خرید و فروش در اینترنت

معرفی بهترین نوشیدنی ها برای جوان سازی پوست

معرفی بهترین نوشیدنی ها برای جوان سازی پوست

بهترین نوشیدنی ها برای درمان آکنه 

هر نوشیدنی که برای سلامتی مفید باشد می‌تواند بهترین خاصه بشر و افراد باشد ، اما ما می‌خواهیم نوشیدنی هایی را معرفی کنیم تا در درمان جوش صورت شما کمک رسان باشد ، ما را دنبال کنید.

 

تالاب : نوشیدن چای دارای تاثیرات مثبتی روی رنگ پوست هست‎.چای هایی که سرشار از پلی فنول (مولکول‌های آنتی اکسیدان) هستند، می توانند پوست را مرطوب نگه داشته، اثرات مخرب UV را خنثی کرده و التهابات پوست را کاهش دهند.

 

از آنجا که نوشیدن چای دارای تاثیرات مثبتی روی رنگ پوست هست، محصولاتی که در انها به کار میرود، نیز می تواند برای پوست مفید باشد.

 

تحقیقات نشان داده هست سه نوع چای می‌ توانند نقش بسزایی در جوان‌سازی پوست ایفا کنند. این سه نوع چای به شرح زیر است:

 

چای سبز

 

آفتاب چندان ممکن است به پوست آسیب رسانده و باعث پیری پوست شود. تحقیقات نشان می‌ دهد چای سبز خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد.

 

“کاتچین” موجود در چای سبز التهابات پوستی ناشی از پیری را کاهش می دهد. از طرفی، این ماده پوست را از آفتاب سوختگی محافظت کرده و اثرات منفی اشعه UV خورشید را روی پوست می‌زداید.

 

تجمع رادیکال های آزاد در بدن در اثر جذب بیش از حد اشعه UV سلول های سالم پوست را نابود می‌ کند.

 

پلی فنول های موجود در چای ضدالتهاب بوده و توانایی بازسازی DNA را دارند و می توانند تغییرات سلولی ناشی از انباشت رادیکال های آزاد در بدن را اصلاح کنند.

 

علاوه بر نوشیدن یک فنجان چای سبز در هر روز می توانید از محصولات آرایشی حاوی چای سبز نیز استفاده کنید.

 

چای بابونه

 

در میان دمنوش ها و چای های گیاهی، بابونه از شهرت بالایی برای درمان بیماری های پوستی برخوردار بوده و سال هاست که برای درمان خشکی پوست، ترک پوست و حتی برای درمان آکنه ها استفاده می شود.

 

چای بابونه حتی برای درمان پوست های جوش دار و ملتهب نیز مفید است. این گیاه سرشار از فلاونوئیدهاست که برای مهار رادیکال های آزاد ضروری است.

 

چای رویبوس یا چای قرمز

 

چای رویبوس یا چای قرمز که از بوته های قرمز آفریقای جنوبی استخراج می‌ شود، بدون کافئین است. خانم هایی که نمی خواهند کافئین بدنشان چندان شود، میتوانند از این نوشیدنی مفرح برای رطوبت‌دهی به پوستشان بهره ببرند.

 

این گیاه منبع دو ترکیب ضدالتهاب موسوم به آسپالاتین و نوتوفاگین است. البته فلاونوئیدهای موجود در رویبوس هم خاصیت ضدالتهابی داشته و برای درمان آکنه ها بسیار مفید است.

 

منبع : aftabnews.ir

برچسب‌ها: