دزدان مقبره‌های فراعنه

دزدان مقبره‌های فراعنه

دزدان مقبره‌های فراعنه چه کسانی بودند

 
تقریباً تمام اهرام كشف شده در مصر و مقبره فراعنه بارها مورد سرقت قرار گرفته‌اند به همین دلیل كشف مقبره سنگی توت‌آنخ‌آمون از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

مقبره توت‌آنخ‌آمون كمی بعد از مرگ او مورد سرقت قرار گرفت و دزدانی كه قصد ربودن اشیا قیمتی مقبره را داشتند كیفی مملو از حلقه‌های طلا را در میانه تونل كنده شده به جا گذاشتند.

 

“لرد كارناروون” كه در سال 1922 برای حفاری مقبره توت‌آنخ آمون سرمایه‌گذاری كرده بود یك سال بعد از این طرح فوت كرد كه به گفته شاهدان بعد از مرگ او در قاهره سگ دست‌آموزش فریادكشان به سمت خانه بازگشته بود كه این برای همه تعجب‌آور و باورنكردنی بود و آن را نفرین اهرام می‌خوانند.

 

در سال 1944 تعدادی از دزدان برای ربودن اشیا طلای داخل تابوت وارد مقبره شدند اما بعد از باز كردن در تابوت ناگهان در با ضربه بسته شد و آنها را پرتاب كرده و پس از آن با فرو افتادن سقف كشته شدند.

 

به گفته كارشناسان بسیاری از تابوت‌ها و مومیایی‌ها یافت شده در سال 1800 قبلاً هم مورد سرقت و حفاری قرار گرفته بودند چرا كه هیچ شئی ارزشمندی همراه آنها نبوده و این خلاف آئین مصریان باستان بوده است.

 

مومیایی‌ها چگونه مومیایی‌ شدند؟

مومیایی‌های مصری در خانه‌ها و مكان‌های خاصی كه به خانه زیبایی شهرت داشتند به‌وجود می‌آمدند كه البته این نامی آرامش‌بخش برای چنین قصابی‌هایی به شمار می‌رفته.
 

بیشتر راهبان كودن و دست‌پاچلفتی هنگامی كه انگشتان دست یا پای خود را از دست می‌داند آنها را با نمونه‌های مصنوعی كه از چوب ساخته می‌شدند جایگزین می‌كردند.

 

برای اجسادی كه مومیایی می‌شدند به جای چشم از سنگ‌های سیاه و یا پیازهای كوچك استفاده می‌كردند و بدن آنها را برای پاك و مطهر شدن در پودرهایی خاص می‌غلتاندند علاوه بر آنكه مغز آنها توسط لوله‌های فلزی بلند از داخل سوراخ‌های بینی خارج می‌شده است.

 

جدیدترین مطالب سایت