بروزرسانی : 18 آبان 1396

آموزش پخت خورشت طاجین گوشت به همراه به کشور مراکشی

آموزش پخت خورشت طاجین گوشت به همراه به کشور مراکشی

طاجین گوشت مراکشی 

طاجین گوشت یکی از خوشمزه ترین غذا هاي مراکشی هست و بسیار دراین کشور طرفدار دارد . 

آموزش پخت خورشت طاجین گوشت به همراه به کشور مراکشی , طاجین گوشت و به، خورش مختص مراکش و کشور های شمال آفریقا هست. طاجین ظرفی هست که خورش را در آن درست میکنند.

این خورش با گوشت قرمز و میوه به پخته می‌شود و از یک نوع ادویه مختص مراکشی «ادویه راس الحانوت» بهرهگیری می‌شود. این ادویه را خیلی راحت می‌توانید در منزل درست کنید. مواد آنرا از بیرون تهیه کنید و باهم آمیخته کنید.

مواد ضروری برای ادویه راس الحانوت مراکشی :

آموزش پخت خورشت طاجین گوشت به همراه به کشور مراکشی

طرز تهیه ادویه راس الحانوت مراکشی :

تمام مواد را در کاسه اي بریزید و کامل باهم آمیخته کنید و مفید هم بزنید تا بطور کامل ترکیب شوند. آنگاه در ظرف مناسب بریزید و درب آنرا محکم ببندید تا عطر و بوی آن از بین نرود. حالا شما ۳ قاشق ادویه راس الحانوت مراکشی دارید.

مواد ضروری برای طاجین گوشت و به مراکشی :

آموزش پخت خورشت طاجین گوشت به همراه به کشور مراکشی

طرز تهیه طاجین گوشت و به :

گوشت رابه قطعات مربعی شکل برش داده و تمیز شسته و آب کش کنید. آنگاه یک عدد پیاز را نگینی خرد کرده و همراه با گوشت و اندکی روغن روی حرارت ملایم گاز به مدت ۱۰ دقیقه سرخ کنید. آنگاه گوشت را همراه با ۴ لیوان آب داخل زودپز به مدت ۱۸۰ دقیقه بپزید.

نخود را شسته و با اندکی آب به مدت ۱ ساعت بگذارید تا پخته شود. بعد از پخت کامل آب نخود را دور بریزید و نخود را در ظرفی جداگانه نگه دارید.

یک عدد پیاز را نگینی خرد کنید، گوجه فرنگی و میوه به را تمیز شسته، پوست انها را بگیرید و به اندازه دلخواه خرد کنید و هر کدام را در ظرفی جداگانه نگه دارید.

یک ماهیتابه بزرگ را روی حرارت ملایم گاز داغ کنید و اندکی روغن در آن بریزید. وقتی روغن گرم شد میوه به را داخل روغن بریزید و به مدت ۵ تا ۶ دقیقه سرخ کنید تا کاراملی شود آنگاه پیاز خرد شده، کرفس خرد شده و سیر خرد شده را افزون کنید و به مدت ۳ دقیقه تفت دهید. با یک کفگیر سوراخدار مواد داخل ماهیتابه را بردارید و داخل یک قابلمه بزرگ بریزید.

گوشت پخته شده، گوجه فرنگی هاي خرد شده، جعفری خرد شده و نخود پخته شده را داخل قابلمه بریزید و ۳ لیوان از آب گوشت، پودر زیره، فلفل سیاه و فلفل قرمز، نمک و ادویه راس الحانوت را افزون کنید و اجازه دهید تا به مدت ۱ ساعت به آرامی بپزد و موثر جا بیفتد.

طاجین گوشت و به رابا برنج سفید میل کنید. نوش جان!

برچسب‌ها: ,
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت