بروزرسانی : 26 مهر 1402

15 بازی آنلاین سرگرم کننده و رایگان برای کودکان

15 بازی آنلاین سرگرم کننده و رایگان برای کودکان

از هر کجای دنیا بـه کودک خود سرگرمی بی وقفه بدهید. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از 15 بازی آنلاین سرگرم کننده و رایگان برای کودکان منتشر کرده ایم.

15 بازی آنلاین سرگرم کننده برای کودکان 

زمانی کـه مدت زمان بازی هاي‌ آنلاین را برای کودک خود تعیین میکنید و مطمئن میشوید کـه بازی برای کودکان ایمن اسـت. دراین پست برخی از بهترین و ایمن ترین وبسایت هاي‌ بازی هاي‌ آنلاین را برای کودک شـما بـه اشتراک می‌گذاریم.

1. مغز سرگرم کننده

مغز سرگرم کننده

Funbrain چندین بازی آموزشی چند نفره آنلاین ارائه می‌دهد کـه موضوعات مختلفی مانند ریاضیات پایه و علوم زندگی را آموزش می‌دهد. بازی ها بر اساس ارتباط انها با نمرات دانش آموزان طبقه بندی می شوند. همچنین بخشی برای معلمان درنظر گرفته شده اسـت تا با کودکان در کلاس درس بازی کنند.

وبسایت: funbrain.com/games


مطالب مشابه: معرفی بهترین بازی های موبایل ایرانی


2. Arcademics

Arcademics

بازی ها یادگیری هر موضوع مدرسه را آسان می کند. Arcademics چندین بازی ریاضی آنلاین برای بچه ها و بازی هاي‌ الفبای ارائه می‌دهد. طراحی هر بازی ساده اسـت. اگر قصد دارید یادگیری را برای فرزندتان سرگرم کننده کنید، پس این وبسایت واقعا ارزش دیدن دارد.

وبسایت: arcademics.com

3. ABCYA

ABCYA

این پورتال بازی آنلاین بر تقویت دانش کودک در مورد . همچنین بازی هایي برای ارتقاء درک تقویم، رایانه، پرچم کشور های مختلف و غیره وجوددارد. بخش هاي‌ فردی برای کودکان در کلاس هاي‌ مختلف وجوددارد. بـه طور کلی، یک وبسایت خوب برای بازی هاي‌ آموزشی آنلاین برای بچه ها.

وبسایت: abcya.com

4. دیزنی LOL

دیزنی LOL

دیزنی برخی از محبوب ترین فیلم هاي‌ کودکان را می سازد و انها همان جادو رابا بازی هاي‌ آنلاین خود تکرار می کنند. دیزنی LOL دارای بازی هایي اسـت کـه کودکان می توانند با شخصیت هاي‌ دیزنی مورد علاقه خود بازی کنند. بازی ها بـه بخش هاي‌ مختلفی مانند ماجراجویی، اکشن، نقش آفرینی و ورزشی تقسیم می شوند. بیشتر بازی ها خلاقیت و تخیل را تشویق می کنند.

وبسایت: lol.disney.com/games

کودکان از طریق یک رسانه تصویری بهتر از رسانه ایستا یاد می گیرند. آن ها از شخصیت هاي‌ متحرک و رقصنده روی صفحه لذت میبرند ودر مدت زمان کوتاه تری بیشتر یاد می گیرند.

5. نیک جونیور

نیک جونیور

این بازی ها چندین شخصیت انیمیشن محبوب را بـه نمایش می گذارند کـه در کانال نیکلودئون میبینید. بیشتر بازی‌ها ماموریت‌هاي‌ ساده‌اي دارند و برای بچه‌هاي‌ کوچک‌تر مانند کسانی کـه تازه مدرسه را شروع کرده‌اند جذاب هستند. بازی ها دارای آموزش هایي هستند کـه بازیکن باید آن ها را دنبال کند تا در مورد استراتژی بازی کردن بداند.

وبسایت: nickjr.tv

6. PBS Kids Games

PBS Kids Games

چندین بازی در این جا ارزش آموزشی دارند و بـه کودکان شمارش اولیه یا منطق و استدلال را آموزش می دهند. همه ی بازی ها دارای یک شخصیت کارتونی برای جذب کودکان هستند. برخی از موضوعات رایج بازی شامل اشکال مختلف، مواد غذایی و خواندن اسـت.

وبسایت: pbskids.org/games

7. بازی های Prongo

بازی های Prongo

در این جا تعداد زیادی بازی ریاضی آنلاین برای بچه ها پیدا خواهید کرد. بازی هاي‌ رنگ آمیزی و تطبیق نیز وجوددارد. طراحی بازی ساده اسـت و اکثر بازی‌ها زمان‌بندی شده‌اند، کـه یک لایه چالش را اضافه میکند، اما حل ان سرگرم‌کننده اسـت.

وبسایت: prongo.com

8. سویچ باغ وحش

سویچ باغ وحش

بازی شبیه سازی همه ی چیز در مورد حیوانات مجازی اسـت. کودکان باید انواع مختلف حیوانات، زیستگاه انها، عادات غذایی و سایر جنبه هاي‌ مشابه را انتخاب کنند. اگر کودک شـما حیوانات و باغ وحش ها را دوست دارد، پس این بازی آنلاین باید سرگرمی و دانش کافی را ارائه دهد.

وبسایت: switchzoo.com

9. CBeebies

CBeebies

وبسایت توسعه یافته توسط BBC دارای فعالیت ها و بازی هاي‌ سرگرم کننده اسـت کـه بـه طور خاص برای کودکان طراحی شده اسـت. اکثر بازی ها وظیفه اي مانند یافتن آیتم هاي‌ منطبق، مونتاژ پازل و غیره دارند. بازی هاي‌ این پلتفرم بسیار ساده هستند و وبسایت دارای طراحی رنگارنگی اسـت کـه برای زبان آموزان جوان جذاب خواهد بود.

وبسایت: global.cbeebies.com


مطالب مشابه: بهترین بازی های NFT درآمدزا


10. زمان بازی کلمه

زمان بازی کلمه

بازی‌ها در این جا در دسته‌هایي قرار می گیرند تا کودک بتواند موضوعی را کـه میـــخواهد بازی کند انتخاب کند. همه ی بازی ها در مورد حروف، کلمه سازی و جمله سازی هستند. اگر فرزند شـما از الفبای انگلیسی لذت میبرد، پس از ان همه ی بازی هاي‌ این وبسایت را دوست خواهد داشت.

وبسایت: wordgametime.com

11. Poki Kids

Poki Kids

یکی از جالب‌ترین سایت‌هاي‌ بازی، Poki Kids، بازی‌هاي‌ آنلاین رایگان را برای کودکان از چندین سازنده بازی آنلاین ارائه می کند. بازی هاي‌ این جا متنوع اسـت. رابط کاربری ساده اسـت و بازی ها نیز بـه سرعت بارگذاری می شوند.

وبسایت: kids.poki.com

12. بچه های نشنال جئوگرافیک

بچه های نشنال جئوگرافیک

کانال پرطرفدار علم و طبیعت، هیجان نمایش هاي‌ خودرا بـه بازی هاي‌ آنلاین می آورد. این بازی‌ها دقیقاً مانند NatGeo بر دانش‌سازی و یادگیری واقعیت تمرکز دارند. برخی از بازی هاي‌ مغزی هیجان انگیز مانند توهم وجوددارد کـه بـه تقویت مهارت هاي‌ شناختی و حسی کودک کمک می کند.

وبسایت: kids.nationalgeographic.com/games

فیلم هاي‌ آموزشی آنلاین یادگیری را برای کودکان جذابتر و سرگرم کننده تر می کند. معرفی بازی هاي‌ مناسب سن و محتوای آموزشی ممکن اسـت بـه کودکان کمک کند موضوعات پیچیده را بهتر درک کنند.

13. باشگاه کودکان ناسا

باشگاه کودکان ناسا

وبسایت توسعه یافته توسط ناسا علاقه بـه اکتشاف فضا را تلقین می کند. این بازی ها بـه کودکان کمک می کند تا در مورد فضا، کاوشگرهای فضایی، حقایق سرگرم کننده و بسیاری چیزهای جذاب دیگر از انچه در ان سوی آسمان نهفته اسـت، درک کنند. اگر فرزند شـما در حال حاضر یک فضا و علاقه مند بـه ستاره اسـت، پس از بازی هاي‌ آنلاین این جا لذت خواهد برد.

وبسایت: nasa.gov/kidsclub

14. مینی کلیپ

مینی کلیپ

یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌هاي‌ بازی‌هاي‌ آنلاین را دارد کـه بیشتر ان‌ها برای کودکان میانسالی تا اواخر نوجوانی جذاب هستند. بیشتر بازی ها برای سرگرمی هستند، اما یک بخش پازل وجوددارد کـه سرگرمی رابا تفکر منطقی ترکیب می کند.

وبسایت: miniclip.com

15. اوریسینال

اوریسینال

در اکثر بازی‌هاي‌ این جا حیواناتی کـه توسط بازیکن بازرسی می شوند وظایف مختلفی را انجام می دهند. قبل از هر بازی یک آموزش وجوددارد و یک سیستم حفظ امتیاز یا تابلوی امتیازات وجوددارد کـه بـه بازیکن اجازه میدهد پیشرفت خودرا ببیند. بازی ها دارای یک منحنی یادگیری اندک هستند، اما وقتی مفهوم را درک کردید، بازی ها برای بردن جوایز لذت بخش و رضایت بخش هستند.

1. آیا بازی های آنلاین رایگان ایمن هستند؟

بازی‌هاي‌ آنلاین رایگانی کـه از وب‌سایت‌هاي‌ معتبر انجام میشوند، می توانند ایمن درنظر گرفته شوند، زیرا خطر ورود بدافزار بـه رایانه شـما را بـه دنبال ندارند.

2. سه خطر بازی آنلاین چیست؟

بدافزار، جرایم سایبری و فیشینگ «هک اطلاعات شخصی» سه خطر مهم بازی هاي‌ آنلاین هستند.

3. چگونه والدین می توانند فعالیت فرزند خود را در وب سایت های بازی آنلاین نظارت کنند؟

والدین ممکن اسـت از نرم‌افزار یا ابزارهای نظارتی برای ردیابی وب‌سایت‌هایي کـه فرزندشان بازدید میکند و مدت زمانی کـه در ان‌ها صرف می کنند استفاده کنند. آن ها ممکن اسـت از برنامه هاي‌ بازرسی والدین برای مسدود کردن هرگونه تماس ناشناس و جلوگیری از مکالمه با شکارچیان آنلاین استفاده کنند. علاوه بر این، ممکن اسـت سابقه مرورگر خودرا بررسی کنند یا از Google Family Link برای نظارت بر فعالیت‌هاي‌ آنلاین خود استفاده کنند.

4. آیا بازی آنلاین می تواند تأثیر منفی بر سلامت یا رشد کودکان داشته باشد، و اگر چنین است، والدین چه اقداماتی را می توانند برای به حداقل رساندن این خطرات انجام دهند؟

زمانی کـه کودکان بازی هاي‌ آنلاین را برای مدت طولانی انجام می دهند، زمان انجام فعالیت هاي‌ بدنی را کاهش می‌دهد. این بـه نوبه خود می تواند خطر چاقی را افزایش دهد. گذراندن زمان بیشتر در فضای مجازی نیز می تواند کودک را از نظر اجتماعی منزوی کند. بنابر این، والدین باید زمان خاصی را بـه بازی‌هاي‌ آنلاین اختصاص دهند تا زمان نمایش را بـه حداقل برسانند و ورزش‌ها و سرگرمی‌هایي مانند خواندن و نقاشی در فضای باز یا داخل خانه را تشویق کنند.


مطالب مشابه: معرفی انواع بازی های مخفی در سیستم عامل مک


در پایان

اگر چه زمان زیاد صفحه نمایش میتواند برای سلامت کودکان مضر باشد، استفاده نظارت شده از بازی‌هاي‌ آنلاین می تواند بـه کودکان کمک کند مفاهیم جدید را سریع‌تر یاد بگیرند. در واقع، چندین وب‌سایت بازی آنلاین محتوایی را ارائه میدهند کـه بـه آموزش کودکان کمک میکند. اگر چه مزایای بازی هاي‌ آموزشی آنلاین بسیار زیاد اسـت، والدین باید بادقت بازی ها را انتخاب کنند تا مطمئن شوند کـه مناسب سن هستند.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت