طرز تهیه غذای خوشمزه اسکرامبل تخم مرغ (+ انواع غذای خوشمزه با قارچ)

طرز تهیه غذای خوشمزه اسکرامبل تخم مرغ (+ انواع غذای خوشمزه با قارچ)

طرز تهیه غذای خوشمزه اسکرامبل تخم مرغ

در اینجا طرز تهیه اسکرامبل تخم‌ مرغ را آموزش خواهیم داد و سپس به آموزش چندین غذای قارچی خواهیم پرداخت. قارچ بدلیل خواص فراوان مصرف زیادی در بسیاری غذاها دارد.

اسکرامبل تخم‌ مرغ با دانه‌هاي‌ آفتابگردان به‌نوعی شبیه به خاگینه یا نیمروی پُر‌ملات خودمان است که به اسم فرنگی‌اش در کافه‌ها سرو میشود، پس از اسم دهان پرکنش نترسید، چون می توانید به‌اسانی و خیلی سریع ان را در منزل طبخ کنید. این غذای سریع گزینۀ مناسبی برای عصرانه یا شام نیز هست.

مواد لازم برای تهیه اسکرامبل تخم‌مرغ با دانه‌های آفتابگردان

مغز تخمه آفتابگردان خام: سه تا چهار قاشق غذاخوری

دانه‌هاي‌ کنجد بو‌نداده: یک قاشق غذاخوری

دانه‌هاي‌ کتان: یک قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه تازه: به میزان دلخواه

کره: یک قاشق غذاخوری

پنیر موزارلا: ۱۰۰ گرم «به صورت برش‌هاي‌ کوچک»

تخم‌مرغ: چهار شماره

بیکن گوشت: چهار ورقه

نان تست : یک شماره

پیازچه تازه: کمی برای سرو

طرز تهیه اسکرامبل تخم‌مرغ با دانه‌هاي‌ آفتابگردان :

تابه خشک و بدون روغن را روی حرارت متوسط قرار دهید تا گرم شود. نان تست را در تابه قرار دهید و زیر و رو کنید تا با حرارت برشته شود. بعد ورقه‌هاي‌ بیکن را در تابه قرار دهید تا با چربی خودشان سرخ و برشته شوند. چون بیکن طبق معمولً چرب است، برای پختن و برشته کردنش به کره یا روغن نیازی نیست. نان تست و بیکن‌ها را کنار بگذارید.

طرز تهیه غذای خوشمزه اسکرامبل تخم مرغ (+ انواع غذای خوشمزه با قارچ)

یک تابه تمیز و خشک روی حرارت متوسط قرار دهید مغز تخمه آفتابگردان و کمی نمک را در تابه بریزید تا مغز آفتابگردان برشته شود. باید مدام تابه را تکان دهید تا مغزها نسوزند. وقتی مغز تخمه آفتابگردان کمی تغییر رنگ داد، دانه‌هاي‌ کنجد و بعد تخم کتان «دانه‌هاي‌ کتان» را هم اضافه و تابه را تکان دهید تا دانه‌ها خوب برشته شوند.

در این مرحله کره را اضافه کنید و به‌آرامی هم بزنید. تکه‌هاي‌ پنیر موزارلا را اضافه کنید و اجازه دهید ذوب شوند. حالا با بقیه مواد مخلوط کنید. وقتی پنیر کاملاً با دانه‌ها مخلوط شد. تخم‌مرغ‌ها را اضافه کنید و هم بزنید تا بپزند. کمی فلفل سیاه هم در تابه آسیاب کنید.

وقتی تخم‌مرغ پخت تابه را خاموش کنید. نوبت سرو‌کردن اسکرامبل تخم‌مرغ با دانه‌هاي‌ آفتابگردان است.

نان تست برشته را در بشقاب قرار دهید و یک قالب استوانه‌اي رویش قرار دهید و مخلوط تخم‌مرغ را در قالب روی نان بریزید تا شکل بگیرد. با قاشق روی ان را صاف کنید و بعد قالب را بردارید.

ورقه‌هاي‌ بیکن برشته را روی اسکرامبل بگذارید و کمی پیازچه یا سبزی خوشبو دیگر رویش بپاشید.

طرز تهیه غذای خوشمزه اسکرامبل تخم مرغ (+ انواع غذای خوشمزه با قارچ)

انواع غذای خوشمزه با قارچ

1- اردور با قارچ
مواد لازم:
قارچ : نیم کیلو
پیاز رنده شده : 3 شماره
تخم مرغ : 4 شماره
روغن و نمک و فلفل : به مقدار لازم
کمی زعفران و مقداری جعفری

طرز تهیه :
قارچهارا تمیز کرده ساطوری نمائید و سه شماره پیاز رنده شده را در روغن کمی تفت بدهید.سپس قارچها را اضافه کرده و نیم سرخ کنید .مقداری آب و یا اگر موجود باشد مقداری آب گوشت به همراه نمک و فلفل به ان اضافه کنید و بگذارید بپزد .

