ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

بهترین تاکتیک برای جلب توجه دیگران و ایجاد ارتباطات جدید ارسال ایمیل بازاریابی است . دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از کارهایی برای نوشتن بهترین ایمیل را منتشر کرده ایم.

15 ایمیل تجاری باز سرد که شما را متمایز می کند

ممکنه بخندی با پیشرفت در فناوری و ابزارهای بازاریابی، ظهور رسانه هاي‌ اجتماعی و پذیرش مفاهیم بـه ظاهر علمی تخیلی – فکر کنید: واقعیت افزوده و واقعیت مجازی – ایمیل می تواند کاملاً قدیمی بـه نظر برسد. اما وقتی نوبت بـه دریافت پیام شـما در مقابل مشتریان بالفعل می رسد، ایمیل باز سرد موثرترین منبع شـما باقی میماند.

بازاریابی ایمیلی 40 برابر در جذب مشتریان جدید بهتر از رسانه هاي‌ اجتماعی اسـت. هر دلاری کـه در بازاریابی ایمیلی خرج می‌شود، بـه طور متوسط 44 دلار بازگشت سرمایه ایجاد می کند کـه افزایش قابل توجهی نسبت بـه بازگشت سرمایه 38 دلاری اسـت.

واضح اسـت کـه ایمیل هنوز یک گزینه مناسب اسـت. اما برای انجام ان – بـه ویژه زمانی کـه با افراد غریبه ارتباط برقرار می کنید – ایمیل باز سرد نیاز بـه یک دست ماهر و یک چشم دقیق دارد. این 15 قانون را تا یک سه راهی دنبال نمایید ودر کمترین زمان مانند یک حرفه اي اتصالات را استخراج خواهید کرد. 

بیشتر بخوانید: آشنایی با کلماتی که نباید در پیام ایمیل به کار برد !

1. از افکت Zeigarnik در خط موضوع استفاده کنید

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

«تکنیک زیگارنیک» اساساً روشی جذاب برای گفتن «افزایش کنجکاوی» اسـت. این نام بـه افتخار روانپزشک و روان‌شناس روسی بلوما زیگارنیک گرفته شده اسـت، کـه این اصل ذهن انسان را کشف کرد کـه نمیتواند کنجکاوی برآورده نشده را تحمل کند – یک اصل ارزشمند کـه باید در هنگام تلاش برای مجبور کردن کسی بـه کلیک روی ایمیل سرد باز شـما بـه خاطر داشته باشید.

تام آنتیون، موسس مرکز آموزش بازاریابی اینترنتی، می گوید: بیش از 20 سال اسـت کـه از این روش استفاده میکنم تا مردم را مجبور کنم ایمیل‌هاي‌ من را باز کنند و روی وب‌سایت من کلیک کنند. “من بـه افراد زیادی یاد داده ام کـه چگونه از ان در چاپ استفاده کنند – حتی در کارت هاي‌ ویزیت، تا مردم بـه جای انداختن کارت ویزیت شـما در کشوی خود، از وبسایت شـما بازدید کنند.”

او مثال‌هایي از برخی موضوعات اخیر می‌آورد کـه نیرومند بودند: «حدس بزنید چه کسی در ساعت 4 صبح در خانه‌ام زد؟»؛ «پسربچه آیا من در مشکل افتادم» و «او واقعاً مرا خراب کرد».

2. یک مشکل را در خط موضوع قرار دهید

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

شارون ام. واینستین، پرستار ثبت شده و سخنران/نویسنده، می گوید: «راز باز کردن یک ایمیل سرد در ایجاد یک موضوع محکم اسـت کـه جذاب اسـت، نشان می دهد کـه گیرنده مشکلی دارد و شـما می توانید ان را حل کنید. در مورد تعادل کار و زندگی.

او مثالی از یک کمپین ایمیل باز سرد را کـه پاییز گذشته برای 100 افسر ارشد پرستاری راه اندازی شد، می آورد و عنوان موضوع را «بیایید باهم هفته پرستاری را جشن بگیریم» قرار داده اسـت. او از گیرندگان خواست کـه بـه فکر هفته ملی پرستاران باشند «کـه در واقع تا ماه مه بعد از ان رخ داد» – چیزی کـه احتمالاً در نوامبر سال قبل در رادار آن ها نبود.

او می گوید: «نتیجه: من هفت سخنرانی را در هفته پرستاری 2017 رزرو کردم و 35000 دلار در مقایسه با 9000 دلار سال گذشته کسب کردم. 

3. بدانید چه چیزی می خواهید

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

یک ایمیل باز سرد باید یک تماس برای اقدام بسیار واضح برای گیرنده داشته باشد، چه این‌که برای کسب اطلاعات بیشتر بـه وبسایت شـما مراجعه کند، با یک تماس تلفنی موافقت کند یا شـما را در رسانه هاي‌ اجتماعی دنبال کند. هر چه هست باید یک چیز باشد و از همان ابتدا بـه وضوح توضیح داده شود.

رایان فارلی، یکی از بنیانگذاران و رئیس بازاریابی و فروش LawnStarter Lawn Care می گوید: «نمیتوانید از کسی انتظار داشته باشید کـه بـه یک دمو یک ساعته متعهد شود. “در عوض، 15 دقیقه برای چت کردن، یا یک معرفی برای شخص نویسنده بخواهید.”

4. در خط موضوع از حروف کوچک استفاده کنید

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

شـما میخواهید مطمئن شوید کـه هیچ نادرست املایی یا گرامری در ایمیل وجود ندارد – بـه خصوص در خط موضوع – اما بـه گفته عده اي از بازاریابان، بهتر اسـت از نوشتن حروف بزرگ اجتناب شود.

فارلی در مورد استفاده آن ها از خطوط موضوعی با حروف کوچک می گوید: ما چندین تست را بـه صورت داخلی اجرا کرده ایم، و هر بار کـه حروف کوچک را آزمایش کرده ایم، برنده بوده اسـت. من همچنین ان را بـه همسالان خود توصیه کرده ام و آن ها نیز موفقیت هاي‌ مشابهی را دیده اند.” با این همه ی ایمیل کـه صندوق ورودی یک شخص را شلوغ کرده اسـت، یکی با تمام حروف کوچک مشخص میشود.

اما فارلی هشدار می دهد، “مانند همه ی چیزهای ایمیل، شـما واقعا باید ان را آزمایش کنید تا مطمئن شوید کـه برای شرکت شـما و مخاطبان شـما کار می کند.”

5. فریب نخورید

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

در حالی کـه میخواهید یک موضوع جذاب داشته باشید، متن ایمیل باید ارائه شود. اگر گیرنده واقعاً ایمیل شـما را باز کند و متوجه شود کـه قربانی طعمه و سوئیچ شده اسـت، این فقط بـه شانس شـما برای برنده شدن در تجارت او لطمه می‌زند.

“اگر موضوع شـما “آیا این را می‌دانستید؟” اسـت. و خط اول پیام این اسـت کـه “آژانس ما بسته هاي‌ رسانه هاي‌ اجتماعی را بـه … ارائه می دهد.” مایک ایوانز از Relevant9 میگوید پس شـما قبلاً شخص را اذیت کرده اید زیرا بدن شـما با موضوع شـما مطابقت ندارد. و موفق باشید بعد از ان هر چیزی را بـه آن ها بفروشید. هنگامی کـه موفق بـه برقراری یک اتصال شدید، مطمئن شوید کـه عکس لینکدین شـما برای دعوت اجتناب ناپذیر ناکام مانده اسـت.

بیشتر بخوانید: چگونه می توان مکان اصلی ازسال کننده ایمیل را پیدا کرد ؟

6. تعامل را در آغوش بگیرید

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

یک روند رو بـه رشد در بازاریابی ایمیلی “ایمیل هاي‌ تعاملی” اسـت کـه می تواند بـه عنوان ایمیل هایي تعریف شود کـه بـه گونه اي طراحی شده اند کـه اقدامی کـه دریک ایمیل انجام میشود، رویدادی را در همان ایمیل ایجاد می کند.

این می تواند بـه معنای اضافه کردن آزمون ها، نوارهای جست‌وجو یا گالری هاي‌ تصویر بـه ایمیل باشد. اکثر پلتفرم‌هاي‌ بازاریابی ایمیلی می توانند این نوع ایمیل‌ها را «با پرداخت هزینه» ایجاد کنند و بـه نظر میرسد ارزش آن ها در حال افزایش اسـت. بر اساس یک نظرسنجی از 1200 بازاریاب ایمیل کـه توسط Litmus در اوایل سال جاری انجام شد، ایمیل هاي‌ تعاملی با اختلاف بیشترین روند را داشتند.

7. گرم کردن ایمیل سرد

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

انها را ایمیل هاي‌ “سرد” مینامند زیرا شـما هیچ ارتباط قبلی با شخصی کـه با ان تماس میگیرید ندارید. بنابر این، قبل از ارسال پیام، با برقراری ارتباط با آن ها بـه روش هاي‌ دیگر، همه ی چیز را گرم کنید. دیوید آتارد، کـه شرکت طراحی وب DART Creations را اداره می کند، پیشنهاد می کند: “در وبلاگ، صفحات رسانه هاي‌ اجتماعی آن ها نظر دهید یا بـه انها مشاوره ارائه دهید.” “قبل از ارسال پیام سرد، یک ایمیل با درود و تعریف و تمجید بفرستید – انها اکنون شـما را خواهند شناخت.”

یک راه خوب دیگر برای گرم کردن یک ایمیل باز سرد: اذعان کنید کـه این یک ایمیل باز سرد اسـت. افزودن نظری مانند «می دانم قبلاً باهم صحبت نکرده‌ایم، اما…» یا «بابت ایمیل سرد… عذر می خواهم» میتواند شگفتی‌هایي را برای شـما بـه ارمغان بیاورد تا شـما را در نخستین تعاملتان با یک شخص خوشحال کند.

8. از تکنیک WIFT استفاده کنید

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

نام تجملی دیگر برای یک قانون سرانگشتی اولیه ایمیل باز: Whats In It For Them. Attard هشدار می دهد: “اگر می خواهید پاسخی دریافت کنید، باید ارزش واقعی برای گیرنده وجود داشته باشد.” او هشدار میدهد کـه یک اشتباه بزرگ این اسـت کـه “بـه جای ارائه ارزش بـه گیرنده، در مورد نیازهای شـما، شخصی کـه اینکار را انجام می دهید، صحبت کنید.”

درعوض، بـه انچه می خواهید دریک ایمیل باز سرد دریافت کنید فکر کنید و مطمئن شوید کـه بـه صراحت برای گیرنده روشن اسـت کـه با انجام تقاضای شـما چه چیزی را بـه دست خواهد آورد. فقط شاید در معاشرت خود اینکار را انجام ندهید: در ان زمان کارهای بهتری برای انجام دادن دارید.

9. آن را کوتاه نگه دارید

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

کودی نیلور، همکار بازاریابی پلتفرم موزه گردی موزه هک، «زیاد ننویس». هنگامی کـه بهترین فرد را برای تماس پیدا کردید، ان را کوتاه و مختصر بنویسید. بـه طور کلی ارائه یک عدد تلفن و آدرس ایمیل بهترین اسـت.

10. سه C را دنبال کنید

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

راف گومز، مالک VC Inc. Marketing، توصیه می کند: «هنگامی کـه یک ایمیل فروش سرد جمع‌آوری میکنید، باید پیشنهاد خودرا تا حد امکان سریع و محکم ارائه دهید. “شـما همچنین نمی‌خواهید با کل داستان چیزی کـه می فروشید بـه گیرنده خود ضربه بزنید – فقط می خواهید بـه اندازه کافی طعم غیر قابل مقاومت بدهید تا او انگیزه داشته باشد کـه تماس بگیرد یا برای اطلاعات بیشتر کلیک کند.”

او چطور اینرا انجام می دهد؟ آنچه گومز ان را “سه C” می نامد: وضوح، مختصر، و متقاعد کننده. از توضیح بیش از حد پیشنهاد خود یا نحوه عملکرد هر چیزی کـه ارائه می کنید خودداری کنید. منظور این اسـت کـه انها را مجبور کنید تا یک قدم در مسیری کـه می خواهید بروند، نه یک مایل.

11. تحقیق خود را انجام دهید

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

یک ایمیل باز سرد باید از تعداد زیادی از اصول تماس سرد پیروی کند. مهم‌ترین این موارد اهمیت انجام تحقیقات خود از قبل برای خاطرجمعی از این‌که کمی در مورد چه کسی ایمیل می‌فرستید و چگونه میتوانند بـه شـما در ایجاد تجارت کمک کنند، می دانید.

جیسیکا شوارتز، مدیر فروش در پلتفرم نویسندگان خود-انتشار Authors Unite می گوید: اگر بـه مدیر فروش نیاز دارید، نباید بـه تحلیلگر حسابداری ایمیل بزنید. آن ها رابا نام خطاب کنید ودر مورد این‌که چرا بـه طور خاص با آن ها تماس میگیرید و این‌که چگونه محصول یا خدمات شـما زندگی انها را راحت تر می کند، در وقت انها صرفه جویی می کند یا در هزینه انها صرفه جویی می کند صحبت کنید.

12. کپی پیست نکنید

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

استفاده از تاکتیک صرفه جویی در زمان و کپی کردن و چسباندن متن یکسان در هر ایمیل و ارسال ان بـه فهرست وسوسه انگیز اسـت، اما بعید بـه نظر می رسد کـه نتیجه اي حاصل شود. بـه گفته Experian، ایمیل‌هاي‌ شخصی‌سازی شده 6 برابر نرخ تراکنش بالاتری نسبت بـه ایمیل‌هاي‌ غیرشخصی ارائه میکنند.

مدی عثمان، استراتژیست محتوا و بازاریاب دیجیتال کـه در The Blogsmith می‌نویسد، می گوید: «اگر شخصی فکر می کند کـه یک ایمیل فرم دریافت کرده اسـت، بـه احتمال زیاد ان را نادیده میگیرد. اما اگر متوجه شوند کـه شـما برای سفارشی کردن ان زمان صرف کرده اید، اگر حداقل بـه شـما پاسخی ندهند احساس بدی خواهند داشت. بنابر این منطقی اسـت کـه از اصول روانشناختی برای تشویق بـه پاسخ استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تنظیمات امنیتی که هر کاربر گوگل باید بداند!

13. انتخابی باشید

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

هنگام ارسال ایمیل سرد، کیفیت بر کمیت برتری دارد. موزه هک کدی می گوید: «بـه‌جای هدر دادن زمان برای ارسال ایمیل یکسان بـه هر نشریه و مخاطبی کـه می توانید پیدا کنید، اما در عوض، کمی زمان بیشتری را صرف پیدا کردن مرتبط‌ترین مخاطب در نشریاتی کنید کـه بـه طور مداوم شرکت‌ها/کسب‌وکارهایی مانند شـما را نشان میدهند».

14. پیگیری

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

احتمال زیادی وجوددارد کـه ایمیل اولیه یا شاید ایمیل دوم شـما پاسخی دریافت نکند. اما نوع صحیح مداومت می تواند احتمال توجه گیرنده بـه پیام شـما را افزایش دهد. بـه گفته مایک ایوانز از Relevant9؛ 80٪ تا 90٪ از پاسخ هایي کـه او دریافت می کند از ایمیل هاي‌ سوم یا چهارم او بـه یک مشتری خاص اسـت.

ایوانز می گوید: «اگر من بیشتر بـه سکانسم اضافه کنم، احتمالاً افزایش مییابد. “تقریبا هیچ‌کس واقعاً بـه ایمیل‌هاي‌ اولیه من پاسخ نمی دهد. در حال حاضر سرویس‌هاي‌ زیادی وجوددارد، چه بـه صورت مستقل و چه افزونه‌هایي برای Gmail و غیره، کـه بـه شـما امکان می دهند دنباله‌اي را تنظیم کنید کـه انجام ندادن ان بسیار راحت اسـت.”

یک بازاریاب هوشمند باید ردیابی کند کـه بـه چه کسی ایمیل فرستاده اسـت، چه کسی پاسخ داده اسـت، و سپس برنامه پیگیری را در عرض یک هفته برنامه ریزی کند، و پیام بعدی شـما را دقیقاً همان طور کـه اطلاع رسانی اولیه را تنظیم کرده اید، تنظیم کند «سرویس هایي مانند MailChimp و Constant Contact اینکار را راحت می کنند».

15. موبایل را در نظر داشته باشید

ارسال ایمیل بازاریابی + 15 ایده برای ارسال ایمیل بازاریابی

مصرف کنندگان بـه طور فزاینده اي ایمیل را در تلفن خود میخوانند. با توجه بـه Litmus، 54٪ از ایمیل ها درسال 2016 بر روی یک دستگاه تلفن همراه باز شده اسـت کـه تنها 16٪ در دسکتاپ باز شده اسـت. همچنین دریافتند کـه دریافت‌کنندگان ایمیلی کـه طرفدار طرح‌هاي‌ بازاریابی ایمیلی آگاه از موبایل هستند، از 15 درصد درسال 2015 بـه 27 درصد درسال 2016 رسیده اسـت.

Industrial Marketer نکات مفیدی را دراین زمینه ارائه می دهد، از استفاده از متن و دکمه هاي‌ بزرگ کـه خوانندگان را تشویق بـه لمس کردن، تا استفاده از GIF متحرک بـه جای یک ویدیوی جاسازی شده اسـت. پیروی از این پیشنهادات تاثیر افرادی را کـه ایمیل هاي‌ شـما را روی گوشی خود باز می کنند افزایش می دهد.

زمانی کـه افراد در طول روز کاری پشت میز خود مشغول هستند، ممکن اسـت وقت نکنند و بـه یک ایمیل سرد نگاه کنند، اما اگر در صف بانک گیر کرده باشند یا بـه خانه معاشرت کنند، ممکن اسـت تمایل بیشتری بـه بررسی ان داشته باشند. دیوید کاشی، بنیانگذار Nimble Media، می گوید: ایمیل شـما در گوشی هوشمند انها در زمان خرابی.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت