آموزش پخت رشته پلو عالی ویژه مهمانی نوروز

آموزش پخت رشته پلو عالی ویژه مهمانی نوروز

آموزش پخت رشته پلو عالی ویژه مهمانی نوروز 

رشته پلو یکی از غذاهای کامل عید نوروز است در ادامه با آموزش پخت رشته پلو عالی وِِیژه مهمانی نوروز سایت تالاب را دنبال کنید.

 

رشته پلو همراه با سبزی پلو و ماهی از غذاهای رایج در شب عید هستند که خانواده های ایرانی آن را می پزند و استفاده می کنند. این غذای رنگارنگ و خوش طعم را درست کنید و از خوردن آن در سال نو لذت ببريد، به اميد اينكه رشته زندگي هميشه در دست‌تان باشد.

 

رشته پلوبا سویا

مواد لازم براي 6نفر

3 پيمانه برنج
2 پيمانه رشته پلويي
1عدد سيب‌زميني درشت
1 پيمانه سويا دانه ريز
2 /1 1پيمانه كشمش پلويي
1 پيمانه گردو خرد شده
5 ق س پياز داغ
2 /1 ق چ زردچوبه
2 /1 ق چ ادويه
2 /1 ق چ دارچين
زعفران دم کرده
به ميزان لازم
کمی روغن و نمک لازم

 

طرز تهیه:

1. برنج را از قبل بشویید و با مقداری نمك بخيسانيد. رشته‌هاي پلويي را به اندازه يك بند انگشت خرد كنيد .

 

٢. در قابلمه‌اي مناسب آب را جوش بیاورید و برنج را در آن بريزيد. وقتي دانه برنج آماده و نرم شد رشته‌ها را اضافه كرده و به آرامي هم بزنيد. بعد از يكي دو جوش برنج را آبكشي كنيد.

 

٣. كف قابلمه روغن ريخته و ته ديگ دلخواه را قرار دهید. برنج و رشته را هم در قابلمه بریزید. كمي آب و روغن روی آن بریزید و دم كنيد.

 

٤. كشمش‌ها را شسته و با كمي روغن تفت دهيد. مغز گردوها را هم با مقدارخيلي كم روغن تفت دهید و كنار بگذاريد.

 

٥. سويا را خيس كرده و آب آن را كامل بگيريد. بعد با ٢ قاشق پياز داغ تفت دهيد. زردچوبه، ادويه، دارچين وكمي زعفران را همراه ميزان لازم نمك اضافه كنيد.

 

٦. سيب‌زميني را شسته پوست بگيريد و به صورت نگيني ريز خرد كنید يا با قالب به صورت شكوفه‌هاي كوچك قالب بزنيد. بعد از شستن و خشك كردن، در روغن سرخ كنید. سپس آنها را در صافي بريزيد تا روغن اضافي‌شان خارج شود .

 

٧. بعد از دم كشيدن پلو مقداري از آن را با زعفران مخلوط كنيد. نهايتا رشته پلو را در ديس كشيده با پلو زعفراني، سويای تفت داده شده، كشمش، مغز گردو و شكوفه‌هاي سيب‌زميني تزیين كنيد.