آموزش تهیه ماهی با سبزیجات تابستانی

آموزش تهیه ماهی با سبزیجات تابستانی

ماهی با سبزیجات تابستانی

خوراکی بسیار لذیذ و خوشمزه را بریا شما عزیزان فرارهم نموده ایم با ما در سایت تالاب  همراه باشید ماهی یکی از غذا هاي بسیار خوب هست که باید در برنامه خوراکی گنجانده شود. پروتئین و کلسیم بالایی دارد و با خوردنش مطمئن خواهید بود که به این زودی ها گرسنه نخواهید شد.

 

اما امروز در کنار ماهی سبزیجات نیز داریم، تابستان با سرعت هرچه تمام تر رو به اتمام می‌رود و باید از فرصت باقی مانده بهرهگیری کنیم تا نهایت بهره از سبزیجات این فصل از سال را ببریم. سبزیجات اضافه بر مواد مغذی فراوانی که در خود دارند سرشار از فیبر هم میباشند.

 

فیبر به کند شدن انتقال قند به جریان خون کمک میکند بنابراین به صورت ناگهانی شاهد افزایش و کاهش قند خون نخواهید بود. چنین غذاهایی مخصوصا برای افرادی که دیابت و مشکلات متابولیک دارند مناسب هست.

 

مواد لازم برای ماهی با سبزیجات :

ذرت بدون پوست 4 عدد
اسپری پخت یا مقداری روغن
گوجه فرنگی گیلاسی سه فنجان
روغن کانولا دو قاشق رستوران
موسیر، پوست کنده و از وسط دو نیم شده 113 گرم
نمک یک قاشق چایخوری
فلفل سیاه سه چهارم قاشق چایخوری
فیله هالیبوت، بدون پوست چهار عدد
سرکه بالزامیک دو قاشق چایخوری
ریحان تازه خرد شده «اختیاری» دو قاشق رستوران

 

طرز تهیه ماهی با سبزیجات تابستانی :

گریل را تا دمای متوسط گرم کنید « 350 تا 400 درجه فارنهایت یا 176 تا 204 درجه سانتی گراد »

ذرت ها را با اسپری پخت یا مقداری روغن چرب کنید. یک فنجان گوجه فرنگی، یک قاشق رستوران روغن و موسیرها را در یک کاسه قرار دهید. محتویات کاسه را هم بزنید تا همۀ مواد آغشته شوند. آمیخته گوجه فرنگی را داخل سبز گریل قرار دهید. ذرت را داخل گریل قرار دهید.

 

به مدت 6 دقیقه یا تا زمانی که خوب پخت، اجازه دهید بپزد. مرتب ذرت ها را بچرخانید. میکس گوجه فرنگی را داخل گریل بگذارید. به مدت چهار دقیقه یا تا زمانی که پوست گوجه ها قهوه اي روشن شد بپزید. دانه هاي ذرت را از آن جدا کنید و چوب ذرت را دور بیندازید. موسیرها را خوب خرد کنید و کنار بگذارید.

 

گوجه هاي گریل شده، یک قاشق رستوران روغن باقی مانده، یک چهارم قاشق چایخوری نمک و یک چهارم قاشق چایخوری فلفل را داخل آمیخته کن قرار دهید و تا زمانی که خوب نرم شوند مخلوطشان کنید.

 

فیله ها را با اسپری پخت یا مقداری روغن چرب کنید، یک دوم قاشق چایخوری نمک و یک چهارم قاشق چایخوری فلفل رویشان بریزید. فیله ها را به گریل اضافه کنید. به مدت 3 دقیقه یا هرچقدر دوست داشتید بپزد هر طرف را بپزید. سپس از گریل بیرون بیاورید و گرم نگهشان دارید.

 

دو فنجان گوجه فرنگی باقی مانده را از وسط دو نیم کنید. ذرت، موسیر، گوجه فرنگی هاي تازه، دو قاشق رستوران پوره میکس گوجه فرنگی، یک چهارم قاشق چایخوری نمک باقی مانده و یک چهارم قاشق چایخوری فلفل باقی مانده را داخل یک کاسه قرار دهید. چهار بشقاب بیاورید و در هرکدام از آن ها یک فنجان میکس ذرت قرار دهید. روی هر کدام یک فیله، یک قاشق رستوران پوره میکس گوجه فرنگی و یک دوم قاشق چایخوری سرکه بالزامیک قرار دهید. اگر دوست داشتید روی آن ریحان بگذارید.

 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت