بروزرسانی : 23 مرداد 1402

صفر تا صد تعمیرات موبایل

صفر تا صد تعمیرات موبایل

صفر تا صد تعمیرات موبایل

صفر تا صد تعمیرات موبایل به همراه نکات مهم در رابطه با کارگاه های آموزشی و قطعات تلفن همراه در این مطلب برای شما آورده شده است.

برای انتخاب بهترین آکادمی باید ملاک های مهم را بدانید و در ادامه ما به این موارد پرداخته ایم.

گروه فناوری و آموزشی تکنیک نوین یکی از بهترین آکادمی ها برای آموزش تعمیرات موبایل بوده و توسط باتجربه ترین و بهترین اساتید تعمیر موبایل در ایران دوره برگزار می‌کند. این افراد سابقه طولانی در تعمیر انواع موبایل را دارند.

بهترین آموزشگاه باید به روزترین و پیشرفته ترین ابزارهای مخصوص تعمیرات تلفن همراه را دارا باشد تا تعمیر جدیدترین گوشی ها و مشکلات آنها را به کارآموز آموزش می دهند.

همچنین تعمیرگاه دوره های آموزشی را حداکثر برای 4 نفر برگزار کند تا تجهیزات اختصاصی و به روز را در اختیار هر کارآموز  بگذارد. در نتیجه دوره از بازدهی بالایی برخوردار می باشد.

ویژگی های مهم دوره آموزش تعمیر موبایل

داشتن اساتید مجرب یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که یک آکادمی معتبر باید داشته باشد.

دوره های آموزش تعمیرات موبایل شیراز فیدار زیر نظر اساتید با تجربه برگزار می شود. همچنین بعد از اتمام دوره، پشتیبانی نامحدود برای کارآموزان ارائه داده می شود.

پس اگر کارآموز هنگام تعمیر گوشی با مشکل مواجه شد بدون شک می تواند به آموزشگاه مراجعه کند. سپس با استفاده از تجهیزات به روز و با کمک اساتید، گوشی را تعمیر نماید.

آموزشگاه شیراز فیدار تا تبدیل کارآموز به یک تعمیرکار با تجربه و حرفه ای موبایل با او همراه است. در حالت کلی دوره های تعمیر موبایل در آکادمی تکنیک نوین دارای ویژگی های مختص به خود می باشد که به شرح زیر است.

کارگاه مجهز برای دو نفر جهت تعمیر موبایل

دوره های آموزش تعمیرات موبایل شیراز فیدار برای هر کارآموز یک دستگاه به صورت جداگانه تهیه کرده است. کارآموز در زمان آموزش باید بتواند مباحث را به صورت عملی تمرین کند تا کاملا تسلط یابد. بنابراین دستگاه هایی همچون هویه، منبع تغذیه، هیتر و لوپ به صورت جداگانه برای هر نفر تهیه شده است.

پشتیبانی نامحدود

هر یک از کارآموزهای آکادمی تعمیرات موبایل تکنیک نوین، اگر در زمان دوره و یا پس از اتمام دوره با مشکل مواجه شوند با مراجعه به آموزشگاه می توانند مشکل خود را رفع نمایند. زیرا این تعمیرگاه خدماتی همچون پشتیبانی نامحدود را در اختیار کارآموزان می گذارد.

دریافت مدرک رسمی و قابل ترجمه

کارآموزانی که بعد از اتمام دوره در صورتی که خواهان دریافت مدرک از آموزشگاه فیدار هستد باید در آزمون مختص دریافت مدرک شرکت نمایند.

دوره های آموزشی تعمیرات موبایل

دوره های آموزشی تعمیرات موبایل

پرداخت اقساطی جهت شرکت در دوره های آموزشی

کارآموزانی که توانایی پرداخت هزینه دوره های آموزشی را به صورت یکجا ندارند، آکادمی ها باید برای آنها شرایط پرداخت اقساطی را فراهم نمایند.

در دوره های آموزش تعمیرات موبایل شیراز فیدار پرداخت هزینه به صورت اقساطی برای کارآموزان فراهم است.

برگزاری کلاس های 4 نفره

به منظور بالارفتن سطح یادگیری و جلوگیری از بی نظمی، همچنین پاسخ به تمامی سوالات دانشجو، برگزاری کلاس با نفرات کم یکی از ملاک ها انتخاب یک آکادمی است.

همچنین تجربه در آموزشگاه شیراز فیدار ثابت کرده زمانی که تعداد کارآموزان افزایش می یابد از بازدهی دوره های آموزشی کاسته می شود. درنتیجه دوره های عمومی آموزش تعمیرات را حداکثر با 4 نفر برگزار می کنند. البته دوره های تخصصی نیز وجود داشته و تنها با یک نفر قابل اجرا می باشند.

نقش انواع خازن در تلفن همراه

انواع خازن های الکتریکی در موبایل به منظور ذخیره کننده ولتاژ مورد استفاده قرار می گیرند. این خازن ها در انواع مختلفی تولید و با توجه به استفاده آنها در مدار مورد نظر، کاربردهای متعددی دارند.

برای مثال یکی از کاربردهای خازن در موبایل همان فلش دوربین است که به ولتاژ بالا نیاز دارد و این مقدار ولتاژ از طریق خازن تامین می گردد. پس 2 نوع خازن در تلفن همراه، همان خازن های تانتالیومی و سرامیکی هستند.

انواع خازن الکتریکی

انواع خازن الکتریکی

خازن های سرامیکی

خازن های سرامیکی یکی از خازن های مهم در موبایل هستند و از نوع غیر قطبی می باشند. این خازن ها در مدارات ها موبایل در رنگ های طوسی، قهوه ای و کرم مورد استفاده قرار می گیرند.

البته دلیل نامگذاری خازن سرامیکی این است که دی الکتریک آنها از جنس سرامیک می باشد. این نوع خازن ها به دما حساس بوده و به محض افزایش دما با تغییر ظرفیت مواجه می شوند. همین امر عملکرد موبایل را کاهش می دهد. پس بیشترین کاربرد خازن سرامیکی در موبایل همان نویزگیر است.

خازن های تانتالیومی

یکی دیگر از انواع خازن های الکتریکی در تعمیرات موبایل، خازن های تانتالیومی و از نوع قطبی می باشند. این خازن ها در رنگ زرد، نارنجی یا قرمز به بازار عرضه می گردند.

خازن رنگ زرد دارای یک نوار قهوه ای است که قطب مثبت را به نمایش می گذارد. همچنین پایه مثبت خازن نارنجی یا قرمز با کمک یک زائده مشخص گردیده است. البته در دیگر مدل ها رنگ سفید-مشکی دارد و طرف سفید نشان دهنده پایه مثبت می باشد.

نحوه تست انواع خازن الکتریکی در موبایل

تست انواع خازن های الکتریکی در موبایل به این شکل است که ابتدا باید مورد نظر را از مدار خارج کرد. سپس مقدار مولتی متر را در حالت خازن سنج نگه داشت.

اگر خازن سنج اعدادی همچون صفر یا کمتر از صفر را نشان دهد یعنی خازن صدمه دیده است. البته شناسایی مشکل خازن در موبایل کار چندان آسانی نیست. ولی با استفاده از مولتی متر می توان خازن را روی رنج اصلی خود قرار داد. به این ترتیب می توان از سالم بودن آن اطمینان حاصل کرد.

تمامی این مباحث در آکادمی ها باید به شما آموزش داده شود تا هنگام تعمیر تلفن همراه دچار مشکل نشوید و بدرستی عیب یابی و رفع ایراد را انجام دهید.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت