15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب عده اي از بهترین ایده هاي‌ شب تاکو برای الهام بخشیدن بـه مهمانی شـما آورده شده اسـت! فهرست ما از 15 تاکو مورد علاقه ما را بررسی کنید. شرط می‌بندیم کـه ترکیب طعم جدیدی را کـه دوست دارید پیدا کنید.

 

15 دستوالعمل ساده تاکوهای لذیذی که دوست خواهید داشت

وقتی صحبت از تاکو بـه میان می آید، بـه هم نمی خوریم. فرقی نمیکند سه‌شنبه تاکو باشد، سینکو د مایو، یا فقط یک شب دیگر هفته، تاکوها بیشتر از انچه کـه میخواهیم اعتراف کنیم روی میز آشپزخانه ما ظاهر میشوند. ما خیلی دوست داریم کـه چگونه بسته بندی کردن هر چیزی دریک تورتیلای ذرت یا تورتیلای آردی ان را بـه یک وعده غذایی قاتل تبدیل می کند.

 

ما همه ی استانداردهای محبوب را در این جا داریم، از جمله دستور العمل هاي‌ اولیه برای تاکو ماهی، تاکو مرغ و تاکو گوشت خوک. فقط می توانید از باقیمانده غذاها استفاده کنید و انها را دریک تورتیلای گرم شده بریزید «این یکی از ناهارهای ساده دیوانه وار مورد علاقه ما اسـت»؛ اما اگر می خواهید چیزی واقعاً ذائقه شـما را حيرت زده کند، باید طعم بیشتری بـه گوشت خود اضافه کنید.

 

چاشنی تاکو یک انتخاب واضح اسـت «در فروشگاه بخرید یا خودتان درست کنید»؛ اما ما حتی از این هم عجیب تر صحبت می‌کنیم. گوشت گاو birria quesatacos ما بـه سه نوع مختلف فلفل قرمز و ادویه جات ترشی جات «مانند دارچین شیرین – بـه ما اعتماد کنید، کار می کند!» برای بدست آوردن طعم انها متکی اسـت.

 

تاکوهای مرغ تکیلا-نمک ما با تکیه بر مارگاریتا برای الهام بخشیدن بـه طعم آن ها کمی روشن تر می شوند. یا تاکوی میگوی کاجون رابا سالسا انبه-آووکادو امتحان کنید: ادویه‌هاي‌ کاجون لوئیزیانا طعمی کاملاً آشنا دارند ودر عین حال چیزهای جدید و هیجان‌انگیزی بـه ان اضافه میکنند و سالسا بـه کاهش حرارت کمک میکند.

 

و نگران نباشید، این فقط گوشت دراین فهرست نیست. ما همچنین تعدادی از گزینه هاي‌ گیاهی و وگان مورد علاقه خودرا در این جا نیز قرار داده ایم، مانند تاکوهای گل کلم سرخ کن با هوا، تاکوهای عدس چیپوتل یا تاکوهای گل کلم گاومیش. انها طعم بسیار زیادی دارند، گوشت را از دست نخواهید داد.

 

در حالی کـه ما از خوردن تاکو برای هر وعده غذایی بسیار خوشحالیم، تاکوهای مخصوص صبحانه «با تخم مرغ، OFC» و تاکوی شکلاتی را نیز درنظر گرفته ایم، در صورتی کـه هوس یک دسر ترد را داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه غذاهای متفاوت برای گیاه خواران

 

1. تاکو ماهی

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

ماهی – ما از ماهی کاد استفاده میکنیم، اما هر نوع پوسته پوسته اي مانند تیلاپیا کار می کند، در مخلوطی از آب لیموترش، پودر فلفل قرمز و زیره مرینیت می شود کـه استاندارد شـما خواهد بود. اما گوهر واقعی این دستور پخت کلم اسـت، از ان غافل نشوید. فقط چند دقیقه طول می‌کشد تا باهم بچرخید و درخشش ان چاشنی کاملی برای ماهی ادویه دار اسـت.

 

مواد لازم برای تاکو ماهی

3 قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافی

2 قاشق چایخوری آب 1 لیموترش

1 قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز

1/2 قاشق چایخوری فلفل قرمز

1/2 قاشق چایخوری زیره آسیاب شده

1 1/2 پوند فلفل هندی

1/2 قاشق غذاخوری ماهی کاد «یا دیگر ماهی هاي‌ سفید پوسته پوسته»

روغن سبزیجات

نمک کوشر

فلفل سیاه تازه آسیاب شده

8 چیپس ذرت

1 آووکادو، خرد شده

قاچ هاي‌ لیمو زده، برای سرو

خامه ترش، برای سرو

 

برای سالاد ذرت:

1/4 c. سس مایونز

آب 1 لیموترش

2 قاشق غذاخوری گشنیز تازه خرد شده

1 قاشق غذاخوری عسل

کلم بنفش رنده شده

دانه هاي‌ ذرت

1 هالاپینو، چرخ کرده

 

طرز تهیه تاکو ماهی

دریک کاسه کم عمق متوسط، روغن زیتون، آب لیموترش، پاپریکا، پودر فلفل قرمز، زیره سبز و کاین رابا هم مخلوط کنید. کاد را اضافه کنید و ان را هم بزنید تا بـه طور یکنواخت پوشش داده شود. اجازه دهید 15 دقیقه مارینت شود.

 

در همین حال، سالاد درست کنید: دریک کاسه بزرگ، سس مایونز، آب لیموترش، گشنیز و عسل رابا هم مخلوط کنید. کلم، ذرت و هالاپینو رابا هم مخلوط کنید. ادویه زدن با نمک و فلفل.

 

دریک تابه نچسب بزرگ روی حرارت متوسط رو بـه بالا، روغن نباتی را گرم کنید. ماهی کاد را از ماریناد خارج کرده و دو طرف هر فیله رابا نمک و فلفل مزه دار کنید. گوشت ماهی را بـه سمت پایین اضافه کنید. بپزید تا زمانی کـه مات و پخته شود، 3 تا 5 دقیقه در هر طرف. قبل از این کـه با چنگال پوسته پوسته کنید، بگذارید 5 دقیقه استراحت کند.

 

تاکوها را گرد آوری کنید: ماهی را روی تورتیلاهای کبابی با روغن ذرت و آووکادو سرو کنید. روی ان آبلیمو بمالید و با خامه ترش تزیین کنید.

 

2. تاکوی آسان مرغ

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

ما می‌گوییم تاپینگ بیشتر بهتر اسـت. ما تاکوهای مرغ خودرا با پیاز قرمز «پیاز ترشی نیز عالی خواهد بود»؛ آووکادو، گشنیز و پنیر دوست داریم. پیکو د گالو، سالسا، خامه ترش یا مقداری چیپس ذرت خرد شده نیز خوشمزه خواهد بود.

 

مواد لازم برای تاکوی مرغ

3 قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافی

4 سینه مرغ بدون پوست بدون استخوان، بـه نوارهای 1 اینچی بریده شده اسـت

نمک کوشر

فلفل سیاه تازه آسیاب شده

2 قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز

2 قاشق چایخوری زیره آسیاب شده

1/2 قاشق چایخوری پودر سیر

1/4 قاشق چایخوری فلفل قرمز

1/4 قاشق چایخوری فلفل قرمز

8 تورتیلاهای ذرت، گرم شده

 

تاپینگ ها

خامه ترش

پیاز قرمز نازک خرد شده

گوجه فرنگی خرد شده

جک مونتری خرد شده

آووکادو خرد شده

گشنیز تازه

قاچ هاي‌ لیمویی

 

طرز تهیه تاکوی مرغ

دریک تابه بزرگ روی حرارت متوسط، روغن را گرم کنید. مرغ رابا نمک و فلفل مزه دار کرده و بـه ماهیتابه اضافه کنید. 6 دقیقه بپزید تا طلایی شود. ادویه ها را اضافه کنید و هم بزنید تا پوشش داده شود، 1 دقیقه دیگر. درصورت نیاز، کمی روغن یا آب اضافه کنید تا ادویه ها روی مرغ را بپوشانند. تاکو بسازید: در تورتیلاها، مرغ و رویه هاي‌ دلخواه را لایه برداری کنید. با تکه هاي‌ لیموترش سرو کنید.

 

3. تاکو بیریا کوئاتاکوس

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

اگر چه بیریا را می توان بـه روش‌هاي‌ بی‌شماری سرو کرد، اما ما عاشق درست کردن کوشاتاکوهایی هستیم کـه با چربی برییا قرمز شده و تا زمانی کـه تقریبا ترد شوند، سرخ شوند. این بـه ذوب queso oaxaca و ایجاد چیزی کـه در اصل یک کوسادیلا کوچک اسـت کمک می کند. چه چیزی را نباید دوست داشت؟

 

مواد لازم برای تاکو بیریا کوئاتاکوس

برای Birria

5 چیلی گواجیلو خشک

3 چیلی موریتای خشک

3 چیلی پازیلا خشک شده

1 1/2 قاشق غذاخوری روغن سبزیجات

2 پوند بریسکت گاو یا کباب چاک گاو

2 پوند دم گاو، دنده هاي‌ کوتاه یا ساق گاو

نمک کوشر

فلفل سیاه تازه آسیاب شده

6 حبه هاي‌ سیر

10 میخک کامل

1 چوب دارچین

1 قاشق چایخوری پونه کوهی خشک شده

1 1/2 قاشق چایخوری دانه زیره سبز

3 گوجه فرنگی رومی نصف شده

1/4 c. سرکه شراب سفید

1 پیاز بزرگ، ربع شده

5 برگ بو

 

برای Birria Quesatacos

چیپس ذرت

پنیر اواکساکا یا موزارلا رنده شده

گشنیز تازه خرد شده برای رویه

1 پیاز سفید بزرگ، ریز خرد شده برای رویه

قاچ هاي‌ آهک برای رویه

 

طرز تهیه تاکو بیریا کوئاتاکوس

برای Birria

فر رابا دمای 350 درجه فارن هایت گرم کنید. دریک قابلمه بزرگ با کف سنگین یا فر هلندی، روی حرارت متوسط، چیلی گواجیلو، موریتا و پاسیلا را اضافه کنید. چیلی ها را بـه مدت 1 تا 2 دقیقه برشته کنید و مرتب حرکت دهید تا مطمئن شوید کـه نسوزند. ان را دریک کاسه متوسط بردارید و با آب جوش بـه اندازه اي بپوشانید کـه چیلی ها را بپوشاند، حدود 3 فنجان.

 

از یک بشقاب یا کاسه کوچک استفاده کنید تا چیلی ها را کاملاً در آب فرو ببرید. اجازه دهید بـه مدت 20 دقیقه یا تا زمانی کـه دوباره هیدراته و انعطاف پذیر شود بماند. چیلی ها را بردارید و مایع را نگه دارید. در حالی کـه چیلی ها خیس می شوند، گوشت گاو رابا نمک و فلفل مزه دار کنید.

 

حرارت فر را تا متوسط زیاد کنید و روغن نباتی را اضافه کنید. وقتی بـه صورت دسته‌اي کار کنید، گوشت گاو را کاملاً بپزید «6 تا 7 دقیقه در هر طرف برای سینه / کباب، 4 تا 5 دقیقه برای قسمت‌هاي‌ استخوانی». گوشت گاو پخته شده را در بشقاب یا تخته برش بردارید.

 

دریک مخلوط کن چیلی خشک شده، سیر، میخک، چوب دارچین، پونه کوهی، دانه‌هاي‌ زیره، گوجه‌فرنگی، سرکه و ½ فنجان از مایع چیلی را اضافه کنید. حدود یک دقیقه یا تا زمانی کـه مخلوط بـه خمیر قابل ریختن تبدیل شود، هم بزنید. گوشت گاو رابا حرارت متوسط بـه فر برگردانید و پیاز و برگ بو را ربع کرده اضافه کنید.

 

خمیر چیلی و آب بـه اندازه اي اضافه کنید کـه فقط گوشت گاو را بپوشاند «برای ما این مقدار 3 تا 4 فنجان آب بود». با کمی نمک مزه دار کنید و سپس بریا را بجوشانید. فر را از روی حرارت بردارید، درب ان را ببندید و بـه فر از قبل گرم شده منتقل کنید. بیریا را بـه مدت 4 تا 4 ساعت و نیم یا تا زمانی کـه تمام گوشت گاو چنگال شود بپزید.

 

برگ بو و پیاز را دور بریزید و گوشت گاو را روی تخته برش دهید. تمام آبگوشت «یا کنسومه» را رزرو کنید. گوشت گاو را خرد کرده و کنار بگذارید. کنسومه را بچشید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. بسته بـه ترجیح شـما نسبت بـه سبک بریا کـه می خواهید، ممکن اسـت کانسومه نازک تری بخواهید.

 

اگر می خواهید ان را رقیق کنید، بـه مقدار دلخواه آب، آب مرغ یا گوشت گاو اضافه کنید. ان را بـه جوش بیاورید و دوباره مزه/مزه کنید. بیریا را میتوان تا 5 روز در یخچال، در ظروف دربسته، گوشت و کنسومه جدا از هم نگه‌داری کرد.

 

برای Birria Quesataco

دریک قابلمه، روی حرارت ملایم، کنسومه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا بجوشد «باید یک لایه چربی/روغن قرمز تیره در بالا وجود داشته باشد». یک ایستگاه تاکو بسازید کـه شامل موارد زیر اسـت: کنسومه در حال جوشیدن روی یک شعله، یک تابه چدنی یا پلانچا کـه روی حرارت متوسط گرم شده اسـت، یک بشقاب گوشت گاو خرد شده از بریا، و تورتیلاهای ذرت درکنار، و همچنین کاسه هاي‌ کوچک پر از خرد شده پنیر اواکساکا، گشنیز و پیاز خرد شده.

 

بـه صورت دسته‌اي کار کنید، حدود ⅓ فنجان گوشت گاو را بردارید و بـه ماهیتابه یا پلانچا اضافه کنید و شروع بـه گرم کردن و تفت دادن گوشت گاو کنید و هر از گاهی ان را بریزید تا از قهوه‌اي شدن یکنواخت خاطرجمعی حاصل کنید. یک تورتیلای ذرت را بردارید و ان را بـه صورت کم عمق در کنسومه فرو کنید و دو طرف ان رابا چربی قرمز تیره بپوشانید. تورتیلا را روی تابه یا پلانچا قرار دهید و روی ان رابا پنیر اواکساکا بپوشانید.

 

تورتیلا را بـه مدت 3 دقیقه یا تا زمانی کـه پنیر بیشتر آب شود و زیر ان قهوه اي شده و شروع بـه ترد شدن کند سرخ کنید. گوشتی کـه حالا تفت داده شده را روی نیمی از تورتیلا قرار دهید و روی ان را گشنیز و پیاز سفید قرار دهید. تورتیلا را بـه شکل تاکو بریزید، هر طرف را 30 ثانیه دیگر بپزید و بردارید.

 

اینکار را تا زمانی کـه گوشت گاو تمام شود تکرار کنید. تاکوها رابا گشنیز و پیاز، با تکه‌هاي‌ لیمویی در کناره و کاسه‌هاي‌ کوچک کنسومه برای غوطه‌ور شدن سرو کنید.

 

4. تاکو عدس چیپوتل وگان

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

این تاکوهای وگان مملو از طعم‌هاي‌ روشن و بافت‌هاي‌ متنوع هستند – درست مانند هر تاکوی خوبی کـه باید باشد! آن ها رابا مقداری مارگاریتا یخ زده و گواکاموله خانگی برای تجربه کامل سه شنبه تاکو سرو کنید.

 

مواد لازم برای تاکو عدس چیپوتل وگان

برای پر کردن عدس:

2 1/2 c. عدس سبز پخته شده «از حدود 1 فنجان خشک شده»

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافی

1/2 پیاز زرد، ریز خرد شده

2 حبه سیر، خرد شده

3 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی

1 فلفل چیپوتل در سس adobo

1 قاشق چایخوری زیره آسیاب شده

1/2 قاشق چایخوری گشنیز آسیاب شده

نمک کوشر

 

برای سس آووکادو خامه اي:

1/2 آووکادو

آب 1 لیموترش

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافی

1/4 c. برگ هاي‌ گشنیز تازه و ساقه هاي‌ لطیف

1 حبه سیر، خرد شده

1/2 قاشق چایخوری نمک کوشر

 

برای سرو:

8 تورتیلاهای ذرت، گرم شده

ترشی پیاز قرمز

برگ گشنیز، برای سرو

 

طرز تهیه تاکو عدس چیپوتل وگان

درست کردن سس آووکادوی خامه اي: همه ی مواد را در مخلوط کن یا غذاساز ترکیب کنید و 2/3 فنجان آب سرد اضافه کنید. مخلوط کنید تا یکدست شود.

 

درست کردن فیل عدس: دریک تابه بزرگ روی حرارت متوسط، روغن را گرم کنید. پیاز را اضافه کنید و 6 دقیقه تفت دهید تا نرم شود. سیر را اضافه کنید و 1 دقیقه دیگر تفت دهید تا خوشبو شود. رب گوجه فرنگی و فلفل چیپسی را اضافه کنید و 2 دقیقه فلفل رابا قاشق چوبی له کنید تا رب گوجه فرنگی کمی تیره شود. زیره و گشنیز را اضافه کنید و نمک بزنید.

 

عدس و ¼ فنجان آب سرد را اضافه کنید. هم بزنید تا ترکیب شوند، سپس بپزید، گهگاهی مقداری از عدس ها را هم بزنید و له کنید، تا زمانی کـه عدس گرم شده و تا حدی له شود و مایعی باقی نماند، حدود 5 دقیقه. اگر تابه خشک شد، هر بار یک قاشق غذاخوری آب بیشتری اضافه کنید.

 

تاکوها را گرد آوری کنید: هر تورتیلا رابا یک قاشق بزرگ از مخلوط عدس، یک قطره سس، پیاز قرمز و هالاپینو پر کنید.

 

 

5. الوت «ذرت خیابانی مکزیکی» تاکو

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

تمام لذیذی هاي‌ الوت یا اسکیو بـه شکل تاکو – و حتی لازم نیست کباب را گرم کنید. اوه، و آیا اشاره کردیم کـه می توانید انها را در 30 دقیقه روی میز قرار دهید؟

 

مواد لازم برای الوت تاکو

2 قاشق غذاخوری روغن نباتی تقسیم شده

3 ج. دانه ذرت تازه یا منجمد

2 پیاز سبز خرد شده با قسمت هاي‌ سفید و سبز روشن جدا از قسمت هاي‌ سبز تیره

نمک کوشر

فلفل سیاه تازه آسیاب شده

3 قاشق غذاخوری گشنیز تازه خرد شده

2 قاشق غذاخوری پنیر کوتیجا رنده شده، بـه علاوه بیشتر برای سرو

1/4 c. آب لیموترش تقسیم شده؛ بـه علاوه قاچ برای سرو

1 هالاپینو، دانه و چرخ شده

3 ج. نوارهای سینه مرغ کبابی و آماده تایسون

1/4 c. سس مایونز

1/4 c. خامه ترش

1/2 قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز

1/2 قاشق چایخوری فلفل شیرین

8 چیپس ذرت

1 آووکادو، نصف شده، پوست کنده، بدون هسته و نازک برش داده شده اسـت

 

طرز تهیه الوت تاکو

دریک تابه چدنی بزرگ، 1 قاشق غذاخوری روغن را گرم کنید. ذرت تازه یا یخ زده و قسمت هاي‌ سفید و سبز روشن پیاز سبز را اضافه کنید و نمک و فلفل بزنید. حدود 4 دقیقه بپزید و تا نیمه بریزید تا جایی کـه ذغالی شود. ذرت را بـه یک کاسه بزرگ منتقل کنید و ماهیتابه را پاک کنید. اجازه دهید ذرت کمی خنک شود و با گشنیز، پنیر کوتیجا، قسمت هاي‌ تیره پیاز سبز، 2 قاشق غذاخوری آب لیموترش و هالاپینو مخلوط کنید.

 

در همین حین، تابه را روی حرارت متوسط برگردانید. بقیه قاشق غذاخوری روغن و مرغ منجمد را اضافه کنید. بپزید، هر از گاهی هم بزنید تا مرغ گرم شود، حدود 5 دقیقه. از روی حرارت بردارید. دریک کاسه کوچک، رویه تاکو را درست کنید: سس مایونز، خامه ترش، 2 قاشق چایخوری آبلیمو، پودر فلفل قرمز و پاپریکا رابا همزن بزنید تا خوب ترکیب شوند. نمک و فلفل بزنید و کنار بگذارید.

 

با استفاده از انبر، هر تورتیلا را مستقیماً روی شعله گاز نگه دارید و بچرخانید تا حدود 5 ثانیه گرم شود. تورتیلاهای پر شده با مرغ، آووکادو و مخلوط ذرت را سرو کنید. عروسک رابا مخلوط سس مایونز بپاشید و با پنیر کوتیجا بیشتری بپاشید. گرم را همراه با تکه هاي‌ لیموترش سرو کنید.

 

6. تاکوس آل پاستور

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

تاکوهای سنتی آل پاستور روی یک جوجه گردان عمودی درست مانند شاورما مرغ درست می شوند. این روش توسط مهاجران لبنانی بـه کشور مکزیک مورد استفاده قرار گرفت و تاکوها متناسب با صحنه آشپزی کشور مکزیک با ادویه هاي‌ خود سازگار شدند و بـه سرعت بـه یک غذای خیابانی محبوب تبدیل شدند. اینها رابا مقداری کیسو سرو کنید و ان را یک فستا بنامید.

 

مواد لازم بری تاکوس آل پاستور

برای خمیر آچیوت

1/4 c. روغن زیتون اضافی

1/4 c. دانه هاي‌ آناتو

1 قاشق غذاخوری بذر گشنیز

1 قاشق غذاخوری دانه زیره سبز

2 قاشق چایخوری پونه کوهی خشک

1 قاشق چایخوری دانه هاي‌ فلفل سیاه

1 قاشق چایخوری دانه هاي‌ خردل

5 توت فلفل دلمه اي

4 حبه هاي‌ سیر

1/3 c. آب پرتقال

2 قاشق غذاخوری سرکه سیب

1 قاشق چایخوری نمک کوشر

 

برای گوشت خوک

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق بکر، بـه علاوه بیشتر برای گریل

3 فلفل دلمه اي خشک شده، دانه ها برداشته شده اسـت

3 چیل خشک شده، دانه ها برداشته شده اسـت

1/3 c. آب آناناس

1/4 c. خمیر آچیوت

2 قاشق غذاخوری سرکه سیب

3 حبه هاي‌ سیر

2 قاشق غذاخوری شکر قهوه اي بسته بندی شده

2 قاشق چایخوری نمک کوشر

1 قاشق چایخوری دارچین آسیاب شده

1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه تازه آسیاب شده

2 پوند شانه خوک بدون استخوان، بـه ضخامت 1/2 اینچ بریده شده اسـت

 

برای سرو کردن

1 آناناس، هسته گرفته و حلقه اي برش داده می شود

1 پیاز قرمز، حلقه اي خرد شده

12 چیپس ذرت

گشنیز تازه خرد شده

قاچ هاي‌ لیمویی

 

طرز تهیه تاکوس آل پاستور

خمیر آچیوت درست کنید

دریک تابه کوچک روی حرارت متوسط، روغن را گرم کنید. دانه هاي‌ آناتو، گشنیز، زیره، پونه کوهی، دانه فلفل، دانه خردل و فلفل دلمه اي را اضافه کنید و نان تست را بـه مدت 1 دقیقه اضافه کنید تا خوشبو شود. در غذاساز یا مخلوط کن، دانه هاي‌ برشته شده، سیر، آب پرتقال، سرکه و نمک را اضافه کنید. آن قدر هم بزنید تا بـه خمیری یکدست تبدیل شود ودر صورت لزوم کناره‌هاي‌ ان را بتراشید.

 

تاکو درست کنید

دریک تابه کوچک روی حرارت متوسط، روغن را گرم کنید. فلفل دلمه اي و نان تست را بـه مدت 1 دقیقه اضافه کنید تا کمی ذغالی و خوشبو شود. در غذاساز یا مخلوط کن، فلفل دلمه اي سوخاری، آب آناناس، خمیر آچیوت، سرکه، سیر، شکر قهوه اي، نمک، دارچین و فلفل را اضافه کنید. مخلوط کنید تا کاملا ترکیب شوند.

 

گوشت خوک را دریک کاسه بزرگ قرار دهید و ماریناد را روی ان بریزید. روی ان را بپوشانید و بـه مدت 4 ساعت و تا یک شب در یخچال قرار دهید. گریل را از قبل روی حرارت متوسط رو بـه بالا گرم کنید و با برس روغن بزنید. گوشت خوک را بـه مدت 6 دقیقه در هر طرف کبابی کنید تا کمی ذغالی شود و بپزد. بگذارید بـه مدت 5 دقیقه روی تخته برش بماند سپس بـه قطعات 1 اینچی برش دهید.

 

آناناس و پیاز را بـه کبابی اضافه کنید و بپزید تا کمی ذغالی شود و پیاز نرم شود، 3 دقیقه در هر طرف. حلقه هاي‌ آناناس را بـه قطعات بزرگ بشکنید. تورتیلاها را بـه کبابی اضافه کنید و بپزید تا گرم شوند، 1 دقیقه در هر طرف. روی تورتیلاهای گرم شده، گوشت خوک، آناناس، پیاز و گشنیز را اضافه کنید. با تکه هاي‌ لیموترش سرو کنید.

 

7. تاکوهای صبحانه

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

یک تاکو صبحانه خوب یک چیز زیبایی اسـت. اینها نه تنها شـما را تا ناهار سیر نگه می‌دارند، بلکه بـه درمان خماری بد نیز مشهور هستند. پیاز قرمز ترشی لازم نیست، اما آن ها تردی خوبی بـه ان اضافه می کنند.

 

مواد لازم برای تاکوهای صبحانه

1سیب زمینی بزرگ، پوست کنده و خرد شده بـه قطعات 1/2 اینچی

نمک کوشر

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق بکر، بـه علاوه بیشتر درصورت نیاز

4 اونس سوسیس چوریزو تازه، درصورت لزوم، پوشش ان را جدا کنید

1/4 پیاز زرد کوچک، خرد شده

فلفل سیاه تازه آسیاب شده

2 قاشق غذاخوری کره

3 تخم مرغ بزرگ، زده شده

4 تورتیلاهای آردی متوسط

1/2 c. چدار خرد شده

سس تند، برای سرو

2 شماره پیاز سبز نازک برش داده شده برای سرو

آووکادو ورقه شده، برای سرو «اختیاری»

پیاز ترشی برای سرو «اختیاری»

 

طرز تهیه تاکوهای صبحانه

سیب زمینی ها را دریک قابلمه بزرگ قرار دهید و روی ان رابا 1 اینچ آب سرد بپوشانید. آب رابا 1 قاشق چایخوری نمک کوشر مزه دار کنید و بگذارید بجوشد. بجوشانید تا سیب زمینی ها نرم شوند، 3 تا 5 دقیقه. آب کش کنید. در همین حال، دریک تابه بزرگ روی حرارت متوسط، روغن زیتون را گرم کنید. کوریزو و پیاز پخته را اضافه کنید، هر از گاهی هم بزنید تا زمانی کـه کوریزو پخته و پیازها شفاف شوند، 6 تا 8 دقیقه.

 

چوریزو و پیاز را بـه لبه‌هاي‌ ماهیتابه منتقل کنید و اگر تابه خشک بـه نظر میرسد، یک قاشق غذاخوری دیگر روغن اضافه کنید. سیب زمینی هاي‌ آب کش شده را بـه وسط ماهیتابه اضافه کنید ودر یک لایه صاف پخش کنید. اجازه دهید بدون مزاحمت بپزد تا سطح زیرین سیب زمینی شروع بـه قهوه اي شدن و ترد شدن کند، 4 تا 6 دقیقه. سیب زمینی ها را در چوریزو هم بزنید و حرارت را خاموش کنید.

 

تخم مرغ درست کنید: دریک تابه نچسب متوسط، کره را آب کنید. تخم مرغ ها را در تابه بریزید و بگذارید کمی جا بیفتد و سپس حرارت را کم کنید. تخم مرغ ها رابا کاردک یا قاشق چوبی بکشید تا کشک ایجاد شود. وقتی تخم مرغ ها بـه دلخواه شـما پخته شد، نمک و فلفل بزنید و از روی حرارت بردارید.

 

تاکوها را بسازید: هر یک از تورتیلاها را بـه آرامی روی شعله باز یا دریک تابه خشک بزرگ برشته کنید، سپس بـه بشقاب‌هاي‌ سرو منتقل کنید. چدار را بـه طور مساوی بین تورتیلاها تقسیم کنید، سپس یک قاشق چوریزو و سیب زمینی و یک قاشق تخم مرغ روی ان قرار دهید. با چاشنی هاي‌ دلخواه سرو کنید و سس تند را فراموش نکنید!

 

بیشتر بخوانید: خوراک مرغ خوشمزه با یک سالاد مخصوص

 

8. تاکو گوشت چرخ کرده پنیری

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

با این تاکوهای غیرواقعی از ترکیب کاملی از خوش طعمی و شیرینی لذت ببرید. بـه شـما قول میدهیم کـه آن قدر شیفته این سیر خوش طعم و مزه خواهید شد کـه میخواهید ان رابا قاشق بخورید. از گوشت چرخ کرده اي کـه بیشتر دوست دارید استفاده کنید. ما طبق معمولً با 80٪ بدون چربی 20٪ چربی استفاده میکنیم.

 

مواد لازم برای تاکو گوشت چرخ کرده پنیری

1 پیاز بزرگ، خرد شده

1 پوند گوشت چرخ كرده

1 «15 اونس» می توانید گوجه‌فرنگی برشته شده را آتش بزنید

1 «15 اونس» قوطی لوبیا سیاه، آب کش شده و آبکشی شود

1 قاشق غذاخوری چاشنی تاکو

نمک کوشر

2 ج. جک چدار یا فلفل خرد شده

8 تورتیلاهای آردی کوچک

پیاز سبز خلال شده، برای سرو

خامه ترش، برای سرو

 

طرز تهیه تاکو گوشت چرخ کرده پنیری

دریک تابه بزرگ روی حرارت متوسط رو بـه بالا، پیاز را بـه مدت 6 دقیقه بپزید تا نرم شود. گوشت گاو را اضافه کنید و بپزید تا دیگر صورتی نشود، 5 تا 7 دقیقه دیگر، سپس گوجه فرنگی، لوبیا سیاه و چاشنی تاکو را اضافه کنید و با نمک مزه دار کنید.

 

هم بزنید تا ترکیب شوند. پنیر را اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا ذوب شود. قاشق مخلوط را داخل تورتیلاهای آردی بریزید و بریزید. با پیاز سبز تزئین کنید و با خامه ترش سرو کنید.

 

9. بهترین Chorizo

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

با کمی زمان و ادویه هاي‌ زیاد، می توانید بهترین chorizo را درست کنید. اگر نمیتوانید همه ی ان را یک باره بخورید، ان را در وعده هاي‌ غذایی فریز کنید تا بتوانید هر وقت خواستید چوریزو تازه پخته شده میل کنید. ما از ان در تاکو استفاده کردیم، اما واقعا چیزی وجود ندارد کـه این chorizo تند نتواند ان را التیام بخشد.

 

مواد لازم برای بهترین Chorizo

5 حبه سیر، خرد شده

1 قاشق غذاخوری پودر فلفل دلمه اي

1 قاشق غذاخوری فلفل قرمز دودی

2 قاشق چایخوری زیره آسیاب شده

2 قاشق چایخوری پونه کوهی خشک

1 قاشق چایخوری آویشن خشک

1/4 قاشق چایخوری دارچین

1/4 قاشق چایخوری گشنیز آسیاب شده

میخک «اختیاری»

نمک کوشر

1 پوند گوشت خوک چرخ شده

1/2 c. سرکه سیب

فلفل تازه آسیاب شده

 

برای سرو:

تورتیلا ذرت، گرم شده

پیاز سفید خرد شده

برگ گیشنیز

قاچ هاي‌ آهک

 

طرز تهیه بهترین Chorizo

دریک کاسه بزرگ، سیر، ادویه جات ترشی جات، گیاهان و 1 ½ قاشق چایخوری نمک کوشر رابا هم ترکیب کنید. گوشت خوک و سرکه را اضافه کنید و با نمک و فلفل فراوان مزه دار کنید. مخلوط کنید تا خوب ترکیب شوند. اختیاری: ظرف را بپوشانید و حداقل یک ساعت تا 6 روز در یخچال بگذارید.

 

برای پخت: یک تابه بزرگ را روی حرارت متوسط گرم کنید و چوریزو را اضافه کنید و با کناره یک قاشق چوبی بـه قطعات کوچک‌تر تقسیم کنید تا ذغالی شود و پخته شود.

 

برای تاکو: تورتیلای ذرت رابا یک پیمانه بزرگ چوریزو پر کنید، سپس پیاز خرد شده و گشنیز را روی ان قرار دهید. با قاچ هاي‌ لیمویی در کناره سرو کنید.

 

10. تاکوی گوساله آهسته پز

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

قبل از رفتن بـه محل کار، یک کباب بیف چاک – کـه طعم گوشتی قوی دارد و نیاز بـه زمان دارد تا نرم شود – یک پیاز و مقداری ادویه را در آهسته پز بریزید و بـه خانه بروید و یک شاهکار تکس-مکس را ببینید.

 

مواد لازم برای تاکوی گوساله آهسته پز

1 کباب گوشت گاو کوچک «حدود 3 تا 4 پوند.»

1 پیاز بزرگ، خرد شده

4 حبه سیر، خرد شده

آب 3 لیموترش

1 قاشق غذاخوری پودر فلفل قرمز

1 قاشق غذاخوری زیره آسیاب شده

1 قاشق غذاخوری پونه کوهی خشک

4 ج. آب مرغ کم سدیم

20 شماره تورتیلا ذرت کوچک

خامه ترش، پیاز سبز، پیاز قرمز و لیمو ترش برای سرو

 

طرز تهیه تاکوی گوساله آهسته پز

دریک آهسته پز 5 لیتری، کباب چاک، پیاز، سیر، آبلیمو، پودر چیلی، زیره، و پونه کوهی رابا هم ترکیب کنید، سپس روی آب مرغ بریزید. روی ان را بپوشانید و بگذارید 8 ساعت با حرارت کم بپزد. وقتی آماده خرد کردن شدید، کباب و پیاز را بـه یک کاسه بزرگ اضافه کنید و با دو چنگال خرد کنید.

 

بـه اندازه کافی آب میوه بریزید تا بـه خوبی مرینیت شود. تورتیلاها را روی شعله گاز سوز آغشته کنید، سپس گوشت گاو را روی ان قرار دهید و با خامه ترش، پیاز سبز، پیاز قرمز خرد شده و لیمو ترش سرو کنید.

 

11. تاکو گل کلم سرخ کن هوا

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

برای بدست آوردن گل کلم “سرخ شده” ترد، باید از سرخ کن بادی خود استفاده کنید. این دستور غذا اساساً نسخه گیاهی تاکو ماهی مورد علاقه ما اسـت. لمس پایانی؟ یک اسلاوی ترشی سریع و راحت برای لقمه اي طراوت و یک سس مایونز تند برای کمی گرما.

 

مواد لازم برای تاکو گل کلم سرخ کن هوا

برای سالاد کلم

1 ج. کلم قرمز ورقه اي نازک

1/2 پیاز قرمز کوچک، خرد شده

1 هالاپینو، چرخ کرده

1 حبه سیر، خرد شده

آب 1 لیموترش

2 قاشق غذاخوری سرکه سیب

نمک کوشر را نیشگون بگیرید

 

برای گل کلم

1 1/2 c. آرد همه ی منظوره

1 قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز

1 قاشق چایخوری زیره

1/2 قاشق چایخوری

پودر سیر 1/2 قاشق چایخوری

فلفل هندی

نمک کوشر

فلفل سیاه تازه آسیاب شده

1 1/2 c. شیر بادام یا سایر شیرهای غیر لبنی

1 1/2 c. آرد نان پانکو

1 گل کلم سر متوسط، بـه شکل گلچه هاي‌ لقمه اي بریده شده اسـت

اسپری آشپزی

 

برای سرو

1/2 c. سس مایونز گیاهی

2 قاشق غذاخوری سریراچا

1 قاشق چایخوری شربت افرا

چیپس ذرت

آووکادو ورقه شده

گشنیز تازه خرد شده

قاچ هاي‌ لیمویی

 

طرز تهیه تاکو گل کلم سرخ کن هوا

دریک کاسه متوسط، مواد خامه رابا هم ترکیب کنید. بگذارید در حین تهیه تاکو بنشیند و هر چند وقت یک‌بار هم بزنید. دریک کاسه متوسط، آرد و ادویه ها را ترکیب کرده و با نمک و فلفل خوب مزه دار کنید. شیر بادام را اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شوند. مخلوط باید غلیظ باشد، اما همان‌ گونه بـه اسانی در گل کلم فرو میرود. درصورت نیاز کمی شیر دیگر اضافه کنید. پانکو را دریک کاسه کوچک قرار دهید.

 

گلچه‌ها را در مخلوط شیر فرو کنید، باقیمانده‌ها را پاک کنید، سپس در پنکو بریزید. کار بـه صورت دسته اي، گل کلم روکش شده را در سبد سرخ کن هوا قرار دهید و با اسپری پخت و پز اسپری کنید. در دمای 400 درجه بـه مدت 15 دقیقه بپزید، تقریبا تا نیمه متوقف کنید تا هم بزنید و با اسپری پخت بیشتری اسپری کنید.

 

دریک کاسه کوچک، سس مایونز گیاهی، سیریراچا و شربت افرا رابا هم ترکیب کنید. تاکوها را گرد آوری کنید: روی یک تورتیلا با گل کلم پخته، آووکادو، ترشی، گشنیز، و مقداری نم نم مایونز سرایراچا. با تکه هاي‌ لیموترش سرو کنید.

 

12. تاکوی ماهی قزل آلا سیاه شده

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

اگر ادویه Cajun ندارید، می توانید خودتان درست کنید! فقط مقداری نمک، فلفل، کاین، پودر سیر، پودر پیاز، پاپریکا و پونه کوهی خشک را قبل از مالیدن روی ماهی قزل آلا باهم مخلوط کنید.

 

مواد لازم برای تاکوی ماهی قزل آلا سیاه شده

برای ماهی قزل آلا

1 پوند ماهی سالمون

نمک کوشر

فلفل سیاه تازه آسیاب شده

1 قاشق غذاخوری ادویه کاخون

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافی

 

برای سالسا / سرو

1 ج. آناناس خرد شده

2 آووکادو رسیده، خرد شده

1/4 c. پیاز قرمز خرد شده

2 گوجه فرنگی کوچک، خرد شده

آب 1 لیموترش، بـه اضافه قاچ برای سرو

گشنیز تازه خرد شده، برای تزئین

6 تورتیلا ذرت، گرم شده یا کبابی

 

طرز تهیه تاکوی ماهی قزل آلا سیاه شده

درصورت لزوم، ماهی قزل آلا را خشک کنید، سپس همه ی طرف‌هاي‌ فیله‌ها رابا نمک، فلفل و ادویه کاجون مزه دار کنید. دریک تابه بزرگ روی حرارت متوسط، روغن را گرم کنید. وقتی روغن داغ اسـت اما دود نمیشود، ماهی قزل آلا را اضافه کنید. بپزید تا کاملاً طلایی شود، حدود 5 تا 6 دقیقه، سپس ان را برگردانید و 2 تا 3 دقیقه دیگر بپزید تا ماهی قزل آلا مات شود.

 

بگذارید استراحت کند و کمی خنک شود، سپس ان را بـه قطعات بزرگ بریزید. درست کردن سالسا آووکادوی آناناس: دریک کاسه متوسط، آناناس، آووکادو، پیاز، گوجه فرنگی و آبلیمو را اضافه کنید. نمک بزنید و مخلوط کنید. تاکوها را جمع کنید: تورتیلاها رابا ماهی قزل آلا، سالسا آووکادو و گشنیز روی ان قرار دهید. برای فشردن با تکه هاي‌ لیموترش سرو کنید.

 

13. تاکوی مرغ رنده شده

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

این دستور غذا با الهام از تینگا مرغ، یک خورش «یا خورش» مکزیکی اسـت کـه مرغ لطیف اسـت، خرد شده و بـه سس گوجه‌فرنگی همراه با چیلی، پیاز، سیر و ادویه‌ها اضافه می شود. این آماده‌سازی با تکیه بر چیلی‌هاي‌ کنسرو شده چیپوتلی خوشمزه و همه ی‌کاره در ادوبو، کمی مناسب‌تر اسـت.

 

مواد لازم برای تاکوی مرغ رنده شده

2 سینه مرغ بزرگ بدون استخوان و بدون پوست

2 پیاز سفید بزرگ، یکی پوست کنده و نصف شده، دیگری نازک خلال شده اسـت

4 حبه هاي‌ سیر، له شده و پوست کنده

2 برگ بو

1 قاشق چایخوری دانه هاي‌ فلفل سیاه

نمک کوشر

4 آلو کوچک یا گوجه فرنگی رم

2 تا 3 چیپوتل در ادوبو، بـه اضافه 1 قاشق غذاخوری سس ادوبو

1 1/2 قاشق چایخوری زیره آسیاب شده

1 قاشق چایخوری پونه کوهی خشک

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافی

تورتیلاهای ذرت کـه برای سرو گرم شده اند

پیاز سفید خرد شده برای سرو

گشنیز، برای سرو

آووکادو، برش خورده برای سرو

تربچه، نازک برای سرو

قاچ هاي‌ آهک، برای سرو

 

طرز تهیه تاکوی مرغ رنده شده

دریک قابلمه با اندازه متوسط، سینه مرغ، پیاز نصف شده، حبه سیر، برگ بو، دانه فلفل سیاه و 2 قاشق چایخوری نمک را اضافه کنید. حدود ½ اینچ با آب بپوشانید و بگذارید بجوشد. حرارت را کم کنید تا بجوشد، روی ان را بپوشانید و بپزید تا دمای داخلی در ضخیم ترین قسمت سینه بـه 165 درجه برسد، حدود 10 تا 15 دقیقه. سینه ها را بـه تخته برش منتقل کنید.

 

گوجه فرنگی را بـه مایع پخت و پز در حال جوش اضافه کنید. بـه مدت 2 تا 3 دقیقه یا تا زمانی کـه گوجه فرنگی ها کمی نرم شده و پوست شروع بـه کندن کند بپزید. گوجه فرنگی ها را در بشقاب یا کاسه اي بریزید تا خنک شوند، سپس پوست ان ها را بگیرید.

 

مایع پخت و پز رابا ½ فنجان مایع خالی کنید. دانه هاي‌ فلفل و برگ بو را دور بریزید، اما نصف پیاز و حبه هاي‌ سیر را نگه دارید. در مخلوط کن، گوجه فرنگی هاي‌ پوست گرفته را اضافه کنید. نصف پیاز پخته شده، حبه سیر، چیپس، سس ادوبو، زیره سبز، پونه کوهی و ½ فنجان از مایع پخت و پز. مخلوط کنید تا یکدست شود، سپس با نمک و فلفل مزه دار کنید.

 

دریک تابه بزرگ روی حرارت متوسط، روغن را حرارت دهید تا بدرخشد. پیاز خلال شده را اضافه کنید و 4 تا 5 دقیقه تفت دهید تا کمی نرم شود و شروع بـه رنگ شدن کند. در همین حین، سینه مرغ را رنده کنید. داخل تابه، مخلوط گوجه فرنگی را بادقت داخل ان بریزید. «ممکن اسـت مقداری پاشیده شود، اما هر چه بیشتر هم بزنید کمتر می شود.»

 

سس را بجوشانید، سپس ان را کم کنید تا بجوشد. حدود 5 دقیقه بپزید تا سس کمی کم شود و کمی غلیظ شود. مرغ رنده شده را اضافه کنید و هم بزنید و تکه هاي‌ بزرگ‌تر را بشکنید. برای 3 تا 4 دقیقه دیگر یا تا زمانی کـه مرغ داغ شود بپزید. گهگاه هم بزنید تا مرغ در سس آغشته شود.

 

با قاشق مرغ را روی تورتیلاهای ذرت بریزید و روی ان رابا پیاز چرخ شده، گشنیز و آووکادو بریزید. با تکه هاي‌ لیموترش سرو کنید.

 

14. تاکوی مرغ لیمو شیرین باربیکیو

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

اگر بـه مرغ آهکی باربیکیو ما معتاد هستید، فقط صبر کنید تا ان را در تاکو میل کنید.

 

مواد لازم برای تاکوی مرغ لیمو شیرین باربیکیو

2 پوند سینه مرغ بدون پوست بدون استخوان، بـه قطعات 2 اینچی بریده شده اسـت

1 ج. آرد همه ی منظوره

2 ج. آرد نان پانکو

3 تخم مرغ هاي‌ بزرگ

نمک کوشر

فلفل سیاه تازه آسیاب شده

1 ج. سس باربیکیو

1/2 c. شکر قهوه اي بسته بندی شده

آب 2 لیموترش

1 قاشق چایخوری پودر سیر

8 تورتیلاهای آردی کوچک

1/2 کلم سبز سر

1/4 c. پانسمان دامداری، برای نم نم نم باران

2 قاشق غذاخوری گشنیز تازه خرد شده، برای تزئین

 

طرز تهیه تاکوی مرغ لیمو شیرین باربیکیو

فر رابا دمای 425 درجه گرم کنید و یک ورقه پخت بزرگ رابا کاغذ روغنی بپوشانید. دریک کیسه پلاستیکی بزرگ و قابل درزگیری، مرغ و آرد رابا هم مخلوط کرده و تکان دهید تا کاملا پوشش داده شود. دریک کاسه، آرد نان را اضافه کنید. دریک کاسه دیگر، تخم مرغ ها را بزنید. مرغ را در تخم مرغ و سپس در پانکو فرو کنید تا کاملاً پوشانده شود. بـه ورقه پخت آماده شده منتقل کنید و با نمک و فلفل مزه دار کنید.

 

23 تا 25 دقیقه تا زمانی کـه طلایی و ترد شوند، بپزید. در همین حین، دریک قابلمه کوچک روی حرارت ملایم، سس باربیکیو گرم، شکر قهوه‌اي، آب لیموترش و پودر سیر را روی حرارت قرار دهید. مرغ پخته شده را در سس بپوشانید. مرغ را در نان تورتیلا با کلم سرو کنید و با مزرعه پر کنید. با گشنیز تزئین کنید.

 

15. تاکو مرغ تند قابلمه فوری

15 دستور غذای ساده تاکو که دوست خواهید داشت

اگر می‌دانستیم کـه دیگ فوری میتواند تاکوی مرغ خوشمزه و آبدار را تولید کند، ان وقت خیلی زودتر یکی را می خریدیم. اگر تا بـه حال بـه اینکار نرفته اید، می خواهید اینکار را انجام دهید. مرغ لطیف و آبدار کـه هنگام پختن سس خودش را درست می کند. ما آن ها را تند دوست داریم، اما درصورت تمایل می توانید مقدار سس تند را کاهش دهید.

 

مواد لازم برای تاکو مرغ تند قابلمه فوری

برای مرغ

2 پوند سینه مرغ بدون پوست «حدود 4 شماره»

1 «15 اونس» می توانید گوجه‌فرنگی‌هاي‌ خرد شده برشته را آتش بزنید

1 ج. آب مرغ کم سدیم

1/4 c. سس تند

1 1/2 قاشق چایخوری نمک کوشر

1 قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز

1 قاشق چایخوری. زیره آسیاب شده

1 قاشق چایخوری پودر سیر

1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه تازه آسیاب شده

 

برای سرو

چیپس ذرت

آووکادو، خرد شده

Jalapeño، برش داده شده

پیاز قرمز، نازک خلال شده

گشنیز تازه خرد شده

خامه ترش

 

طرز تهیه تاکو مرغ تند قابلمه فوری

دریک قابلمه فوری 6 لیتری مرغ، گوجه فرنگی خرد شده، آب گوشت، سس تند و ادویه ها را اضافه کنید. درب را قفل کنید و بـه مدت 12 دقیقه روی فشار پخت روی زیاد قرار دهید. برای آزاد کردن سریع، راهنمای سازنده را دنبال نمایید، قبل از باز کردن و برداشتن درب، مطمئن شوید کـه تا کامل شدن چرخه صبر کنید. مرغ رابا دو چنگال خرد کنید. از یک قاشق سوراخ دار برای سرو مرغ روی تورتیلا با مواد رویه دلخواه استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: خواص غذای تند و فلفلی چیست؟ «دلیل تمایل افراد به غذاهای تند»

 

در پایان

تاکوهای گرم تا شده، خواه آرد یا ذرت، پوسته سفت یا نرم، با هر یک از گوشت هاي‌ دلخواه و خوش طعم یا میگو یا ماهی. انها رابا امکانات بی پایانی از تاپینگ و سس پر کنید. این غذا هاي دستی یکی از شگفتی هاي‌ آشپزی اعتیادآور اسـت.

جدیدترین مطالب سایت