بروزرسانی : 9 دی 1402

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا (25 ساندویچ)

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا (25 ساندویچ)

بهترین ساندویچ هاي‌ سراسر دنیا : برای من، ساندویچ مانند یک غذای آسان اسـت. این چیزی اسـت کـه من بـه ان گرایش دارم بدون توجه بـه این کـه در کجای جهان هستیم. قابل حمل اسـت، میتواند یک وعده غذایی کامل باشد، و می توانید ان را تقریبا در هر جایی با کمی بیشتر از دستان خود میل کنید. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از بهترین ساندویچ هاي‌ سراسر دنیا را گرد آوری کرده ایم.

25 تا از دیدنی ترین ساندویچ های دنیا

ساندویچ ها در حال حاضر لحظاتی را می گذرانند، و فهمیدن دلیل ان سخت نیست. در طول سال گذشته، رستوران‌هاي‌ سراسر جهان بـه سمتی رفته‌اند کـه غذا هاي معمولی‌تر و مناسب‌تری را برای زندگی‌هاي‌ قرنطینه‌مان درنظر بگیرند. دستی فروتن و محبوب جهانی بـه سرعت بـه جایگاه برتر در منوهای مختلف دست یافته اسـت و یک وسیله نقلیه پر از کربو برای خلاقیت و اسانی ارائه می دهد.

حتی اکنون کـه شهر های ما از مخفیگاه بیرون می آیند و رستوران‌ها درهایشان را باز می کنند، ساندویچ همان‌ گونه بی‌وقفه باقی میماند. و ما کی هستیم کـه مخالفت کنیم؟ برای ادای احترام بـه هنر باستانی چیدن مواد مورد علاقه مان بین دو تکه نان، ما در حال حاضر بهترین و هیجان انگیزترین ساندویچ هاي‌ جهان را در کانون توجه قرار میدهیم. اگر این پشته‌ها می‌توانستند صحبت کنند، داستان‌هایي از انعطاف‌پذیری، بقا و نوآوری بی حد و حصر میگفتند.

و از آنجایی کـه می توانیم از گالری بادام‌زمینی غوغا بشنویم، هوا را پاک میکنیم: هات داگ یک ساندویچ نیست. تاکو هم نیست. و اگر چه می توانید بـه خوبی بـه این نتیجه رسیدید کـه یک همبرگر مناسب اسـت، ما برای تمرکز روی همه ی چیز، شیرینی‌ها را از این لیست حذف کرده‌ایم. اکنون، بدون هیچ مقدمه اي، از شـما دعوت می کنیم تا دندان هاي‌ خودرا در بهترین ساندویچ هاي‌ جهان فرو کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین ناهارهای مناسب با ماه تولدتان

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا

1. Garth Trinidad از Wax Paper Chinatown | لس آنجلس

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

بـه ما اجازه دهید تا نان تست آووکادوی شـما را عاقلانه پیش گیری کنیم: اگر ساندویچی وجوددارد کـه طعمی شبیه بـه لس آنجلس دارد، در واقع این اسـت. ساندویچ بوقلمون بوداده کـه فقط در پاسگاه محله چینی‌هاي‌ Wax Paper سرو میشود، از هر نظر ممکن اسـت لس آنجلس اسـت، از همنام DJ ان از KCRW گرفته تا شیرینی مکزیکی، لکه‌اي از چاشنی ژاپنی و فوکاچیای کرکی از محصولات اصلی کشاورزان باب و مادربزرگ.

این یک غول پیکر پر از umami اسـت کـه شـما را در جستجوی آخرین تکه‌هاي‌ شیرین و تند کلم- مرکبات-سرانو «مخلوطی خط تیره کـه منو بـه طرز چشمگیری خاطرجمعی می دهد «همه ی یک چیز» اسـت» را رها میکند. شاید بهترین کار این اسـت کـه درسال گذشته از آشفتگی ان در خلوت لذت برده باشیم، اما نمی توانیم منتظر بمانیم تا دوباره در یکی از چهارپایه‌هاي‌ بار کـه در داخل یک مینی‌مال قرار گرفته‌اند، بنشینیم.