تخم مرغ ها رابا مقداری زعفران بزنید و ظرف را از روی حرارت برداشته تخم مرغ ها رابه ان اضافه کنید و دوباره روی حرارت کم قرار دهید قدری که بسته شد مقداری جعفری خرد شده روی ان بپاشید و با چند دانه زیتون میل نمائید .


طرز تهیه غذای خوشمزه اسکرامبل تخم مرغ (+ انواع غذای خوشمزه با قارچ)

2- کباب قارچ

قارچ صدفی را در کره یا روغن بغلتانید.سپس به ان نمک و فلفل زده به مدت 20 الی 30 دقیقه صبر کنید تا مزه بگیرد .بعد به سیخ کشیده و یا لای طوری سیمی قرار دهید بر روی آتش ذغال کباب کنید. «خواباندن در پیاز توصیه نمی‌شود زیرا باعث دنبه اي شدن قارچها می شود »

کباب قارچ به نوعی دیگر :

تخم مرغ : یک شماره
آرد سوخاری : یک قاشق
روغن یا کره : به مقدار کافی

طرز تهیه :
تخم مرغ را خوب به هم بزنید و آرد سوخاری را کم کم به ان اضافه کرده به هم بزنید.قارچهارا در مایع فوق غلتانده و بر روی سینی فر که قبلا با روغن یا کره چرب کرده‌اید بچینید.می توانید بر روی آن ها سبزیجات خوشبو هم بپاشید . سینی را در فر گذاشته به مدت ده دقیقه در حرارت 180 درجه کباب کنید .

طرز تهیه غذای خوشمزه اسکرامبل تخم مرغ (+ انواع غذای خوشمزه با قارچ)

3- سس قارچ :

مقداری قارچ رابا چند دانه پیاز خرد شده در مقداری آب گوشت بپزید و له کنید، سپس دو زرده تخم مرغ را بزنید و داخل مایع نمایید و به مدت 10 دقیقه روی آتش بجوشانید بعد آن را صاف کنید و از ان استفاده نمایید. این سس بیشتر برای غذاهایی که گوشت دارد استفاده می شود.

پای قارچ :

پای غذائی است سرخ شدنی و خشک .
قارچ : 250 گرم
برنج : 2 پیمانه
پیاز : یک شماره
تخم مرغ آب پز : 3 شماره
خمیر نان : 120 گرم
تخم مرغ زده شده : 1 شماره
نمک و فلفل و ادویه : به مقدار کافی

طرز تهیه :
برنج را آبکش کنید .قارچ خرد شده و پیاز رابا هم سرخ کنید .نمک و ادویه و فلفل را اضافه کنید .در ظرف دیگری یک لایه برنج و یک لایه از مواد قارچ و یک لا یه تخم مرغ بچینید و دوباره یک لایه برنج و … .تابالای ظرف ادامه دهید سپس روی ظرف رابا خمیر نان بپوشانید و تخم مرغ زده شده را روی ان بمالید ودر فر به مدت 15 دقیقه در درجه بالا قرار دهید تا طلائی شود و سپس میل کنید .


طرز تهیه غذای خوشمزه اسکرامبل تخم مرغ (+ انواع غذای خوشمزه با قارچ)

4- سوفله قارچ

مواد لازم :

کره : 60 گرم 
آرد : 40 گرم 
شیر : یک پیمانه
تخم مرغ : 4 شماره
پنیر پیتزا رنده شده : 125 گرم
قارچ خرد شده : 250 گرم
کره جهت چرب کردن ظرف « ظرف باید نسوز باشد » : 30 گرم 
نمک و فلفل به میزان لازم .

طرز تهیه :

کره و شیر و آرد و نمک و فلفل رابا هم مخلوط کرده بر روی حرارت ملایم قرار دهید تا غلیظ شود.
زرده هاي‌ تخم مرغ را یکی یکی به مایع اضافه کنید سپس مقدار زیادی از پنیر رنده شده رابه ان بیافزائید .
قارچها را جداگانه تفت دهید .

سفیده هاي‌ تخم مرغها رابه هم زده تا پف کند و به مایع قبلی اضافه کنید .داخل ظرف سوفله رابا کره چرب کنید و یک لایه از مخلوط را بریزید و سپس یک لایه از قارچ و باز یک لایه از مخلوط و یک لایه از قارچ تا ظرف پر شود .بقیه پنیر ها را روی ان بپاشید و به مدت20 تا 30 دقیقه در فر با حرارت متوسط قرار دهید تا بپزد .

طرز تهیه غذای خوشمزه اسکرامبل تخم مرغ (+ انواع غذای خوشمزه با قارچ)

5- قارچ شور

قارچ گوشتی یا قارچ صدفی : 1 کیلو
نمک : 5 قاشق غذا خوری
سرکه : نصف پیمانه
آب : 1.5 لیتر
سبزیجات خوشبو، سیر و فلفل : به میزان دلخواه

طرز تهیه :

ابتدا نمک و سرکه را در آب حل کرده بجوش می آوریم « برای پاستوریزه شدن » درب قابلمه را گذاشته و صبر می‌کنیم تا سرد شود .سپس قارچها راکه با آب جوشیده سرد شده تمیز کرده ایم در ظرف شیشه اي چیده بر روی ان سبزیجات و سیر و فلفل راکه قبلا شسته ایم قرار میدهیم « بخصوص سبزیجات را حتماً خوب تمیز کنید » سپس آب و نمک سرد شده را بر روی ان اضافه می‌کنیم تا روی ان را بپوشاند .

درب ظرف را محکم بسته در جای خنک به مدت حدود بیست روز نگه‌داری میکنیم . سپس مصرف شود.
رعایت پاستوریزه کردن همه ی اجزا بخصوص ظرف شیشه اي و حتی درب ان موجب سالم ماندن شورها میشود . همیشه خراب شدن شورها مثل کفک زدن ویا له شدگی انها وغیره به خاطر رعایت نکردن بهداشت است . از ورود قارچهای هوازی و میکروبها به داخل شورها باید پیش گیری نمود.

طرز تهیه غذای خوشمزه اسکرامبل تخم مرغ (+ انواع غذای خوشمزه با قارچ)

6- سوپ قارچ

قارچ : یک کیلو
تخم مرغ : 3 شماره
خامه : 100 گرم
فلفل دلمه اي : یک شماره
آرد : 2 قاشق سوپخوری
آب گوشت یا آب مرغ : 5 لیوان
آب لیمو : 2 قاشق
نمک و فلفل به میزان دلخواه
 

طرز تهیه :
قارچ و فلفل سبز را خرد میکنیم ودر روغن تفت می‌دهیم .سپس روی حرارت آب گوشت و یا آب مرغ را روی ان ریخته آرد را کم کم به ان اضافه کرده و به هم می‌زنیم تا گلوله نشود.تخم مرغ ها را روی ان شکسته هم می‌زنیم کمی نمک و آبلیمو را خوب میزنیم و داخل سوپ می ریزیم به هم زده از روی حرارت بر می داریم.سوپ را داخل ظرفی ریخته و آن را با خامه و مقداری جعفری خرد شده تزئین میکنیم .

طرز تهیه غذای خوشمزه اسکرامبل تخم مرغ (+ انواع غذای خوشمزه با قارچ)

7- ماکارونی با قارچ

ماکارونی : یک بسته
گوجه فرنگی : 125 گرم
قارچ : 250 گرم
پیاز : یک شماره
رب گوجه فرنگی : 2 قاشق سوپخوری
فلفل دلمه اي : خرد شده یک پیمانه
نمک و فلفل : به میزان کافی

طرز تهیه :

قارچ را تمیز کرده و خرد کنید ودر روغن سرخ کنید .پیاز و فلفل دلمه اي را هم سرخ کنید .رب گوجه به ان اضافه کرده به هم بزنید گوجه فرنگی را پوست کنده و ریز خرد کنید به مواد اضافه کنید نمک و فلفل را هم اضافه کرده و با حرارت کم بپزید .

در ظرف بزرگی آب ریخته دو قاشق نمک و یک قاشق روغن به ان اضافه کنید و وقتی به جوش آمد ماکارونی را در ان ریخته به مدت 8 تا 10 دقیقه بجوشانید .سپس آبکش کرده و موادی راکه قبلا آماده کرده‌اید به ان اضافه کنید و مخلوط نمایید و به مدت 30 دقیقه روی حرارت ملایم دم کنید . و سپس نوش جان بفرمائید .

طرز تهیه غذای خوشمزه اسکرامبل تخم مرغ (+ انواع غذای خوشمزه با قارچ)

8- کتلت قارچ

قارچ : 500 گرم
تخم مرغ : 4 شماره 
آرد نان سفید : مقداری
نمک و فلفل و روغن : به مقدار کافی

طرز تهیه :
قارچها را چرخ کنید و یا ریز ریز خرد کرده و تخم مرغها رابه ان اضافه نموده مقداری آرد الک شده روی ان بپاشید و خوب به هم بزنید .سپس روغن را در ظرفی روی حرارت گرم نموده و مواد رابا قاشق به صورت گرد در روغن داغ شده بریزید .
درب ظرف را گذاشته و پس از مدتی که ته ان سرخ شد بر گردانید تا طرف دیگز ان سرخ شود . سپس نوش جان کنید .
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت