طرز تهیه ساده خوشمزه کیک یزدی

طرز تهیه ساده خوشمزه کیک یزدی

کیکی یزدی یکی از انواع کیک هاي‌ خوشمزه پرطرفدار ایرانی اسـت کـه طبق معمول برای پذیرایی در مناسبت هاي‌ مذهبی آماده میشود. ما دراین قسمت از مجله تالاب برای شـما همراهان عزیز مقاله اي در مورد طرز تهیه کیک یزدی منتشر کرده ایم.

 

معرفی کیک یزدی

معرفی کیک یزدی

کیک یزدی یکی از شیرینی‌هاي‌ خوشمزه و سنتی ایران اسـت. همانطور کـه از نام این کیک پیداست، تاریخچه ان بـه شهر تاریخی و دیدنی یزد می رسد و از قدیمی ترین و نوستالژیک‌ترین طعم‌هایي اسـت کـه ما ایرانیان با ان خاطره داریم. خیلی از ما کیک یزدی رابا خاطره خوردن اشتباهی کاغذ ان در کودکی، کـه بـه نظر خوشمزه‌تر از خود کیک بود، بـه یاد می آوریم.

 


مطالب مشابه: طرز تهیه بهترین شیرینی های عید نوروز | شیرینی عید نوروز


 

تاریخچه کیک یزدی

تاریخچه کیک یزدی

همه ی ما خوب میدانیم کـه طعم خوشمزه کیک یزدی با چای دو چندان می شود، پس هنگام سرو، چای داغ فراموش نشود! ضخامت این کیک نسبت بـه کیک‌هاي‌ دیگر کمتر بوده و روی ان ترک خوردگی چشم نوازی دارد. کیک یزدی همان کیک فنجانی یا همان کاپ کیک و مافین فرنگی اسـت. این کیک باوجود ترکیبات ساده‌اي کـه در ان بـه کار رفته طعم خاص، دل چسب و بی نظیر دارد.

 

پخت این کیک، در یزد با رسم و رسوم و آیین‌ها پیوند خورده اسـت و سرو ان در بیشتر مراسم‌هاي‌ مذهبی، عزاداری‌ها، عروسی‌ها و عید نوروز، درکنار چای یا شیر کاکائو از واجبات پذیرایی اسـت.

 

کیک یزدی با دستورها ودر طعم‌هاي‌ متنوعی تهیه میشود. این کیک خوشمزه بـه طور معمول با فر پخته می شود، بـه همین علت کسانی کـه در خانه فر ندارند، ممکن اسـت از درست کردن کیک یزدی منصرف شوند و لذت تهیه و پخت این شیرینی خوشمزه را از دست بدهند.

 

مواد لازم برای کیک یزدی

مواد لازم برای کیک یزدی

  • آرد سفید:300 گرم
  • تخم مرغ :3 عدد
  • شکر :200 گرم
  • ماست غلیظ :150 گرم
  • روغن مایع :175 گرم
  • عسل:یک قاشق غذاخوری
  • بیکینگ پودر :1 قاشق غذاخوری
  • پودر هل :یک و نیم قاشق غذاخوری
  • گلاب:3 قاشق غذاخوری

 


مطالب مشابه: 15 مدل شیرینی خوشمزه برای ایام عید نوروز | شیرینی عید نوروز


 

دستور پخت کیک یزدی ترد و خوشمزه

دستور پخت کیک یزدی ترد و خوشمزه

ابتدا همه ی مواد را از یک ساعت قبل از یخچال بیرون بیاورید تا بـه دمای محیط برسند.بعد فر رابا دمای 200 درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا گرم شود. تخم مرغ ها را در ظرف مناسبی بشکنید و با همزن برقی چند دقیقه هم بزنید تا کاملا یکدست شود.سپس شکر را بـه تخم مرغ ها اضافه کنید و هم بزنید تا کرم رنگ شوند.بعد روغن مایع را بـه مخلوط شکر و تخم مرغ کرم رنگ شده اضافه کنید و هم بزنید.

