11 نمونه از بهترین دسر ژاپنی که باید در توکیو بخورید

11 نمونه از بهترین دسر ژاپنی که باید در توکیو بخورید

شیرینی دوست داری؟ بسیاری از دسرهای ژاپنی را در توکیو دوست خواهید داشت، از جمله پنکیک سوفله. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از بهترین دسر ژاپن را منتشر کرده ایم.

 

خوشمزه ترین دسرهای دنیا

وقتی صحبت از دسرها می شود، توکیو با چیزهای شیرین تر زندگی بیگانه نیست. خلاقیت هاي‌ اصلی و اصولاً ژاپنی مانند کاکیگوری و واگاشی وجوددارد. اما چیزی کـه توکیو را واقعاً متمایز میکند، توانایی این شهر برای استفاده از دسرهای کلاسیک از سایر نقاط جهان، ایجاد یک چرخش منحصربه‌ فرد و ساختن ان برای خود اسـت.

 

پنکیک‌هایي را درنظر بگیرید کـه حالت و بافتی شبیه سوفله بـه خود می گیرند، یا بـه پنکیک‌هاي‌ پیچیده‌اي کـه با بهترین میوه‌هاي‌ فصل اضافه شده‌اند، فکر کنید. فکر می‌کنید از کجا شروع کنید؟ از لیست دسرهای ضروری ژاپنی ما در این جا لذت ببرید.

 

1. Parfait

Parfait

پارفی توکیو بعد از نسخه آمریکایی اسـت، جایی کـه موادی مانند ماست، میوه، خامه، آجیل و موارد دیگر دریک لیوان بلند قرار میگیرند، بـه جای کاسترد کلاسیک فرانسوی. کافه‌هایي در توکیو وجوددارد کـه فقط در پارفه تخصص دارند و هر کدام با خلاقیت‌هاي‌ عجیب و طعم‌هاي‌ منحصربه‌فرد سعی می کنند از دیگری پیشی بگیرند. یکی از بهترین‌هاي‌ توکیو Initial Nakameguro اسـت کـه پارفه‌هاي‌ فصلی ان بستنی‌هاي‌ با شکوه و میوه‌هاي‌ تازه فصلی دارد. بعلاوه، تا دیروقت تا ساعت 11 شب باز اسـت.

 


مطالب مشابه: طرز تهیه دسر شکلات و موز + 22 دستور تهیه


 

2. دسر ژاپنی کاکیگوری

دسر ژاپنی کاکیگوری

ژاپن عاشق یخ تراشیده شده اسـت. بـه خصوص در توکیو، این روند در مرز وسواس اسـت، با مکان‌هایي کـه برترین خلاقیت‌ها رابا طعم‌هاي‌ زیادی از جمله شکلات نعناع، پسته و آووکادو ارائه میدهند. کاکیگوری کـه زمانی فقط یک خوراکی تابستانی بود، آن قدر محبوب شده اسـت کـه اکنون می توانید ان را در تمام طول سال در کافه‌هاي‌ دسر اختصاصی مانند ازوکی تا کوری تهیه کنید.

 

3. ساندو میوه ای

ساندو میوه ای

یک خوراکی عجیب کـه منشا ان ژاپن اسـت، ساندویچ هاي‌ میوه اي یا ساندو، ترکیبی از شوپان کرکی «نان ژاپنی»؛ خامه فرم گرفته سبک و انواع میوه ها اسـت کـه با فصل تغییر می کند. برای یکی از بهترین ساندویچ‌هاي‌ میوه در توکیو، بـه Daiwa Nakameguro بروید و یکی از ان‌ها را بردارید. از طرف دیگر، فقط یک ایستگاه دورتر بـه پریز برق خواهرش بروید. Da Café Ebisu دارای صندلی هاي‌ فراوان اسـت کـه بیشتر انها در فضای باز هستند.

 

4. تایاکی

تایاکی

این شیرینی‌هاي‌ محبوب ماهی‌شکل کـه در سفر بـه ژاپن ضروری اسـت، طبق معمولً با انواع پرکننده‌ها پر می شوند، اما طبق معمولً خمیر لوبیا قرمز شیرین را خواهید یافت. انواع دیگری کـه ممکن اسـت با آن ها روبه‌رو شوید سیب زمینی شیرین، سیب و حتی بستنی هستند. از سازنده اصلی تایاکی، نانیوایا، کـه از سال 1909 در حال فعالیت اسـت، دیدن کنید. هنوز هم در صدر بازی تایاکی قرار دارد.

 

5. دسر ژاپنی کرپهای

کرپهای

این محبوب فرانسوی خانه‌اي بعید در هاراجوکو پیدا کرده اسـت، جایی کـه ظاهراً یک پنکیک در هر گوشه‌اي وجوددارد. ماریون کرپس، یکی از طولانی‌ترین کرپ‌ فروشی‌هاي‌ هاراجوکو، با کلاسیک‌هایي مانند فضای منوی اشتراک‌گذاری توت‌فرنگی با پیشنهادات آزمایشی‌تر مانند دانه آزوکی و ماهی تن با سس کاری، عالی اسـت.

 

6. واگاشی

واگاشی

شیرینی‌هاي‌ سنتی ژاپنی کـه با نام واگاشی شناخته می شوند، دریک لیگ خاص خود هستند. در حالی کـه دسرهای غربی اغلب با افراط و تفریط برابری میکنند، واگاشی خوش طعم در عوض خواستار قدردانی بی‌صدا از یک جلسه چای آرام بخش اسـت.

 

از آنجایی کـه رنگ، شکل و طعم انها با توجه بـه زمان سال متفاوت اسـت، این شیرینی ها تماماً برای بـه تصویر کشیدن ماهیت فصل بـه شکلی مینیاتوری و خوراکی هستند. کافه تسوباکی مکانی عالی برای لذت بردن از این شیرینی ها درکنار چای سبز ماچا اسـت.

 

7. کرم نرم

کرم نرم

غذاهای خوشمزه ژاپنی

 

توکیو «یا ژاپن» مطمئناً بستنی و غذا هاي یخ زده زیادی ارائه میدهد. با این حال، این شهر دارای یک نقطه نرم بـه خصوص برای سرو نرم اسـت کـه بـه صورت محلی بـه عنوان کرم نرم شناخته می شود.

 

گزینه‌ها طبق معمولً با پایه‌هاي‌ شیر شروع میشوند، مانند شیر فوق‌العاده غنی هوکدایدو، اما میتوانید غذا هاي تخصصی دیگری مانند خربزه، شکلات و ماچا نیز دریافت کنید. Roastery در خیابان Cat یک نسخه قهوه متوسط دارد کـه طعمی شبیه لاته یخ زده دارد، در حالی کـه Tempura Motoyoshi Imo در Daikanyama شیر نرم خودرا با تمپورا سیب زمینی شیرین ارائه می‌دهد.

 


مطالب مشابه: طرز تهیه انواع دسرها با بستنی «50 دسر»


 

8. موچی

موچی

موچی «کیک برنجی چسبنده» یک غذای لذیذ سنتی ژاپنی اسـت کـه میتوانید هم بـه صورت شیرین یا هم شور میل کنید. در دسته موچی، طیف گسترده اي از گزینه ها، از وارابیموچی سبک و ژله مانند، تا موچی دایفوکو متراکم و جویدنی پر از خمیر لوبیا قرمز را خواهید یافت.

 

اگر نمیدانید از کجا شروع کنید، توصیه می‌کنیم از Kanmi Mitsuya برای شیراتاما دانگو موچی ان دیدن کنید. موچی در این جا روزانه تازه درست می شود ودر طیف وسیعی از طعم‌ها از جمله کورومیتسو کیناکو «عسل سیاه و پودر سویا برشته»؛ ماچا و زوندا «لوبیا ادامه له شده شیرین» عرضه می شود.

 

9. دسر آنمیتسو

آنمیتسو

دسر های سالم ژاپنی برای سلامتی

 

بـه لطف این ترکیب مبتکرانه Ginza Wakamatsu، anmitsu اکنون یک دسر کلاسیک ژاپنی اسـت کـه می توانید در سراسر کشور پیدا کنید. این دسر دریک کاسه با مخلوطی از خمیر لوبیا آنکو، میتسومام «ژله آگار ساخته شده از جلبک دریایی» و میوه پر از کورومیتسو «شربت شکر سیاه» سرو می شود.

 

برای امتحان کردن این دسر در زادگاهش، آنمیتسو اصلی را کـه در منو نامیده می شود، سفارش دهید. همچنین در انواع مختلفی از جمله کرم شیراتاما آنمیتسو کـه دارای یک پیمانه بستنی وانیلی و موچی شیراتاما اسـت نیز موجود اسـت.

 

10. پنکیک کلفت

پنکیک کلفت

هیچ‌کس مانند ژاپن پنکیک درست نمی کند، و این خوراکی‌هاي‌ کرکی و سوفله‌مانند بـه چیزی نزدیک بـه یک هنر تبدیل شده‌اند. متخصصان پنکیک مانند Flippers و A Happy Pancake در خلاقیت هاي‌ فوق العاده کرکی خود بـه موفقیت دست یافته اند و قطعا ارزش این صف را دارند.

 

11. دسر ژاپنی کیک پنیر

کیک پنیر

برای طرفداران مشتاق چیزکیک، همه ی چیز را از چیزکیک و تارت پنیری بـه سبک نیویورکی تا چیزکیک رنگین کمانی در سراسر شهر خواهید یافت. ما یوهان را دوست داریم کـه از سال 1978 کیک هاي‌ دلپذیر تولید می کند. چیزکیک هاي‌ این جا با شکر کمتری نسبت بـه کیک معمولی شـما تهیه می شوند و بیش از 65 درصد پنیر واقعی دارند.

 


مطالب مشابه: طرز تهیه دسرهای مکزیکی جدید + عکس


 

در پایان

همه ی ی ی ما ممکن اسـت دلایل مختلفی برای لذت بردن از خوردن دسر داشته باشیم. اگر بـه شـما بگوییم کـه خوردن این دسر یخ زده واقعا می تواند برای شـما مفید باشد، چه؟ خوب، تعجب نکنید زیرا حقیقت دارد!

 

جدیدترین مطالب سایت