چگونه قفل گوشی را با قلبمان باز کنیم ؟

چگونه قفل گوشی را با قلبمان باز کنیم ؟

روش باز کردن قفل گوشی با قلب افراد 

 

باز کردن موبایل با قلب یه کار عجیب هست اما حقیقت هم دارد برای اطلاعات اکثر در ادامه می‌توانید ما را دنبال نمایید .

 

یک تیم در دانشگاه بوفالو در حال حاضر یک ابزار نوین بیومتریک را توسعه داده اند که ابعاد قلب کاربر را اندازه گیری کرده و ازآن برای باز کردن قفل موبایل یا ورود به سیستم رایانه بهرهگیری می‌کند. 
 

سیستم هاي امنیتی بیومتریک در آینده جایگزینی مناسب برای روشهای قدیمی خواهند شد و نظیر هایي مثل اسکنر اثر انگشت، اسکنر عنبیه و فناوری تشخیص چهره آغازی برای این سیستم هاي نوین میباشند.

 

به گزارش تالاب محققان در حال حاضر به دنبال بهرهگیری از هر نوع امضای بیولوژیکی میباشند که بتوان آن را برای قضایا امنیتی بکار برد.

 

از یک سیستم شناسایی مبتنی بر بوی بدن، تا اسکنر رگ و مغز، باید گفت که بدن شما پر از نشانگرهای بیومتریک انحصار به فرد هست که میتواند همچون یک رمز عبور شخصی مورد بهرهگیری قرار گیرد.

 

درسال 2014 کمپانی “نایمی”«Nymi» یک سیستم بیومتریک مبتنی بر قلب را ایجاد کرد که سیگنال الکتروکاردیوگرام شخص را با بهرهگیری از یک دستبند که می‌تواند ریتم قلب را ردیابی کند شناسایی می‌کند.

 

در حال حاضر محققان دانشگاه بوفالو یگ گام فراتر برداشته و از یک رادار داپلر سطح پایین برای شناسایی شکل و اندازه قلب فرد بهرهگیری کرده اند.

 

یکی از محققان این تحقیق اظهار کرد: “هیچ دو نفری با قلب هایي با اندازه و شکل یکسان وجود ندارند.” وی افزود: “مضمون مهم دیگر این هست که قلب افراد تغییر شکل نمیدهد، مگر این که آن ها از مریضی قلبی جدی رنج ببرند.”

 

این سیستم هشت ثانیه طول می‌کشد تا هندسه انحصار به فرد و ریتم قلب فرد را ضبط کند و سپس می‌تواند بطور پیوسته بر حضور فرد بازرسی کرده و بدن هیچگونه تماسی با بدن فرد به صورت مستمر احراز هویت کند.

 

این در حالی هست که در صورت دور شدن کاربر از سیستم خود، دسترسی و اتصال وی به سیستم بطور خودکار قطع خواهد شد.

 

سازندگان این فناوری نوین ادعا می‌کنند که رادار این سیستم از نیروی خیلی کمی بهرهگیری کرده و هیچگونه ضرری برای کاربر ندارد زیرا سیگنال هاي آن بسیار کمتر از وای -فای هاي معمولی هست.

 

دریک مطالعه آزمایشی بر روی 78 نفر، این سیستم اسکن قلبی با دقتی معادل 98.61 درصد توانست درست عمل کند.