میلیون دلار فروخته شد.

رکورد قبلی فروش درسال 2001 بـه ثبت رسیده اسـت. پس از ان یک نسخه از “اولین برگ” بـه قیمت 6 میلیون دلار فروخته شد.

 

26. هیچ نسخه خطی از شکسپیر باقی نمانده است و هیچ نامه نگاری یا یادداشتی از او باقی نمانده است.

فقط پنج امضا از او باقیمانده اسـت: یکی تحت وصیت او، یکی در صفحه عنوان اثر مونتن “محاکمه ها” و سه امضا در اسناد قانونی. هر کدام با خطی متفاوت نوشته شده اند و قبل از همه ی انها یک نقطه وجوددارد کـه افراد بی سواد ان زمان صلیب را جای گزین ان می‌کردند.

 

27. در طول سال ها، نظریه هایی مطرح شد که شکسپیر را به عنوان نویسنده آثار منسوب به او زیر سوال می برد.

در طول سال ها، نظریه هایی مطرح شد که شکسپیر را به عنوان نویسنده آثار منسوب به او زیر سوال می برد.

درسال 1781؛ جیمز ویلموت، روحانی انگلیسی، پس از بررسی منابع موجود در استراتفورد، بـه این نتیجه رسید کـه مردی با پیشینه اي مانند شکسپیر، تحصیلات و تجربه کافی برای نوشتن چنین آثار عالی را ندارد. محققان ادبی آمریکایی نیز درسال 1856 نظریه‌هاي‌ مشابهی ارائه کردند. برای مثال، ویلیام هنری اسمیت ادعا کرد کـه سر فرانسیس بیکن – یک مقاله‌نویس، فیلسوف، وکیل و سیاستمدار – نویسنده واقعی درام‌ها بوده اسـت.

 

او در دربار شاه جیمز اول سمت هاي‌ دولتی برجسته اي داشت. درسال 1955؛ کالوین هافمن، محقق ادبی آمریکایی، کتابی را منتشر کرد کـه در ان کریستوفر مارلو، نمایشنامه نویس، را نویسنده نمایشنامه هاي‌ شکسپیر معرفی کرد. مارلو یکسال قبل از انتشار اولین آثار شکسپیر دریک دوئل کشته شد.

 

بـه گفته مورخان ادبی دیگر، نویسنده واقعی آثار منسوب بـه شکسپیر، اشرافی بود کـه یا یک اثر ادبی برای تئاتر را زیر شأن خود میدانست یا از خشم ملکه بـه دلیل انتشار دیدگاه‌هاي‌ سیاسی جنجالی خود می ترسید.

 

اشراف ان زمان – لرد ویلیام استنلی از دربی، لرد ادوارد دو ویر از آکسفورد، لرد رابرت مانرز از راتلند – در حلقه باقی ماندند. علی‌رغم همه ی گمانه‌زنی‌ها، اکثر مقامات ویلیام شکسپیر را بـه عنوان نویسنده یگانه و مناسب نمایشنامه‌هایي کـه مدت‌ها بـه او نسبت داده میشود، می‌شناسند.

 

28. بیش از 100 تغییر نام شکسپیر وجود دارد. این شاعر به نام های Shakspere، Shakspear، Shakespere، Shaksper، Shaxper Shake-Spear نیز شناخته می شد.

قوانین املایی در ان زمان هنوز بـه وضوح مشخص نشده بود.

 

29. شکسپیر کلمات و ترکیبات عباراتی بسیاری را اختراع کرد که وارد کاربرد روزمره شدند.

شکسپیر کلمات و ترکیبات عباراتی بسیاری را اختراع کرد که وارد کاربرد روزمره شدند.

لیست کلماتی کـه او وارد زبان انگلیسی کرد حدود 600 مورد را شامل می شود. بـه عنوان مثال، آثار شکسپیر شامل کلمات جدیدی مانند: «کاه چشم»؛ «خون‌آلود»؛ «قتل»؛ «شکوه»؛ «سحرکننده» و اصطلاحاتی مانند «دلت میـــخواهد»؛ «وقتش اسـت»؛ «بیا» بود. چه ممکن اسـت، “عشق کور اسـت”؛ “حقیقت آشکار خواهد شد.”

 

30. شکسپیر نزدیک به یک میلیون کلمه را در 38 نمایشنامه و 154 غزل به کار برد.

 

31. کمدی “کمدی خطاها” کوتاه ترین کمدی شکسپیر با 1770 سطر است.

کمدی "کمدی خطاها" کوتاه ترین کمدی شکسپیر با 1770 سطر است.

گسترده ترین نمایشنامه او «هملت» با 4042 سطر اسـت.

 

32. آثار شکسپیر الهام بخش فیلمسازان بوده است. حدود 420 فیلم بلند بر اساس آثار او ساخته شد.

«هملت» محصول 1990 فرانکو زفیرلی با بازی مل گیبسون و گلن کلوز نامزد دریافت جایزه اسکار شد. فیلم «شکسپیر عاشق» محصول 1998 کـه داستان مشکلات خلاقانه شاعر را روایت می کند، برنده 7 جایزه اسکار شد.

 

33. نسب شکسپیر 25 سال پس از مرگ او از بین رفت.

پسرش همنت در یازده سالگی درگذشت. دختر سوزانا فرزندی نداشت و فرزندان دختر جودیت زود مردند. هیچ یک از سه برادر شکسپیر ازدواج نکرده بودند.

 

34. خانه خانوادگی شکسپیر هنوز در استراتفورد در خیابان هنلی پابرجاست.

پس از مرگ شکسپیر، این خانه تا سال 1670 درخانواده او باقی ماند کـه بـه مسافرخانه اي بـه نام “Maidenhead” تبدیل شد. مالکان بعدی ساختمان را تغییر داده و تقسیم کردند. برای مدتی حتی یک قصاب را در خود جای داد. درسال 1847؛ این ساختمان بـه مالکیت کشور تبدیل شد و خانه هاي‌ مجاور برای کاهش خطر آتش سوزی باید تخریب می‌شدند.

 

در همان اوایل، گردشگران بـه این جا آمدند و امضاهای خودرا روی پنجره هاي‌ اتاق خوابی کـه شکسپیر در ان متولد شد، گذاشتند – اولین امضا بـه سال 1806 برمی گردد. والتر اسکات، چارلز دیکنز و مارک تواین نیز امضاهای خودرا در آنجا گذاشتند.

 

35. آثار شکسپیر را نمی توان به هیچ دوره ای نسبت داد. او هنرمندی موفق بود و ما می توانیم او را بین رنسانس و باروک قرار دهیم.

او شعرهای جدیدی از درام خلق کرد و قراردادهای موجود را زیر پا گذاشت و آثاری بی‌سابقه از خود بـه جای گذاشت. بهترین کمدی‌هاي‌ او عبارت‌اند از: «عشق از دست رفته»؛ «رام کردن زرنگ»؛ «رویای یک شب نیمه تابستان»؛ «هیاهوی زیاد درباره هیچ» و «تاجر ونیز». بهترین تراژدی ها عبارتند از: «مکبث»؛ «شاه لیر»؛ «ژولیوس سزار»؛ «و تیمون آتن». درام‌هاي‌ روان‌شناختی و شاعرانه عبارتند از: «هملت»؛ «رومئو و ژولیت» و «اتللو».

 

36. قدرت به عنوان اساسی ترین موضوع درام های او در نظر گرفته می شود.

شکسپیر ان را بـه عنوان پدیده اي مخرب و تضعیف کننده با عواقب شدید برای اطرافیان قهرمان داستان بـه تصویر می‌کشد. او قدرت، سازوکارهای حاکم بر ان و شیفتگی انسان در پیگیری ان را تحلیل کرد. این نقش بیشتر در تراژدی ها و تواریخ سلطنتی بـه چشم میخورد.

 


مطالب مشابه: سخنان زیبا و مفهومی بزرگان درباره تنهایی


 

در پایان

نمایشنامه نویس انگلیسی ویلیام شکسپیر یکی از مشهور ترین نام هاي‌ صنعت تئاتر اسـت، با این حال هنوز حقایق زیادی درباره او وجوددارد کـه شـما را شگفت زده می کند. در این جا واقعیت هاي‌ عجیب برای شروع شـما وجوددارد.