جستجو در تالاب

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

معرفی دمنوش هایی که باعث بهبود سرما خوردگی میشوند

بـه نقل از سایت تالاب : هنگام بروز نشانه هاي‌ سرما خوردگی میتوانید با مصرف دمنوش هاي‌ خانگی آن ها را درمان کنید ؛ دمنوش هاي‌ گیاهی و خانگی اغلب دارای فواید و خواص بی نظیری هستند اما باید توجه داشت کـه اغلب اوقات دارای هیستامین و آلرژی زا هسند و مصرف خودسرانه آن ها ممکن اسـت علائم شـما را تشدید کند همراه سایت تالاب باشید تا در ادامه بـه بررسی این دمنوش ها بپردازیم .

 

سرماخوردگی مشکل شایعی اسـت کـه ممکن اسـت سالانه بیشتر از یک‌بار ان را تجربه کنید. گلودرد، آبریزش بینی و سرفه از علائم کلافه کننده سرماخوردگی هستند کـه زندگی شـما را مختل میکنند. ممکن اسـت با مشاهده این علائم بـه سراغ دارو‌هاي‌ بدون نسخه سرماخوردگی بروید، اما شـما میتوانید از دمنوش‌هاي‌ گیاهی برای درمان این مشکل استفاده کنید و عوارض داروها نیز در امان بمانید. این دمنوش‌ها نه تنها عوارض دارو‌هاي‌ شیمیایی را ندارند، بلکه در اکثر مواقع کم هزینه‌تر هستند

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

 

 رفع آبریزش بینی ناشی از سرماخوردگی با مصرف کردن این دمنوش ها

هرچیزی کـه باعث تحریک یا تورم بافت بینی شود میتواند منجر بـه آبریزش بینی شود. طبق معمول در روز‌هاي‌ اول شروع آبریزش مخاط بینی شفاف هستند، اما بعد از چند روز رنگ ان زرد یا سبز می شود. قرص آنتی هیستامین شناخته شده‌ ترین دارو‌يي اسـت کـه برای درمان آبریزش بـه کار می رود، اما برای درمان آبریزش می توانید از دمنوش‌هاي‌ گیاهی استفاده کنید.

دمنوش آویشن برای رفع ابریزش بینی

آویشن گیاهی خوشبو با طبع گرم و خشک اسـت کـه بـه عنوان یک گیاه دارویی پرخاصیت شناخته میشود. این گیاه خاصیت ضد التهابی دارد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. همچنین خاصیت آنتی ویروسی، آنتی بیوتیکی و آنتی میکروبی آویشن ان را بـه یک داروی گیاهی عالی برای درمان سرماخوردگی تبدیل کرده اسـت. آویشن نه تنها خاصیت خلط آور دارد و آبریزش بینی را کاهش می دهد، بلکه درمانی فوق العاده برای سرفه‌هاي‌ دوران سرماخوردگی اسـت.بنابر این برای تهیه دمنوش برای سرماخوردگی می توانید از آویشن استفاده کنید.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

طرز تهیه دمنوش آویشن برای سرماخوردگی: دو قاشق چایخوری آویشن را داخل قوری بریزید، سپس یک فنجان آب جوش بـه ان اضافه کنید ودر قوری را ببندید. ۵ دقیقه صبر کنید تا دمنوش دم بکشد و ان را همراه با عسل و آبلیمو میل کنید.
نحوه مصرف: نوشیدن روزانه ۳ تا ۴ لیوان دمنوش آویشن بـه درمان سرماخوردگی و آبریزش بینی کمک میکند، علاوه براین بخور دادن با دمنوش آویشن نقش موثری در درمان و جلوگیري از آبریزش بینی دارد.