2. The Cold Cuts from Dom’s Subs | لندن

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

چشمان شـما را فریب نمیدهد: این فرعی یک ربع گوشت را بـه کار می گیرد – از برسائولا قرمز یاقوتی و مورتادلا با میخ آجیل گرفته تا گاباگول و سالامی فلفلی مورد تایید تونی سوپرانو. اکسسوری هاي‌ گیاهی ترد و اسیدیته مورد نیاز را اضافه می کنند، در حالی کـه رول سمولینا جویدنی تضمین می کند کـه هیچ عنصری از بین نمی‌رود. این نوع زیربنایی اسـت کـه قبل از غواصی بـه هردو دست و کمی کشش دهان نیاز دارد. لندن بسیار شهر ساندویچی اسـت و Dom’s اکنون رهبر ما اسـت.

3. نان تست Mie Goreng از هلندی Smuggler | سیدنی

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

اگر مفهومی وجود داشت کـه در همه ی جا مورد توجه گلوتن‌هاي‌ گلوتن قرار گیرد، این ایده کربوهیدرات‌هایي اسـت کـه در کربوهیدرات‌هاي‌ اساسی‌تر و ساختاری سالم‌تر پیچیده شده‌اند. ساندویچ شیک می گورنگ دراین محل اتصال سوراخ CBD بسیار بیشتر از مجموع اجزای ان اسـت، مانند هر ساندوی خوبی کـه باید باشد: مایو تند روی نان ریخته می شود و بـه دنبال ان مقداری تند بـه هم می‌خورد.

نودل فوری شیرین، یک تخم مرغ سرخ شده و موسیر. همه ی چیز بـه طرز باشکوهی با ترکیبی از موزارلا و گراویر آجیلی بـه هم پیوند خورده اسـت. این اساساً رویای دانشجویی دانشگاه اسـت، اما مشروعیت یافته اسـت – حتی بانکداران شهر کـه کتانی فشرده و کیف میپوشند، در اطراف بلوک صف میکشند تا یکی را دریافت کنند.

4. Ichigo sando از Da Café Ebisu | توکیو

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

سه ترکیب غیرممکن ساده این لقمه لذیذ و برآمده از یک ساندویچ را تشکیل می دهد. در حالی کـه ساندوهای میوه اساساً ژاپنی هستند و بنابر این در سراسر توکیو در همه ی جا حاضر هستند، دا کافه ابیسو آن قدر بـه کیفیت مواد خود خاطرجمعی دارد کـه ساندویچ هاي‌ میوه ان بـه هیچ چیز دیگری برای برجسته کردن نیاز ندارند.

رک و پوست کنده، نان در این جا بی اهمیت اسـت، زیرا تنها کاری کـه باید انجام دهد این اسـت کـه دو ستاره واقعی نمایش را در بر بگیرد. این خامه تازه خانگی کوچک‌ ترین نشانه اي از شوری را بـه رخ میکشد تا از رقابت با شیرینی توت فرنگی هاي‌ چاق و بی نقص کـه مستقیماً از مزارع سراسر ژاپن آماده میشود پیشگیری کند.

5. روباه سیگاری از Foxface | نیویورک

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

دریک سال نوآوری مداوم، یک مکان ساندویچی در نیویورک بـه خاطر خلاقیت بی‌حد و مرزش پیشتاز اسـت: فاکس فیس در دهکده شرقی. جادوگران ساندویچی این جا کـه از یک پنجره کوچک بازشو در St. اما ستاره نمایش روباه سیگاری اسـت، تنها ساندویچی کـه روزانه در منو باقی می ماند – و دلیل خوبی هم دارد.

