تلگرام برای همیشه فیلتر شد؟ (علت اختلال امروز تلگرام)

تلگرام برای همیشه فیلتر شد؟ (علت اختلال امروز تلگرام)

تلگرام برای همیشه فیلتر شد؟

دلیل قطع شدن تلگرام در 09 اردیبهشت 1397 چیست ؟ باوجود اظهارات ضد و نقیضی که در هفته هاي‌ گذشته از سوی مسئولین در رابطه با آخرین وضعیت پیام رسان تلگرام شده بود، از ساعاتی پیش دسترسی به این پیام رسان خارجی مختل شده است و کاربرن ایرانی حتی با فیلتر شکن نیز قادر به استفاده ازآن نیستند.

 

گروه اخبار تالاب ، بر اساس گزارش هاي‌ رسیده، بامداد امروز «یکشنبه 9 اردیبهشت»، پیام رسان تلگرام در سراسر کشور از معرض خارج شد و دیگر امکان دسترسی به این پیام رسان حتی با فیلترشکن نیز وجود ندارد.

 

علی رغم این که مسئولان به صورت رسمی از فیلتر شدن این پیام رسان خارجی در روز مشخصی به صورت قاطع خبر نداده بودند، اما برخی اظهار نظرهای غیررسمی حکایت از فیلتر شدن تلگرام بین 31 فروردین تا 10 اردیبهشت داشت.

 

اکنون ودر شرایطی که حتی با فیلترشکن نیز دسترسی به این پیام رسان خارجی وجود ندارد، برخی بر این باورند که همه ی آن اظهارات جسته گریخته در مورد مسدود کردن این پیام رسان خارجی به حقیقت پیوسته و تلگرام فیلتر شده است. گمانه اي که برخی با آن مخالفند و از معرض خارج شدن تلگرام را بی ارتباط با فیلترینگ میدانند.

این درحالی است که پاول دورف، سازنده و مدیر تلگرام در توییتی در واکنش به از کار افتادن این پیام رسان، بی آنکه توضیح خاصی در خصوص علت آن ارائه دهد، تایید کرده که تلگرام در اغلب کشورها از جمله روسیه، عراق، ایران، امریکا و انگلستان از کار افتاده و تلاش میکنند اشکال را برطرف نمایند.

دورف همچنین در توییت دیگری از کاربران تلگرام عذرخواهی کرده و کوشیده این قطع ارتباط رابه اشکال در ارتباط با یکی از سرورهای این پیام رسان مرتبط کند اما این توضیح نمی تواند به همه ی ابهامات پاسخ دهد. از جمله این ابهام که آیا تلگرام تنها یک سرور دارد؟ اگر نه، آیا همه ی سرورها به ناگاه از کارافتاده اند و دلیل مشخصی ندارد؟

به هر حال اگر این اشکال از مدیریت مرکزی تلگرام باشد، یقیناً در ساعات آینده برطرف خواهد شد، اما اگر موضوع فیلتر شدن تلگرام در بین باشد، احتمال بازگشت آن به شرایط سابق اندک است.

تلگرام برای همیشه فیلتر شد؟ (علت اختلال امروز تلگرام)

فیلتر تلگرام در ایران

 

علت اختلال امروز تلگرام ؛ مشکل سرورها

پاول دوروف ، مدیرعامل تلگرام علت اختلال دراین پیام رسان را مشکل گرمای بیش از حد در یکی از سرورهای تلگرام اعلام کرد.

 

به گزارش تالاب ، به نقل از توییتر، پاول دوروف – موسس و مدیر عامل تلگرام – ساعاتی پیش با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود نوشت که اختلال بوجود آمده در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام بدلیل مشکل گرمای بیش از اندازه یکی از سرورهای تلگرام است که ممکن است اتصال به این پیام رسان را برای تعداد زیادی از کاربران در منطقه اروپا و برخی کشور های دیگر برای ساعات آینده مختل کند.

 

وی ضمن عذرخواهی در ادامه تاکید کرده است که متخصصان تلگرام به سرعت در حال بررسی و برطرف کردن مشکل مذکور هستند و اتصال کاربران تلگرامی ظرف چند ساعت آینده ممکن خواهد شد.

 

تعداد زیادی از کاربران ایرانی از ساعاتی قبل در صفحات مجازی خود از عدم اتصال به این پیام رسان خبر داده بودند اما حالا با انتشار این توییت از سوی تلگرام، احتمال فیلترینگ آن در کشور رد میشود.

 

بر اساس تازه ترین آمار منتشر شده، پیام رسان تلگرام بالغ بر ۲۰۰ میلیون کاربر در جهان را داراست که از این میزان، ۴۰ میلیون کاربر ایرانی در آن عضویت دارند.

 


حتما بخوانید:  تلگرام فیلتر شده | تلگرام فیلتر می‌ شود ؛ موبوگرام نه !


 

مجله اینترنتی تالاب

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت