بروزرسانی : 27 مهر 1402

با تلفن های همراه قدیمی چه کنیم؟

با تلفن های همراه قدیمی چه کنیم؟

نمی‌دانید با تلفن هاي‌ همراه قدیمی چه کنید؟ ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب بـه این سوال شـما پاسخ خواهیم داد. تا زمانی کـه این ایده‌ها را کـه میتوانند بـه تلفن‌هاي‌ همراه قدیمی‌تان جان تازه‌اي ببخشند، بررسی نکرده‌اید، ان تلفن‌هاي‌ قدیمی را دور نیندازید، حتی اگر فقط برای قطعات ان باشد.

با گوشی قدیمی خود چه کنیم؟

هرروز با یک ابر کامپیوتر در جیبمان راه میرویم. آب و هوا را بررسی می کند، اینترنت را جست‌وجو می کند، بازی می کند، رسانه ها را پخش می کند، عکس میگیرد و داده ها را تجزیه و تحلیل می کند. گوشی هاي‌ هوشمند عالی هستند، بـه جز این واقعیت کـه نسخه هاي‌ جدیدتر و بهتر همیشه در افق هستند.

احتمالاً بسیاری از ما می توانیم سالها از یک گوشی استفاده کنیم، اما چرخه ارتقا بـه این معنی اسـت کـه همیشه وسوسه‌انگیز اسـت کـه یک مدل براق‌تر را انتخاب کنیم. شـما می توانید با فروش تلفن قدیمی خود در هنگام خرید یک گوشی جدید، چند تومان پس انداز کنید، اما مواقعی وجوددارد کـه با یک گوشی هوشمند قدیمی و اضافی در اطراف خود آویزان می‌شوید.

بـه جای این کـه اجازه دهید ان دستگاه گرد و غبار را جمع کند، دوباره از ان استفاده کنید! اگر بـه وای فای وصل شود، همان‌ گونه میتواند یک مکمل مفید برای خانواده باشد. در این جا چند کار جالب وجوددارد کـه می توانید با تلفن هوشمند قدیمی خود انجام دهید.

1. ساعت زنگ دار مادربزرگ شما نیست

ساعت زنگ دار مادربزرگ شما نیست

با اپلیکیشنی کـه می تواند بـه شـما کمک کند بـه خواب بروید یا بـه شـما کمک کند تا در روزتان راحت شوید، تلفن هاي‌ همراه قدیمی خودرا همراهان دائمی کنار تخت خود کنید. زنگ هشدار را امتحان کنید، یک پیچ و تاب سرگرم کننده در ساعت زنگ دار با دیالوگ هاي‌ شوخ، موزیک ها، و یک سیستم بیداری نوآورانه.

یا Pzizz را دانلود کنید تا شـما را بـه خواب عمیق راهنمایی کند و سپس صبح بـه آرامی شـما را از خواب بیدار کند. از آنجایی کـه نیازی بـه استفاده از تلفن اضافی در تمام طول روز نیست، ان را کنار تخت بگذارید تا شارژ شود. اما ان را تمام روز در حال شارژ نگه ندارید.


مطالب مشابه: چگونه با گوشی آیفون عکس ها را ادیت کنیم


2. یک دوربین امنیتی خانگی ساده

یک دوربین امنیتی خانگی ساده

از دوربین داخلی و اتصال WiFi برای تبدیل تلفن همراه، تبلت یا لپ‎تاپ قدیمی خود بـه یک سیستم امنیتی استفاده کنید. برنامه‌اي مانند Presence را دانلود کنید یا همانگونه کـه Popular Science پیشنهاد میکند، «یک حساب Skype جداگانه روی یک لپ‌تاپ قدیمی راه‌اندازی کنید، سپس برنامه را طوری تنظیم کنید کـه بـه‌طور خودکار تماس‌هاي‌ ویدیویی ورودی را بپذیرد.

این بـه شـما این امکان را می دهد کـه از دفتر یا محل رفت و آمد با خانه تماس بگیرید و حیوانات خانگی خودرا هر زمان کـه دوست دارید بررسی کنید – بدون نرم‌افزار پیچیده برای راه‌اندازی و بدون پرداخت هزینه.» 

3. مانیتور کودک هنگام تماس

مانیتور کودک هنگام تماس

تلفن‌هاي‌ همراه یا تبلت‌هاي‌ قدیمی می توانند یک مانیتور کودک عالی بسازند، مخصوصاً زمانی کـه در سفر هستید و می خواهید چک‌ این کنید. اپلیکیشنی مانند Dormi را امتحان کنید. پس از اتصال بـه WiFi، اگر پسر کوچک شروع بـه ایجاد سر و صدا کند، برنامه بـه تلفن همراه فعلی شـما هشدار می دهد. حتی می توانید با صحبت کردن با نوزادتان از راه دور آرام کنید.

4. خواندن را در دسترس تر کنید

خواندن را در دسترس تر کنید

یک برنامه خواندن ساده را در تلفن قدیمی خود دانلود کنید و ان را بـه بچه ها بدهید. آن ها در حین یادگیری از شبیه شدن مانند مامان یا بابا لذت خواهند برد.

5. دستگاه خود را اهدا کنید

دستگاه خود را اهدا کنید

سازمان‌هاي‌ زیادی وجود دارند کـه می توانند از فروش دستگاه بازسازی‌شده یا بازیافت‌شده شـما سود ببرند. سعی کنید بـه تلفن‌هاي‌ همراه برای سربازان کمک مالی کنید، کـه سپس کارت‌هاي‌ تماس بین‌ المللی پیش‌پرداخت نیروها را میخرد و بودجه اضطراری را بـه کهنه سربازان ارائه می کند.

آن ها حتی ابتدا تلفن همراه قدیمی شـما را از تمام اطلاعات شخصی شـما پاک میکنند. یا HopeLine از Verizon را امتحان کنید تا بـه قربانیان و بازماندگان خشونت خانگی کمک کنید. آن ها دستگاه ها را در هر شرایطی از هر ارائه دهنده خدمات می پذیرند. 

6. کمپین جمع آوری کمک مالی خود را ایجاد کنید

کمپین جمع آوری کمک مالی خود را ایجاد کنید

بـه دنبال راهی برای گرد آوری پول برای یک سازمان غیرانتفاعی هستید؟ فروش دستگاه هاي‌ قدیمی می تواند یک برنامه گرد آوری کمک مالی با مدیریت آسان باشد.


مطالب مشابه: 10 ویژگی پنهان اندروید که هرگز درباره آنها نمی دانستید


7. سلول خود را بفروشید

سلول خود را بفروشید

اگر دستگاه دور انداخته شده شـما وضعیت خوبی دارد «و حتی اگر اینطور نباشد»؛ ممکن اسـت ارزش کمی داشته باشد. سعی کنید تلفن همراه قدیمی خودرا مستقیماً بـه خریدار بفروشید تا بیشترین پول نقد را بدست آورید. اگر بسته بندی، کابل و سیم اصلی داشته باشید، یک امتیاز اضافی اسـت. 

8. اجازه دهید موسیقی روح را آرام کند

اجازه دهید موسیقی روح را آرام کند

تلفن قدیمی خودرا بـه عنوان پخش کننده mp3 تنظیم کنید. سپس اگر ساحل یا کنار استخر هستید، اگر خیس یا شنی شود، جای نگرانی نیست. یا از ان بـه عنوان رادیو استفاده کنید. شـما می توانید موسیقی را در تلفن همراه قدیمی خود از طریق رادیو از سراسر کشور پخش کنید.

9. سلول پشتیبان

سلول پشتیبان

یک تلفن قدیمی با یک برنامه روزانه ارزان می تواند برای رفتن بـه مکان‌هایي کـه نگران آسیب دیدن یا گم شدن تلفن جدیدتان هستید یا بـه بچه‌هاي‌ کوچک‌تر در زمانی کـه ممکن اسـت بـه راهی برای تماس با شـما نیاز داشته باشند، مفید باشد.

10. شارژ بی سیم گوشی هوشمند در ماشین

شارژ بی سیم گوشی هوشمند در ماشین

تلفن هوشمند قدیمی خودرا دریک طرح بسیار ارزان در پشت وسیله نقلیه خود پنهان کنید «مطمئن شوید کـه ان را در حال شارژ نگه دارید». نه تنها استفاده از تلفن همراه قدیمی خود بـه عنوان پشتیبان در مواقع اضطراری خوب اسـت، بلکه می توانید وسیله نقلیه خودرا درصورت سرقت ردیابی کنید. 

11. چند عکس بگیرید

چند عکس بگیرید

بیشتر گوشی هاي‌ هوشمند و تبلت ها بـه عنوان دوربین هاي‌ کامپکت نیز کار می‌کنند. بـه بچه‌هاي‌ کوچک‌تر اجازه دهید عکس‌برداری رابا تلفن‌هاي‌ همراه قدیمی تمرین کنند، سپس با دانلود برنامه‌اي، ویرایش عکس‌ها را یاد بگیرند. فراموش نکنید کـه بعدا از ان عکس‌ها در دستگاه دیگری نسخه پشتیبان تهیه کنید. 

12. قاب عکس دیجیتال

قاب عکس دیجیتال

اکنون کـه از گوشی برای گرفتن عکس هاي‌ باورنکردنی استفاده شده اسـت، از ان برای نمایش انها استفاده کنید! یک پایه تلفن همراه تهیه کنید و تلفن هوشمند قدیمی خودرا با عکس‌هاي‌ مورد علاقه‌تان – چه گرفته‌اید چه نگرفته‌اید – دریک نمایش اسلاید نمایش دهید.


مطالب مشابه: 25 تا از تنظیمات دسترسی به گوشی های هوشمند که باید درباره آنها بدانید


در پایان

اجازه ندهید ان تلفن قدیمی گرد و غبار را در کشوی آشغال جمع کند یا محیط زیست را در محل دفن زباله بکشد. تنها در چند مرحله ساده، می توانید ان را بـه عنوان دوربین امنیتی، ساعت زنگ دار، پخش کننده رسانه و موارد دیگر تغییر دهید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت