14 روشی که اینترنت زندگی ما را بهبود می بخشد

14 روشی که اینترنت زندگی ما را بهبود می بخشد

اینترنت یک جنبه تقریبا فراگیر از زندگی مدرن اسـت – بـه اسانی می‌توان از همه ی مهارت ها، ابزارها، فرصت ها و مزایایی کـه ارائه می دهد استفاده کرد. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب 14 روش را جمع آوری کرده‌ایم کـه دسترسی بـه اینترنت و مهارت‌هاي‌ دیجیتالی میتواند کیفیت زندگی افراد را التیام بخشد و این کـه چگونه اینترنت بـه ما در زندگی روزمره کمک می کند.

 

اینترنت و امکانات ارتباطی

امروزه اکثر ارتباطات بـه صورت آنلاین انجام میشود، چه از طریق رسانه هاي‌ اجتماعی، واتس اپ یا یک ایمیل رسمی ضروری کـه می توانید بعد از ساعات کاری بخوانید و بـه ان پاسخ دهید. برای همه ی ما، این یک موهبت اسـت زیرا ارتباط را ساده می کند و همه ی چیز فوراً بـه دلیل اینترنت اتفاق میوفتد.

 

اینترنت در تمام بخش هاي‌ زندگی ما نفوذ می کند و تأثیر قابل توجهی بر نحوه تعامل مداوم ما با مردم دارد. از سال 2005؛ پلتفرم‌هاي‌ رسانه‌هاي‌ اجتماعی فرصت‌هاي‌ جدیدی را برای برقراری ارتباط باز کرده‌اند و اشتراک‌گذاری هر انچه را کـه دوست دارید با مردم در سراسر جهان در قالب‌هاي‌ رسانه‌اي مختلف بـه اشتراک بگذارید، محبوبیت پیدا کرده اسـت. با پلتفرم‌هاي‌ رسانه‌هاي‌ اجتماعی، می توانید با دوستان، همکاران سابق، همسایه‌ها، دوستان دوران کودکی و عزیزان خود در ارتباط باشید و این مزیت واقعی شبکه‌هاي‌ اجتماعی اسـت.

 

 


مطالب مشابه: معرفی بسته های اینترنتی موبایل با مناسب ترین قیمت


 

14 مزیت اینترنت و اینکه چگونه اینترنت جامعه را بهتر کرده است:

14 مزیت اینترنت و اینکه چگونه اینترنت جامعه را بهتر کرده است:

 

یکی از ضروریات امروزی دسترسی بـه اینترنت اسـت. اهمیت ان کمتر از آب آشامیدنی، برق، گوشی هاي‌ هوشمند، تلفن ثابت، اتصالات گاز و … نیست. بنابر این، آزمودن احتمالات و مقایسه قبل از خرید کاری اسـت کـه باید حتماً انجام دهید. از خرید آنلاین گرفته تا کار از راه دور، تأثیر اینترنت در اطراف ما وجوددارد و مهم نیست کـه چقدر ان را انکار کنیم، زندگی بدون اینترنت فقط یک آشفتگی اسـت.

 

شـما بـه طور منظم از اینترنت استفاده می‌کنید و اتصال بد اینترنت روی شـما تأثیر زیادی خواهد گذاشت. اگر اغلب با مشکلات اینترنت مواجه میشوید و تمام این فرآیند را تمام کرده‌اید و نمی‌خواهید این ناامیدی را پشت سر بگذارید، باید یک اتصال اینترنتی داشته باشید کـه قابل اعتماد باشد و اینترنت پرسرعت را بـه شـما ارائه دهد.

 

مزایای زیادی از اینترنت وجوددارد و اگر شروع بـه بحث در مورد تأثیر اینترنت در زندگی روزمره خود کنیم، ممکن اسـت چندین سال طول بکشد. دراین مقاله بـه برخی از جنبه‌هاي‌ اصلی زندگی کـه تحت تأثیر اینترنت هستند، خواهیم پرداخت. بدانید اینترنت چگونه کار می کند؟

 

1. ارائه دسترسی بهتر به اطلاعات و گزینه های بهداشتی.

ارائه دسترسی بهتر به اطلاعات و گزینه های بهداشتی.

دکتری از راه دور میتواند گزینه‌هاي‌ مراقبتی راحت، انعطاف‌پذیر و مقرون‌بـه‌صرفه‌تری را بـه میلیون ها آدم ارائه دهد – بـه‌ویژه ان‌هایي کـه در منطقه خود فاقد مراقبت‌هاي‌ بهداشتی قابل معرض و با کیفیت هستند یا بـه دلیل نگرانی‌هاي‌ بهداشتی یا ناتوانی نیاز دارند در خانه بمانند. در حالی کـه مزایای این ابزار آنلاین واضح اسـت، اغلب بـه دلیل عدم دسترسی بـه اینترنت توسط افرادی کـه بیشتر بـه ان نیاز دارند از ان استفاده نمیشود.

 

2. برقراری ارتباط با دوستان و خانواده را آسان تر می کند.

برقراری ارتباط با دوستان و خانواده را آسان تر می کند.

از پلتفرم‌هاي‌ تماس ویدیویی گرفته تا رسانه‌هاي‌ اجتماعی، دوستان و خانواده میتوانند راحت‌تر از همیشه بـه یک دیگر متصل شوند. برای افرادی کـه از نظر فیزیکی در نزدیکی جامعه خود قرار ندارند یا اعضای خانواده خودرا در کشور های دیگر دارند، اینترنت پل ارتباطی را فراهم می کند.

 

3. ارائه انبوهی از فعالیت ها و تجربیات آنلاین برای لذت بردن از راه دور.

ارائه انبوهی از فعالیت ها و تجربیات آنلاین برای لذت بردن از راه دور.

برای افراد مسن یا افرادی کـه ممکن اسـت در خروج از خانه مشکل داشته باشند، دنیای دیجیتال دروازه اي برای کاوش و لذت اسـت. از تبلت و مهارت‌هاي‌ دیجیتالی خود برای پیوستن بـه رویداد های مجازی، مانند کلاس‌هاي‌ کولاژ و کوکتل‌هاي‌ موزه فریک با یک متصدی، استفاده کنید.

 

4. ارتقای مهارت های توسعه نیروی کار.

ارتقای مهارت های توسعه نیروی کار.

از هر 10 شغل با مهارت متوسط، بیش از 8 مورد نیاز بـه مهارت هاي‌ دیجیتال دارند. با دسترسی بـه اینترنت و دانش استفاده از ان؛ افراد می توانند بـه سمت مشاغل با درآمد بالاتر، توسعه مهارت هاي‌ جدید و مشارکت بهتر در نیروی کار دیجیتالی کار کنند.

 

5. افزایش دسترسی به خدمات و مزایای اجتماعی.

افزایش دسترسی به خدمات و مزایای اجتماعی.

منابع مفید زیادی در معرض هستند کـه اگر افراد آنلاین نباشند ممکن اسـت از انها اطلاع نداشته باشند یا بـه آن ها دسترسی نداشته باشند. مزایا و خدمات اجتماعی – مانند برنامه اتصال مقرون بـه صرفه – طبق معمولً دارای پورتال ها، برنامه هاي‌ کاربردی ساده و اطلاعات صلاحیت آنلاین هستند.

 

6. کاهش انزوا و تنهایی.

کاهش انزوا و تنهایی.

طبق گفته شریک ما Metta Fund، 7 درصد از افراد مسن دریک هفته یک ساعت یا کمتر رابا دوستان یا خانواده خود بـه معاشرت می گذرانند. این امر بـه ویژه زمانی کـه تنهایی با شرایط جدی سلامت روانی و جسمی مرتبط باشد، نگران کننده اسـت.

 

7. توانمندسازی افراد با حس عاملیت.

توانمندسازی افراد با حس عاملیت.

برای لوئیس، یکی از یادگیرندگان CTN Home Connect، اینترنت باعث تغییر در زندگی روزمره او شد. او از دستگاه خود برای گوش دادن بـه موسیقی، کتاب هاي‌ صوتی و خدمات مذهبی استفاده می کند. او توانست رزومه خودرا بـه روز کند و برای کار تقاضای دهد. او حتی بـه دیگران در ثبت نام آنلاین برای قرار ملاقات واکسن کمک کرد! با ابزارهای فناوری، افراد مسن مانند لوئیس می توانند بـه طور مستقل فرصت ها و علایق خودرا بـه صورت آنلاین دنبال کنند.

 

8. بهبود فرصت های آموزشی و یادگیری.

بهبود فرصت های آموزشی و یادگیری.

همه ی‌گیری نشان داد کـه دسترسی بـه اینترنت برای دانش‌آموزان k-12 چقدر ضروری اسـت و اهمیت ان درسال‌هاي‌ آینده کمرنگ نخواهد شد. در نظرسنجی گالوپ درسال 2019؛ اکثریت قریب بـه اتفاق معلمان «85٪»؛ مدیران «96٪» و مدیران «96٪» از افزایش استفاده از ابزارهای یادگیری دیجیتالی حمایت کردند.

 


مطالب مشابه: محاسبه دقیق سرعت اینترنت در ایران


 

9. مشارکت در دموکراسی و وظایف مدنی.

مشارکت در دموکراسی و وظایف مدنی.

بـه گفته مرکز پیشرفت آمریکا، کسانی کـه برای رای دادن بـه صورت آنلاین ثبت نام می کنند، احتمال بیشتری برای شرکت در انتخابات دارند. اینترنت نه تنها ثبت نام برای رای دادن را آسان تر ودر معرض تر می کند، بلکه بـه ارائه اطلاعات کامل در مورد نامزدها و انتخابات آتی نیز کمک می کند.

 

10. جستجو و درخواست شغل.

جستجو و درخواست شغل.

اینترنت اکنون برای یافتن فرصت هاي‌ شغلی جدید، نوشتن رزومه و ارسال تقاضای ضروری اسـت. 

 

11. حفظ کنجکاوی، یافتن علایق جدید و دنبال کردن سرگرمی ها.

حفظ کنجکاوی، یافتن علایق جدید و دنبال کردن سرگرمی ها.

ماهیت بسیار متصل وب خودرا بـه کشف وامی دارد. یکی از زبان‌آموزان ما در تگزاس، پاتریشیا بلین، از تبلت خود برای شرکت در کلاس‌هاي‌ مجازی پیانو استفاده میکند. او از کشف آسان بودن ضبط و آپلود ویدیوها در YouTube هیجان زده بودو امیدوار اسـت موسیقی خودرا با دیگران بـه اشتراک بگذارد.

 

12. بهبود اقتصاد برای همه

بهبود اقتصاد برای همه

یک مطالعه نشان داد کـه افزایش 10 درصدی دسترسی بـه پهنای باند درسال 2014 منجر بـه ایجاد بیش از 875000 شغل اضافی در ایالات متحده و 186 میلیارد دلار بیشتر در تولید اقتصادی درسال 2019 خواهد شد. دسترسی بـه اینترنت نه تنها برای رفاه اقتصادی افراد مفید اسـت. اما برای رشد اقتصاد دیجیتال ما نیز ضروری اسـت.

 

13. تقویت جوامع و پیوندهای اجتماعی.

تقویت جوامع و پیوندهای اجتماعی.

اینترنت بـه افراد کمک می کند تا اطلاعات را سازماندهی کنند، همکاری کنند و با تعداد زیادی از مردم بـه اشتراک بگذارند. برای شریک ما Calle 24 – غیرانتفاعی پیشگام در منطقه فرهنگی لاتین سانفرانسیسکو – کمبود اینترنت، کسب‌وکارهای قدیمی‌تر را در هنگام رقابت با مکان‌هاي‌ جدید و مد روز در مضیقه قرار می دهد.

 

با رسانه‌هاي‌ اجتماعی و ایمیل‌ها، منطقه فرهنگی لاتین می تواند اطلاعات مربوط بـه رویداد های آینده را بین مخاطبان گسترده‌تری توزیع کند ودر عین حال با جامعه مستقر بهتر درگیر شود.

 

14. ایجاد دنیای بهتر

ایجاد دنیای بهتر

اینترنت ما را قادر می سازد تا با مردم در سراسر جهان همکاری کنیم. این بدان معناست کـه می توانیم بی‌عدالتی‌ها را برجسته کنیم، نیازها را بهتر درک کنیم و با افرادی ارتباط برقرار کنیم کـه شاید هرگز انها را ملاقات نکرده‌ایم.

 

بنابر این می توانیم نتیجه بگیریم کـه اینترنت جامعه را بهتر کرده اسـت. طی چند سال گذشته، خوش‌بینی نسبت بـه ظرفیت ابزارهای دیجیتال برای کمک بـه حل چالش‌هاي‌ مهم جهان 11 درصد «بـه 55 درصد» افزایش یافته اسـت.

 

تأثیرات منفی اینترنت بر جامعه عبارتند از:

تأثیرات منفی اینترنت بر جامعه عبارتند از:

1. دسترسی بـه مطالب غیرقانونی یا نامناسب بـه صورت آنلاین کـه برای سن مناسب نیست، آسان اسـت

 

2. استفاده طولانی مدت از صفحه نمایش می تواند با ایجاد بیخوابی، خستگی چشم و اضطراب و افسردگی بر سلامت و مهارت هاي‌ ارتباطی ما تأثیر منفی بگذارد.

 

3. زندگی شخصی و حرفه اي یک فرد می تواند با اعتیاد بـه شبکه هاي‌ اجتماعی مختل شود.

 

4. برخی مجرمان از اینترنت برای هک کردن حساب‌هاي‌ افراد برای مقاصد شرورانه مانند سرقت داده‌ها یا اطلاعات مالی استفاده می کنند.

 


مطالب مشابه: پاسخ به سوالات مهم درباره اینترنت ملی و شبکه اطلاعات


 

در پایان

در حالی کـه مزایای اینترنت و فناوری واضح اسـت، دسترسی بـه آن ها هنوز برای میلیون ها آدم یک چالش اسـت. این بدان معناست کـه ما باید برای ایجاد یک اینترنت عادلانه و فراگیر تلاش کنیم کـه زندگی همه ی مردم را – صرف نظر از سن، سطح درآمد، یا زبان اصلی – التیام بخشد.