آموزش پخت خورشت طاجین گوشت به همراه به کشور مراکشی

مجموعه : انواع خورش
آموزش پخت خورشت طاجین گوشت به همراه به کشور مراکشی

طاجین گوشت مراکشی 

 

طاجین گوشت یکی از خوشمزه ترین غذا هاي مراکشی هست و بسیار دراین کشور طرفدار دارد . 

 

آموزش پخت خورشت طاجین گوشت به همراه به کشور مراکشی , طاجین گوشت و به، خورش مختص مراکش و کشور های شمال آفریقا هست. طاجین ظرفی هست که خورش را در آن درست میکنند.

 

این خورش با گوشت قرمز و میوه به پخته می‌شود و از یک نوع ادویه مختص مراکشی «ادویه راس الحانوت» بهرهگیری می‌شود. این ادویه را خیلی راحت می‌توانید در منزل درست کنید. مواد آنرا از بیرون تهیه کنید و باهم آمیخته کنید.

 

مواد ضروری برای ادویه راس الحانوت مراکشی :

 

آموزش پخت خورشت طاجین گوشت به همراه به کشور مراکشی

 

طرز تهیه ادویه راس الحانوت مراکشی :

تمام مواد را در کاسه اي بریزید و کامل باهم آمیخته کنید و مفید هم بزنید تا بطور کامل ترکیب شوند. آنگاه در ظرف مناسب بریزید و درب آنرا محکم ببندید تا عطر و بوی آن از بین نرود. حالا شما ۳ قاشق ادویه راس الحانوت مراکشی دارید.

 

مواد ضروری برای طاجین گوشت و به مراکشی :

آموزش پخت خورشت طاجین گوشت به همراه به کشور مراکشی

طرز تهیه طاجین گوشت و به :

 

گوشت رابه قطعات مربعی شکل برش داده و تمیز شسته و آب کش کنید. آنگاه یک عدد پیاز را نگینی خرد کرده و همراه با گوشت و اندکی روغن روی حرارت ملایم گاز به مدت ۱۰ دقیقه سرخ کنید. آنگاه گوشت را همراه با ۴ لیوان آب داخل زودپز به مدت ۱۸۰ دقیقه بپزید.

 

نخود را شسته و با اندکی آب به مدت ۱ ساعت بگذارید تا پخته شود. بعد از پخت کامل آب نخود را دور بریزید و نخود را در ظرفی جداگانه نگه دارید.

 

یک عدد پیاز را نگینی خرد کنید، گوجه فرنگی و میوه به را تمیز شسته، پوست انها را بگیرید و به اندازه دلخواه خرد کنید و هر کدام را در ظرفی جداگانه نگه دارید.

 

یک ماهیتابه بزرگ را روی حرارت ملایم گاز داغ کنید و اندکی روغن در آن بریزید. وقتی روغن گرم شد میوه به را داخل روغن بریزید و به مدت ۵ تا ۶ دقیقه سرخ کنید تا کاراملی شود آنگاه پیاز خرد شده، کرفس خرد شده و سیر خرد شده را افزون کنید و به مدت ۳ دقیقه تفت دهید. با یک کفگیر سوراخدار مواد داخل ماهیتابه را بردارید و داخل یک قابلمه بزرگ بریزید.

 

گوشت پخته شده، گوجه فرنگی هاي خرد شده، جعفری خرد شده و نخود پخته شده را داخل قابلمه بریزید و ۳ لیوان از آب گوشت، پودر زیره، فلفل سیاه و فلفل قرمز، نمک و ادویه راس الحانوت را افزون کنید و اجازه دهید تا به مدت ۱ ساعت به آرامی بپزد و موثر جا بیفتد.

 

طاجین گوشت و به رابا برنج سفید میل کنید. نوش جان!