 

بعد از کمی هم زدن مخلوط ماست را هم اضافه کنید و با مواد میکس کنید. بعد ار مخلوط ماست بـه ترتیب گلاب ؛ هل و عسل را اضافه کرده و هم بزنید. دیوارهای ظرف را تمیز کنید. مخلوط آرد و بکینگ پودر رابا هم الک کنید و کم‌کم در چند مرحله بـه مواد مخلوط کنید و با همزن بـه آرامی هم بزنید. مایع آماده شده را سریعا بـه مرحله بعدی کـه ریختن در داخل قالب اسـت می‌بریم تا مایه کیک منتظر نماند.

 

مایه آماده شده رابا قیف و یا با قاشق در قالب مافین کـه قبلا کاغذ مخصوص کیک یزدی گذاشته ایم ریخته و تقریباً دو سوم قالب را پر می کنیم. و یا در قالب هاي‌ کوچک کیک یزدی کـه با کپسول یا همان کاغذ مخصوص کیک یزدی اسـت پر کنید. فقط دقت کنید قالب ها را سر خالی پر کنید. با ته قاشق وسط مایه را مقداری گود کنید و کمی کنجد داخلش بریزید.

 

سینی را برای 10 دقیقه در فر با دمای 200 درجه سانتی گراد کـه قبلنم گرم شده قرار داده تا کیک ها کامل باد کنند.وقتی کیک ها باد کرد درجه فر را کمتر کرده و بـه دمای 180 درجه میرسانیم و 10 دقیقه دیگر اجازه میدهیم تا کیک ها طلایی و پخته شوند. بعد از پخته شدن ،کیک یزدی ها را از فر در بیاورید و اجازه دهید سرد شوند و سپس در ظرف مورد نظر بچینید و بـه همراه عزیزانتان با چای عصرانه میل کنید.

 

نکاتی که ممکن است باعث پف نکردن کیک یزدی شوند:

نکاتی که ممکن است باعث پف نکردن کیک یزدی شوند

1. ممکن اسـت اندازه هایتان دقیق نباشد.

2. زمان مخلوط کردن مواد زیاد یا کم بوده باشد.

3. دمای فرتان مناسب نبوده باشد.

4. در هنگام مخلوط کردن ترتیب افزودن مواد را رعایت نکرده باشید.

5. کره یا تخم مرغ تان هم دما با محیط نشده باشند.

6. بکینگ پودر تان تاریخ گذشته و یا کم بوده باشد.

7. مقدار روغن بیش از حد بوده باشد.

8. قالب کیکتان نسبت بـه مایع ان بزرگ بوده باشد.

9. قالب کیک یزدی نباید چرب شود. زیرا بر اثر حرارت بالا چربی وارد بافت کیک می شود و پف کیک رامی خواباند.

10. پس حتماً از قالب هاي‌ نچسب برای تهیه کیک یزدی استفاده کنید.

11. قالب کیکی را کـه قبلا استفاده کردید حتماً یک‌بار دیگر بشویید و کاملا خشکش کنید تا هیچ اثری از چربی روی ان باقی نمانده باشد.

 

12. اگر در هنگام پختن کیک در فر را باز و بسته کنید یا ان را خیلی زودتر از اتمام پخت باز کنید وسط کیک شـما پف نخواهد کرد.

13. اگر زمان آماده‌سازی مایه کیک و پخت ان زیاد باشد باعث میشود اطراف کیک شـما پف کرده ولی وسط ان پف نکند.

 


مطالب مشابه: طرز تهیه شیرینی اسکاتلندی


 

در پایان

با پخت کیک یزدی و پخش شدن عطرش در هوا دیگر نمیتوان دست رد بـه ان زد. طعم بی‌نظیر این کیک سنتی بـه کوچه‌پس‌کوچه‌هاي‌ شهر یزد برمی‌گردد. ناگفته نماند کـه در شهر های دیگر هم ان رابا عطر و طعم متفاوت می‌پزند. در اصل این شیرینی خوشمزه رابا شیر یا ماست در یزد تهیه می کنند

جدیدترین مطالب سایت