کارهایی که با گوشی آیفون نباید انجام دهید چیست ؟

مجموعه : موبایل
کارهایی که با گوشی آیفون نباید انجام دهید چیست ؟

کارهایی که با گوشی آیفون نباید انجام دهید چیست ؟  این اشتباهات بسیار رایج می تواند مشکلات بسیار بزرگی ایجاد کند. از آن ها دوری کنید تا آیفون شـما تا زمانی کـه ممکن اسـت بـه خوبی کار کند. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیتسی از کارهای اشتباهی کـه با گوشی آیفون خود می کنید را منتشر کرده ایم.

 

15 کاری که شما با آیفون خود انجام می دهید که کارشناسان اپل انجام نمی دهند

از آنجایی کـه آیفون‌ها فوق‌العاده گران هستند، احتمالاً هر کاری کـه میتوانید برای مراقبت از آیفون خود انجام می دهید یا اینطور هستید؟ مراقبت صحیح از آیفون آنقدرها هم کـه فکر می کنید شهودی نیست. و البته، یک آیفون قرار نیست از خودش مراقبت کند، اگر چه بـه نظر می‌رسد بسیاری از مردم این را فراموش کرده اند.

 

اگر بـه طور منظم گوشی هوشمند خودرا بـه‌روز، محافظت و تمیز نمیکنید، ممکن اسـت بـه طور ناخواسته در از بین رفتن زودهنگام ان سهیم شوید یا حداقل نتوانید ان را بـه بهترین نحو ممکن اجرا کنید. در این جا 15 کاری کـه احتمالاً با آیفون خود انجام می دهید و کارشناسان اپل رویای انجام ان ها را ندارند ودر عوض باید انجام دهید، آورده شده اسـت. 

 

1. استفاده از سیم شارژر غیر اپل

استفاده از سیم شارژر غیر اپل

شاید خرید ان شارژر ارزان‌تر و عمومی آیفون در آمازون وسوسه‌انگیز باشد، اما در برابر این تمایل مقاومت کنید. «استفاده از شارژرهای عمومی می تواند باعث شارژ بیش از حد باتری شود و عمر تلفن و باتری را کوتاه کند. اگر می خواهید عمر گوشی خودرا افزایش دهید، بـه جای خرید یک برند دیگر، بـه سیم شارژ اپل بچسبید. 

 


مطالب مشابه: آیفون 14 و آیفون 14 پرومکس چه تفاوت هایی با هم دارند


 

2. عدم استفاده از قاب محافظ

عدم استفاده از قاب محافظ

خوب، همه ی ما ظاهر یک آیفون لخت را دوست داریم. با این حال، هیچ راه بهتری برای از بین بردن دستگاه ارتباطی شـما بـه جز رها کردن ان بدون کیس وجود ندارد. «اگر قاب آیفون خودرا ندارید، فقط تقاضای مشکل دارید.

 

آیفون‌ها دارای شیشه‌هاي‌ مقاوم در برابر شکستگی هستند، اما یک افتادن خوب می تواند تلفن شـما را بی‌استفاده کند یا قبض گرانی برای شـما بـه همراه داشته باشد. اگر می خواهید از تعمیرات پرهزینه جلوگیری کنید، همیشه یک قاب روی آیفون خود نگه دارید. 

 

3. قرار دادن آیفون در معرض دمای شدید

قرار دادن آیفون در معرض دمای شدید

با آیفون خود مانند یک کودک کوچک رفتار کنید: ان را دریک ماشین فوق العاده گرم یا سرد نگذارید! بـه طور مشابه، از قرار دادن ان در نور مستقیم خورشید یا در دمای انجماد خودداری کنید. «گرما و سرمای شدید هوا می تواند عمر تلفن شـما را کوتاه کند، زیرا مدارهای ظریف موجود در ان‌ها برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی شدید طراحی نشده‌اند. همیشه تلفن خودرا با خود ببرید ودر هوای شدید ان را روی شخص خود نگه دارید.

 

4. از اطلاعات خود با iCloud نسخه پشتیبان تهیه نمی کنید

از اطلاعات خود با iCloud نسخه پشتیبان تهیه نمی کنید

در حالی کـه آیفون‌ها دستگاه‌هاي‌ کاملاً قابل اعتمادی هستند، فناوری بی‌نقص نیست و ممکن اسـت در هر زمان شکست بخورد. برای پشتیبان‌گیری از اطلاعات خود، ماهیانه 99 سنت بـه اپل بپردازید. «پشتیبان‌گیری در iCloud داده‌هاي‌ شـما را درصورت خرابی دستگاه ذخیره میکند و همچنین انتقال بـه تلفن جدید را آسان‌تر می کند».

 

5. استفاده از Windex برای تمیز کردن صفحه نمایش

استفاده از Windex برای تمیز کردن صفحه نمایش

آیا می خواهید نمایشگر عالی آیفون خودرا خراب کنید؟ یک راه آسان استفاده از Windex یا شیشه پاک کن دیگری برای تمیز کردن صفحه نمایش اسـت. «مواد شیمیایی خشن در Windex می توانند بـه صفحه نمایش شـما آسیب بزنند و گارانتی را باطل کنند. در عوض، از آب و یک پارچه میکروفیبر برای پاک کردن کثیفی استفاده کنید تا آیفون خودرا بـه حالت اولیه بازگردانید. 

 

6. استفاده از دستمال های ضد عفونی کننده روی گوشی

استفاده از دستمال های ضد عفونی کننده روی گوشی

هیچکس میکروب هاي‌ آیفون خودرا دوست ندارد، اما اگر ان رابا دستمال هاي‌ ضدعفونی کننده پاک کنید، ان را از بین خواهید برد. این امر حتی با دستمال‌هایي کـه ادعا میکنند برای وسایل الکترونیکی ایمن هستند نیز اتفاق می‌افتد. «اگر می خواهید یک تلفن بدون میکروب داشته باشید، روی صابون تلفن سرمایه‌گذاری کنید. این دستگاه مفید از اشعه ماوراء بنفش استفاده می کند تا همه ی میکروب ها را از گوشی شـما دفع کند و هم زمان ان را شارژ کند. 

 

7. اجتناب از آن به روز رسانی های مزاحم آیفون

اجتناب از آن به روز رسانی های مزاحم آیفون

بـه نظر میرسد کـه هر هفته یکبار دیگر بـه روز رسانی آیفون وجوددارد. در حالی کـه دانلود و نصب آن ها می تواند بسیار آزاردهنده باشد، انجام اینکار بسیار مهم اسـت. «بـه‌روزرسانی‌هاي‌ آیفون شـما مهم هستند، زیرا وصله‌هایي را دانلود میکنند کـه ان را در برابر هکرها و ربات‌هاي‌ مخرب ایمن نگه می‌دارد. هر زمان کـه آپدیت آیفون خودرا مشاهده کردید، فورا ان را دانلود کنید تا گوشی خودرا ایمن نگه دارید. البته همه ی اعلان ها مهم نیستند. 

 

8. بسته شدن برنامه های شما ناموفق است

بسته شدن برنامه های شما ناموفق است

کارهایی که با گوشی آیفون نباید انجام دهید چیست

خوبی آیفون این اسـت کـه می توانید بـه اسانی از یک برنامه بـه برنامه دیگر ورق بزنید. با این حال، بدی آیفون‌ها این اسـت کـه باید هر چند وقت یک‌بار ان برنامه‌ها را ببندید و بسیاری از مردم فراموش می کنند اینکار را انجام دهند. «وقتی از یک برنامه بـه برنامه دیگر می‌پرید، ان برنامه‌ها روی گوشی شـما بسته نمی شوند، در پس‌زمینه بـه کار خود ادامه میدهند کـه می تواند سرعت گوشی شـما را کاهش دهد.»

 

برای این کـه حافظه گوشی خودرا آزاد کنید، باید هر از گاهی برنامه هاي‌ خودرا ببندید. می توانید اینکار رابا ضربه زدن روی دکمه Home انجام دهید، کـه بـه شـما نشان می دهد کدام برنامه‌ها در حال اجرا هستند، و سپس انگشت خودرا بـه سمت بالا بکشید تا برنامه‌هایي را کـه در حال حاضر استفاده نمی کنید ببندید.

 

برای کاربران آیفون 10 و بالاتر، برای نمایش برنامه‌هاي‌ در حال اجرا، انگشت خودرا از پایین صفحه بکشید و سپس برای بستن ان‌ها، انگشت خودرا بـه سمت بالا بکشید.

 


مطالب مشابه: نگاهی با زاویه دید جدید از گوشی هوشمند آیفون X ایکس


 

9. به روز نگه داشتن برنامه های شما

به روز نگه داشتن برنامه های شما

وقتی بـه‌روزرسانی‌ها را برای آیفون خود دانلود میکنید، این فقط سیستم عامل «OS» آیفون شـما را بـه‌روزرسانی میکند — برنامه‌هاي‌ شـما را بـه‌روزرسانی نمیکند. «اگر برنامه‌هاي‌ خودرا بـه‌روز نگه ندارید، این خطر وجوددارد کـه با سیستم‌عاملی کـه گوشی خودرا بـه‌روزرسانی کرده اید کار نکنند».

 

از فروشگاه App دیدن کنید تا ببینید کدام یک از برنامه هاي‌ شـما بـه بـه روز رسانی نیاز دارند و انها را دانلود کنید. بـه این ترتیب، می دانید کـه تلفن شـما و همچنین برنامه‌هایي کـه استفاده میکنید بـه‌روزرسانی شده اسـت.»

 

10. عدم دور نگه داشتن پرز از درگاه شارژ

عدم دور نگه داشتن پرز از درگاه شارژ

هنگامی کـه آیفون خودرا در جیب یا کیف خود قرار می دهید، همیشه این فرصت وجوددارد کـه پرز در درگاه شارژ گیر کند. پرز یا گرد و غبار در درگاه شارژ باعث می‌شود تلفن شـما شارژ نشود یا بلندگو/میکروفون خراب شود. در حالی کـه تلفن هاي‌ جدیدتر دارای شارژ بی سیم هستند، همیشه ایده خوبی اسـت کـه ان پورت را پاک نگه دارید.

 

برای تمیز کردن ان؛ بـه سادگی از یک خلال دندان برای پاک کردن گرد و غبار یا پرزهای گیر کرده در ان نقطه استفاده کنید. بـه هرحال، عصبانی نشوید، اما صفحه نمایش تلفن شـما بسیار کثیف تر از ان چیزی اسـت کـه فکر میکردید.

 

11. روشن نشدن «Find My iPhone»

روشن نشدن «Find My iPhone»

ممکن اسـت گوشی‌هاي‌ هوشمند بزرگتر از چند سال پیش باشند و از دست دادن ان‌ها سخت‌تر باشد، اما همان‌ گونه ایده خوبی اسـت کـه قابلیت Find My iPhone را روشن کنید. «مردم دائماً آیفون‌هاي‌ خودرا گم میکنند، اما اگر Find My iPhone را فعال کرده باشید، می توانید بـه سرعت آیفون گمشده را پیدا کنید. برای پیدا کردن تلفن گمشده، کافی اسـت دریک دستگاه دیگر وارد حساب iCloud خود شوید و خواهید دید کجاست.

 

12. عدم اطلاع از Apple ID و رمز عبور

عدم اطلاع از Apple ID و رمز عبور

بسیاری از افراد بـه محض دریافت آیفون، اپل آیدی و رمز عبور را تنظیم می کنند و سپس بـه سرعت این اطلاعات را فراموش می کنند.

 

«اگر نیاز بـه دانلود برنامه ها از اپ استور یا انتقال اطلاعات خود از آیفون قدیمی بـه آیفون جدید، پشتیبان گیری از اطلاعات خود در iCloud و مکان یابی آیفون گمشده خود دارید، Apple ID شـما مفید اسـت. اگر یک Apple ID تنظیم کرده اید و رمز عبور خودرا فراموش کرده اید، کافی اسـت بـه iforgot.com مراجعه کنید تا ان را بازنشانی کنید. 

 

13. هر از چند گاهی آیفون خود را ریست نکنید

هر از چند گاهی آیفون خود را ریست نکنید

کارهایی که با گوشی آیفون نباید انجام دهید چیست

آیفون خودرا همیشه روشن نگه ندارید! ایده خوبی اسـت کـه گاهی اوقات آیفون خودرا خاموش کنید تا بـه ان استراحت دهید. «خاموش کردن آیفون بـه گوشی شـما اجازه می دهد استراحت کند و برنامه‌هایي کـه در پس‌زمینه در حال اجرا هستند و باعث کاهش سرعت گوشی شـما میشوند را خاموش می کند. در واقع، این چند وقت یکبار باید گوشی خودرا ریستارت کنید.

 

14. عدم اتصال آیفون به وای فای

عدم اتصال آیفون به وای فای

از آنجایی کـه بسیاری از مردم داده هاي‌ نامحدودی دارند، نیازی بـه اتصال آیفون خود بـه وای فای منزل یا محل کار خود ندارند. با این حال، این یک اشتباه اسـت. «بسیاری از ویژگی هاي‌ دانلود در آیفون شـما کار نمیکنند مگر این کـه بـه Wi-Fi متصل شوید. برای مثال، بـه‌روزرسانی‌ها و پشتیبان‌گیری iCloud انجام نمیشود مگر این کـه متصل باشید.

 

«این ویژگی بـه این دلیل تنظیم شده اسـت کـه همه ی یک برنامه داده نامحدود ندارند. خوشبختانه، این یک راه حل آسان اسـت. برای اتصال آیفون بـه شبکه، کافیست وارد تنظیمات و سپس وای فای شوید. 

 

15. تنظیم نکردن اطلاعات پزشکی و اورژانسی شما در آیفون شما

تنظیم نکردن اطلاعات پزشکی و اورژانسی شما در آیفون شما

آیا میدانستید کـه آیفون‌ها بـه شـما این امکان را میدهند کـه درصورت بروز فوریت‌هاي‌ دکتری، اطلاعات سلامتی خودرا در معرض داشته باشید؟ “وقتی این اطلاعات را پر می کنید، نخستین پاسخ دهندگان می‌دانند کـه چه شرایط دکتری دارید و می توانند بـه شـما کمک کنند.” همچنین ایده خوبی اسـت کـه ویژگی Emergency SOS را راه اندازی کنید تا بتوانید درصورت نیاز با فشار یک دکمه برای کمک تماس بگیرید.

 


مطالب مشابه: مقدمات راه اندازی گوشی آیفون


 

در پایان

این اشتباهات بسیار رایج می تواند مشکلات بسیار بزرگی ایجاد کند. از انها دوری کنید تا آیفون شـما تا زمانی کـه ممکن اسـت بـه خوبی کار کند.

 

جدیدترین مطالب سایت