خرید و فروش در اینترنت

طرز تهیه ته چین آلو اسفناج

طرز تهیه ته چین آلو اسفناج

طرز تهیه ته چین آلو اسفناج

 

مواد لازم برای ته چین آلو اسفناج

 

اسفناج خرد شده: یك كیلوگرم

 آلو خورشی: 200 گرم

 برنج: پنج پیمانه

سینه مرغ پخته شده: یك عدد

زعفران آب شده: نصف پیمانه

ماست خامه‌ای: یك پیمانه

 كره:  150 گرم

 روغن مایع:نصف پیمانه

فلفل سفید: یك قاشق چایخوری

 پیاز: دو عدد

زرده تخم‌مرغ: پنج عدد

ماست خامه‌ای: به میزان لازم

 خلال پسته: به میزان لازم

 نمك : به میزان لازم

 

طرز تهیه ته چین آلو اسفناج :

آلوها را با یك پیمانه آب جوشانده تا كاملا نرم شوند، سپس هسته آنها را جدا می‌كنیم. پیازها را به صورت نگینی خرد كرده و با 50 گرم كره و نیمی از روغن مایع تفت داده تا سبك شوند، سپس اسفناج را به آن افزوده و تفت می‌دهیم تا آب آن كشیده شود.

 

سینه مرغ را خرد كرده و همراه نیمی از زعفران، كمی نمك، آلو و پیاز به اسفناج اضافه كرده و با هم تفت می‌دهیم.

 

زرده تخم‌مرغ را با نمك و باقیمانده زعفران، فلفل سفید و ماست خامه‌ای مخلوط كرده، با همزن برقی به مدت دو دقیقه هم زده و پس از آن 100 گرم كره آب شده و باقی روغن مایع را به آن افزوده و مواد سس را با هم مخلوط می‌كنیم.

 

یك پیمانه از این سس را با مواد اسفناج مخلوط كرده، سپس برنج را آبكش كرده و با بقیه مواد سس مخلوط می‌كنیم.  از برنج را داخل قالب ریخته و با كفگیر روی آن را صاف می‌كنیم، بعد نیمی از اسفناج مخلوط شده را نیز روی برنج قرار داده و این كار را در چند مرحله ادامه می‌دهیم.

 

در ردیف آخر برنج را قرار داده و روی قالب را با فویل پوشانده و آن را به مدت حدودا 90 دقیقه در طبقه وسط فر با حرارت 200 درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهیم، سپس فویل را از روی قالب برداشته و به مدت 10 دقیقه دیگر می‌گذاریم در فر بماند. 10 دقیقه پس از این‌كه قالب را از فر خارج كردیم، ته‌چین را در ظرف مورد نظر قرار داده و روی آن را با ماست خامه‌ای و خلال پسته تزیین می‌كنیم.

برچسب‌ها: