جستجو در تالاب

چگونگی ایمن کردن تلفن همراه

چگونگی ایمن کردن تلفن همراه

چگونگی ایمن کردن تلفن همراه

 

همكاران سیستم – اگر شما فقط برای یک بار به یک شخص غریبه اجازه داده باشید تا از تلفن‌همراه هوشمند شما استفاده کند، این مسئله می‌تواند تمام اطلاعات شخصی و اطلاعات تجاری شرکت شما را در اختیار وی قرار دهد.

 

 

زیرا، اگر این فرد به دستگاه کوچکی موسوم به CSI Stick مجهز باشد، می‌تواند به صورت مخفیانه آن را به تلفن‌همراه شما متصل کند.

 

به گزارش تالاب به گفته “پاتریک سالمون”(Patrick Salmon) یکی از کارشناسان شرکت Enterprise Mobile که در زمینه عرضه خدمات مخابراتی تجاری، به‌خصوص به گوشی‌های مبتنی بر سیستم‌عامل Windows Mobile فعالیت می‌کند، این دستگاه قادر است هر ذره از اطلاعات تلفن‌همراه شما را در هر لحظه دریافت کند.

 

 

امروزه بر تعداد شرکت‌های تجاری که از تلفن‌همراه برای انجام فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند، بسیار افزایش یافته است.

 

این شرکت‌ها از کارمندان خود می‌خواهند از طریق گوشی‌های هوشمند خود به کلیه ابزارهای حیاتی شرکت که پیش‌تر دسترسی به آن‌ها از طریق کامپیوترهای شخصی ممکن بود، متصل شوند و از آن‌ها برای انجام کارهای روزانه خود استفاده کنند.

 

 

سیستم‌های امنیتی موجود، میزان توانایی آن‌ها و زیرساخت‌های مدیریتی در شرکت‌های تجاری برای انجام این اقدامات باید توسعه یابند تا تلفن‌های همراه در کنار سیستم‌های ارتباطی بی‌سیم(سلولی و یا Wi-Fi)، مانند کامپیوترهای شخصی تحت مدیریت مسؤولان امنیتی قرار بگیرند.

 

 

اما باید توجه داشت که این جریان امروزه در بیشتر شرکت‌ها رعایت نمی‌شود.

 

“دن کرافت”(Dan Croft) مدیرعامل شرکت Mission Critical Wireless که در زمینه توسعه و ارایه خدمات تلفن‌همراه به شرکت‌ها فعالیت می‌کند، گفت: «آنچه که ما شاهدش هستیم، این است که سیاست‌های بیمار و ضعیف برای محافظت از این قبیل دستگاه‌ها است».

 

 

به عقیده کرافت، تلفن‌های همراه شخصی کاربران در برخی مواقع به شبکه‌های بی‌سیمی متصل می‌شوند که اتصال کامپیوترهای شخصی به این قبیل شبکه‌ها اصلا مجاز نیست و می‌تواند مشکلات امنیتی فراوانی را به همراه داشته باشد و آسیب‌پذیری‌های امنیتی ایجاد کند.

 

شرکت‌های تجاری معمولا هیچ برنامه‌ای برای تلفن‌های همراه سرقت شده، مفقود شده و یا آسیب دیده و همچنین اطلاعات روی آنها ندارند.

 

چگونگی ایمن کردن تلفن همراه

تشخیص اصل بودن گوشی از طریق اینترنت

امروزه در کشور ما اکثر گوشی های موجود در بازار ریجستر نشده و قاچاقی به کشور وارد می شوند که این موضوع باعث نوسانات قیمت یک مدل گوشی شده که علت آن چیزی به جز غیر اصل بودن آن و به اصطلاح چنج بودن آن است که متاسفانه فروشندگان گوشی های تقلبی و یا چنج خود را به عنوان گوشی اصل به مشتری معرفی می کنند.

 

برای شناسایی گوشی های اصلی و چنج راه های متفاوتی است که از جمله ان ها دادن کد #06#* است که سریال گوشی شما (IMEI) را مشخص نموده و شما می توانید آن را با سریال روی کارتن و باطری همخوانی داشته باشد و در غیر این صورت گوشی شما قاچاق بوده و چنج شده است.

 

اما در این ترفند قصد داریم روشی را به شمامعرفی کنیم كه برای اولین بار از طریق سایت میهن دانلود بر روی اینترنت قرار میگیرد.

 

شما میتوانید به سادگی و از طریق اینترنت به اصل یا غیر اصل بودن گوشی خود پی ببرید ، بدون نیاز به یافتن کد فوق بر روی کارتن یا باطری گوشی یا سایر راهها!

 

بدین منظور:

ابتدا بر روی گوشی خود (با هر مدلی) کافی است کد #06#* را وارد نمایید. کد IMEI گوشی خود را مشاهده خواهید کرد.

 

حال به سایت اینترنتیhttps://www.numberingplans.com/?page…sis&sub=imeinr بروید.

 

سپس کد IMEI خود را که یک کد 15 رقمی است را در صفحه مربوط به طور دقیق و بدون خطا وارد نمایید و روی دکمه analyse کلیک کنید.

 

اکنون سایت مشخصاتی به شما میدهد که باید به طور کامل به مشخصات گوشی شما صدق کند. از نظر مدل ، کارخانه ، کشور سازنده و…

 

به عنوان مثال اگر گوشی شما مدل نوکیا 3230 باشد ، میابیست بعد از وارد نمودن سریال (IMEI) گوشی ، مشخصات همان گوشی نوکیا 3230 خود را دریافت کنید ، این موضوع بدین معنی است که گوشی شما اصل بوده و هیچ گونه مشکلی ندارد. اما اگر مشخصات داده شده مربوط به گوشی شما نباشد گوشی شما قاچاق یا چنج یا… می باشد .

 

به عنوان مثال اگر کد یك گوشی K750i را چك كنید و این سایت مشخصات یك گوشی W750 را به شما نشان دهد ، گوشی شما غیراصل یا چنج است!

 

سایت فوق به غیر از چك كردن IMEI موارد دیگری را نیز آنالیز میکند:

» Phone number analysis
» IMSI number analysis
» IMEI number analysis
» SIM number analysis
» ISPC number analysis

لینك چك كردن IMEI برای تشخیص اصل بودن گوشی :
https://www.numberingplans.com/?page…is&sub=imeinr/
لینك چك كردن و آنالیزم كردن كدهای دیگر :
https://www.numberingplans.com/?page=analysis

 

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
برخورد جالب یک قاضی با زن متخلف (فیلم)
برخورد جالب یک قاضی با زن متخلف (فیلم)