آشنایی با 10 مرد نترس در تاریخ و جهان

آشنایی با 10 مرد نترس در تاریخ و جهان

مرد های نترس در تاریخ

با مردانی می خواهیم آشنا شویم که هر وقت اسم از نترسی می‌آید اسم آنها هم به زبان می‌آید ، با چکیده اي از انها آشنا می‌شویم .

 

مطمئناً انسان هاي سرسخت بسیاری در طول تاریخ زیسته اند که بررسی زندگی و حوادث دیدنی مربوط به همۀ ي انها در این مطلب نخواهد گنجید اما در ادامه فهرستی از ۱۰ شخصیتی که در مصاف با مرگ یا حوادث مرگبار بسیار سرسختانه مقاومت کرده اند و از خود رشادت نشان داده اند را ارائه کرده ایم که خواندن انها خالی از لطف نخواهد بود.

 

۱- جیم کوربِت

آشنایی با 10 مرد نترس در تاریخ و جهان

افراد نترس در جهان

 

بین سال هاي ۱۹۰۷ تا ۱۹۳۸، یک شکارچی به نام جیم کوربت به طور رسمی بیش از ۱۹ ببر و ۱۴ پلنگ که گزارش هایي در مورد انسان خوار بودن انها وجود داشت را تعقیب کرده و از پای درآورد. بر زمینه گزارش ها این ۳۳ جانور گوشتخوار بیش از ۱٫۲۰۰ زن و مرد و کودک را کشته بودند. بعضی از این جانوران خطرناک گذشته از کشته شدن تا چند قدمی جیم آمده بودند.

 

۲- هیو گلاس

آشنایی با 10 مرد نترس در تاریخ و جهان

معرفی افراد نترس در جهان

 

هیو گلاس که در مطلب اي دیگر با عنوان «داستان شگفت انگیز هیو گلاس؛ تله گذاری که لئوناردو دی کاپریو نقش او را در فیلم «از مرگ بازگشته» بازی کرد» به طور مفصل به داستان شگفت انگیز او پرداخته ایم یک تله گذار آمریکایی بود که هنگام تله گذاری گروهی توسط یک خرس بزرگ گریزلی مورد حمله قرار گرفت.

 

وی با کمک گروهش توانست خرس را از پای درآورد و سپس بیهوش شد. همراهانش فکر می‌کردند که گلاس با دقت به جراحات بدی که به او وارد شده بود زنده نخواهد ماند و از آن جاییکه تا نخستین منطقه ي مسکونی نیز ده ها مایل راه بود او را رها کردند تا بمیرد.

 

گلاس که خود را رها شده و بدون هیچ آذوقه اي می یابد با پای شکسته، گلوی پاره شده، پشت چاک چاک شده از ضربه ي پنجه هاي خرس و با زخم هایي چرک کرده در تمام نقاط بدن تصمیم گرفت که زنده بماند و از دوستان بی وفایش انتقام بگیرد.

 

به همین علت اجازه داد که کرم ها زخم هایش را ضد عفونی کرده و سینه خیز به سمت نخستین مکان مسکونی حرکت کرد و بعد از حوادث خطرناک دیگری که انتظار او را می کشیدند «مبارزه با گرگ ها و فرار از دست سرخپوست ها» ۶ هفته بعد به یک اردوگاه نظامی رسید.

 

۳- راسپوتین

آشنایی با 10 مرد نترس در تاریخ و جهان

راسپوتین یک مرد مقدس، کوهنورد، درمانگری خودخوانده و روانشناسی قهار بود که به راحتی انسان ها و مخصوصا زنان را می فریفت و متقاعد می تولید. اما مرگ وی بسیار عجیب بود و تلاش هاي بسیاری انجام گرفت تا وی کشته شود. از نظر بعضی از آریستوکرات هاي روسی، راسپوتین نفوذ بسیاری بر خانواده ي تزار داشت

 

بنابراین در سال ۱۹۱۴ نقشه ي قتل او کشیده شد و توسط یک زن مورد حمله قرار گرفت. ضربات چاقوی آن زن باعث شد که شکم او کاملا پاره شده و ارگان هاي داخل شکمش بیرون بریزند. اما وی در کمال ناباوری زنده ماند.

 

شب قتل از وی برای شرکت در یک مهمانی به قلعه ي پادشاه دعوت شد و بر زمینه ادعاها در کیک او مقدار زیادی سم سیانید ریخته بودند

 

که برای کشتن چندین مرد کافی بود. اما بعد از اینکه ساعاتی گذشت و هیچ اتفاقی برای راسپوتین نیفتاد گروه قاتلان آشفته شدند به طوری که به این باور رسیدند که کسی نمیتواند راسپوتین را بکشد و وی از قدرت هاي فوق انسانی برخوردار هست. از این رو تصمیم گرفتند که کار را تمام کنند و به همین خاطر او را از پشت با گلوله هدف قرار دادند.

 

سپس قصر را ترک کردند. چند دقیقه بعد یکی از آنها که در اوج ي کشمکش ها کت خود را در قصر جا گذاشته بود به محل بازگشت تا کت خود را بردارد اما راسپوتین که در کمال تعجب هنوز زنده بود به او حمله کرده و سعی کرد او را خفه کند.

 

دوستان وی که از موضوع مطلع شده بودند به اتاق بازگشتند و ۳ بار دیگر از پشت به وی شلیک کردند. سپس دست و پای او را بسته و او را درون یک قالی پیچیدند و در رودخانه اي یخ زده انداختند.

 

بعد از پیدا شدن جسد معلوم شد که ریه هاي راسپوتین پر از آب شده اند که نشان می داد نه تنها سیانور بلکه گلوله هاي شلیک شده به وی نیز نتوانسته اند او را بکشند و او هنگامی که به رودخانه انداخته می شده زنده بوده هست. از این رو تنها غرق شدن بود که توانست جان او را بگیرد.

 

۴- خوتولون

آشنایی با 10 مرد نترس در تاریخ و جهان

اگر سریال «مارکوپولو» تولید نت فلیکس را دیده باشید تا حدودی با این شاهزاده ي سرسخت مغولی آشنایی پیدا کرده اید. وی اعتقاد داشت که هر شخصی که خواهان ازدواج با اوست باید در مبارزه او را شکست دهد. از آن جایی که کسی نمی توانست در مبارزه او را شکست دهد وی ۱۰٫۰۰۰ اسب از طریق پیروزی بر خواستگاران خود بدست آورده بود.

 

۵- چینگ شی

آشنایی با 10 مرد نترس در تاریخ و جهان

وی سرسخت ترین دزد دریایی بود که اقیانوس ها به خود دیده اند. چینگ شی «Ching Shih» در دوران جوانی با یک دزد دریایی ازدواج کرد اما وقتی که شوهرش در جریان یک طوفان دریایی کشته شد چینگ شی قدرت را بدست گرفت. او کشور چین را غارت کرد

 

و قدرت مطلق در دریاهای آسیای شرقی را در دست داشت. چینگ شی در نبردهای کمی شکست خود و چنان اعتباری کسب کرد که دولت چین ناوگان دریایی بزرگی را برای سرکوب کردن وی اعزام کرد. اما وی به جای اینکه فرار کند با انها شاخ به شاخ شد و در نهایت ۶۳ قایق آنها را در اختیار گرفت.

 

ملوانان قایق هاي اسیر شده راهی جز پیوستن به چینگ شی نداشتند در غیر این صورت بلافاصله به قتل می رسیدند. او چند سال دیگر را نیز به چپاول در دریاها پرداخت و حتی ناوگان هایي از کشور آلمان و بریتانیا را نیز شکست داد. در نهایت دولت وقت چین برای او و ملوان هایش که تعداد آنها را ۱۷٫۰۰۰ نفر عنوان کرده اند عفو عمومی صادر کرد.

 

در نتیجه وی با بیش از ۲۰۰ کشتی بزرگ و کوچکی که در اختیار داشت در سواحل چین پهلو گرفت و به او اجازه داده شد که غنائمش را برای خود نگه دارد. وی در سن ۶۹ سالگی و در حالیکه یک قمارخانه و هتل را مدیریت می‌کرد درگذشت.

 

۶- بودیکا

آشنایی با 10 مرد نترس در تاریخ و جهان

آشنایی با مردان نترس در جهان

 

بودیکا «Boudica» ملکه ي قومی سلتیک به نام «آیسنی» «Iceni» بود که در سواحل شرقی انگلستان زندگی میکردند. شوهر او گذشته از مرگ حاکمیت این مناطق را در وصیت نامه ي خود به دو دخترش و دولت روم به طور مشترک اعطا کرده بود.

 

اما رومی ها این موضوع را رد کردند و خانواده ي او را به بردگی کشیدند. وقتی که وی به چپاولگری هاي رومیان اعتراض کرد انها او را شکنجه کرده و در برابر چشمانش به دو دخترش هتک حرمت کردند. این موضوع باعث شروع جنگی خونین شد. بودیکا ارتشی متشکل از ۱۰۰٫۰۰۰ نفر از مردان قبیله ي خود و قبایل مجاور که با رومیان مخالف بودند تشکیل داد.

 

وی رومیان را خرگوش ها و روباه هایي نامید که قصد حکومت بر سگ ها و گرگ ها را دارند و با بی رحمی تمام شهرهای لندن و کامولودونوم «Camulodunum» که امروزه کولچِستِر نام دارد را در آتش سوزاند و تمام ساکنان آن را به قتل رساند.

 

رومیان ۵٫۰۰۰ مرد جنگی را برای مقابله با وی اعزام کردند ولی بودیکا همۀ ي آنها را از دم تیغ گذراند. رومیان در شرایطی قرار داشتند که نزدیک بود حاکمیت خود بر کل مناطق انگلستان را از دست بدهند. از این رو سپاهی گران را به جنگ با وی فرستادند. این جنگ با شکست نیروهای بودیکا همراه بود و وی که نمیخواست بدست رومیان بیفتد با خوردن زهر خودکشی کرد. همین حالا مجسمه اي از او در شهر کولچستر ساخته شده هست.

 

۷- فردریک بزرگ

آشنایی با 10 مرد نترس در تاریخ و جهان

فردیک بزرگ پادشاه کشور کوچک پروس توانست سرزمین هاي زیادی از جمله اتریش، فرانسه، روسیه، لهستان، سوئد و مناطقی از کشور آلمان و ایتالیا را به سلطه ي خود درآورد. وی در بین مردم خود بسیار محبوب بود و به تمامی ادیان و نژادها احترام می گذاشت. اضافه بر این وی یک نوازنده ي فلوت قهار بود که ۱۰۰ قطعه ي موسیقی و ۴ سمفونی از وی به یادگار مانده هست.

 

۸- لئو مَیجر

آشنایی با 10 مرد نترس در تاریخ و جهان

لئو میجر «Leo Major» یک سرباز فرانسوی کانادایی بود که در روز پیاده شدن نیروهای متفقین در نرماندی به تنهایی گروهی از سربازان آلمانی را دستگیر کرده و کامیونی پر از اسناد و اطلاعات نظامی مهم و محرمانه را کشف و ضبط نمود. سپس با ۴ افسر اس اس روبرو شده و هر چهار نفر را به قتل رساند. در این نبرد و در نتیجه ي پرتاب یک نارنجک فسفری وی یک چشم خود را از دست داد اما از ترک خدمت خودداری کرد.

 

در سال ۱۹۴۴ در طول نبرد موسوم به «شِلت» «Scheldt» وی توانست ۹۳ سرباز آلمانی را دستگیر کند و از دریافت مدال افتخار نیز سرباز زد زیرا ژنرالی که می‌خواست به وی مدال افتخار بدهد را بی لیاقت می دانست. در ابتدای سال ۱۹۴۵ در حالی‌که سوار یک کامیون نظامی بود با مین زمینی نیروهای آلمانی برخورد کرد که در نتیجه ي آن مچ هر دو پای او همراه با ۴ دنده اش شکست و ۳ مهره ي کمرش نیز آسیب دید اما او همچنان اصرار داشت که به مبارزه ادامه دهد.

آشنایی با 10 مرد نترس در تاریخ و جهان

آشنایی با مردان نترس در جهان

 

همان سال وی و دوستش ویلی برای یک عملیات شناسایی اعزام شدند تا تعداد نیروهای آلمانی در شهر زوول «Zwolle» «یکی از شهرهای هلند» را مشخص کرده و با نیروهای مقاومت پنهان در شهر تماس بگیرند.

 

در همان ابتدای ماموریت ویلی کشته میشود و لئو تصمیم می‌گیرد که به تنهایی ادامه ي عملیات را انجام دهد. وی در خیابان هاي شهر می دوید و با انداختن نارنجک و تیراندازی هاي پیاپی باعث شد

 

آلمانی ها تصور کنند که نیروهای کانادایی وارد شهر شده اند و شهر در آستانه ي سقوط قرار دارد. وی بیش از ۱۰۰ سرباز آلمانی را در چندین مرحله دستگیر کرده و به بیرون از منتقل نمود و بار دیگر به داخل شهر بازگشت.

 

۹- تدی روزولت

آشنایی با 10 مرد نترس در تاریخ و جهان

یک روز تدی روزولت تصمیم گرفت که در منطقه ي داکوتای شمالی یک کلبه ي چوبی بسازد. در همین زمان وی یک روز وارد یک سالن غذاخوری در نزدیکی شهر مینگازوایل «Min­gasville» شد که ناگهان یک کابوی مست چندین گلوله به وی شکیک کرد.

 

وی سپس اسلحه را روی شقیقه ي روزولت گرفت و از او خواست که برای تمامی حاضرین در سالن نوشیدنی بخرد. اما روزولت قهقهه اي زد و او را نقش بر زمین کرد.

 

تدی روزولت جوان ترین شخصی هست که بعنوان نماینده ي ایالت خود گزینش شد «در سن ۲۳ سالگی»، بعد از اینکه از ناحیه ي سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت به سخنرانی پرداخت و سواره نظام سرشناس موسوم به «سوارکاران سرسخت» «Rough Riders» را تاسیس کرد و در نبرد بازپس گیری تپه ي سن خوان «San Juan hill» نیز سهم زیاد اي داشت.

 

۱۰- جک چرچیل

آشنایی با 10 مرد نترس در تاریخ و جهان

آشنایی با مردان نترس در جهان

 

وی که با نام «جک دیوانه» نیز شناخته می شد به سنگدلی در میدان نبرد شهرت داشت و در جنگ هاي متعددی شرکت کرد. جک چرچیل برخلاف یک سرباز معمولی از سلاح هاي متعارف آن دوره بهره گیری نمی‌کرد و معمولا یک کمان بلند، یک شمشیر و یک نی انبان به همراه داشت.

 

در سال ۱۹۴۳ وی در شهری که در اشغال نیروهای آلمانی بود نفوذ کرده و ۴۳ سرباز آلمانی را دستگیر کرد و بازرسی یک توپخانه را نیز در دست گرفت.

 

منبع :rooziato.com

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت