دستور تهیه تارت انار شکلاتی بدون فر مناسب شب یلدا

دستور تهیه تارت انار شکلاتی بدون فر مناسب شب یلدا

طرز تهیه تارت انار شکلاتی خوشمزه یلدایی

تارت‌ها یکی از شیرینی‌ها یا دسرهای پر طرفدار هستند. تارت‌ها انواع بسیار مختلفی دارند و با میوه‌هاي‌ مختلف و مخصوص هر فصل میتوان تارت مناسب آن فصل را تهیه کرد.

 

مجله اشپزی تالاب : این تارت انار بدون فر تهیه میشه. یعنی خیلی آسان و سریع خمیر تارت «کراست» و مواد میانی «فیلینگ» رو آماده می کنین.

 

مواد میانی رو روی خمیر میریزین و میذارین داخل یخچال. هیچ دردسری هم نداره. تارت انار شکلاتی یه طعم خاصی هم داره. چون میدونین… ترکیب هیجان انگیزی از شیرینیِ شکلات و ترشی اناره. یه انتخاب عالیه برای مهمونی ها، شب یلدا و دورهمی هاي‌ عصرونه اسـت با سایت تالاب همراه باشید.

دستور تهیه تارت انار شکلاتی بدون فر مناسب شب یلدا

تارت انار شکلاتی خوشمزه و دلبر

 

مواد لازم تارت انار شکلاتی

برای خمیر تارت «کراست»

خرما 1 پیمانه

گردو 1 پیمانه

نمک کمی

برای مواد میانی «فیلینگ»

پودر کاکائو 1 و 1/2 پیمانه

عسل 1 پیمانه و 2 قاشق غذاخوری

روغن نارگیل 3/4 پیمانه درصورت نبود معادل آن از کره استفاده شود

وانیل 1 قاشق چایخوری

نمک کمی

دانه انار 1/3 پیمانه + کمی برای تزیین

 

دستور تهیه تارت انار شکلاتی بدون فر مناسب شب یلدا

تهیه خمیر تارت انار شکلاتی

ابتدا هسته هاي‌ خرما را جدا کنید. خرماها را بـه همراه مغز گردو و کمی نمک در غذاساز یا میکسر بریزید.

 

بـه طور کامل آنها را مخلوط کنید. بـه طوری کـه وقتی آنها رابا دست فشار می‌دهید، کاملا بهم بچسبند.

 

سپس یک قالب مخصوص تارت، ترجیحا مستطیلی شکل بردارید. ابعاد قالب می تواند حدودا 35 در 11 سانتی متر باشد.

 

و بعد  مخلوط خرما و گردو را کـه آماده کرده‌اید، در قالب بریزید. بـه خوبی فشار دهید تا تمام کف و لبه هاي‌ قالب را بـه طور یک دست بپوشاند. حالا قالب را در فریزر بگذارید تا دراین مدت مواد روی تارت را آماده کنید.

 

تهیه مواد میانی تارت انار شکلاتی

1- یک کاسه بزرگ بردارید. پودر کاکائو، عسل، روغن نارگیل، وانیل و نمک رابا هم بـه کمک همزن برقی یا میکسر ترکیب کنید. خوب بهم بزنید تا حدی کـه کاملا نرم و یک دست شود. حالا یک سوم پیمانه دانه انار را اضافه کرده و بهم بزنید تا مابین مواد میانی قرار بگیرد.

 

2- حالا قالب خمیر تارت را از فریزر خارج کنید. مواد میانی تارت انار را روی آن بریزید. بـه کمک یک کفگیر یا لیسک سطح آنرا کاملا صاف کنید. درصورت تمایل برای تزیین روی آن دانه انار بپاشید. تارت را در یخچال بگذارید تا بـه مدت حداقل سی دقیقه کاملا سرد شود.

 

3- وقتی بافت تارت کاملا منسجم و محکم شد، آنرا از یخچال خارج کنید. با احتیاط آنرا از قالب بیرون بیاورید و برش بزنید. تارت برای سرو آماده اسـت. در صورتی کـه می‌خواهید بعداً آنرا سرو کنید، دوباره در یخچال قرار دهید تا بافت آن منسجم بماند.

 

برای سرو این تارت اناری خوشمزه باید اجازه دهید بـه مدت 5 الی 10 دقیقه در دمای اتاق باشد تا کمی نرم شود و بعد نوش جان کنید.

 

نکات کلیدی تهیه تارت انار

1.در تهیه این تارت بـه جای عسل میتوانید از شربت افرا، نکتار نارگیل یا هر شیرین کننده مایع دیگر هم استفاده کنید.

2.در صورتی کـه بـه گردو دسترسی ندارید بـه کمک بادام یا هر مغز دلخواه دیگر کراست تارت را تهیه کنید.

3. روغن نارگیل هنگام اضافه کردن بـه تارت باید ذوب شده باشد. همین روغن باعث منسجم شدن تارت می‌شود.

 

 

دستور آسان  تارت انار شکلاتی برای افراد مبتدی

دستور تهیه تارت انار شکلاتی بدون فر مناسب شب یلدا

مواد لازم

بیسکویت ‌پتی‌بور ۲ بسته

کره ۱۳۰ گرم

پودر کاکائو ۲‌ قاشق غذاخوری

شکلات تخته ایی۲۰۰ گرم

خامه صبحانه ۱۰۰ گرم

دانه انار بـه مقدار لازم

 

طرز تهیه تارت انار و شکلات

ابتدا بیسکویت‌ها را کـه بهتر اسـت از نوع شکلاتی استفاده کنید داخل غذاساز یا خردکن بریزید و پودر کنید. اگر دستگاه ندارید میتوانید بیسکویت‌ها را داخل نایلون بریزید و با گوشتکوب بکوبید تا له شود. برای این کـه تارت رنگ تیره‌تر و شکلاتی داشته باشد پودر کاکائو را اضافه کنید و هم بزنید.

 

در ادامه کره را داخل مایکروفر قرار دهید یا بـه روش دلخواه ذوب و بـه بیسکویت‌ها اضافه کنید و هم بزنید. سپس قالب تارت را آماده کنید و کراست را داخل قالب ریخته و با ته یک لیوان خوب فشرده کنید. بعد قالب را بـه مدت نیم ساعت تا یک ساعت داخل یخچال قرار دهید.

 

در ادامه شکلات تخته اي رابا چاقو خرد کنید. سپس یک خامه ۲۰۰ گرمی را داخل کاسه ریخته و بن‌ماری کنید یا بـه مدت ۱ دقیقه در مایکروفر با قدرت ۱۰۰ درصد قرار دهید تا کمی بجوشد. بعد شکلات خردشده را اضافه کنید و هم بزنید تا شکلات ذوب شود. حالا قالب تارت را از یخچال خارج و شکلات را اضافه کنید و بـه مدت ۱۵ دقیقه داخل یخچال قرار دهید.

 

بعد از ۱۵ دقیقه قالب را خارج کنید و دانه‌هاي‌ انار را بـه دلخواه داخل قالب روی شکلات ریخته و قالب را بـه مدت ۴ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. نیم ساعت قبل از سرو در دمای محیط قرار دهید. سپس از قالب خارج و سرو کنید.

 

نوش جان.

در پایان تشکر از همراهی شـما برای دیدن طرز تهیه دسر و کوکی هاي‌ یلدایی بیشتر بـه سایت تالاب مراجعه کنید.

جدیدترین مطالب سایت