بروزرسانی : 8 بهمن 1398

آموزش دستور سوپ نیروزا مخصوص خانه تکانی عید

آموزش دستور سوپ نیروزا مخصوص خانه تکانی عید

آموزش دستور سوپ نیروزا مخصوص خانه تکانی عید

در روزهای نزدیک عید را سپری میکنیم و چه بهتر است که کم بخوریم اما خوب تغذیه کنیم در ادامه با آموزش دستور سوپ نیروزا مخصوص خانه تکانی عید96 سایت تالاب را دنبال کنید.

همزمان با فرا رسيدن ايام عيد و در اوج کارهاي خانه تکاني و خريد وسايل عيد، زمان زيادي براي آشپزي و تهيه خوراک نداريد و اين امر باعث مي شود اکثر افراد در اين زمان دچار بيماري و ضعف جسماني شوند.

کارشناسان توصيه مي کنند افراد از سوپ هاي رژيمي خوش طعم براي تقويت بنيه بدني و جلوگيري از ابتلا به انواع بيماري ها استفاده کنند.

سوپ هاي فراواني در کشورهاي مختلف وجود دارد. کارشناسان توصيه مي کنند افراد از سوپ هايي استفاده کنند که در آنها مواد مغذي براي سلامت بدن وجود دارد.

يکي از اين سوپ هاي مغذي سوپ سبزيجات، لوبيا و ماکاروني است که علاوه بر طعم مطبوع، خواص سلامتي بسيار زيادي دارد.

مواد لازم:

1 حبه سير

1 عدد پياز قرمز

2 عدد هويج

2 ساقه کرفس

1 ساقه تره فرنگي کوچک

1 عدد سيب زميني بزرگ

400 گرم انواع حبوبات به دلخواه

مقداري روغن زيتون

½ قاشق چاي خوري پونه خشک کوهي

1 برگ بو تازه

رب گوجه فرنگي

ترکيبي از سبزي هاي فصلي بزرگ، مانند کلم پيچ، برگ چغندرو يا کلم

100 گرم ماکاروني سبوس دار

½ يک دسته از ريحان تازه، اختياري

مقداري پنير پارمسان

مقداري گوشت قرمز خرد شده

روش تهيه:

سير، پياز، هويج، کرفس، تره فرنگي را پوست کنده و خرد کنيد. سپس سبزيجات را نيز شسته و خرد کرده و به مخلوط سير و پياز اضافه کنيد.در يک ظرف حاوي آب اين مخلوط را ريخته و مي پزيد تا زماني که سبزيجات نرم شوند.

حبوبات مورد نظر خود مانند لوبيا را نيز در ظرفي ديگر پخته و آبکشي کنيد.در يک تابه گوشت خرد شده را ريخته با مقداري روغن زيتون تفت دهيد تا طلايي شود.

سپس سيب زميني ،حبوبات، رب گوجه فرنگي و گوشت را به ترکيب سير و سبزيجات اضافه کنيد، درب قابلمه را بسته و به مدت 30 دقيقه در دماي پايين آن را بپزيد.

ماکاروني و مقداري از سبزيجات را در يک تابه کمي حرارت دهيد و سپس آن را به محتويات سوپ اضافه کنيد. دقت کنيد در اين مرحله ماکاروني ها نبايد له شوند و تنها بايد مغز پخت شوند.

در مرحله آخر هنگام سرو سوپ مي توانيد مقداري پنير پارمزان روي سوپ رنده و براي تزئين از برگه هاي جعفري استفاده کنيد.

اين سوپ حاوي مقدار بسيار کمي چربي و داراي فيبر، پروتئين، کلسيم، انواع ويتامين ها و مواد معدني مورد نياز براي حفظ سلامت بدن است.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت