6 مدل از بهترین لپ تاپ‌ ها برای مهندس ها

مجموعه : موبایل
6 مدل از بهترین لپ تاپ‌ ها برای مهندس ها

برترین لپ تاپ‌ها برای مهندس ها

برای شناخت برترین مدلهای لپ‎تاپ‌ها برای مهندس ها را برای شما عزیزان در این مقاله قرار داده ایم با ما در سایت تالاب باشید چهار میلیون و 500هزار تومان با هر متر و معیاری که در نظر بگیرید عدد بزرگی هست. حتی در دنیای تکنولوژی که حتما می‌دانید جنس مفید را فقط با پول مفید در اختیارتان می گذارند، باز هم این عدد بزرگ هست. مثلا گران ترین تلفن همراه هاي اپل هنوز نتوانسته اند اکثر از چهار میلیون تومان قیمت داشته باشند.

 

در جهان لپ‎تاپ ها وضعیت همین هست. اگر از مک بوک ها صرفنظر کنیم، برترین و کاربردی ترین لپتاپ جهان را میتوانید با نصف این پول بخرید. با این حال این هفته ما مجبور بودیم ولخرجی کنیم. چون کسی که قصد خرید لپتاپ داشت، مصرانه روی حرفش ایستاد و گفت حتما لپ تاپی می‌خواهد که اضافه بر سخت افزار قدرتمند شکل و قیافه جذابی داشته باشد و جلوتر از تکنولوژی زمان خودش قدم بردارد.

 

به گزارش تالاب:ایده او وقتی پذیرفتنی شد که به ما گفت این مبلغ را برای خرید لپ تاپی خرج می‌کند که قرار هست تا پنج شش سال آینده تنها دستگاه کامپیوتر منزل اش باشد. فکر می‌کنید در حال حاضر در بازار لپتاپ ها با چهار میلیون و 500 هزار تومان پول چه انتخاب هایي پیش رویمان قرار داشت؟

 

1. Pavilion 15T-BC009/ ساخت HP

قیمت: چهار میلیون و 500 هزار تومان

پردازنده Core i7 از نوع 6700HQ، حافظه موقت 16 گیگابایت، حافظه ذخیره سازی یک ترابایتی به اضافه 128 گیگابایت حافظه سریع از نوع SSD، کارت گرافیک مجزا از نوع GTX960، کیفیت صفحه نمایش تمام HD، ویندوز اورجینال 10 مهم ترین عاملی که ما را به سمت این محصول جذب کرد، وجود ویندوز 10

 

6 مدل از بهترین لپ تاپ‌ ها برای مهندس ها

 

اورجینال مایکروسافت بود. درست هست که می‌توانید با کرک کردن ویندوزهای موجود در بازار خود ما همۀ محدودیت هاي مایکروسافت را دور بزنید اما ویندوز اورجینال حس دیگری دارد. اضافه بر این لپ‎تاپ HP یک پردازنده قدرتمند از نوع HQ دارد و به 16 گیگابایت حافظه موقت مجهز هست.

 

بی نهایت سریع و بیش از اندازه قدرتمند برای تمامی کارها. وجود یک حافظه 128 گیگابایتی از نوع SSD باعث میشود ویندوز ظرف پنج ثانیه بالا بیاید. کارت گرافیک قدرتمندی هم روی محصول وجود دارد که باعث می‌شود تمام بازی هاي اخیر را به آسانی اجرا کنید. صفحه نمایش را از نوع تمام HD مات انتخاب کرده اند. با این حال وقتی زمان ملاقات حضوری رسید با بیشترین سرعت ممکن از مغازه خارج شدیم. طراحی و تولید محصول HP دقیقا با همین میزان اغراق وحشتناک هست. ضخامت آن به 24.3 میلیمتر میرسد و بدنه بسیار بدسلیقه ساخته شده هست.

 

 

2. Aspire F5- 573G-77IL/ ساخت Acer

قیمت: سه میلیون و 500 هزار تومان

پردازنده Core i7 از نوع 7500U، حافظه موقت 16 گیگابایت، حافظه ذخیره سازی یک ترابایتی به اضافه 128 گیگابایت حافظه سریع از نوعSSD، کارت گرافیک مجزا از نوع GIX490، کیفیت صفحه نمایش تمام HD

 

6 مدل از بهترین لپ تاپ‌ ها برای مهندس ها

 

بعد از مقالات ناگوار و حتی هولناک با محصول قبلی سراغ گزینش دوم رفتیم. این محصول از نظر فنی کمی در رده پایین تر قرار می‌گیرد. مثلا به جای پردازنده Core i7 از نوع 6700HQ روی آن از همین پردازنده با مدل 7500U بهرهگیری کرده اند. کارت گرافیک محصول Acer هم به شکل واضح ضعیف تر هست اما برای ما که قصد نداشتیم یک گیم نت تاسیس کنیم کفایت میکرد. حتی با این که ضخامت این محصول به عدد 28.5 میلیمتر میرسد همچنان قصد داشتیم به خاطر صرفه جویی یک میلیون تومان پول نقد، به ملاقات Aspire برویم. این ایده تا داخل فروشگاه دوام آورد.

 

وقتی بالای سر محصول Acer ایستادیم با کوهی از پلاستیک رو به رو شدیم. صفحه کلید، لولاها و ترکیب بدنه به هیچ عنوان حس خوبی به شما منتقل نمی‌کند و مدام حس می‌کنید با محصولی ارزان قیمت در حد لپ‎تاپ هاي دو میلیون و 500 هزار تومان طرف حساب هستید. در واقعیت هم چنین محصول وجود دارد. با دو میلیون و 700 هزار تومان میتوانید از منوی لنوو یک لپتاپ با همین مشخصات سخت افزاری بخرید. پس این انتخاب را هم خط زدیم.

 

3. K556UQ/ ساخت ASUS

قیمت: سه میلیون و 70 هزار تومان

پردازنده Core i7 از نوع7500U، حافظه موقت 12 گیگابایت، حافظه ذخیره سازی یک ترابایتی، کارت گرافیک مجزا از نوع GTX940، کیفیت صفحه نمایش تمام HD

 

6 مدل از بهترین لپ تاپ‌ ها برای مهندس ها

 

با سیاست صرفه جویی در پول راه خود ما را در بین محصولات ارزان تر ادامه دادیم. محصول بعدی را از ایسوس انتخاب کردیم؛ یک لپ‎تاپ از سری K که در عین قدرتمندبودن، قیمت زیادی ندارند. این فضیلت بزرگ به لطف کاربرد مقدار زیادی پلاستیک خالص حاصل میشود. به نظر میرسد اگر دست ASUS باز بود، محض اطمینان مقداری پلاستیک اضافی هم برای مشتری توی جعبه این لپتاپ می ریخت.

 

با این حال فروشنده ها تلاش میکنند با تاکید روی قیمت مناسب لپ‎تاپ برایش مشتری پیدا کنند. از حق و انصاف نگذریم اگر به پلاستیک حساسیت نداشته باشید، چشم هایتان ضعیف باشد «تا قیافه K556 را نبینید» و بتوانید بی خیال حافظه سریع SSD شوید با محصول خوبی روبرو هستید.

 

متاسفانه هیچ کدام از سه گزینش بالا برای ما مقدور نبود. اضافه بر این میخواستیم صفحه کلید لپ‎تاپ به نور پس اساس مجهز باشد. پس لپتاپ 2.3 کیلویی Asus را با حدود پنج کیلو پلاستیک اضافی به حال خودش رها کردیم تا به سراغ گزینش دیگری برویم.

 

4. V502UX/ ساخت ASUS

قیمت: سه میلیون و 660 هزار تومان

پردازنده Core i7 از نوع 6500U، حافظه موقت هشت گیگابایت، حافظه ذخیره سازی یک ترابایتی به اضافه 128 گیگابایت حافظه سریع از نوعSSD، حافظه کارت گرافیک مجاز از نوع GTX950، کیفیت صفحه نمایش تمامHD

 

6 مدل از بهترین لپ تاپ‌ ها برای مهندس ها

 

چیزی که اکثر مردم نمی‌دانند این هست که میتواند دست شان را در صندوقچه قدیمی فرو کنند و محصولی بخرند که به سال قبل تعلق دارد. V502 UX چنین وضعیتی دارد. پردازنده در نظر گرفته شده برای آن مال پارسال هست اما هنوز میتواند مانند یک شوالیه وفادار تا پای جان برایتان شمشیر بزند. با وجود قدیمی بودن روی این محصول یک حافظه SSD با ظرفیت 128 گیگابایت نصب کرده اند که به نظر امکان بی نظیر به حساب می‌آید.

