20 ترفند و ویژگی پنهان اینستاگرام که ممکن است از آنها ندانید

20 ترفند و ویژگی پنهان اینستاگرام که ممکن است از آنها ندانید

آیا تا بـه حال از دانش اینستاگرام خود کمی عقب مانده اید؟ چیزی برای خجالت نیست پلتفرم‌هاي‌ رسانه‌هاي‌ اجتماعی همیشه در حال تغییر هستند و حتی برای کاربران باتجربه نیز ناوبری ان دشوار اسـت. با این حال، اجازه ندهید کـه شـما را مایوس کند. هیچوقت برای یادگیری و پیشرفت دیر نیست.

 

می توانید دور بزنید و اصول اولیه را بـه خوبی انجام دهید. با این حال، وقتی بـه دیگران در اطراف خود نگاه می کنید، انها بسیار پیشرفته تر بـه نظر می‌رسند. دراین مقاله، نکات و ترفندهای نه چندان بدیهی را بررسی خواهیم کرد کـه بـه شـما کمک می کند تا درک بهتری از اینستاگرام داشته باشید، مانند استفاده از بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام یا نحوه ایجاد عکسهای بهتر برای تعامل بیشتر.

 

ترفندهایی برای پیشرفت در کار با اینستاگرام

اگر می خواهید کار با اینستاگرام خودرا تقویت کنید، در این جا 20 نکته، ترفند، هک و ویژگی وجوددارد کـه بـه شـما کمک می کند تا بـه مرحله بعدی بروید.

 

1. هر گونه نظر بد در مورد پست های خود را حذف کنید.

آیا نظر ناخوشایندی یا نامناسبی وجوددارد کـه کسی روی پست شـما گذاشته اسـت و می خواهید ان را حذف کنید؟مشکلی نیست! تنها کاری کـه باید انجام دهید این اسـت کـه حباب گفتار زیر پست را لمس کنید، روی نظر بـه سمت چپ بکشید و سمبل سطل آشغال را انتخاب کنید. علاوه بر این، درصورت تمایل می توانید نظرات خودرا در مورد هر پستی حذف کنید. فقط همین دستورالعمل ها را دنبال نمایید.

 

2. پست های ذخیره شده را در مجموعه ها سازماندهی کنید.

اگر می خواهید پست هاي‌ مورد علاقه خودرا بر اساس یک موضوع گروه بندی کنید، باید سعی کنید یک مجموعه بسازید.ابتدا، برای ذخیره عکسهای دیگران و قرار دادن انها در مجموعه هاي‌ خود، فقط روی سمبل نشانک زیر پست انها ضربه بزنید. حالا بـه پروفایل خود بروید.

 

در بالای عکس هاي‌ شـما باید یک ردیف آیکون وجود داشته باشد. روی دکمه نشانک در سمت راست ضربه بزنید. تب Collections را انتخاب کنید و روی سمبل + در بالا ضربه بزنید تا یک مجموعه جدید ایجاد کنید. پس از نامگذاری مجموعه، Next را بزنید و هر تصویر ذخیره شده اي کـه می خواهید بـه مجموعه اضافه شود را انتخاب کنید. وقتی کارتان به پایان رسید یک‌بار دیگر Next را بزنید.

 

20 ترفند و ویژگی پنهان اینستاگرام که ممکن است از آنها ندانید

 

3. عکس های متعدد را در یک پست قرار دهید.

در اوایل سال جاری، اینستاگرام قابلیت آپلود عکس خودرا گسترش داد. اکنون می توانید حداکثر 10 عکس را دریک پست قرار دهید.با فشار دادن سمبل + شروع کنید، همانگونه کـه طبق معمولً هنگام ایجاد یک پست جدید انجام میدهید. سپس روی دکمه Select Multiple در سمت راست ضربه بزنید، کـه شبیه 2 مربع تقریبا همپوشانی اسـت. پس از انتخاب عکس‌هاي‌ مورد نظر، Next را فشار دهید تا فیلترهای خودرا انتخاب کنید و برای اضافه کردن شرح‌ها قبل از ارسال، دوباره Next را فشار دهید.

 

بیشتر بخوانید: ایده ی لی اوت پست های پازلی در اینستاگرام 2022

 

4. هنگامی که دیگران پست های جدید می گذارند، اعلان ها را دریافت کنید.

دلایل زیادی برای دنبال کردن افراد در اینستاگرام وجوددارد. حسابی کـه دنبال می کنید میتواند شخصی باشد کـه ابتدا شـما را دنبال کرده اسـت، یک فالوور بالفعل با علایق مشترک، یک تأثیرگذار مهم یا یک برند حریف کـه میخواهید مراقب ان باشید.

 

برای این کـه هر زمان کـه یک حساب پست جدیدی می گذارد، بـه ان اطلاع داده شود، کافی اسـت بـه نمایه ان‌ها بروید و روی سمبل چرخ‌دنده «یا اگر اندروید هستید 3 نقطه» در بالای صفحه ضربه بزنید. این بـه شـما لیستی از گزینه ها را می‌دهد. Turn On Notifications را انتخاب کنید و کارتان به پایان رسید. همچنین میتوانید از هر پستی کـه توسط حسابی کـه می خواهید دنبال نمایید، بـه این ویژگی دسترسی داشته باشید. همان چرخ دنده / 3 نقطه باید در مقابل نام حساب در بالا ظاهر شود.

 

5. فیلترهای خود را مدیریت کنید.

قرار نیست هر فیلتری بـه زیبایی شـما ضربه بزند. احتمالاً تعدادی هستند کـه برایتان مهم نیست و ترجیح میدهید دیگر نبینید. می توانید از پلتفرم، SocialFox، برای اندازه‌گیری این کـه کدام فیلتر عکس بیشترین تعامل را دریافت می کند استفاده کنید.

20 ترفند و ویژگی پنهان اینستاگرام که ممکن است از آنها ندانید

همچنین احتمالاً فیلترهایی وجوددارد کـه شـما آن ها را دوست دارید و اغلب استفاده می کنید، و آرزو می کنید بـه خاطر اسانی بـه سمت بالا فشار داده می‌شدند. خوب، شـما می توانید اینکار را انجام دهید. برای سازماندهی فیلترهای خود، یک پست جدید ایجاد کنید و همانگونه کـه طبق معمول انجام میدهید بـه صفحه فیلتر بروید. انگشت خودرا در فهرست فیلترها بکشید تا بـه انتهای ان برسید.

 

روی دکمه Manage کلیک کنید. این شـما را بـه صفحه اي میبرد کـه در ان می توانید فیلترها را بـه دلخواه خود مرتب کنید. انگشت خودرا روی 3 خط خاکستری کنار فیلتر فشار دهید و سپس ان را بـه سمت بالا یا پایین بکشید تا انها را مرتب کنید. اگر می خواهید آن ها را پنهان کنید، روی علامت تیک در سمت راست ضربه بزنید.

 

6. عکس‌ها را بدون ارسال آن‌ها ویرایش کنید.

گاهی اوقات شـما هنوز نمی‌خواهید عکسی را آپلود کنید، اما همان‌ گونه می خواهید ان را از قبل ویرایش کنید. همچنین ممکن اسـت بخواهید بتوانید ان را علاوه بر اینستاگرام در چندین پلتفرم رسانه اجتماعی پست کنید. یک راه آسان برای استفاده از اینستاگرام بـه عنوان یک ویرایشگر عکس مستقل وجوددارد. قبل از انجام هر کار دیگری، باید گزینه Save Original Photos را فعال کنید. این در صفحه تنظیمات شـما قرار دارد کـه می توانید از طریق نمایه خود با کلیک بر روی چرخ دنده/3 نقطه بـه ان دسترسی داشته باشید.

 

پس از ان؛ باید حالت هواپیما را در گوشی خود فعال کنید. سپس اقدام بـه ایجاد یک پست جدید و ویرایش عکس خود کنید. حالت هواپیما آپلود را مختل می کند و پس از زدن بـه اشتراک گذاری با خطا مواجه می‌شود. با این حال، همان‌ گونه در گالری عکس گوشی شـما ذخیره میشود. اکنون می توانید هر زمان کـه بخواهید ان را منتشر کنید.

 

بیشتر بخوانید: آموزش قابلیت جدید برای استوری‌ در اینستاگرام + افزایش سرعت گوشی اندرویدی

 

7. یک خط فاصله بین خطوط اضافه کنید.

آیا بیوگرافی یا زیرنویس شـما تا بـه حال خیلی شلوغ بـه نظر میرسد؟ آیا تا بـه حال بـه این فکر کرده‌اید کـه چگونه افراد دیگر می توانند متن رابا شکستن خط فاصله بیندازند؟

20 ترفند و ویژگی پنهان اینستاگرام که ممکن است از آنها ندانید

هنگام نوشتن متن، دکمه 123 را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا فرمت تغییر کند. اکنون کلید Return باید در قسمت پایین سمت راست باشد. با فشار دادن این کلید، متن بـه یک خط جدید منتقل می‌شود. این ترفند ممکن اسـت بدیهی بـه نظر برسد، اما اغلب نادیده گرفته میشود. از ان استفاده کنید تا متن خودرا زیباتر و خواناتر نشان دهید.

 

8. هشتگ های اضافی را مخفی کنید.

اگر می خواهید محتوای شـما در اینستاگرام کشف شود، باید از هشتگ استفاده کنید. اما تعداد زیاد هشتگ‌ها می توانند کپشن‌هاي‌ شـما را شلوغ کنند. چند راه وجوددارد کـه می توانید از شلوغی هاي‌ غیر ضروری جلوگیري کنید. هشتگ ها را بـه طور کامل از زیرنویس خود حذف کنید. در عوض، می توانید انها را دریک نظر برای پست خود قرار دهید یعنی توی کامنت ها بگذارید.

 

9. شدت فیلتر را تنظیم کنید.

آیا فیلتری وجوددارد کـه از ان لذت ببرید، اما اي کاش کمی ظریف تر بود؟ فیلترها بـه طور پیش فرض روی حداکثر شدت تنظیم شده اند. با دو بار ضربه زدن پشت سر هم روی فیلتر می توانید انها را تنظیم کنید. با اینکار یک نوار لغزنده ظاهر می‌شود کـه می توانید از ان برای کاهش یا افزایش قدرت ان استفاده کنید. وقتی ان را در سطح دلخواه خود دارید، Done را بزنید و می توانید بـه پست کردن ان بروید.

20 ترفند و ویژگی پنهان اینستاگرام که ممکن است از آنها ندانید

 

10. روی تصویر خود یک مرز قرار دهید.

با دو بار ضربه زدن بـه فیلتر، ویژگی دیگری نیز ظاهر میشود. در سمت راست نوار لغزنده شدت، یک سمبل جعبه مانند وجوددارد. روی ان ضربه بزنید تا یک حاشیه بـه تصویر اضافه شود. مرزها یکی از عناصر اصلی اینستاگرام بودند، اما اخیراً از محبوبیت انها کاسته شده اسـت. با این وجود، می توان از ان‌ها برای دادن حس یکپارچه‌سازی باکیفیت بـه عکس‌هاي‌ شـما استفاده کرد کـه ان‌ها را متمایز می کند.

 

11. ایجاد و مدیریت حساب های متعدد.

برای عده اي از برندها، داشتن چندین اکانت اینستاگرام کاملا ضروری اسـت. کسب و کار شـما ممکن اسـت جنبه هاي‌ زیادی داشته باشد کـه دریک فضای منسجم قرار بگیرد. خوشبختانه اینستاگرام اضافه کردن حساب‌ها را آسان‌تر کرده اسـت. سال گذشته آن ها توانایی داشتن حداکثر 5 حساب بـه هم پیوسته را معرفی کردند.

 

برای ایجاد یک حساب کاربری، بـه صفحه پروفایل خود بروید و روی Optionsicon کلیک کنید تا تنظیمات شـما ظاهر شود. برای افزودن حساب جدید تا آخر پایین بروید و روی ان ضربه بزنید. نام و رمز عبور حساب دیگر خودرا وارد کنید و سپس وارد شوید. اکنون می توانید بدون نیاز بـه هر بار لاگین کردن، بین حساب‌ها جابجا شوید. روی نام کاربری خود در بالای نمایه خود ضربه بزنید و فهرست کشویی از حساب ها برای انتخاب دریافت خواهید کرد.

 

12. احراز هویت 2 عاملی را تنظیم کنید.

در مورد امنیت دیجیتال هرگز نمیتوانید خیلی محتاط باشید. همیشه این تهدید وجوددارد کـه حساب شـما توسط هکرهایی کـه سعی در دور زدن سیستم دارند بـه خطر بیفتد. اگر می خواهید یک لایه حفاظتی اضافی اضافه کنید، می توانید احراز هویت دو مرحله اي را فعال کنید.

20 ترفند و ویژگی پنهان اینستاگرام که ممکن است از آنها ندانید

روی سمبل چرخ دنده/3 نقطه در بالای صفحه خود ضربه بزنید تا بـه صفحه گزینه هاي‌ خود بروید. در زیر حساب، باید احراز هویت دو مرحله اي را پیدا کنید. با کلیک بر روی ان بـه صفحه اي با یک کلید با عنوان Require Security Code وارد خواهید شد. با روشن کردن ان؛ یک پیام متنی بـه شـما می گوید کـه هر بار کـه وارد سیستم میشوید، اینستاگرام یک کد امنیتی برای تلفن شـما ارسال میکند. اگر اینستاگرام شـما قبلاً بـه یک عدد تلفن متصل نیست، از شـما خواسته میشود کـه عدد تلفنی را ارائه دهید.

 

13. تاریخچه جستجوی خود را پاک کنید.

هیچ شرمی وجود ندارد کـه بخواهید تاریخ خودرا پاک کنید. عده اي از ما از ذخیره دائمی جستجوهایمان آسان نیستیم. خوشبختانه اینستاگرام بـه ما این امکان را میدهد کـه ان را پاک کنیم. روی سمبل گزینه ها در نمایه خود کلیک کنید و بـه سمت پایین بـه پاک کردن سابقه جست‌وجو بروید. پس از ضربه زدن روی ان؛ مطمئن شوید کـه می خواهید پاک شود. حالا دیگر چیزی برای نگرانی ندارید!

 

14. عکس های برچسب گذاری شده ناخواسته را مخفی کنید.

تگ شدن در عکس هاي‌ دیگر کاربران می تواند راهی عالی برای گسترش آگاهی از برند باشد. با این حال، این همیشه یک چیز مثبت نیست. گاهی اوقات متوجه می شوید کـه در محتوایی برچسب گذاری شده اید کـه نمیخواهید با ان مرتبط شوید. ازش ناراحت نباش می توانید این عکسها را پنهان کنید تا دیگران نتوانند انها را ببینند.

20 ترفند و ویژگی پنهان اینستاگرام که ممکن است از آنها ندانید

اگر می خواهید تمام عکس هاي‌ برچسب گذاری شده را مخفی کنید، بـه نمایه خود بروید. در زیر بیو شـما یک ردیف آیکون وجوددارد. در سمت چپ سمبل نشانک، روی موردی کـه شبیه یک شخص دریک کادر اسـت، کلیک کنید. با اینکار بـه بخش Photos of You خود خواهید رسید. روی سمبل تنظیمات در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. گزینه Hide Photos بـه شـما داده می‌شود. اینکار پست ها را از وبسایت حذف نمی‌کند، اما از نمایش آن ها در نمایه شـما پیش گیری می کند.

 

اگر همان‌ گونه میخواهید عکس‌هاي‌ برچسب‌گذاری شده در نمایه شـما نمایش داده شوند، می توانید ان را تنظیم کنید تا هر پست را جداگانه تأیید کنید. بـه بخش Photos of You بروید، روی سمبل تنظیمات کلیک کنید و سپس گزینه‌هاي‌ برچسب‌گذاری را انتخاب کنید. در آنجا می توانید Add Manually را انتخاب کنید.

 

15. پیوندهای موجود در بیو خود را تغییر دهید.

اگر نمی‌خواهید، وادار نیستید همان پیوند را در بیو خود نگه دارید. هر چند وقت یکبار ان را تغییر دهید. عده اي از برندها دوست دارند هر بار کـه میخواهند کمپین جدیدی ارائه دهند، ان را تغییر دهند. می توانید با ذکر لینک در کپشن آخرین پست هاي‌ خود توجه را بـه ان جلب کنید.

20 ترفند و ویژگی پنهان اینستاگرام که ممکن است از آنها ندانید

16. URL یک تصویر را پیدا کنید.

مرور اینستاگرام در دسکتاپ یا لپ‎تاپ مزایای زیادی دارد. بـه عنوان مثال، شـما بـه اسانی می توانید یک URL مستقیم برای هر تصویر در وبسایت دریافت کنید. روی عکس مورد نظر کلیک راست کرده و View Page Source را انتخاب کنید. با اینکار یک برگه جدید با کد منبع صفحه باز میشود. شـما باید بتوانید یک پیوند مستقیم بـه تصویر در آنجا پیدا کنید.

 

17. فعالیت افرادی را که دنبال می کنید مشاهده کنید.

آیا می خواهید کسی را زیر نظر داشته باشید و ببینید او چه کار کرده اسـت؟ روی سمبل قلب در پایین صفحه اصلی خود ضربه بزنید و بـه برگه فعالیت خود وارد خواهید شد. سپس ان را از You بـه Following در بالا تغییر دهید. در آنجا فعالیت همه ی افرادی را کـه دنبال می کنید خواهید دید.

20 ترفند و ویژگی پنهان اینستاگرام که ممکن است از آنها ندانید

 

بیشتر بخوانید: روش ساده بازگرداندن پیام های حذف شده در تلگرام و اینستاگرام

 

18. پست های اینستاگرام را در وردپرس جاسازی کنید.

اگر وب سایتی دارید کـه از وردپرس استفاده می کند، می توانید پست هاي‌ اینستاگرام را در صفحات خود جاسازی کنید. پست را در پنجره مرورگر رایانه خود باز کنید. در گوشه سمت راست پایین پست باید 3 نقطه وجود داشته باشد. روی ان کلیک کنید تا مجموعه اي از گزینه ها ظاهر شود و Embed را انتخاب کنید. یک دکمه برای فشار دادن برچسب Copy Embed Code وجود خواهد داشت و همچنین اگر می خواهید زیرنویس‌ها را اضافه کنید، یک کادر علامت بزنید. پس از ان؛ تنها کاری کـه باید انجام دهید این اسـت کـه کد را مستقیماً در پست وردپرس مورد نظر قرار دهید.

 

19. پیوند به حساب های دیگر در داستان های خود.

استوری اینستاگرام مجموعه اي از ویژگی ها را ارائه میدهد کـه ان را از رقبایی مانند اسنپ چت پیشی می‌گیرد. نمونه اي از این قابلیت پیوند بـه پروفایل هاي‌ دیگر کاربران در استوری هاي‌ شـما اسـت.

20 ترفند و ویژگی پنهان اینستاگرام که ممکن است از آنها ندانید

هنگام ساخت یک داستان، روی دکمه Aa ضربه بزنید تا متن اضافه شود. @ و سپس نام کاربری را کـه میخواهید ذکر کنید، بدون فاصله بین انها تایپ کنید. لیستی از حساب ها برای انتخاب بـه شـما داده می‌شود. یکی را کـه می خواهید انتخاب کنید. شـما می توانید حداکثر 10 حساب جداگانه را در هر داستان پیوند دهید. هر شخصی را کـه نام می‌برید یک اعلان در مورد ان دریافت می کند.

 

20. یک داستان را در خوراک اصلی خود به اشتراک بگذارید.

بـه خصوص بـه یک داستان احساس غرور می کنید؟ چرا ان را بـه نمایه اصلی خود نیز ارسال نمیکنید تا همه ی بتوانند ان را بررسی کنند؟ داستان را باز کنید و روی 3 نقطه در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. گزینه Share as Post را انتخاب کنید. سپس میتوانید ان را مانند هر پست معمولی ویرایش، شرح و منتشر کنید.

جدیدترین مطالب سایت