بروزرسانی : 17 دی 1402

آموزش تهیه دسر ماست و خیار

آموزش تهیه دسر ماست و خیار

آموزش تهیه دسر لذیذ«ماست و خیار»

یکی از مهم‌ترین دسر هاي خوش طعم در فصل تابستان از هر منطقه از ایران «ماست و خیار» هست امروز با آموزش تهیه ماست و خیار به ساده‌ترین و خوش طعم ترین وعده غذا می‌پردازیم . اما قرار هست ما به شما ترفندهایی یاد دهیم که همین کار ساده به لذیذترین خوردنی در وعده خوراکی شما تبدیل شود.

در هر منطقه از ایران ماست و خیار را با شیوه‌هاي خاص خودشان درست می کنند. در بعضی نقاط به آن گردو و کشمش اضافه می کنند، در بعضی نقاط دیگر تنها خیار می‌ریزند. برای درست کردن ماست و خیار ویژه ما کافی این کارها را انجام دهید:

آموزش تهیه دسر ماست و خیار

مواد لازم برای تهیه ماست و خیار :

خیار =سه عدد متوسط
ماست= 200 گرم
پیاز سفید= یک عدد متوسط «به جای پیاز سفید در فصلش میتوانید از پیازچه بهرهگیری کنید»
سیر= یک حبه
آویشن= یک قاشق چای‌خوری «پودر شده»
نعنا خشک= یک قاشق چای‌خوری
گل محمدی= یک دوم قاشق چای‌خوری «پودر شده»
نمک=به مقدار لازم
فلفل سیاه= به مقدار لازم

طرز تهیه ماست و خیار:

نکته مهم در تهیه این ماست ریز کردن نگینی مواد نخست آن هست. خیلی‌ها خیار و پیاز را رنده میکنند اما طعمی که ماست و خیار با مواد نخست نگینی می گیرد، چیز دیگری هست.

به گزارش تالاب :برای نگینی کردن خیار کافی هست سه برش در طول آن و سه برش در عرض آن بزنید و آن را روی تخته قرار دهید. آنگاه از ارتفاع آن را به قسمت‌هاي کوچک تقسیم کنید.

گرچه که نگینی ریز کردن خیار و پیاز کمی وقت‌گیر هست و رنده کردن دوای درد زندگی ماشینی امروز. اما برای لذت بردن از غذا، بهتر هست کمی حوصله داشته باشید و وقت بگذارید.

سیر را بسیار ریز خرد کنید. ماست را در ظرف آن بریزید. برترین نوع ماستی که می توانید به کار ببرید ترکیبی از ماست ترش و ماست خامه‌اي هست. ترکیب 50 – 50.

آویشن، نعنا و گل محمدی را هم به آن اضافه کنید. خیارهای نگینی، پیاز و سیر هم یادتان نرود. فلفلی که به کار می برید بهتر هست دانه فلفل سیاه باشد تا آن را در فلفل‌دان‌هاي آسیابی در همان لحظه روی ماست آسیاب کنید.

برگرفته از آشپز ایرانی در سایت تالاب

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت