جستجو در تالاب

آموزش طرز تهیه جوجه ماستی در خانه

آموزش طرز تهیه جوجه ماستی در خانه

طرز تهیه جوجه ماستی

اگر از نوع جوجه زعفرانی خسته شدید و قصد دارید اینبار یک نوع جوجه متفاوت درست کنید این نوع جوجه ماستی بسیار خوشمزه و ساده است. البته به نظرم به جوجه زعفرانی نمی رسد ولی برای متفاوت بودن و تنوع عالیه این جوجه را هم امتحان کردن.

 

مواد لازم برای جوجه ماستی :

آموزش طرز تهیه جوجه ماستی در خانه

آموزش طرز تهیه جوجه کباب ماستی :

برای تهیه ی جوجه ماستی ابتدا مرغ ها را بشویید و اجازه بدهید خوب آب آن ها بروند زیرا اگر مرغ ها آب داشته باشند مزه و عطر نمی گیرند پس اجازه بدهید آب مرغ ها کاملا بروند.

 

سپس به مرغ ها نمک و فلفل بهتر است فلفل سیاه را خودتان بسابید و از پودر آماده اش استفاده نکنید.

 

به گزارش تالاب سپس سبزی های معطر و اگر تمایل داشتید مقداری پودر گل محمدی را اضافه کنید و به آرامی مخلوط کنید و بعد ماست چکیده و روغن زیتون را اضافه کنید و آرام مخلوط کنید که مرغ ها خرد نشوند و روی آن سلفون بکشید و چند ساعتی در یخچال استراحت بدهید.

 

و بعد از آن به سیخ بکشید و روی شعله ملایم ذغال یا آتش کباب کنید. و به همراه گوجه و لیمو ترش و با برنج یا نان میل کنید.

 

آموزش طرز تهیه جوجه ماستی در خانه

جوجه کباب ماستی

 

نکاتی برای تهیه جوجه ماستی :

برای پخت جوجه کباب ماستی، به هیچ عنوان از ماست دیگر به غیر از ماست چکیده استفاده نکنید زیرا آب نباید داشته باشد. ماست باید در حدی باشد که مرغ ها آغشته به ماست باشند اما در آن شناور نباشند.

 

 برای طرز تهیه جوجه ماستی به پیاز، آبلیمو، زعفران یا زردچوبه نیازی ندارید .  می توانید به مقدار خیلی خیلی کم از رزماری با سبزی های معطر مخلوط کنید و استفاده کنید.

 

 جوجه ماستی بدلیل رنگ ماست و نداشتن زعفران زرد رنگ نیست.

 

اگر بخواهید می توانید گل محمدی را حذف کنید گل محمدی برای این است که مقداری از سردی گوشت مرغ را بگیرد. زیرا گل محمدی طبعی گرم دارد و همچنین طعم خوبی به جوجه می دهد.

 

منبع: بیتوته

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کسگم زد به سیم اخر ! (کسگم ببین چطوری تهدید میکنه)
کسگم زد به سیم اخر ! (کسگم ببین چطوری تهدید میکنه)