 

حتی با انتخاب این محصول میتوانید یک کارت گرافیک قدرتمندتر نسبت به سری K داشته باشید. خبر مفید برای اما این بود که نور پس اساس صفحه کلید در این محصول وجود داشت. به همین خاطر با وجود این که می دانستیم Asus بدنه پشتی آن را از پلاستیک ساخته، به سراغش رفتیم. از این مغازه به آن مغازه و از این فروشگاه به آن فروشگاه، همۀ شان گفتند: گشتیم، نبود، نگرد، نیست. تنها یک فروشگاه آنلاین هنوز موجودی داشت که خب بهتر میدانید که ما برای خرید چنین محصولی آن قدر شجاع نیستیم.

 

5. IdealPad 700/ ساخت لنوو

قیمت: سه میلیون 650 هزار تومان

پردازنده Core i7 از نوع6700HQ، حافظه موقت 16 گیگابایت، حافظه ذخیره سازی یک ترابایتی، کارت گرافیک مجزا از نوع GTX950، کیفیت صفحه نمایش تمامHD از نوع مات

 

6 مدل از بهترین لپ تاپ‌ ها برای مهندس ها

 

سایت هاي اینترنتی ضخامت این محصول را عدد شگفت انگیز 22.7 میلیمتر قدی کرده اند. همین کافی هست که شما عنان اختیار از دست بدهید. با در نظر گرفتن این مسئله که محصول Lenovo از نظر سخت افزاری هم گزینش اي بینظیر هست، تلاش کردیم آن را پیدا کنیم اما هر چقدر در فروشگاه ها پیش رفتیم ناامیدتر شدیم. این محصول نایاب هست اما فروشنده ها می‌گویند هنوز می‌توان این مدل را با اضافه شدن حافظه 256 گیگابایتی از نوع سریعSSD و پرداخت پول اکثر خرید.

 

تقریبا مطمئن شده بودیم که گمشده مان را پیدا کرده ایم اما حتی با وجود این که حاضر شده بودیم با پرداخت حدود چهار میلیون تومان قدم نهایی را برداریم متوجه شدیم در تولید این محصول از پلاستیک بهرهگیری شده هست. ضد حال تا این اندازه؟

 

6. UX50IVW/ ساخت ایسوس

قیمت: چهار میلیون و 600 هزار تومان

پردازنده Core i7 از نوع 6700HQ، حافظه موقت 12 گیگابایت، حافظه ذخیره سازی یک ترابایتی به اضافه 128 گیگابایت حافظه سریع از نوع SSD، کارت گرافیک مجزا از نوع GTX960، صفحه نمایش لمسی با توجه 2160P

 

6 مدل از بهترین لپ تاپ‌ ها برای مهندس ها

 

آخرین محصول توسط ایسوس ساخته شده هست و به معنای حقیقی کلمه یک ملکه زیبایی به حساب می‌آید. با این حال طراحی آن به شکل کامل از روی مک بوک هاي اپل تقلید شده هست. اگر از این مسئله بگذریم با پردازنده اي قدرتمند طرف حساب هستیم که به قدر کافی سریع هست. حافظه SSD می‌تواند با سرعت باورنکردنی ویندوز را اجرا کند و کارت گرافیک آن تنها از لپ‎تاپ هاي مخصوص بازی شکست می‌خورد.

 

مهم‌ترین مسئله بهرهگیری از آلومینیوم در تولید بدنه هست. ضمن این که صفحه نمایش شما توجه بیشتری نسبت به صفحه هاي تمام HD دارد. با این حال متوجه شدیم فروشنده ها قیمت هاي متفاوتی برای آن اعلام می‌کنند؛ از چهار میلیون و 650 هزار تومان بگیرید تا چهار میلیون و 530 هزار تومان. در نهایت چون از همۀ نظر دلمان را برده بود فروشنده اي پیدا کردیم که حاضر شد آن را برایمان چهار میلیون و 520 هزار تومان فاکتور کند. عملیات به پایان رسید و حالا بعد از قبل سه روز به نظر می‌رسد همۀ از خریدمان رضایت داریم.

 

جدیدترین مطالب سایت