بروزرسانی : 15 مرداد 1397

آشنایی با 7 ویژگی منحصر به فرد اینستاگرام

آشنایی با 7 ویژگی منحصر به فرد اینستاگرام

 7 ویژگی منحصر به فرد اینستاگرام

7 ویژگی منحصر به فرد اینستاگرام شما عزیزان رابه بهتر بهرهگیری کردن از اینستاگرام آموزش می‌دهیم اینستاگرام یکی از پرکاربردترین شبکه‌هاي اجتماعی در سطح جهان و به ویژه ایران هست و میلیون ها کاربر فعال هرروز دارد. اگر شما هم یک از کاربران پر و پا قرص اینستاگرام هستید، قصد داریم چند ترفند کابردی در اپلیکیشن آن را معرفی کنیم که تجربه کاربری بهتری را برایتان فراهم می کند. شاید پیش از این، این 7 ویژگی کمتر دقت شما را جلب کرده باشند اما کاربردی میباشند.

۱. خاموش کردن استوری‌های هر شخص

استوری اینستاگرام روش مناسبی برای اشتراک گذاری تجربیات و حفظ ارتباط میان شما و دوستانتان هست. اما استوری دلیل اصلی شما برای پیوستن به این شبکه اجتماعی نبوده و دیدن استوری بعضی از کسانی که دنبال میکنید شاید برایتان آزار دهنده باشد.

خوشبختانه اینستاگرام این اجازه را میدهد تا بدون آنفالو کردن کاربر، نمایش استوری‌هاي وی را از در بالای صفحه اصلی حذف کنید. برای اینکار کافی هست دست خود را بر روی عکس پروفایل او در قسمت استوری‌ها نگه دارید و پس از آن انتخاب «Mute User» را انتخاب کنید.

آشنایی با 7 ویژگی منحصر به فرد اینستاگرام

به علاوه می توانید هر کاربری راکه مایل هستید از دیدن استوری‌هایتان منع کنید. اینکار هم آسان هست. ابتدا به قسمت تنظیمات در اپلیکیشن اینستاگرام بروید. سپس انتخاب Story Setting و پس از آن انتخاب Hide Story from را انتخاب کنید. در صفحه بعدی کاربران مورد نظرتان را انتخاب کنید تا پس از آن استوری‌هاي شما را دیدن نکنند.

آشنایی با 7 ویژگی منحصر به فرد اینستاگرام

۲. مرتب سازی فیلترهای تصاویر و یا حذف آنها

از میان تمام فیلترهایی که برای عکسهای در اینستاگرام موجود هست، هر کس بعضی از آنها را اکثر می‌پسندد و مورد بهرهگیری قرار می دهد. بعضی از این فیلترها هم به طور حتم هیچ گاه مورد بهرهگیری شما قرار نخواهند گرفت. اینستاگرام این امکان را فراهم کرده تا کاربران فیلترها را جابه‌جا کنند و یا آنها را حذف کنند. برای اینکار کافی هست بر روی فیلتر مورد نظر لمس کرده و نگه دارید و آن را منتقل کنید.

آشنایی با 7 ویژگی منحصر به فرد اینستاگرام

۳. اطلاع از انتشار کردن پست توسط کاربر دلخواه

همۀ ما شاید صدها کاربر را در اینستاگگرام دنبال کنیم، از دوستان و آشنایان تا سلبریتی‌ها و برندها. اما در بین همۀ آنها بعضی اهمیت بیشتری برای ما دارند. اگر نمی خواهید که پست‌هاي این افراد را از دست بدهید، می توانید با بهرهگیری از ابزار اینستاگرام، به هنگام پست کردن مقاله توسط آنها با خبر شوید و نوتیفیکیشن دریافت کنید. برای اینکار به حساب کاربری شخص مورد نظر در اینستاگرام بروید و بخش منو از سمت بالا راست را انتخاب نمایید. پس از آن از داخل منو گزینش Turn on Post Notifications را انتخاب کنید.

آشنایی با 7 ویژگی منحصر به فرد اینستاگرام

۴. اطلاعات ویژه را با جابه‌جایی پروفایل به حالت Business مشاهده کنید

اینستاگرام برای حساب‌هایي که حالت Business را انتخاب میکنند، اطلاعات ویژه‌اي را به نمایش درمی‌آورد که برای حساب‌هاي شخصی در دسترس نیست. دارندگان حساب‌هاي Business میتوانند تعداد بازدید از هر پست، پست‌هاي با برترین عملکرد، اطلاعات درمورد استوری‌ها و موارد دیگری را دیدن کنند. برای رفتن به این حالت به صفحه تنظیمات حساب رفته و گزینش Switch to Business Profile را انتخاب نمایید. گرچه اگر حساب شما شخصی یا Private هست نمیتوانید از این گزینش بهرهگیری کنید و باید ابتدا به حالت عمومی یا Public بروید.

۵. همه پست‌هایی که لایک کرده‌اید را در یک جا مشاهده کنید

آیا می خواهید پستی راکه یک هفته پیش لایک نموده‌اید مجددا مشاهده نمایید ولی خاطرتان نیست که چه کسی آن را به اشتراک گذاشته بود؟ خبر مفید این هست که اینستاگرام این امکان را فراهم کرده تا همۀ عکسهایی راکه لایک کرده‌اید در یک جا دیدن کنید. برای دیدن این عکسهای به قسمت تنظیمات حساب کاربری خود رفته و گزینش Posts that you’ve Liked را انتخاب نمایید.

آشنایی با 7 ویژگی منحصر به فرد اینستاگرام

۶. زوم کردن بر روی تصاویر

اینستاگرام این ویژگی را چندی پیش به اپلیکیشن خود اضافه نمود اما شاید بعضی کاربران هنوز از وجود آن بی اطلاع باشند. زوم کردن بر روی عکسهای در اینستاگرام بسیار ساده هست و کافی هست با دو انگشت بر روی عکس نگه داشته و انگشتان خود را از هم دور کنید.

آشنایی با 7 ویژگی منحصر به فرد اینستاگرام

7 ویژگی اینستاگرام که احتمالا از آنها بی‌خبر بودید

ممکن هست بعضی از عکس هایي که شما در آنها تگ شده‌اید، برای شما خوشایند نباشد چراکه در آنها اصلا حضور ندارید و یا علاقه‌اي به انتشار آن عکس نداشته‌اید. موضوع بعدی این هست که اینستاگرام در بخشی به نام Photos Of You تمام عکس هایي راکه در آنها تگ شده‌اي نمایش میدهد. اما میتوانید عکسهای نمایش داده شده در این بخش را مدیریت کنید تا عکسهایی نشان داده شوند که شما به صورت دستی قبول کرده‌اید. برای اینکار باید به بخش Photos Of You بروید و کلید منو را از سمت بالا راست عکس انتخاب کنید. سپس انتخاب Tagging Options و پس از آن هم انتخاب Add Manually را انتخاب کنید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت