'گردشگری

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

آموزش های اخلاقی

شیرینی روز مادر

شیرینی روز مادر

ما در اینجا دستور درست کردن شیرینی یا دسر شکلاتی با طعم خوش بوی نعناع را برایتان بیان کرده ایم که ازمیوه های تازه و قرمز رنگ برای آن استفاده می شود.
ما دستور درست کردن دو ظرف مستطیلی شکل را برایتان بیان کرده ایم که یکی با میوه ی قرمز رنگ توت فرنگی و دیگری با انگور قرمز رنگ و تازه می باشد.
 

مواد لازم شیرینی روز مادر :

برای خمیر :
آرد سفید : 2 فنجان
پودر کاکائو : 1/2 فنجان
شکر : 1 قاشق چایخوری
نمک : 1 قاشق چایخوری
کره : 1 فنجان ( به تکه های کوچک بریده شده )
آب یخ : 1/4 فنجان

 

مواد داخل خمیر :

خامه : 4 فنجان
شکر : 1/2 فنجان
12 عدد ساقه ی نعناع، مقداری هم برای برای چاشنی زدن
نمک : 1 قاشق چایخوری
6  تکه شکلات تلخ و شیرین (به صورت ذوب شده )
1 قاشق ژلاتین
آب یخ : 1/2 فنجان
ماست ساده کم چرب : 1 فنجان
مقداری انگور قرمز
مقداری توت فرنگی

 

طرز تهیه :
1 – آرد سفید ، کاکائو ، شکر، نمک  را در غذا ساز ریخته تا کاملا با یکدیگر ترکیب شوند. کره را به آن اضافه کنید و آنقدر آن را بزنید تا کاملا یکدست شود.در طول کار کم کم آب را به آن اضافه کنید و مرتبا آن را بزنید تا مواد یکدست شوند .

 

2 – خمیر درست شده را در دو ظرف جداگانه که مستطیلی شکل باشد به صورت یک رول باریک بریزید و به مدت 30 دقیقه آن را در یخچال بگذارید تا کاملا قوام بگیرد.

 

3 – خامه، شکر ، نعناع ، نمک را در ظرفی بریزید و بگذارید تا بجوشد.سپس به مدت 30 دقیقه اجازه دهید تا کاملا سرد شود.

 

 4 – دور تا دور خمیرهای  شکلاتی آماده شده را که به صورت مستطیلی در ظرفی ریخته بودید و در یخچال گذاشته بودید را به صورت کنگره دار در آورید. سپس با استفاده از یک چاقوی تیز روی سطح آن شیارهایی ایجاد کنید و دوباره به مدت 15 دقیقه آن را در یخچال بگذارید.

 

5 – تکه های شکلات را به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا به مدت 10 دقیقه دوباره در یخچال بماند .

 

6 – ژلاتین را در یک کاسه کوچک آب بریزید و بگذارید تا کاملا نرم شود.

 

7 – سپس ژلاتین را روی حرارت بگذارید تا بجوشد و بعد از آن بگذارید تا خنک شود .بعد از آن که خنک شد ماست را به آن اضافه کنید.

 

8 – این ماده ی سفید رنگ آماده شده را در قالب های شکلاتی بریزید و کل سطح را با آن بپوشانید و آن را به مدت 4 ساعت در یخچال بگذارید.

 

9 – در آخرهم روی دسر را با مقداری نعناع تزئین کنید  و سپس روی یکی از ظرف ها توت فرنگی های قرمز رنگ و روی ظرف دیگر را انگورهای قرمز رنگ بریزید.

 

برچسب‌ها:

شیرینی شکلات کیک

بیشتر بخوانید
طرز تهیه شیرینی نارنجکی مواد لازم :شیرینی نارنجکی   تخم‌مرغ یک عدد ماست یک پیمانه آرد یک پیمانه زعفران 1/4 قاشق چایخوری جوش شیرین 1/4 قاشق چایخوری   مواد لازم براي شربت :شیرینی نارنجکی   شکر دو ليوان مخلوط آب و زعفران یک ليوان   طرز تهيه :شیرینی نارنجکی   تخم‌مرغ را زده، ماست را اضافه ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

آتش زدن دختر 16 ساله در خیابان توسط ارازل و اوباش
مشاهده بیشتر