 

موارد منع مصرف از این دمنوش :

عده اي از افراد بـه آویشن حساسیت دارند و مصرف این دمنوش بـه ان‌ها توصیه نمیشود، طبق معمول افرادی کـه بـه کرفس، رزماری و پونه حساسیت دارند، بـه احتمال زیاد بـه آویشن هم حساسیت دارند.
آویشن از گیاهان دارویی قاعده آور بـه شمار می آید و مصرف ان در دوران بارداری میتواند باعث سقط جنین شود.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

 دمنوش ترکیبی میخک، آویشن و دارچین برای رفع ابریزش بینی

میخک گیاهی دارویی با طبع خیلی گرم و خشک اسـت کـه از جوانه‌هاي‌ گل درخت میخک بدست می آید. این گیاه سرشار از ویتامین ث اسـت و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. علاوه بر این میخک خاصیت ضد باکتریایی و ضدویروسی دارد، بنابر این نوشیدن دمنوش میخک شـما را از شر ویروس‌هاي‌ سرماخوردگی خلاص کرده و علائم سرماخوردگی مانند سرفه و آبریزش را بـه مقدار قابل توجهی کاهش می دهد. برای درست کردن دمنوش برای سرماخوردگی می توانید میخک رابا دارچین و آویشن ترکیب کنید.

 

طرز تهیه: ۲ شماره چوب میخک را بـه همراه یک تکه پوست دارچین و مقداری آویشن داخل قوری بریزید، سپس یک فنجان آب جوش بـه ان اضافه کنید. در قوری را ببندید و ان را روی حرارت قرار دهید، یک ربع صبر کنید تا دم بکشد. دمنوش را صاف کرده و همراه با عسل میل کنید.

 

نحوه مصرف: نوشیدن روزانه ۳ تا ۴ لیوان دمنوش میخک بـه شـما کمک می کند تا زود‌تر التیام بیابید. بهتر اسـت این دمنوش را بعد از غذا میل کنید.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

 

موارد منع مصرف از این دمنوش :

دمنوش میخک طبع بسیار گرمی دارد، در صورتیکه طبع گرمی دارید این دمنوش را همراه با مصلح ان یعنی صمغ عربی میل کنید.
زیاده روی در مصرف میخک ممکن اسـت باعث بیهوشی شود.
اگر بـه بیماری‌هاي‌ اختلالات خونی مانند هموفیلی مبتلا هستید یا دارو‌هاي‌ ضدانعقاد خون مصرف می کنید، از زیاده‌روی در مصرف این دمنوش بپرهیزید.
درصورتی‌کـه عمل جراحی پیش رو دارید، حداقل دوهفته قبل از عمل مصرف این دمنوش را متوقف کنید.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان 

دمنوش برای سرماخوردگی

سرفه واکنش دفاعی بدن در زمان سرماخوردگی برای خارج کردن خلط از ریه و راه‌هاي‌ انتقال هواست. با این وجود این سرفه‌ها گاهی بسیار آزاردهنده هستند و باید بـه دنبال روشی برای درمان ان‌ها بود. مصرف دمنوش گیاهی التهاب مجاری تنفسی را کاهش داده و بـه درمان سرفه کمک میکند.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

دمنوش به دانه برای درمان و رفع سرفه

دمنوش بـه دانه مشابه با شربت سرفه عمل میکند و از شناخته شده‌ ترین روش‌هاي‌ طبیعی برای درمان سرفه اسـت. این دمنوش از دانه‌هاي‌ قهوه‌اي رنگ میوه بـه تهیه می شود. تقریباً ۲۰ تا ۲۲ درصد وزن این دانه‌ها از لعاب تشکیل شده اسـت. لعاب موجود در دانه بـه نقش موثری در رفع التهاب، سرفه و گرفتگی صدا دارد. همچنین خاصیت ضدباکتریایی این دمنوش‌ها بـه درمان گلودرد کمک می کند. بعد از مشورت با دکتر می توانید از این دمنوش برای درمان سرماخوردگی و سرفه در کودکان هم استفاده کنید.

طرز تهیه: یک قاشق غذاخوری بـه دانه را داخل فوری بریزید و ۳۰۰ میلی لیتر آب جوش بـه ان اضافه کنید. این دمنوش را بـه قدری بجوشانید تا بـه شکل ژله در آید و همراه با عسل میل کنید.

 

نحوه مصرف: برای درمان سرفه و گلودرد روزانه ۳ تا ۴ لیوان دمنوش بـه‌دانه میل کنید.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

 

موارد منع مصرف از این دمنوش

درصورت استفاده از دانه‌هاي‌ بـه له شده یا جویدن این دانه‌ها در هنگام مصرف، آمیگدالین موجود دراین دانه‌ها ممکن اسـت در بدن تجزیه شده و اسید سیانیوریک تولید کند؛ بنابر این از جویدن دانه‌هاي‌ بـه اجتناب کنید.
از زیاده روی در مصرف بـه دانه بـه دلیل محتوای سیانید موجود در ان بپرهیزید.

 

 دمنوش مریم گلی برای درمان و رفع سرفه

مریم گلی دارای خاصیت ضدالتهابی اسـت و یکی از موثرترین دارو‌هاي‌ گیاهی برای درمان سرفه بـه شمار می آید. تاثیر مریم گلی در درمان سرفه مشابه با شربت اکسپکتورانت اسـت. اکسپکتورانت نوعی دارو اسـت کـه غلظت و چسبندگی خلط را کاهش داده و خلط آور اسـت، همچنین این دارو سرفه‌هاي‌ خشک را بـه سرفه‌هاي‌ ترشحی تبدیل میکند.

 

طرز تهیه  روش اول: ۲ قاشق غذاخوری برگ مریم گلی را شسته و داخل قوری بریزید. سپس ۲ فنجان آب جوش بـه ان اضافه کنید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد.

طرز تهیه روش دوم: ۱۵ گرم مریم گلی را داخل یک لیتر آب ریخته و روی حرارت قرار دهید، بعد از این کـه آب جوش آمد، زیر اجاق را کم کنید و ۲۰ دقیقه صبر کنید تا بجوشد. بعد از خنک شدن این دمنوش ان را صاف کرده و میل کنید.

نحوه مصرف: برای طعم بهتر این دمنوش مقداری عسل و آبلیمو بـه ان اضافه کنید و روزانه چند بار بنوشید تا سرفه هایتان التیام یابد. علاوه براین غرغره کردن این دمنوش بـه کاهش التهاب و درمان سرماخوردگی کمک می کند.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

 

موارد منع مصرف از این دمنوش

از مصرف مریم گلی همراه با دارو‌هاي‌ کاهنده فشارخون و وارفارین اجتناب کنید.
مصرف دمنوش مریم گلی با دارو‌هاي‌ ضد دیابت توصیه نمیشود.
مریم گلی بر روی سطح هورمون‌ها تاثیر میگذارد و باعث افزایش سطح استروژن میشود و از آنجایی‌کـه افزایش سطح استروژن باعث تشدید علائم برخی سرطان‌ها می شود، اگر بـه سرطان خاصی مبتلا هستید قبل از مصرف این دمنوش با پزشکتان مشورت کنید.
مصرف این دمنوش در دوران بارداری میتواند منجر بـه سقط جنین شود.
10 دمنوش برای درمان سرماخوردگی «گلودرد، آبریزش و سرفه»

 

دمنوش زنجبیل برای رفع و درمان سرفه

نتایج برخی تحقیقات نشان میدهد خوردن زنجبیلی کـه تحت بخار آب بوده و یا استنشاق بخار زنجبیل بـه درمان سرفه کمک می کند. علاوه بر درمان سرفه زنجبیل بـه دلیل خاصیت ضدالتهابی، ضدباکتریایی و ضد ویروسی کـه دارد میتواند عفونت ناشی از سرماخوردگی را برطرف کرده و گلودرد را از بین ببرد. شـما میتوانید با استفاده از زنجبیل و یا ترکیب ان با سیر، فلفل و عسل یک دمنوش برای سرماخوردگی درست کنید.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

 

طرز تهیه روش اول: ۴ برش زنجبیل را همراه با یک شماره سیر رنده شده داخل قوری بریزید، این ترکیب را بـه مدت ۲۰ دقیقه روی اجاق قرار دهید تا دم بکشد. شـما می توانید از این دمنوش برای تهیه چای استفاده کنید. بعد از این کـه چای دم کشید، مقدار کمی فلفل و عسل بـه ان اضافه کنید و میل کنید.

طرز تهیه روش دوم: چند برش ریز زنجبیل را داخل قوری بریزید و مقداری آب جوش بـه ان اضافه کنید. قوری را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید و ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. این دمنوش را صاف کرده و همراه با کمی عسل میل کنید.

نحوه مصرف: برای درمان سرفه و گلودرد دوران سرماخوردگی روزانه ۳ تا ۴ لیوان دمنوش زنجبیل میل کنید.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

 

موارد منع مصرف

درصورتی‌کـه مبتلا بـه اختلالات خونی هستید از مصرف زنجبیل بپرهیزید.
زنجبیل با دارو‌هایي کـه برای درمان دیابت و فشارخون بالا مصرف میشود، تداخل دارد.
مصرف زنجبیل در دوران بارداری احتمال زایمان زودرس و سقط جنین را افزایش میدهد.

 

دمنوش برای رفع گلودرد ناشی از سرماخوردگی

گلودرد ناشی از سرماخوردگی درد طاقت فرسا و آزاردهنده‌اي اسـت کـه گاهی مصرف آنتی بیوتیک‌ها هم هیچ تاثیری روی ان ندارد. نوشیدن دمنوش‌هاي‌ گیاهی میتواند گلودرد ناشی از سرماخوردگی را از بین ببرد.

 

دمنوش دارچین برای رفع و درمان گلو درد

خواص دارچین مزایایی فراتر از عطر و طعم فوق العاده دارد. دارچین از خاصیت ضدباکتریایی، ضد میکروب و ضدویروسی برخوردار اسـت و عفونت گلو در زمان سرماخوردگی را از بین میبرند. همچنین دارچین در طب سنتی بـه عنوان یک درمان طبیعی برای سرماخوردگی و سرفه شناخته می شود.

 

طرز تهیه این دمنوش : مقداری چوب دارچین خرد شده یا پودر ان را داخل قوری بریزید و مقداری آب جوش بـه ان اضافه کنید. در قوری را ببندید و ان را روی بخار غیر مستقیم قرار دهید. ۸ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. درصورت تمایل میتوانید مقداری چای بـه این دمنوش اضافه کنید و ۲ دقیقه دیگر صبر کنید تا چای نیز دم بکشد.

 

روش مصرف: از این دمنوش برای سرماخوردگی ۲ تا ۳ بار در هفته استفاده کنید.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

 

موارد منع مصرف از این دمنوش

مصرف دارچین در دوران بارداری ممکن اسـت باعث سقط جنین یا زایمان زودرس شود.

زیاده روی در مصرف دارچین باعث افزایش ضربان قلب می شود و مصرف ان برای بیماران قلبی خطرناک اسـت.

دارچین دارای خاصیت آنتی بیوتیکی اسـت و مصرف ان هم زمان با دارو‌هاي‌ آنتی بیوتیک توصیه نمی شود.

دارچین با دارو‌هاي‌ رقیق کننده خون تداخل دارد.

درصورتی‌کـه طبع گرمی دارید در مصرف این دمنوش زیاده‌روی نکنید. زیرا دراین صورت دچار گرگرفتگی، خارش گلو و خشکی پوست خواهید شد.

 

10 دمنوش برای درمان سرماخوردگی «گلودرد، آبریزش و سرفه»

 

 دمنوش پونه برای رفع و درمان گلو درد

پونه از خانواده نعناعیان اسـت و طبع گرم و خشکی دارد. طعم پونه در ابتدا گرم، گس و تلخ اسـت، اما بعد از مدتی باعث ایجاد حس خنکی در دهان میشود. این گیاه دارویی دارای خاصیت ضدباکتریایی اسـت ودر درمان گلودرد‌هاي‌ چرکین مانند آنتی بیوتیک عمل میکند. پونه سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند و بـه بدن در مبارزه با ویروس و عفونت‌ها کمک میکند. مصرف دمنوش پونه در دوران سرماخوردگی گلودرد، سرفه را برطرف کرده و سرماخوردگی شـما را التیام می دهد. همچنین شـما برای تهیه دمنوش برای سرماخوردگی میتوانید پونه و آویشن رابا یک دیگر ترکیب کنید و خواص ان را افزایش دهید.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

 

طرز تهیه روش اول: ۱.۵ قاشق غذاخوری پونه تازه یا ۱ قاشق غذاخوری پونه خشک شده را داخل قوری بریزید و ۲ فنجان آب جوش بـه ان اضافه کنید. در قوری را ببندید و ان را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید، ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد.

طرز تهیه روش دوم: مقداری مساوی پونه و آویشن را داخل قوری بریزید و یک فنجان آب جوش بـه ان اضافه کنید. ۱۵ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. این دمنوش رابا عسل میل کنید.

 

نحوه مصرف: نوشیدن روزانه ۲ تا ۳ فنجان دمنوش پونه سرماخوردگی را برطرف میکند.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

 

موارد منع مصرف از این دمنوش

زیاده روی در مصرف پونه در دوران بارداری خطر سقط جنین را افزایش می دهد.

زیاده روی در مصرف پونه میتواند باعث تشنج شود و برای معده و کلیه مضر اسـت.

عده اي از افراد بـه پونه حساسیت دارند ودر صورت مصرف این دمنوش دچار علائمی مانند درد شکم، حالت تهوع، استفراغ، تب، لرز، مشکلات بلع و افزایش ضربان قلب شدید میشوند.

 

دمنوش برای سرماخوردگی و جلوگیری از آن متناسب با سن کودکان

دمنوش‌هاي‌ گیاهی می تواند سرماخوردگی در کودکان را درمان کنند بدون آنکه کودک در دسترس عوارض جانبی داروها قرار بگیرد، اما بهتر اسـت دمنوش‌هاي‌ گیاهی را متناسب با سن کودکتان انتخاب کنید و قبل از استفاده از هر دمنوشی با دکتر مشورت نمایید.

 

دمنوش ریحان مقدس برای جلوگیری و درمان سرماخوردگی کودکان بالای ۶ ماه

تعداد زیادی از افراد ریحان مقدس و ریحان معمولی رابا یک دیگر اشتباه می گیرند، اما بهتر اسـت بدانید این دو گیاه با یک دیگر تفاوت دارند و با اهداف مختلفی مصرف میشوند. ریحان مقدس خواص آنتی بیوتیکی، قارچ کشی و ضدعفونی کنندگی فوق العاده‌اي دارد و بـه بدن در مبارزه با عفونت‌هاي‌ باکتریایی، ویروسی و قارچی کمک میکند. برای درمان سرماخوردگی کودکان بالای ۶ ماه می توانید از گیاه دراویی ریحان مقدس استفاده کنید.

طرز تهیه: داخل یک ظرف نیم لیتر آب بریزید و ۴ تا ۵ برگ ریحان مقدس بـه ان اضافه کنید. این ترکیب را بـه مدت ۴ تا ۵ دقیقه بجوشانید.

 

نحوه مصرف: صبر کنید تا آب ریحان مقدس خنک شود، شـما میتوانید بـه جای آب معمولی بـه کودکتان آب ریحان مقدس بدهید و یا از این آب برای پخت غذای کودک استفاده کنید.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

 

موارد منع مصرف از این دمنوش

زیاده روی در مصرف ریحان مقدس باعث افزایش ضربان قلب، سوزش دهان و گلو، تنگی نفس، تشنج، خون در ادرار و سرگیجه میشود.

10 دمنوش برای درمان سرماخوردگی «گلودرد، آبریزش و سرفه»

 

دمنوش ترکیبی ریحان مقدس و زنجبیل برای سرماخوردگی و پبیشگیری  کودکان بزرگتر از یک سال

همانگونه کـه قبلا ذکر شد ریحان مقدس و زنجبیل هردو بـه درمان سرماخوردگی کمک می کنند، برای درمان سرماخوردگی کودکان بالای یکسال می توانید از دمنوش ترکیبی این دو گیاه دارویی استفاده کنید.

طرز تهیه: ۸ تا ۱۰ برگ ریحان مقدس و ۱۳ میلی گرم زنجبیل رنده شده را در ظرفی بریزید و ۳۰۰ میلی‌متر آب بـه ان اضافه کنید. این ترکیب را بـه قدری بحوشانید تا حجم آب نصف شود.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

نحوه مصرف از این دمنوش: صبر کنید تا دمنوش خنک شود و با استفاده از یک قاشق ان را بـه کودکتان بدهید. این دمنوش طعم تلخی دارد و ممکن اسـت کودک شـما قادر بـه خوردن ان نباشد، بهتر اسـت ان رابا کمی عسل یا قند خرما شیرین کنید.

 

دمنوش ترکیبی زنجبیل و زردچوبه برای رفع سرما خوردگی و پیشگری کودکان بالای ۸ سال

احتمالا زردچوبه را بـه عنوان ادویه‌اي برای طعم و رنگ بخشیدن بـه غذا‌ها می‌شناسید، اما فواید زردچوبه بیشتر از این اسـت. این ادویه خواص دارویی فراوانی دارد. مصرف زردچوبه در زمان سرماخوردگی تولید مخاط را افزایش می دهد، درنتیجه میکروب‌ها سریع‌تر ازبدن خارج می شوند. همچنین خاصیت ضدباکتریایی و ضدویروسی زردچوبه بـه بدن در مبارزه با عفونت کمک کرده و خواص ضدالتهابی ان علائم سرماخوردگی را تسکین میدهد. برای تهیه دمنوش برای سرماخوردگی می توانید از زردچوبه و زنجبیل استفاده کنید. این دمنوش یک شربت ضدسرفه اسـت و می توانید از ان برای درمان سرفه و سرماخوردگی در کودکان بالای ۸ سال استفاده کنید.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

 

طرز تهیه: ¼ قاشق چایخوری زردچوبه، ½ قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده و ¼ قاشق چایخوری فلفل سیاه را داخل ظرفی بریزید، سپس یک فنجان آب بـه ان اضافه کنید. ۸ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد.

نحوه مصرف: کمی صبر کنید تا دمنوش خنک شود سپس برای طعم بهتر مقداری عسل بـه ان اضافه کنید و ان را بـه کودکتان بدهید.

 

موارد منع مصرف از این دمنوش 

مصرف هم زمان دمنوش زردچوبه با دارو‌هاي‌ ضددیابت می تواند باعث افت شدید قندخون شود.
اگر کودک شـما مبتلا بـه سنگ کلیه یا مشکلات کیسه صفراست، قبل از استفاده از این دمنوش با دکتر مشورت کنید.
زردچوبه خون را رقیق میکند و مصرف ان بـه افرادی کـه اختلالات خونی دارند توصیه نمیشود.
زردچوبه تولید اسید معده را افزایش میدهد و مصرف ان هم زمان با دارو‌هاي‌ کاهش دهنده اسید معده ممنوع اسـت.

 

دمنوش های معجزه آسا برای سرما خوردگی کودکان و بزرگسالان

 

نکته هایي کـه باید درباره این دمنوش ها بدانید:نوشیدن دمنوش‌هاي‌ گیاهی بـه درمان سرماخوردگی کمک میکند، اما درصورتی‌کـه بـه غذای خاصی حساسیت دارید، از داروی خاصی استفاده میکنید یا در دوران بارداری یا شیردهی هستید قبل از استفاده از این دمنوش‌هاي‌ گیاهی با دکتر مشورت کنید. اگر بـه هر دلیلی قادر بـه استفاه از این دمنوش‌ها نیستید می توانید از روش‌هاي‌ خانگی دیگر مانند غرغره کردن آب نمک، مصرف مایعات، استراحت کافی برای درمان سرماخوردگی بهره‌مند شوید.

 

مطلب پایانی :

تأمین مایعات بدن نقش مهمی در درمان سرماخوردگی و تسریع بهبودی دارد. مصرف انواع دمنوش‌هاي‌ گرم بـه کاهش احتقان و تسکین گلودرد کمک میکند. بر اساس تحقیقات، هیچ دمنوش یا نوشیدنی‌اي نمی تواند بـه‌طور قطعی موجب درمان سرماخوردگی‌تان بشود؛ اما برخی دمنوش ها با خواص خود بـه کاهش علائم و کوتاه‌ترکردن دوره درمان کمک می کنند.خوددرمانی برای خیلی از بیماری‌هاي‌ درست نیست، اما درمان‌هاي‌ خانگی درمورد بیماری‌هاي‌ رایجی مثل سرماخوردگی اغلب بسیار تأثیرگذارند

 

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
ماجرای ازدواج جوان 22 ساله آمریکایى با مادر پیر دوستش (فیلم)
ماجرای ازدواج جوان 22 ساله آمریکایى با مادر پیر دوستش (فیلم)