فراعنه و اسرار ناگفته

فراعنه و اسرار ناگفته

مطالب خواندنی در مورد فراعنه

 
بسیاری از مورخان می‌پندارند اولین فراعنه مهاجمان و متجاوزانی از شرق بوده‌اند و همین فراعنه در طول دوران حكومت خود با تمام پرنسس‌های سلطنتی ازدواج می‌كردند تا از تولد رقیبی جدید برای خود جلوگیری كنند.
 
شاه “پپی” دوم كه در نه سالگی به سلطنت رسید تا 100 سالگی حكومت كرد و توانست عجیب‌ترین سیستم دفع حشرات را بسازد! او برده‌‌ها و زندانیان محكوم را با عسل می‌پوشاند و حشرات را به سمت آنها هدایت می‌كرد و بدین ترتیب خود در آرامش استراحت می‌كرد.

 

فراعنه و اسرار ناگفته

 

بد نیست بدانید: فرعون “هتچپسوت”، یك زن بوده كه برای سلطنت و مخفی نگه داشتن هویت زنانه خود ریش مصنوعی می‌گذاشته و نام خود ر بر روی بسیاری از آثار به جا مانده حك كرده است.

 

آیا می‌دانید: فرعون “تاتموس” دوم كه بزرگترین فرعون مصر بوده و دشمنان بسیاری را نابود كرده است، خود در سوریه در زیر لگدهای فیل‌های وحشی از دنیا رفته است.

 

و یا اینكه كلئوپاترا، ملكه زیبا و مشهور مصر یك یونانی بوده است. یا اینكه فرعون آخناتون هنگامی كه با خواهرش اختلاف پیدا كرد حكم اعدام او را صادر نمود و با قطع كردن دستان او امكان سفر او به دنیای دیگر را از بین برد.

 

فراعنه و اسرار ناگفته

كشاورزان مصری:

آیا تاكنون شنیده بودید كه كشاورزان مصری هیچگاه اجازه نداشتند فراعنه را به اسم صدا كنند و حتماً باید با لقب خدایگان و یا فرعون كه معنای “خانه بزرگ” كه با توجه به اعتقاد آنها كه بدن فرعون را جایگاه خدا می‌دانستند می‌خواندند.

مصریان صاحبان نخستین نانوایی‌های دنیا بودند و حدود 2 هزار سال قبل از میلاد مسیح اولین نانوایی‌ها را راه‌اندازی كردند.
 
كشاورزان مصری برده نبودند اما همانند گله‌های گاو و گوسفند جزیی از ثروت زمین‌داران به شمار می‌رفتند و آن دست از كشاورزانی كه تنبل بودند برای مجازات انگشتان پا و یا دستشان قطع می‌شده است.
فرزندان كشاورزان از زمانی كه قادر به حركت كردن و راه رفتن می‌شدند باید در زمین كار می‌كردند و یا به‌عنوان مترسك در میان زمین استفاده می‌شدند.
 
 
جدیدترین مطالب سایت