بروزرسانی : 6 آبان 1396

آموزش درست کردن کمپوت گلابی

آموزش درست کردن کمپوت گلابی

کمپوت گلابی چگونه درست کنیم ؟ 

درست کردن کمپوت گلابی یک دسر آسان هست در ادامه میتوانید با یادگیری درست کردن کمپوت گلابی تالاب را دنبال نمایید . 

خیلی مفید هست هر از گاهی میوه هایي که داخل یخچال باقی ماندن را کمپوت کنیم تا افزون بر این که از خراب شدن انها جلوگیري میکنیم از خواص بینظیر میوه ها هم بهره مند شویم.

بنظر من یکی از خوشمزه ترین کمپوت ها، کمپوت گلابی هست حتی گاهی خوشمزه تر از خود گلابی هم هست چون بافت آن خیلی لطیف هست، پس بجای این که کمپوت هاي کارخانه اي راکه مملو از مواد نگه دارنده میباشند را بخریم خیلی راحت کمپوت هاي خوشمزه را در منزل بپزیم و از خوردن آنها لذت ببریم.

مواد لازم برای تهیه کمپوت گلابی :

آموزش درست کردن کمپوت گلابی

طرز تهیه کمپوت گلابی :

ابتدا باید گلابی ها را پوست کنده و انها رابه ابعاد دلخواه ببریم توجه کنید که پوست و قسمت دانه ها دقیقا جدا شوند.

دو لیوان آب و دو قاشق سرکه را داخل یک کاسه بزرگ می ریزیم و هر کدام از گلابی ها راکه پوست کندیم و خرد کردیم فوری داخل کاسه آمیخته سرکه و آب میگذاریم تا تغییر رنگ ندهند. سرکه باعث می‌شود تا گلابی ها کدر نشوند.

حالا داخل یک قابلمه یک لیوان آب، شکر و آبلیمو را می ریزیم و آنرا هم می‌زنیم تا شکر کمی آمیخته شود و حرارت را هم متوسط میکنیم. میتوانید مقدار شکر را هم بر طبق ذائقه تان کمتر یا بیشتر بریزید.

بعد گلابی ها راکه حدود دو الی سه دقیقه داخل آمیخته آب و سرکه ماندند از کاسه خارج می‌کنیم و انها را می ریزم داخل قابلمه ودر قابلمه را هم می بندیم تا گلابی ها نرم شوند و بپزند. توجه کنید که آمیخته آب و سرکه داخل کاسه را باید بریزید دور و فقط گلابی ها را داخل قابلمه بریزید.

گلابی ها خیلی زود و حدود یک ربع الی ۲۰ دقیقه اي می پزند و نرم می‌شوند و اگر بیشتر روی حرارت بمانند شکلشان را از دست میدهند. پس گاهی آنها را چک کنید و وقتی به حد دلخواهتان نرم شدن دیگر کمپوت حاضر هست در یکی دو دقیقه نهایی گلاب را هم افزون کنید تا کمپوت تان مزه دار شود.

در این مرحله اگر دوست داشتید شربت کمپوتتان غلیظ تر باشد میتوانید گلابی ها را در بیاورید و بگذارید شربت کمی بجوشد تا غلیظ شود. اگرچه بنظر من شربت کمپوت هر چه میزان رقیق تر باشد کمپوت دل چسب تر هست.

حالا کمپوت ما حاضر هست و باید اجازه بدهید تا سرد شود و بعد از سرد شدن می‌توانیم داخل ظرف در بسته بگذاریم و آنرا درون یخچال نگه داری کنیم و وقتی مفید خنک شد میل کنیم. نوش جان

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت