آموزش طرز تهیه غذای محلی خراسانی ساطری پلو

آموزش طرز تهیه غذای محلی خراسانی ساطری پلو

پخت غذای محلی خراسانی ساطری پلو

یک غذای خوشمزه و مجلسی مشهدی :  قصد داریم یک غذای بسیار خوشمزه و پر طرفدار از غذا هاي محلی خراسان رابه شما عزیزان در سایت تالاب آموزش بدهیم . این غذا، یک پلوی خوشمزه با هویج و گوشت چرخ‌کرده و از غذا‌هاي‌ محلی استان خراسان است.این غذا، یک پلوی خوشمزه با هویج و گوشت چرخ‌کرده و از غذا‌هاي‌ محلی استان خراسان است.

 

مواد لازم ساطری پلو:

– برنج ۳.۵ پیمانه

– هویج ۳۰۰ گرم

– گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم

– پیاز متوسط ۱ شماره

– کشمش پلویی ۱ پیمانه

– زعفران آب کرده ۱ پیمانه

– روغن به مقدار لازم

 

آموزش طرز تهیه غذای محلی خراسانی ساطری پلو

آموزش طرز تهیه غذای محلی خراسانی ساطری پلو

 

طرز تهیه ساطری پلو :

ابتدا برنج را كه از قبل خیس كرده‌ایم، آبكشی كرده و كنار می‌گذاریم. سپس هویج‌ها را خلالی خرد كرده و تفت می‌‌دهیم. گوشت را نیز با یك شماره پیاز رنده شده مخلوط و به شكل كوفته ریزه‌هاي‌ كوچك درست كرده و سرخشان می‌‌كنیم.

 

گروه آشپزی تالاب: آنگاه كشمش‌هاي‌ شسته شده را تفت داده و تمام مواد تفت داده شده رابا هم مخلوط كرده. «البته اگه خواستیم مقداری از هر کدوم از مواد رو کنار بزاریم برای تزئین غذا.» و نیمی از زعفران آب كرده رابه آن اضافه می‌‌كنیم.

 

در مرحله بعد، در قابلمه مورد نظر كمی از برنج آبكشی ریخته و روی آن مقداری از مواد آماده شده را می‌‌ریزیم، این كار را لایه‌لایه تكرار می‌‌كنیم تا برنج و مواد تمام شود، سپس روی آن مابقی زعفران را ریخته و می‌‌گذاریم برنج دم بكشد. در مرحله آخر‌، هنگامی كه برنج دم كشید، روی آن روغن گرم شده را ریخته ودر ظرف مورد نظر می‌‌كشیم. طرز تهیه انواع غذاهای خراسانی را در سایت تالاب آموزش ببینید.

 


حتما بخوانید:  طرز تهیه آش اَماج، غذای محلی نیشابور


 

گروه آشپزی تالاب

جدیدترین مطالب سایت