بروزرسانی : 14 مرداد 1396

ترفند غیرفعال کردن ذخیره رمزها در کروم

ترفند غیرفعال کردن ذخیره رمزها در کروم

غیرفعال کردن ذخیره رمزها در کروم 

غلب کاربرانی که از اینترنت بهرهگیری می‌کنند در سایت هاي گوناگون مثل پست الکترونیک، شبکه هاي مجازی و… دارای یک پروفایل شخصی میباشند که برای ورود به آن باید یک نام کاربری و رمز عبور داشته باشند.

مرورگر کروم که به یکی از محبوب ترین مرورگرها میان کاربران تبدیل شده هست دارای امنیت مناسب و سرعت خوبی هست که تاکنون تعداد زیادی از کاربران از عملکرد این مرورگر رضایت دارند. یکی از قابلیت‌هاي مشترک میان ،امکان ذخیره‌ شدن نام کاربری و پسورد در حافظه‌ آن و تایپ خودکار آن ها هنگام مراجعه مجدد به سایت‌هاي مدنظر هست.

به این امکان میتوانید بدون نیاز به تایپ نام کاربری و رمزعبور خود در سرویس جیمیل به محوطه ایمیل خود وارد شوید، با انجام عملیات ورود به دیگر سرویس‌ها مثل دراپ‌باکس، ایمیل یاهو و هر سایت دیگری که نیازمند رمز عبور هست، در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کنید. این قابلیت تا زمانی سودمند هست که تنها شما از آن کامپیوتر بهرهگیری کنید، زیرا این احتمال وجود دارد کاربران غیرمجاز به محوطه‌هاي کاربری شما وارد شده و در اطلاعات شما سرکشی کنند.

برای غیرفعال کردن ذخیره رمزها مراحل زیر را در مرورگر خود اجرا کنید.

1 ـ مرورگر کروم را اجرا کرده از بالا سمت راست روی منوی اصلی که با آیکونی شامل سه خط افقی به‌نمایش درآمده هست، کلیک کنید.
 

2 ـ انتخاب‌ Settings را کلیک کرده و در کادر جستجو عبارت manage password را وارد کنید.
 

ترفند غیرفعال کردن ذخیره رمزها در کروم

مرورگر کروم به یکی از محبوب ترین مرورگرها میان کاربران تبدیل شده هست

3 ـ علامت چک‌مارک کنار عبارت Offer to save your web passwords را غیرفعال کنید تا کروم درخصوص ذخیره نام کاربری و رمزهای عبور از شما سوال نکند.
 

حذف رمزهای ذخیره شده در کروم

1 ـ همانند روش گذشته از منوی اصلی مرورگر به بخش تنظیمات بروید و در کادر جستجو عبارت manage password را وارد کنید.

ترفند غیرفعال کردن ذخیره رمزها در کروم

حذف رمزهای ذخیره شده در مرورگر گوگل کروم

2 ـ روی لینک Manage Passwords کلیک کرده و در لیست به‌نمایش درآمده با انتخاب هریک از گزینش‌هاي موجود و کلیک روی آیکون حذف، اطلاعات ذخیره شده در مرورگر را حذف کنید.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت