پنج ترفند جدید در تلگرام

پنج ترفند جدید در تلگرام

پنج ویژگی منحصربه فرد در تلگرام

تلگرام دارای بیشترین کاربر و نیز کانال می باشید که در این مقاله پنج ترفند را برای شما قرارداده ایم  با ما همراه باشید تا بعضی ویژگی ها و ترفندهایی راکه با بروز شدن تلگرام به آن اضافه شده هست به شما آموزش دهیم.

 

پیام رسان تلگرام توانسته محبوبیت زیادی در میان کاربران ایرانی پیدا کند تا جایی که بیش از 20 میلیون نفر از کاربرانش را ایرانیان تشکیل میدهند. اپلیکیشن تلگرام اضافه بر امکاناتی که همۀ‌ي ما از آن باخبر هستیم دارای نکات و ترفندهای ریزی نیز هست. با ما همراه باشید تا بعضی ویژگی ها و ترفندهایی راکه با بروز شدن این پیام رسان به آن اضافه شده هست به شما آموزش دهیم.

 

عکسبرداری و فیلمبرداری سریع «ویژه IOS»

همان‌طور که می دانید اگر قصد داشته باشید همان لحظه عکس یا فیلمی بگیرید و آن را از طریق تلگرام ارسال کنید، بایستی ابتدا در صفحه‌ي چت، آیکن سنجاق را لمس کرده و سپس آیکن دوربین را انتخاب کنید. اما نیازی به اینکار نیست. بلکه کافی هست انگشت خود را بر روی آیکن سنجاق نگه دارید. با اینکار اضافه بر نمایش دوربین، یک منو نمایان می شود که دارای دو دکمه‌ي Photo و Video هست. با فشردن دکمه‌ي Photo عکس گرفته میشود و با فشردن دکمه‌ي Video نیز فیلم‌برداری آغاز میشود. در مرحله‌ي بعد نیز میتوانید نسبت به ارسال عکس یا ویدیو اقدام کنید.

 

لغو کردن ضبط صدا

به گزارش تالاب:اگر تصادفاً دکمه‌ي ضبط صدا را در یک صفحه‌ي چت نگه داشته‌اید و یا از صدایی که ضبط کرده‌اید راضی نیستید، الزامی برای ارسال آن وجود ندارد. اینگونه مواقع کافی هست مادامی که دکمه‌ي میکروفون نگه داشتید، انگشت خود را به سمت چپ بکشید. با اینکار عملیات ضبط صدا لغو خواهد شد. لازم به ذکر هست در نسخه‌ي ویندوز تلگرام برای انجام اینکار بایستی نشان‌گر ماوس یا انگشت خود را به سمت بالا و خارج از محدوده‌ي ضبط صدا ببرید.

 

ارسال بهتر تصاویر GIF

تلگرام به ربات GIF برای ارسال عکسهای متحرک مجهز شده هست. اما مشکلی که در این خصوص وجود دارد این هست که با هر زمان ارسال عکس، عبارت via @gif در بالای عکس ارسالی به چشم می خورد. مگر این‌که عکس را یکبار ذخیره کرده باشید و از قسمت عکسهای ذخیره‌شده‌ GIF را ارسال کنید که این راه نیز عمده سریع و بهینه نیست.

 

برای ارسال عکسهای GIF راه دیگری که وجود دارد این هست که ابتدا دکمه‌ي سنجاق را در صفحه‌‌ي چت لمس نمایید. اکنون مطابق با سیستم‌عامل خود مراحل زیر را طی نمایید:

• در iOS انتخاب‌ي Photo or Video را لمس کنید. سپس آیکن ذره‌بین یا Search را لمس نمایید. حال به تب GIFs بروید و عبارت مد نظر خود را جستجو کنید. آلبوم‌اي از عکسهای متحرک مرتبط با عبارت جستجوشده نمایش داده می شود که می توانید نسبت به ارسال هر یک اقدام کنید.

 

• در اندروید انتخاب‌ي Gallery را لمس کنید. سپس Find GIFs را لمس نمایید. حال عبارت مورد نظر خود را جستجو کرده و پس از نمایش نتایج، عکس متحرک دلخواه خود را ارسال نمایید.

مزیت این روش در این هست که با اینکار عکس متحرک بدون متن اضافی ارسال میشود. هم‌چنین تاریخ کوتاه‌اي از عکسهای متحرک ارسالی از این پس در این مسیر به چشم می خورد که ارسال عکسهای تکراری را آسان‌تر خواهد کرد.

 

به جای Forward کردن، Share کنید

با بهرهگیری از قابلیت Share میتوان پیام‌هاي موجود در کانال‌ها را بسیار سریع‌تر برای دوستان ارسال کرد. برای اینکار کافی هست در کانال، دکمه‌ي فلش موجود در سمت راست پیام را لمس نمایید. سپس مخاطب مورد نظر را انتخاب کرده و پیام را ارسال کنید.

 

بلافاصله پیام برای وی ارسال خواهد شد. همینطور در این روش می توانید یک نظر یا Comment نیز به همراه پیام بنویسید و ارسال کنید. این نظر در قالب یک پیام جداگانه برای مخاطب ارسال خواهد شد. برای اینکار بعد از انتخاب مخاطب، در قسمت Write a comment پیام خود را بنویسید.

 

بعد از ارسال پیام آن را ویرایش کنید

تلگرام در به‌روزرسانی نسخه‌ي 3.9 خود قابلیت ویرایش پیام‌ها پس از ارسال را افزوده هست. با بهرهگیری از این قابلیت میتوانید پیام‌هاي ارسالی خود را در چت‌‌هاي خصوصی و گروه‌ها ویرایش نمایید. گرچه برای ویرایش پیام یک مهلت 48 ساعته دارید.

 

برای اینکار کافی هست در iOS انگشت خود را بر روی پیام ارسال‌شده نگه دارید و سپس Edit را انتخاب کنید. در اندروید نیز پس از یک بار لمس پیام می توانید Edit را انتخاب نمایید. همینطور در نسخه‌ي ویندوز نیز با راست‌کلیک بر روی پیام و انتخاب Edit می توان پیام را ویرایش کرد. حال میتوانید پس از ویرایش متن، Save را انتخاب کنید تا پیام ذخیره شود.

 

جدیدترین مطالب سایت