آموزش مهمترین موارد در طراحی اولیه برند

آموزش مهمترین موارد در طراحی اولیه برند

12 مورد از مهمترین موارد طراحی اولیه برند

 

در صنعت بزرگ جهانی با داشتن برند معتبر و نیز آشنا به ذهن و افکار مردم می‌توان بهتر معرفی شد.

برندینگ اصولی یکی از مهم‌ترین مواردی هست که از روزهای ابتدایی شروع یک کسب و کار باید مورد دقت قرار گیرد. بنابراین دقت به طراحی نخست برند مقرون به صرفه‌تر از طراحی مجدد و بازبینی آن خواهد بود.

 

به گزارش تالاب : برندینگ اصولی یکی از مهم ترین مواردی هست که از روزهای ابتدایی شروع یک کسب و کار باید مورد دقت قرار گیرد. بنابراین دقت به طراحی نخست برند مقرون به صرفه‌تر از طراحی مجدد و بازبینی آن خواهد بود. اما مطمئنا تمرکز بر روی طراحی مناسب در ابتدای کار بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

 

اگر شما هم در ابتدای آغاز به کار کسب و کار خود هستید و دوست دارید عکس درست و مناسبی از برند خود را در ذهن مردم نهادینه کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا نکات مهمی که در طراحی نخست برند باید مورد قرار گیرد را با هم بررسی کنیم.

 

آموزش مهمترین موارد در طراحی اولیه برند

اصول طراحی اولیه برند

۱» استفاده از طرح کلاسیک

بهرهگیری از طرح‌هاي کلاسیک در طراحی نخست برند یکی از مهم ترین اصولی هست که باید به آن دقت شود. اما دقت داشته باشید که بهرهگیری از طرح‌هاي کلاسیک به هیچ عنوان به معنی طرح‌هاي کسل کننده و قدیمی نیست. بلکه منظور از طرح کلاسیک دقت به سنت‌هاي قدیمی و بهرهگیری از رنگ‌هاي مناسب در طراحی برند هست. زیرا اینکار سبب عامه پسند شدن برند میشود.

 

۲» طراحی برند بر اساس زمینه فعالیت شرکت

در طراحی لوگوی یک برند باید اساس فعالیت شرکت نیز به گونه‌اي در نظر گرفته شود. به عبارت دیگر هنگامی که فردی برای نخستین بار با لوگوی یک برند مواجه می شود باید بتواند اساس فعالیت آن را از روی لوگو تشخیص دهد. این امر تاثیر مثبتی بر روی ذهنیت مشتری خواهد داشت.

 

۳» عدم تشابه طراحی نخست برند با لوگوی سایر کسب و کارها

هر چند بعضی از کسب و کارها به عمد لوگوی خود را نمونه لوگوی سایر کسب و کارها طراحی میکنند تا ذهن مخاطب را به چالش بکند. اما در حالت کلی بهتر هست از ایده‌هاي منحصر به فردی در طراحی برند بهرهگیری شود. زیرا در صورت وجود تشابه ممکن هست مخاطبان توجهی به جزئیات لوگوی شما نکنند.

 

۴» مشخص بودن جزئیات لوگو در تمام پلت‌فرم‌ها

 

دقت داشته باشید که مخاطبان در پلت‌فرم‌هاي مختلفی با لوگوی برند شما مواجه خواهند شد. بنابراین بهتر هست مطمئن باشید که جزئیات لوگوی برندتان در پلت‌فرم‌هاي گوناگون و یا در صورت پرینت گرفته شدن کاملا مشخص هست.

 

۵» استفاده از رنگ‌های متفاوت

هر چند تعداد زیادی از برندها تمایل دارند لوگوی خود را با دو رنگ سیاه و سفید طراحی کنند. اما باید بدانید که بهرهگیری از رنگ‌هاي گوناگون تاثیر بیشتری بر روی ذهن مخاطب میگذارد.

 

در صورتی که بتوانید از ۴ رنگ گوناگون در طراحی لوگوی خود بهرهگیری کنید می توانید با به چالش کشیدن ذهن مشتری تاثیرگذاری را دو برابر کنید. زیرا جلوه‌ي بصری تاثیر فوق‌العاده‌اي بر ذهن مخاطبان دارند.

 

۶» ایجاد طرح‌های منحصر به فرد

 

برای ایجاد طرح‌هاي منحصر به فرد لازم نیست حتما از اشکال پیچیده در طراحی نخست برند خود بهرهگیری کنید. بلکه به کمک خطوط و رنگ‌ها می توانید طراحی فوق‌العاده‌اي را ایجاد کنید. بعنوان مثال لوگوی برند استارباکس مثال مناسبی از به کارگیری خطوط و ریزه کاری در طراحی لوگوی برند هست.

 

آموزش مهمترین موارد در طراحی اولیه برند

طراحی اولیه برند لوگوی برند استارباکس

 

۷» انتخاب نام مناسب

 

در هر اساس‌اي که فعالیت می کنید به یاد داشته باشید که گزینه نام برای برند یکی از مهم ترین و اساسی‌ترین گام‌هاي آغاز کسب و کار هست. زیرا نام برند برای همۀ وقت در ذهن‌ها باقی خواهد ماند.

 

بنابراین بهتر هست نامی که برای برند گزینه می شود پرمعنا و کوتاه بوده و تلفظ راحتی داشته باشد. همینطور لزومی به وجود ارتباط نام و اساس فعالیت وجود ندارد. در تعداد زیادی از موارد گزینه یک نام بی‌ربط ماندگاری بیشتری در ذهن مشتری دارد.

 

۸» انتخاب شعار تبلیغاتی کوتاه برای برند

هر برندی معمولا یک شعار تبلیغاتی برای خود گزینه میکند. این شعار میتواند در طراحی برند یا بسته‌بندی آن مورد بهرهگیری قرار گیرد. بعنوان مثال برند کیت کت شعار تبلیغاتی خود را به گونه‌اي گزینش کرده هست که همواره مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهد.

 

آموزش مهمترین موارد در طراحی اولیه برند

برند کیت کت

 

۹» تخصیص فضای خالی سفید به بخشی از لوگو

 

وجود فضای خالی در لوگو تاثیر مثبتی در ذهن مخاطب دارد. بنابراین سعی کنید حتی در صورت گزینش یک طراحی پیچیده نیز فضای خالی سفیدی را در بخشی از لوگوی خود در نظر بگیرید. این امر باعث ایجاد انسجام در ذهن مخاطب می شود.

 

۱۰» عدم استفاده از خطوط شکسته

مخاطب در نخستین نگاه خود به لوگوی یک برند تجزیه و تحلیلی را در ذهن خود نسبت به ان انجام میدهد. از این رو بهرهگیری از خطوط شکسته در طراحی نخست برند با درگیر کردن ذهن مخاطب تاثیر روانی منفی بر روی آن میگذارد.

 

به همین علت هست که تعداد زیادی از برندها سعی می کنند از حروف انگلیسی زاویه دار نیز در طراحی لوگوی خود بهرهگیری نکنند.

 

۱۱» استفاده از لحنی ملایم و گرم هنگام معرفی برند

 

بهرهگیری از لحنی گرم و ملایم هنگام معرفی یک برند تاثیر به سزایی در محبوبیت آن برند دارد. اگر قصد معرفی برند خود را دارید بهتر هست در ابتدا بر روی لحن و روابط اجتماعی خود کار کنید. زیرا ایجاد یک ذهنیت مثبت در مخاطب در گرو مهارت‌هاي ارتباطی قوی و بهرهگیری از لحن مناسب هست.

 

۱۲» دخیل کردن علایق صاحبان برند

 

اگر دوست دارید برند ماندگاری را ایجاد کنید بهتر هست علایق و سلایق خود را نیز در طراحی آن دخیل کنید. زیرا در این صورت ارتباط عاطفی بیشتری با مخاطبان خود برقرار می کنید. برقراری همین ارتباط عاطفی نیز یکی از رموز موفقیت و محبوبیت برند هست.

 

جدیدترین مطالب سایت