مانند McRib کـه بـه مدرسه رفته اسـت، این استکر بـه طور بی عیب و نقص طعم هاي‌ تند و شیرین را متعادل می کند، تا حدی بـه لطف سس تند خانگی کـه با سرکه پرتقال و هابانروهای گزگز زبان درست شده اسـت. بازیگوش و مبتکرانه اسـت، درست مانند نگرش فعلی نیویورک کـه می توانید انجام دهید و خودتان را انجام دهید.

6. Panino con tartare di tonno از Pescaria | پولینانو یک مادیان

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

نگاه کنید، هیچکس منکر این نیست کـه ساندوس ماهی سرخ شده چیز زیبایی اسـت، اما این شماره خام بـه طور جدی باعث بالا رفتن ان می شود. این ساندویچ عظیم کـه با 100 گرم تارتار ماهی قرمز ممتاز و قرمز یاقوتی مملو از ان اسـت، امتیاز جایزه دریافت میکند زیرا در شهر ساحلی Polignano a Mare، ایتالیا، درکنار دریا سرو میشود.

این فقط کاسه اي نیست کـه بین نان می کوبید – یک لایه ضخیم از مردانه ضخیم بـه هر گوشه و کناری نفوذ می کند، در حالی کـه یک بسته پستو ریحان موجی از طراوت خاکی می بخشد. وسوسه میشوید کـه ان را در محل ببلعید، اما در حین سفر، پنج دقیقه پیاده‌روی تا آب داشته باشید و مناظری بی‌نظیر از دریای آدریاتیک را ببینید.

7. ساندویچ پاسترامی روی چاودار از Mananá World Deli | مکزیکوسیتی

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

غذای جهانی Mananá، چگونه شـما را دوست داریم؟ بگذار راه ها را بشماریم این آشپزخانه ارواح در انبوه همه ی‌گیری پدیدار شد تا بیشترین نیاز را برای شهر بـه ارمغان بیاورد: غذای اسانی «و یک قایق کربوهیدرات». همچنین این واقعیت وجوددارد کـه خدمه این جا بازی گوشت خودرا جدی می‌گیرند.

نمونه موردی: سینه انگوس انتخابی اصلی دراین ساندویچ قبل از دود شدن بـه مدت 9 ساعت بـه مدت 15 روز پخته می شود ودر نتیجه پروتئینی لطیف و ذوب شده در دهان شـما ایجاد می شود کـه از خردل غلیظ حاصل می شود. و از آنجایی کـه این اغذیه فروشی هاي‌ موج نو فقط بـه غذای بیرون بر می‌پردازند، می توانید ان را از اسانی خانه ببلعید. دستمال سفره آماده اسـت!

8. ساندو کاتسو گاو از Live Twice | سنگاپور

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

چیزهای کمی بهتر از یک همبرگر فست فود بعد از یک شب طولانی نوشیدن می شود. در سنگاپور، بـه جای این کـه بـه نزدیک ترین طاق هاي‌ طلایی دست بزنند تا یک پتی فراموش نشدنی داشته باشند، باهوش ترین بارفلک ها این ساندوی مشهور کاتسو را انتخاب می کنند. واگیو مرمری قبل از این کـه در پانکوی ترد و ترد تشکیل شود، آب نمک زده می شود و تا رنگ طلایی سرخ می شود.

از آنجا، گوشت را قبل از این کـه بین دو تکه نان سفید بدون پوسته قرار گیرد، در سس تونکاتسو و مایو کیوپی ممتاز ریخته می شود. مطمئناً؛ کمی گران‌تر از چیزبرگر معمولی شماست، اما حداقل مدت‌ها پس از پایان خماری‌تان ان را بـه خاطر خواهید آورد.

9. Fondue از Maker and Monger | ملبورن

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

Maker and Monger فروشگاه پنیر رویاهای شیفته لاکتوز ما اسـت. این غرفه کوچک اما نیرومند در بازار تاریخی پراهران ملبورن فعالیت می کند و غذاهایی از نان تست پنیر کبابی سرو می کند. اما ما یک نقطه نرم برای فوندو داریم، کـه این موضوع عابر پیاده نیست «من کمی بداخلاقم-کجاست-جفل ساز؟» نیست.

دو تخته خمیر مایه برشته شده با کره، محتویات مارسل پتیت کونته مذاب و گروی سوئیسی بـه اضافه موسیر، شراب و سیر را در خود پنهان می کنند کـه بـه یک بمب umami مربا تبدیل شده اسـت. پاشیدن تکه‌هاي‌ نمک ظریف این معامله را امضا میکند.

10. ساندویچ خوک کامل Hog Rod’s از Rodney Scott’s Whole Hog BBQ | چارلستون

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

دلیلی وجوددارد کـه رادنی اسکات، استاد مشهور پیت‌مستر، این ساندویچ را «سلطان منو» می‌نامد. دو تکه از نان سفید قدیمی مارتین در 6 اونس گراز کامل کشیده و پخته شده در گودال ریخته شده و پوشیده شده اسـت. بهم ریختگی گوشت، از سس خانگی اسکات، کـه یک چاشنی سرکه اي و فلفلی اسـت کـه ارزش شناخت همنامی را دارد، انرژی شگفت انگیزی دریافت می کند.

لمس پایانی؟ انبوهی از پوست گوشت خوک کاملاً ترد و کاملا چاشنی شده. بهترین راه برای گرفتن ان این اسـت کـه یکی از ان برش ها را بردارید، تا کنید و غذا بخورید. انتهای دیگر سینی خودرا طوری قرار دهید کـه حتی یک تکه از گراز برنده جایزه اسکات را از دست ندهید.

11. Pastrami reuben از Local Fire توسط The Mattar Farm Kitchen | دبی

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

این غول زیبای ساندویچ را در بازار جدید تایم اوت شهر دبی خواهید یافت. پاسترامی لطیف و آبدار از دودخانه محلی Local Fire توسط The Mattar Farm کـه توسط استاد حيرت انگيز امارات، هاتم ماتار، در خانه دود می شود. گوشت گاو دودی و کاملا زغالی شده، طعم کاملی دارد ودر نان تست خمیر ترش، با پنیر ذوب شده با شکوه و خیارشورهای ترد ریخته می شود.

بافت‌ها بـه طرز ماهرانه‌اي باهم ترکیب می شوند، در حالی کـه لکه‌اي از خردل تند بـه این سارنی باشکوه ضربه‌اي گرم می دهد. هنوز گرسنه ام؟ این غذا با طرف هاي‌ دلخواه شـما مانند سالاد سیب، سالاد سیب زمینی و پنیر مک سرو می شود. برای یک میان‌وعده مقوی برای تهیه خوراکی‌هایتان، بهتر از این در شهر پیدا نخواهید کرد.

12. ساندویچ “لا پرلا” از ال مرکادو | لیما

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

مهم نیست کـه چه زمانی از ان بازدید میکنید، میزهای این سیویچریای رویایی پرو پر از کوکتل هاي‌ آب نباتی و تپه هاي‌ ماهی خام اسـت کـه در آب لیمو یا شیر ببر ریخته شده اسـت. اما پس از دومین پالومای خود، ممکن اسـت هوس چیزی داشته باشید کـه بتواند تکیلا و مزکال را آب کند – وارد ساندویچ “La Perla” شوید.

این دستگاه کوچک اما نیرومند، انبوهی از پجری «ماهی نقره‌اي کوچک» را میبیند کـه در درخشان‌ترین و اعتیادآورترین سس تارتار با فلفل زرد شنا میکنند. لانه اي از پیاز قرمز نازک و فلفل قرمز مانند یک تاج ترد عمل می کند. این همان چیزی اسـت کـه شـما می خواهید دو شماره از ان را سفارش دهید، بنابر این سرور خودرا در سفر اضافی صرفه جویی کنید و دو برابر کنید.

13. Jambon beurre از Le Petit Vendôme | پاریس

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

مارک زاکربرگ، کارآموز ورشکسته و سوپر مدل کیت ماس چه وجه مشترکی دارند؟ همه ی ان‌ها کاشی‌هاي‌ قدیمی این بیسترو اصیل پاریسی را کـه یادگار دهه 60 اسـت، زیر پا گذاشته‌اند. Le Petit Vendôme با فورمیکا زرد و قرمز تزئین شده اسـت، همه ی جا قلک هاي‌ پنیری وجوددارد، و مقادیر ناپسند ژامبون و سوسیس روی دندان هاي‌ نیش قصاب آویزان اسـت. برای گیاهخواران جهنم و برای ما عاشقان گوشت بهشت اسـت.

در این جا، Jambon beurre «ساندویچ ژامبون و کره» یک قطعه هنری اسـت. آن ها بـه سفارش شـما ساخته شده و با استفاده از نان باگت برنده جایزه Julien Bakery، تکه هاي‌ کره صنایع دستی فوق العاده تازه و نوارهای ژامبون مستقیماً از استخوان ساخته شده اند. این چیزهای صورتی بی مزه را از سوپرمارکت شرمنده می کند. اگر می‌توانستید شهر نورها را بخورید، حس کنید و بو کنید، این همان می ‌شد.

14. ساندویچ کلاب از Rajasthan Rifles | هنگ کنگ

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

این سوپر استکر قصیده اي اسـت برای سالن هاي‌ آشپزی انگلیسی-هندی دهه 1920؛ جایی کـه دو فرهنگ متضاد – همراه با غذاهایشان – دور هم جمع شدند و برای ناهار نشستند. آشپزخانه در Rajasthan Rifles فیلمنامه را بر روی کلوپ کلاسیک تغییر می دهد و مواد بریتانیایی و هندی را در ترکیبی از طعم ها گرد هم می آورد.

تیکای مرغ ادویه‌دار با سس سفید خامه‌اي مواجه میشود، و املت ماسالا کرکی از چاتنی تند تقویت میشود. چدار ولزی – کـه از املاک لرد نیوبرو راگ آماده میشود – همه ی چیز را بـه هم می چسباند «همان طور کـه پنیر اغلب انجام می دهد». تراشه‌هاي‌ ضخیم بهانه‌اي برای کاهش سرعت بین لقمه‌ها هستند. 

15. یهودی نیومن از کوش هیالیه | میامی

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

تا آنجایی کـه ماشاپ ها پیش میروند، یهودی نیومن کوش هیالیه ان رابا این مخلوق گناهکار تنها در میامی از آب بیرون می‌کشد. ترکیب برنده با بهترین قسمت‌هاي‌ یک روبن کلاسیک بـه سبک اغذیه‌فروشی – گوشت گاو ذرت، پنیر سوئیسی، خیار شور، کلم ترش – و تنها بخشی کـه دریک تابه کوبایی اهمیت دارد، گوشت خوک بریان شده آبدار اسـت.

همه ی این‌ها روی چند تکه نان چاودار کبابی چیده شده اسـت – جایگزینی سرزنده و خاکی برای باگت سفید ساده کوبایی – و با خردل زرد و سس روسی پوشیده شده اسـت، کـه برای افرادی کـه ساندویچ هاي‌ خودرا درکنار نعلبکی دوست دارند، لذت واقعی اسـت.

این یکی چکه می کند. این از نوع دو دستی اسـت کـه حتی نمیتوانید رنگ صورتی خودرا از ان جدا کنید بدون این کـه تکه هاي‌ گوشت تند بر روی بشقاب شـما برگردد. اگر همه ی چیز شکست خورد، ان را چنگال و چاقو بزنید. هیچ راهی وجود ندارد کـه یک لقمه از این یهودی را پشت سر بگذارید.

بیشتر بخوانید: غذاهایی که بر اساس ماه تولدتان باید بخورید

16. Cordon bleu از Marktlokal | برلین

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

ثابت کننده این اسـت کـه شـما می توانید «و باید» غذا هاي خوشمزه را در داخل ساندویچ قرار دهید، استاکر Cordon Bleu Marktlokal چیزی اسـت کـه رویاهای stoner از ان ساخته شده اسـت. یک لقمه محفظه اي مخفی از پنیر مذاب و ژامبون آبدار را نشان می دهد کـه در داخل یک شنیسل گوشت خوک ترد پنهان شده اسـت.

یک انبوه کاهو بره و یک دسته ترشی شوید لیمویی بار را سبک می کند، در حالی کـه یک نان بالشی از نانوایی ایتالیایی نزدیک بـه Sironi چیزی برای نگه داشتن ان ارائه می دهد. بـه ما اعتماد کنید، زمانی کـه کره آنچوی را از روی انگشتان خود می لیسید، قبل از این کـه برای لقمه بعدی وارد شوید، مفید اسـت.

17. ساندوی هلو و کرم از دیزی | شیکاگو

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

حتی کارل سندبرگ هم نمی‌توانست چنین ساندویچی را در شهری کـه او ان را «قصاب گراز برای جهان» نامیده بود، تصور کند. ژامبون و پنیر همه ی جا در غرب میانه در دست سرآشپز جو فریلمن، کـه سوئیس را بـه نفع شور خاکی کنار می‌گذارد، ارتقای جدی پیدا می کند. اما عملکرد بیش از حد در این جا آشفتگی کنسروهای هلو شیرین و آبدار «یا توت فرنگی یا ریواس، بسته بـه فصل» اسـت. اگر می توانستید تابستان را در شیکاگو بین دو تکه نان ببندید، این همان می شد. 

18. کلاسیکو Prego از Prego da Peixaria | لیسبون

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

لیسبونری وجود ندارد کـه از یک پرگو خوب، یک ساندویچ استیک سنتی پرتغالی لذت نبرد. طراحی شده برای بلعیدن در هر زمانی از روز – بعد از یک بشقاب غذای دریایی یا یک بازی فوتبال، دریک ناهار سریع یا یک میان وعده طولانی، و همیشه همراه با یک ماء شعیر سرد برای تعقیب ان – این ساندو ساده اما خوش آب و هوا نمادی بی چون و چرا اسـت. بهتر از همه ی، آن ها را در همه ی جا پیدا خواهید کرد، از سروجاریا و میخانه ها گرفته تا رستوران هاي‌ عالی.

اما Prego da Peixaria – با چهار رستوران در لیسبون بـه‌علاوه یک گوشه در Time Out Market – صرفاً بـه Prego اختصاص دارد و چندین تنوع از این غذا را در منوی خود ارائه می دهد. باوجود این کـه مخلوط کردن ان وسوسه انگیز اسـت، نمی توانیم از کلاسیکو با استیک آبدار و کره گیاهی اعتیادآور پر شده در داخل بولو دو کاکو، یک نان بالش دار از جزیره مادیرا، سیر شویم. 

19. Torta “Veracruzana” از Nopalito | مونترال

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

سرآشپز مشهور وگان کریستین مانوئل ونتورا آلاتوره، فروشگاه تورتای گیاهی خودرا در انبوه قرنطینه راه اندازی کرد تا بـه عنوان بهترین میان وعده مورد علاقه دوران کودکی خود اشاره کند. او از سبزیجات و حبوبات برای تقلید طعم هاي‌ گوشتی بـه سه راهی استفاده می کند و مطمئن می شود کـه هم گیاهخواران و هم گوشتخواران می‌توانند چیزی برای دوست داشتن در منو پیدا کنند.

اما شاید هیچ دستی برای او عزیزتر از “وراکروزانا”؛ ادای احترام بـه مادرش نباشد. مانند مردم شهر وراکروز کشور مکزیک، این ساندو انفجاری از طعم، عشق و اشتیاق اسـت. ترکیبی از چنار سرخ شده و لوبیای سیاه ونتورا آلاتوره را بـه دوران جوانی خود میبرد، در حالی کـه مایونز تند و پنیر گیاهی بـه عنوان عوامل چسبنده عمل می کنند تا همه ی چیز رابا هماهنگی خوشمزه و بدون گوشت کنار هم قرار دهند.

20. ساندویچ سیلندر کباب از Plus61 | مراکش

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

وقتی کاساندرا کارینسکی و سباستین دی گزل، استرالیایی‌ها، اتاق غذاخوری آرام خودرا در مراکش باز کردند، میدانستند کـه میخواهند طعم خانه را بـه شهر سرخ بیاورند. پیچ و تاب آن ها دریک ساندویچ استیک استرالیایی یک نقطه دائمی در منوی چرخشی بیش از حد فصلی آن ها پیدا کرده اسـت، کـه دربرگیرنده دیگ ذوب محلی فرهنگ ها اسـت.

درکنار این تکه هاي‌ دل چسب از خمیر مایه کبابی خانگی قرار گرفته اسـت و با فیله آبدار کباب شده، طعم بادمجان تند و پیاز و فلفل دلمه اي پر شده اسـت. ساندویچ هاي‌ زیادی در مراکش پیدا نخواهید کرد، اما این یکی ارزش جست و جو را دارد.

21. ساندویچ جول خوک از Sants Es Crema | بارسلونا

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

فقط یک قسمت خوک وجوددارد کـه خوشمزه تر و لطیف تر از شکم اسـت. بله، ما در مورد جول صحبت می کنیم. اینکار را بـه متخصصان کباب در Sants Es Crema بسپارید تا عدالت را در مورد گوشت گونه فوق العاده آبدار و فوق العاده طعم دار انجام دهند.

مفهوم ساندویچ متولد کووید نخستین مورد از نوع خود در بارسلونا اسـت و آشپزخانه از یک گریل روباتا برای تداعی طعم دودی از انواع گوشتخواران استفاده می کند. اما هیچ سفری بدون این دستی گوشت خوک کامل نمی شود کـه چربی شیرین و گوشت ترد رابا ضربه اي از آچیوت خاکی و تکه اي از کاهوی ترد و تازه مزرعه مخلوط می کند. این یک مطالعه در تعادل بافتی اسـت کـه تمام نت‌هاي‌ مناسب را نشان می دهد.

22. پانینی آبی از ساندویچ باشگاه بوبادا و بیشتر | استانبول

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

شیدایی ساندویچ استانبول را طوفان کرده اسـت، و خلاقیت بی حد و حصری از کوچک‌ ترین مغازه ها، بـه ویژه در محله پر از رستوران Kadıköy، سرازیر شده اسـت. اگر چه این منطقه رقابت سختی دارد، اما با خاطرجمعی می توان گفت کـه Bubada در حال ساخت بهترین دستگاه‌هاي‌ دستی در شهر اسـت. بـه طور خاص، یک ساندویچ در منو وجوددارد کـه نمیتوانیم ان را بارها و بارها سفارش دهیم حتی اگر می دانیم باید از ان جدا شویم.

پنینی آبی آسمانی شبیه هر چیزی اسـت کـه قبلاً امتحان کرده‌ایم: فوکاچیای خانگی حباب‌دار بـه عنوان وسیله‌اي برای قارچ‌هاي‌ گوشتی، بیکن دودی گوساله و مقداری سبزیجات عمل میکند. این پنیر آبی بد بو و غنی از umami اسـت کـه همه ی چیز رابا هم جمع می کند و این ساندو را بـه استراتوسفر می فرستد.

23. The Verde at The Sandwich Revolution | کیپ تاون

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

آیدان ماوتشکه و گونتر بویزیتز کـه از پاک شدن ساندویچ بـه‌عنوان یک فکر ارزان و ناسالم خسته شده بودند، با استفاده از تازه‌ترین مواد اولیه، از جمله نان‌هاي‌ صنعتی و محصولات محلی از مزارع آفریقای جنوبی، بـه دنبال ایجاد انقلابی در صنعت دستی بودند. ثمره کار آن ها هشت ساندویچ اسـت کـه از سراسر جهان الهام گرفته اند – از یک کوبانی در فلوریدا تا قصیده اي برای پرگوی پرتغال.

اما Verde یک نسخه اصلی جدید اسـت کـه بـه عنوان یک وسیله نقلیه وگان برای تازه ترین سبزیجات منطقه عمل می کند. آووکادوی خامه اي و گوجه گیلاسی بـه لطف یک لایه پستو ریحان و پاشیدن لعاب بالزامیک زنده می شوند. اما این دانه‌هاي‌ کدو تنبل هستند کـه واقعاً بر این معامله مهر می زنند، و باعث می شود کـه ما از ان سیر شویم.

24. ساندویچ پای خوک بوداده از Casa Guedes | پورتو

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

بـه کنار فروتنی، پورتو میداند کـه چگونه یک ساندویچ فوق العاده درست کند. چه چیزی بـه این یکی کمک می کند تا از دسته متمایز شود؟ راز Casa Guedes این اسـت کـه بداند چگونه مواد ساده منطقه اي را آواز بسازد. پای خوک بـه آرامی برشته می شود و قبل از این کـه بـه سفارش برش داده شود، نرم می شود، در سس خیس میشود و روی نان روستایی برشته قرار میگیرد.

همان طور کـه هست عالی اسـت، اما این نباید مانع از اضافه کردن یک تکه پنیر شیر گوسفندی خامه‌اي و کمی بدبو کـه زیر حرارت سس ذوب می شود، نشود.

25. بیکینی سه پنیری از دات | مادرید

بهترین ساندویچ های سراسر دنیا در سال 2023

وقتی ماریا فورموسو و خوزه سیفونتس روس از بارسلونا بـه مادرید نقل مکان کردند، می دانستند کـه می خواهند بیکینی رابا خود بیاورند. ساندو ژامبون و پنیر کلاسیک ستون فقرات رستوران دنج انها اسـت کـه در ان قهوه مخصوص، شیرینی هاي‌ غیر قابل مقاومت و شراب هاي‌ طبیعی نیز سرو می شود. این دو بـه تامین مواد اولیه از تامین کنندگان محلی افتخار می کنند و یک زنجیره غذایی ایجاد می کنند کـه با سفارش بیکینی سه پنیری می توان بهترین تجربه را داشت.

پنیرها از رافا «قصابی مورد اعتماد و اغذیه فروشی در محله» آماده میشود، بریوش تازه در پاناداریو در همان نزدیکی پخته می شود، و چاتنی آناناس-هابانرو بادقت توسط Brutal Terrific Jams درست می شود. اوه، و اگر میخواهید یک قدم جلوتر بروید، بخواهید یک تخم مرغ از مرغ‌هاي‌ شاد در کوه‌هاي‌ مادرید اضافه کنید. محلی‌تر از این نمیشود.

بیشتر بخوانید: بهترین دستور پخت های ماریناد استیک 

در پایان

شاید تعجب کنید کـه چرا ساندویچ. برای شروع، انها غذا هاي فوق العاده معمولی هستند کـه می توانیم با دستانمان بخوریم. انها همچنین جزء اصلی رژیم هاي‌ غذایی در سرتاسر سیاره هستند و هیچ کشوری «بـه جز شاید قطب جنوب» کـه ساندویچ ملی خودرا نداشته باشد.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت