بروزرسانی : 27 فروردین 1397

7 مورد از قتل عام های تاریخ در دنیا (عکس)

7 مورد از قتل عام های تاریخ در دنیا (عکس)

7 مورد ازبزرگتر از قتل عام های تاریخ 

در طول تاریخ  افرادی میباشند که به عنوان آدمکش هاي تاریخ مشهور میباشند نام بعضی از این افراد را برای شما می‌بریم با ما در سایت تالاب دیدن نمایید در طول تاریخ حکمرانان و قدرتمندان زیادی بوده اند که آدم هاي عادی را قربانی هوس یا تصمیم گیری هاي اشتباه شان کرده اند تا همچنان بر سر قدرت بمانند.

به گزارش تالاب: در طول تاریخ حکمرانان و قدرتمندان زیادی بوده اند که آدم هاي عادی را قربانی هوس یا تصمیم گیری هاي اشتباه شان کرده اند تا همچنان بر سر قدرت بمانند.

گرچه بعضی از این آدم کشی ها علت خاصی هم نداشته و مرگ آن آدم ها صرفا یک گوشمالی ساده به نظر می رسیده هست. این گزارش، داستان تلخ ترین و مرگبارترین آدم کشی هاي تاریخ هست که قربانی اش انسان هاي عادی بوده اند.

1. تصمیمی که یک شهر را قربانی کرد

قتل عام «تسالونیکا» یکی از عجیب ترین و ترسناک ترین قتل عام هاي تاریخ بود که در قرن چهارم میلادی دست کم هفت هزار نفر را به خاطر یک بهانه عجیب و غیرقابل باور به کام مرگ فرستاد. ماجرا از این قرار بود که «بوتریک»، فرماندار نظامی شهر «الیریکوم» و «تسالونیکا» در سال 390 میلادی دستور داد تا یک ارابه ران را به جرم تجاوز به یک مشروب فروش دستگیر کنند.

مرد ارابه ران بلافاصله تحت بازجویی قرار گرفت اما در بازجویی ها مقاومت کرده و به جرمش اعتراف نمیکرد، در نهایت جلسه محاکمه اي با حضور شخص فرماندار برگزار شد.

7 مورد از قتل عام های تاریخ در دنیا (عکس)

7 مورد ازبزرگتر از قتل عام های تاریخ 

متهم باز هم مقاومت کرد و به هیچ عنوان جرمش را گردن نمیگرفت و مدعی بود که بی گناه هست و برایش پاپوش دوخته اند. در مدت کوتاهی ارابه ران به چنان شهرت و محبوبیتی رسید که وقتی از مردم خواست تا وی را از زندان آزاد کنند، همۀ به حرفش گوش کردند.

مردم شهر شورش کرده، به مقر حکومت فرماندار حمله کردند و عده زیادی از کسانی راکه در فرمانداری حضور داشتند به قتل رساندند. این حمله باعث خشم امپراطور «تئودوسیوس اول» شد.

فرمانروای رومی دستور داد تا سربازان بلافاصله به شهر اعزام شده و هرکدام از اهالی شهر راکه می‌بینند، بدون محاکمه یا برگزاری دادگاه با تبر، نیزه یا هر وسیله دیگری که دم دست شان می‌رسد، سلاخی کنند.

سربازان بلافاصله به محل رفتند و بدون فوت وقت تمام کسانی که در اطراف شان میدیدند را از دم تیغ گذراندند. مدت کوتاهی بعد از اینکه فرمان عجیب فرمانروا صادر شد، عصبانیتش فرونشست.

در این وقت، گروهی از وزیرانش دور او جمع شده و متقاعدش کردند که کارش کاملا اشتباه بوده هست. او هم قانع شد که فرمان بازگشت سربازان را صادر کند اما فرمان هنگامی انجام شد که هفت هزار جنازه از آدم هاي بی گناه در گوشه و کنار شهر رها شده بود.

2. قتل عام بابی یار

قتل عام بابی یار یکی از تلخ ترین اتفاقاتی بود که درز مان جنگ جهانی دوم و باز هم توسط پلیس پنهان شوروی اتفاق افتاد، در همان سالی که قتل عام NKVD رخ داد. پلیس که دستش حسابی در کشتار آدم ها راه افتاده بود 150 هزار دیگر از زندانیان را قتل عام کرد.

7 مورد از قتل عام های تاریخ در دنیا (عکس)

بزرگتر از قتل عام های تاریخ 

از تمام کسانی که به زندان افتاده بودند، خواسته می شد تا لباس هایشان را کاملا بیرون بیاورند و تمام چیزهایی راکه همراه داشتند به نیروهای ویژه پیشکش کنند. اگر کسی از این دستور سرپیچی میکرد، گذشته از مرگ به شدت مجازات می شد.

در این مرحله، تمام محکومان به زیرزمین برده شده و روی انبوه جنازه هاي دیگری که در همان جا ریخته شده بود، می خوابیدند. ماموران پلیس تمام انها را با گلوله هایي که به گردن شان شلیک میکردند، می کشتند. این قتل عام، بزرگترین کشتار انسان در طول دو روز لقب گرفت.

3. سلاخی در شب عروسی

قتل عامی که منجر به مرگ هزاران نفر در روز «سنت بارتولومه» شد، یکی از تلخ ترین قتل عام هاي تاریخ فرانسه بود. این قتل عام که علیه پروتستان ها انجام شده بود، بزرگترین قتل عام قرن 16 فرانسه قلب گرفت. این اتفاق بعد از آن رخ داد که ملکه مادر در زمان سلطنت «هنری چهارم» تصمیم گرفت دخترش مارگارت را به عقد یک شاهزاده پروتستان دربیاورد.

7 مورد از قتل عام های تاریخ در دنیا (عکس)

بزرگتر از قتل عام های تاریخ 

جشن باشکوه و مفصلی در پایتخت برگزار شد. از هر دو فرقه پروتستان و خاندان سلطنتی هم در آن شرکت کردند. در ظاهر مشکلی وجود نداشت اما واقعیت این بود که مردم شهر از نظر احساسی املا علیه پروتستان ها بودند و کسی که پیرو این فرقه بود، جرئت گشت و گذار در این شهر را نداشت، کسانی هم که به عروسی سلطنتی دعوت شده بودند، صرفا به خاطر امنیتی که خانواده پادشاه قرار بود برایشان فراهم کنند، به این مهمانی آمدند.

با این وجود، شرایط طوری پیش نرفت که رضایت بخش باشد، دو روز پیش از اینکه عروسی برپا شود، شاه به تحریک مادرش یک اسقف کاتولیک راکه گفته می شد، فرانسه را به جنگ با اسپانیا تحریک کرده بود، به زندان انداخت.

مادر شاه درخواستش این بود که اسقف کشته شود ولی شاه تنها به شکنجه او اکتفا کرد. مادر شاه که بسیار از اینکار رنجیده شده بود، با بهرهگیری از جاسوسانی که داشت در نقاط گوناگون شهر شایعه کرد که پروتستان ها عامل مرگ اسقف بوده اند، آنها خائن میباشند و قرار بوده که اسپانیا را به جنگ با فرانسه بشورانند.

در ادامه این نقشه سیاه، ملکه مادر که پیش از به سلطنت رسیدن پسرش، زمام امور را به دست داشت، در شب جشن سنت بارتولومی دستور داد کسانی که باعث آن ننگ بزرگ شده بودند یعنی پروتستان ها را به قتل برسانند.

با به صدا درآمدن ناقوس کلیسای سنت ژرمن در مقابل کاخ ورسای، تمام پروتستان هاي پاریس قتل عام شدند و این در حالی بود که تمام کسانی که سرشان را از دست دادند در لحظات نخست فکر می‌کردند که ناقوس کلیسا برای خوشبختی شاهزاده و همسرش نواخته شده ولی این، ناقوس مرگ انها بود.

بزرگتر از قتل عام های تاریخ 

چند ساعت بعد از به صدا درآمدن ناقوس مرگ، شاه چارلز در روز 25 آگوست، دستور توقف کشتار را صادر کرد ولی بوی خون آنقدر همۀ پاریس را در بر گرفته بود که پاریسی ها حتی به فرمان شخص اول مملکت هم توجهی نکردند.

بعد از قتل عام تمام ساکنان پروتستانی پاریس، نوبت به ایالت هاي دیگر رسید. کشتار تا ماه اکتبر ادامه پیدا کرد و پروتستان ها در پنج ایالت دیگر هم مورد هجوم افراد متعصب قرار گرفتند.

آماری که بعدها جسته و گریخته گرد آوری شد نشان می داد که دستکم سه هزار نفر در شهر پاریس و 70 هزار نفر در کل فرانسه جان‌شان را به خاطر کوردلی مادر شاه از دست دادند.

این اتفاق، باعث شد که عده زیادی از صنعتگران فرانسوی که عموما پروتستان مذهب بودند، به کشور های دیگر رفته و کشور از نظر اقتصادی با مشکلات جدی مواجه شود. به جز این ها، قتل عام بارتولومی، باعث شد تا آتش جنگ داخلی فرانسه دوباره از زیر خاکستر برافروخته شود.

4. نزدیک مانشوا

قتل عام جنگل «کاتین» یکی از بزرگترین و دردناک ترین قتل عام هاي تاریخ بود که در چند نوبت باعث مرگ اکثر از 22 هزار لهستانی شد. این انسان هاي بی گناه در سال 1940 میلادی، در اوج جنگ جهانی دوم توسط پلیس پنهان شوروی کشته شدند.

کسانی که این افراد را از دم تیغ گذارندند و در مرگ شان دست داشتند می‌خواستند مطمئن شوند که از آن تاریخ به بعد، در حوالی مرز شوروی، این لهستانی ها دیگر پیدایشان نخواهدشد!

7 مورد از قتل عام های تاریخ در دنیا (عکس)

بزرگتر از قتل عام های تاریخ 

قتل این افراد مانند تعداد زیادی از آدم کشی هاي دوران جنگ جهانی دوم، در چند مرحله و با حساب و کتاب ویژه اي انجام می شد. در نخستین مرحله، اطلاعات شخصی محکومان گرد آوری و بررسی می شد. بعد هر کدام از افراد به یک اتاق که با کیسه هاي شنی پوشیده شده بود، برده می شدند. از محکومان خواسته می شد که زانو بزنند، بعد هم با یک تیر، خلاص شان میکردند.

جنازه ها بدون هیچ ترتیب یا تشریفات خاصی پشت یک کامیون ریخته شده و در یک گور دسته جمعی به خاک سپرده می شدند. گفته میشود نیروهای پنهان شوروی، از اسلحه هاي آلمانی برای این جنایت بهرهگیری کردند. چرا که تفنگ هاي آلمانی نسبت به نمونه هاي نمونه تولید شوروی کمتر لگد داشتند. حجم آدم کشی آنقدر بالا بود که لگد تفنگ ها، نیروهای روس را خسته میکرد.

5. حاکمی که سر قولش نماند

قتل عام «باتاک» تجسم حقیقی جهنم روی زمین بود، جهنمی که سربازان ارتش عثمانی، در سال 1876 میلادی آن را به راه انداختند. آن سال، زمانی بود که «احمت آقا»، فرمانروای عثمانی بر سر کار بود. بی لیاقتی سردمداران حکومت و نمایندگان فرمانروا در بخش هاي گوناگون کشور باعث خشم مردم شده بود.

در نهایت هم مردم «باتاک» بازرسی شان را از دست داده و برخی از نمایندگان حکومت در آن شهر را کشتند. اینکار مردم باعث خشم حاکم شد و او بلافاصله دستور داد تا یک گروه پنج هزار نفره از «باشی بازوک»ها که سربازان مخصوص دربار بودند، به محل اعزام شده و کار سرپیچی کنندگان را یکسره کنند.

7 مورد از قتل عام های تاریخ در دنیا (عکس)

بزرگتر از قتل عام های تاریخ 

تعداد نیروهای حکومتی از مردم باتاک خیلی اکثر بود. به همین علت هم نیروهای داخل شهر تصمیم گرفتند تا با سربازان حاکم مذاکره کنند، آنها به احمت آقا توصیه صلح دادند و او هم پذیرفت در صورتی که همۀ مردم شهر تسلیم شوند، به انها امان بدهد. اما اعتماد به حاکم بزرگترین اشتباه باتاکی ها بود. سربازان «باشی بازوک» بدون اینکه حتی ذره اي رحم در وجودشان باشد، تمام مردم شهر، اعم از زن، مرد و کودک را به تیغ سپردند.

گرچه تنها کشتن افراد برای سربازان کافی نبود. انها پیش از آن که اهالی منزل اي را بکشند، تمام اشیای قیمتی ساکنان منزل را از انها می‌گرفتند و جای تمام دفینه هاي خانگی را می پرسیدند، مردم هم به خیال اینکه با واگذار کردن اموال شان ممکن هست نجات پیدا کنند، همۀ چیز را به توجه برای سربازان توضیح می دادند، اما سربازان جنایتکار به هیچ کس رحم نکردند.

بدترین مجازات را حاکم شهر تحمل کرد. سربازان دستور داشتند اول به چشمانش شلیک کنند، تمام دندان هایش را بکشند و وی را به سیخ کشیده و کباب کنند.

6. قتل و تجاوز به سبک ژاپنی

مرگ یکباره 300 هزار نفر در یک قتل عام دسته جمعی که توسط حکومت ژاپن انجام شد، تا به حال رکورددار بدترین و بزرگترین قتل عام ثبت شده در تمام تاریخ بوده هست.

7 مورد از قتل عام های تاریخ در دنیا (عکس)

بزرگتر از قتل عام های تاریخ 

نکته ترسناک این هست که بعضی از محققان می‌گویند تعداد کشته شده ها ممکن هست از این هم اکثر باشد.

در سال 1937 میلادی، زمانی که ارتش سلطنتی ژاپن توانست به شهر «نانجینگ» در چین دست پیدا کند، در عرض شش هفته، تعداد زیادی از مردم شهر سلاخی شدند.

براساس آماری که بعدها منتشر شد، در پی این فتح عجیب تاریخی که 80 سال پیش رخ داده بود، سربازان وحشی ژاپنی به حدود 20 تا 80 هزار زن تجاوز کرده و مردان یا پسران خانواده را به طرز فجیعی به قتل رساندند.

7. مرگ به خاطر کمبود امکانات!

قتل عام بزرگ بعدی را هم پلیس پنهان شوروی به سرانجام رساند. درست یک سال بعد از قتل عام جنگ کاتین، وقتی پلیس پنهان دید برای نگه داری تمام زندانیانش امکانات کافی در اختیار ندارد، ترجیح داد به جای فراهم آوردن منابع مورد نیاز، با خلاص کردن آنها از زندگی، خودش را از دست این افراد راحت کند.

در نتیجه این اتفاق، پلیس پنهان اکثر از 100 هزار نفر از مردم لهستان، اوکراین و اهل بالتیک را کشت. اکثر این افراد بدون اینکه در دادگاهی محاکمه شوند، یکراست به جوخه اعدام سپرده شدند.

بعد از اینکه دستور مرگ رسما صادر شد هیچ کدام از زندانبان ها کوچک ترین رحمی از خودشان نشان ندادند. بعضی از زندانیان در همان سلول شان کشته می شدند. آنهایی که خوش شانس تر بودند، با سرنیزه یا چاقو به قتل می رسیدند و بقیه هم آنقدر در سلول می ماندند تا از گرسنگی جان بدهند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت