سوپی که باید بر اساس ماه تولد خود بخورید

سوپی که باید بر اساس ماه تولد خود بخورید

دراین پست از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از خوشمزه ترین سوپ هاي‌ دنیا با توجه بـه ماه تولدتان را منتشر کرده ایم کـه شـما با فرارسیدن فصل سرد این سوپ هاي‌ خوشمزه را برای خود و خانواده تان درست کنید.

 

دستور پخت سوپ ماه تولدتان

با سردتر شدن شبها، زمان مناسبی اسـت کـه دستور العمل هاي‌ پاییزی مورد علاقه خودرا بشناسید. و وقتی بـه دنبال لذت بردن از چیزی سیر کننده، خوش طعم و دنج هستید، هیچ چیز مانند یک کاسه سوپ گرم نیست. از نودل مرغ کلاسیک گرفته تا بیسکوی خرچنگ پیچیده گرفته تا کدو حلوایی فصلی، انواع سوپ بی پایان وجوددارد.

 

اگر برای تصمیم گیری در مورد این کـه چه بخورید بـه کمک نیاز دارید، چرا بـه ستاره ها نگاه نکنید؟ بـه خواندن ادامه دهید تا ببینید بر اساس علامت زودیاک خود، کدام سوپ را باید بخورید. و فراموش نکنید کـه برای خودتان یک کاسه نان یا کراکر صدف بردارید «و حتما برای چند ثانیه جا خالی کنید».

 

بیشتر بخوانید: دستور پخت و تهیه سوپ میگو یک پیش غذای عالی

 

فروردین: سوپ تند و ترش

بر کسی پوشیده نیست کـه فروردین دوست دارد گرما را بـه ارمغان بیاورد. بـه عنوان نخستین نشانه آتشین زودیاک، شـما پرشور، مصمم هستید و از برجسته شدن نمی‌ترسید. دوست دارید تا جایی کـه می توانید انجام دهید، و عزم بی امان شـما نشانه موفقیت شماست.

 

سوپ داغ و ترش ادویه و طعم خاص شـما را بـه اشتراک می‌گذارد. این سوپ با پروتئین انتخابی شـما و مقدار زیادی سبزیجات تازه، شـما را سیر می‌کند بدون این کـه سرعت شـما را کاهش دهد و بـه شـما انرژی می‌دهد تا در تمام طول روز «یا شب!» ادامه دهید.

 

سوپی که باید بر اساس ماه تولد خود بخورید

 

مواد لازم سوپ داغ و ترش:

 آب مرغ یا سبزیجات «یا آبگوشت» 

قارچ

سرکه برنج، سس سویا، سس سیر چیلی، زنجبیل آسیاب شده برای طعم دادن بـه آبگوشت.

نشاسته ذرت برای غلیظ شدن آبگوشت.

تخم‌مرغ کـه ان‌ها را هم میزنیم و داخل سوپ می‌ریزیم تا ان نوارهای تخم‌مرغی دوست‌داشتنی درست شود.

توفوی سفت کـه مکعب می‌کنیم و بـه سوپ اضافه میکنیم.

پیاز سبز برای مخلوط کردن در سوپ و همچنین بـه عنوان تزئین روی ان بپاشید.

روغن کنجد برشته شده کـه طعمی ضروری در سوپ اسـت کـه در آخر ان را می‌ریزیم.

نمک و فلفل، سوپ تند و ترش بـه طور سنتی با فلفل سفید درست میشود کـه طعم متفاوت و بسیار قویتری نسبت بـه فلفل سیاه دارد. توصیه میکنم کمی اضافه کنید، و بعدا همیشه می توانید موارد بیشتری را اضافه کنید. یا اگر فلفل سفید ندارید، فلفل سیاه نیز اینکار را میکند.

اختیاری: تعداد زیادی از نسخه هاي‌ رستورانی سوپ داغ و ترش نیز با شاخه هاي‌ بامبو تهیه میشوند. من شخصاً طرفدار آن ها نیستم، اما اگر مایل بودید می توانید عده اي از انها را اضافه کنید.

 

طرز تهیه سوپ داغ و ترش:

دوغاب نشاسته ذرت خودرا درست کنید. 1/4 فنجان آب و نشاسته ذرت رابا همزن بزنید تا ترکیب شوند. کنار بگذارید. سوپ را بـه جوش بیاورید. باقیمانده آب، قارچ، شاخه هاي‌ بامبو «درصورت استفاده»؛ سرکه شراب برنج، سس سویا، زنجبیل و سس سیر چیلی را بـه یک قابلمه بزرگ اضافه کنید و بپزید تا سوپ بـه جوش بیاید. دوغاب نشاسته ذرت را هم بزنید و یک دقیقه یا بیشتر بـه پختن ادامه دهید تا سوپ غلیظ شود.

 

در ان نوارهای تخم مرغی زیبا بپاشید! در حالی کـه با یک دست سوپ را بـه صورت دورانی هم می‌زنید، با دست دیگر تخم مرغ هاي‌ هم زده را بـه آرامی داخل سوپ بریزید. سوپ را مزه دار کنید. توفو، نصف پیاز سبز و روغن کنجد رابا هم مخلوط کنید. سپس سوپ رابا نمک و فلفل سیاه «یا فلفل سفید» مزه دار کنید. تا زمانی کـه سوپ خوب و داغ اسـت، وعده هاي‌ خودرا با پیاز سبز اضافه کنید.

 

اردیبهشت: سوپ کدو تنبل بو داده

افراد اردیبهشتی افراد قابل اعتمادی هستند کـه کیفیت را بر کمیت ترجیح می دهند. برای شـما، کمتر، بیشتر اسـت – بـه شرطی کـه دقیقاً همان چیزی باشد کـه می خواهید، زیرا بـه عشق تجمل شناخته شده اید. سوپی کـه برای تهیه ان کمی زمان می‌برد، شـما را نمی ترساند.

 

در واقع، شـما کمی خودخوانده غذا هستید، بنابر این هر کاری کـه لازم باشد انجام میدهید تا مطمئن شوید کـه غذا کاملاً درست می‌شود. سوپ کدو حلوایی بو داده یک سوپ کلاسیک پاییزی اسـت کـه از چند ماده ساده برای ارائه حداکثر طعم استفاده میکند. ان را درکنار مقداری نان سیر خانگی و لیوان نوشیدنی مورد علاقتان سرو کنید ودر آسایش خانه خود یک وعده غذایی مناسب برای رستوران میل کنید.

 

سوپی که باید بر اساس ماه تولد خود بخورید

 

مواد لازم سوپ کدو تنبل بو داده:

1 شماره کدو حلوایی حدود 1 کیلو گرم، پوست کنده و بدون دانه

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری کره

2 شماره پیاز، خرد شده

1 حبه سیر، نازک ورقه شده

2 شماره فلفل قرمز ملایم، بدون دانه و ریز خرد شده

850 میلی لیتر آب سبزیجات داغ

4 قاشق غذاخوری کرم فریش، بـه علاوه بیشتر برای سرو

 

طرز سوپ کدو تنبل بو داده:

فر را روی 200/180 درجه سانتیگراد فن/گاز 6 گرم کنید. کدو حلوایی را بـه مکعب هاي‌ بزرگ، تقریبا 4 سانتی متر برش دهید، سپس با 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون دریک قالب بزرگ بریان کنید. بـه مدت 30 دقیقه تفت دهید ودر طول پخت یک‌بار بچرخانید تا طلایی و نرم شود.

 

در حالی کـه کدو حلوایی پخته می‌شود، کره رابا 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون باقیمانده دریک قابلمه بزرگ آب کنید، سپس پیاز، حبه سیر و سه چهارم فلفل را اضافه کنید. روی حرارت بسیار ملایم را بپوشانید و بـه مدت 15 تا 20 دقیقه بپزید تا پیازها کاملا نرم شوند.

 

کدو حلوایی را داخل ماهیتابه بریزید، مایه کیک و کرم فریش را اضافه کنید، سپس با همزن چوبی هم بزنید تا یکدست شود. برای یک سوپ واقعا ابریشمی، سوپ را داخل مایع بریزید و ان را بـه صورت دسته‌اي بریزید. بـه تابه برگردانید، بـه آرامی گرم کنید، سپس مزه دار کنید. سوپ را در کاسه هایي با چرخش هاي‌ خامه اي و مقداری فلفل خرد شده باقیمانده سرو کنید.

 

خرداد: سوپ قطره تخم مرغ

مردم شـما را اجتماعی پرحرف زودیاک می‌نامند، و اگر چه درست اسـت کـه دوست دارید اوقات خوشی داشته باشید، شخصیت شـما بیشتر از اینهاست. شـما همچنین بسیار باهوش هستید و مانند یک اسفنج اطلاعات جدید را جذب می کنید.

 

بین سرگرمی‌هایتان، دوستانتان، شغلتان، رابطه‌تان و شلوغی‌هاي‌ جانبی‌تان، زمان کمی برای برنامه‌ریزی وعده‌هاي‌ غذایی مفصل و پیچیده دارید. سوپ قطره تخم مرغ یک غذای ساده اسـت کـه درست کردن ان چند دقیقه طول میکشد و طعم ان نیز عالی اسـت. میتوان ان را بـه صورت فله اي درست کرد و بـه عنوان باقیمانده عالی عمل میکند. همچنین بـه اندازه کافی آسان اسـت کـه از مکان مورد علاقه خود سفارش دهید!

 

سوپی که باید بر اساس ماه تولد خود بخورید

 

مواد لازم سوپ قطره تخم مرغ:

آب مرغ یا سبزیجات باکیفیت خوب.

نشاسته ذرت برای این کـه آب گوشت کمی غلیظ شود.

ادویه ها، فقط کمی زنجبیل آسیاب شده، پودر سیر، نمک و فلفل سیاه.

تخم مرغ، ان را هم زده ودر سوپ می ریزیم.

روغن کنجد، دراین دستور کاملا ضروری اسـت.

پیاز سبز کـه بـه صورت نازک برش داده شده تا در سوپ مخلوط شود و بـه عنوان چاشنی نیز استفاده شود.

 

طرز تهیه سوپ قطره تخم مرغ:

مایه خودرا آماده کنید، قبل از این کـه حرارت را روشن کنید، آب، نشاسته ذرت، زنجبیل و پودر سیر رابا همزن بزنید تا ترکیب شوند. ضروری اسـت کـه آبگوشت در دمای اتاق یا خنک تر باشد، در غیر این صورت نشاسته ذرت جمع میشود و حل نمی‌شود. آب را بـه جوش بیاورید، هر از گاهی هم بزنید. در حین گرم شدن، ادامه دهید و تخم مرغ هاي‌ خودرا دریک پیمانه یا کاسه جداگانه باهم مخلوط کنید. تخم‌مرغ‌ها را بـه آرامی هم بزنید تا زمانی کـه مایه‌تان بـه جوش آمد، از یک همزن یا چنگال استفاده کنید تا مایه را بـه صورت دور و دور هم بزنید تا یک «گرداب» آهسته ایجاد کنید. سپس در حالی کـه بـه هم زدن آب ادامه می‌دهید، تخم مرغ ها را بـه تدریج در ان بریزید تا بـه ان نوارهای کوچک جادویی تبدیل شوند. ماهیتابه را از روی حرارت بردارید. مواد باقیمانده را اضافه کنید. روغن کنجد و پیاز سبز را هم بزنید تا مخلوط شوند. بچشید ودر صورت نیاز با نمک و فلفل مزه دار کنید. گرم سرو کنید. درصورت تمایل با پیاز سبز اضافی تزئین کنید.

 

تیر: سوپ رشته مرغ

تیر احساساتی ترین علامت زودیاک اسـت. همیشه با قرار دادن دیگران بر خود، مردم میدانند کـه می‌توانند در مواقع ضروری روی شـما حساب کنند. بـه عنوان فردی کـه از نزدیک با احساسات خود هماهنگ اسـت، یک محیط آرام برای عزیزان خود ایجاد می کنید. اما مهم اسـت کـه مراقب خود نیز باشید.

 

بنابر این، دفعه بعد کـه احساس کردید زیر آب و هوا هستید یا فقط بـه یک غذای دلپذیر نیاز دارید، دستور پخت سوپ رشته مرغ خانواده خودرا برای طعم کمی از خانه ارائه دهید. برای خوشمزه شدن نیازی بـه فانتزی نیست. فقط مواد خودرا دریک قابلمه بریزید، فیلم مورد علاقه را بزنید و استراحت کنید.

 

سوپی که باید بر اساس ماه تولد خود بخورید

 

مواد لازم سوپ رشته مرغ:

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 پیاز سفید کوچک، پوست کنده و خرد شده

2 شماره هویج متوسط، پوست کنده و خرد شده

2 ساقه کرفس، انتهای ان خرد شده و خرد شده

4 حبه سیر خرد شده یا فشرده

8 فنجان «64 اونس» آب مرغ باکیفیت

3 شاخه رزماری تازه

3 شاخه آویشن تازه

1 شاخه مریم گلی تازه

6 اونس نودل تخم مرغ پهن

2 فنجان مرغ پخته خرد شده

نمک و فلفل

1/2 فنجان جعفری تازه خرد شده با بسته بندی آزاد

1/3 فنجان ریحان تازه خرد شده «یا جولین شده» با بسته بندی آزاد

 

طرز تهیه سوپ رشته مرغ:

روغن را دریک قابلمه بزرگ روی حرارت متوسط ​​رو بـه بالا گرم کنید. پیاز را اضافه کنید و 4 دقیقه تفت دهید و هر از گاهی هم بزنید. هویج و کرفس را اضافه کنید و 3 تا 4 دقیقه دیگر یا تا زمانی کـه هویج ها کمی نرم شوند تفت دهید و هر از گاهی هم بزنید.

 

سیر را اضافه کنید و 1 تا 2 دقیقه دیگر یا تا زمانی کـه خوشبو شود تفت دهید و هر از گاهی هم بزنید. آب مرغ، رزماری، آویشن و مریم گلی را اضافه کنید و بـه آرامی هم بزنید تا ترکیب شوند. پخت را ادامه دهید تا سوپ بـه جوش بیاید.

 

حرارت را کم کرده و نودل تخم مرغ و مرغ را هم بزنید. پخت و پز را بـه مدت 8 تا 10 دقیقه یا تا زمانی کـه نودل هاي‌ تخم مرغ آل دنته شوند، ادامه دهید. «هرچه بیشتر بپزند، آبگوشت بیشتری خیس می‌شوند. درصورت نیاز می توانید آب مرغ بیشتری اضافه کنید.» شاخه هاي‌ رزماری، آویشن و مریم گلی را بردارید و دور بریزید «اگر عده اي از برگ ها ریختند نگران نباشید». سوپ را بچشید و با نمک و فلفل مزه دار کنید.
گرم سرو کنید و با فلفل سیاه اضافی، جعفری تازه و ریحان تازه تزیین کنید.

 

مرداد: سوپ بیسکوی لابستر خامه ای

مردادی ها با اعتماد بـه نفس و کاریزماتیک هستند. چه سر کار باشید، چه با دوستانتان رفت و آمد داشته باشید یا با افراد جدید ملاقات کنید، همیشه خودرا در مرکز توجه قرار می‌دهید. بـه نظر می‌رسد مردم فقط جذب شوخ طبعی و شخصیت گرم شـما شده اند.

 

بـه همین دلیل، شـما بـه غنای زندگی عادت کرده‌اید و ذائقه شـما در سوپ فرقی نمی‌کند. بیسکوی خرچنگ یک کلاسیک روشن و خامه اي با طعم هاي‌ زیاد اسـت. با یک خامه خوشمزه و تکه هاي‌ گوشت خرچنگ، احساس رضایت و کمی خراب شدن را در شـما ایجاد میکند.

 

سوپی که باید بر اساس ماه تولد خود بخورید

 

مواد لازم سوپ بیسکوی لابستر خامه ای:

3 قاشق غذاخوری کره

1 فنجان پیاز سفید یا زرد خرد شده

1/2 فنجان هویج خرد شده

1/2 فنجان کرفس خرد شده

3 حبه سیر، خرد شده

3 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی

3 قاشق غذاخوری ارد

2 فنجان آب غذا هاي دریایی

1 فنجان سرکه

1/4 فنجان کنیاک یا براندی «اختیاری»

12 اونس «یا بیشتر» گوشت خرچنگ خرد شده

1 قاشق چایخوری. فلفل قرمز دودی

1 برگ بو

1 شاخه آویشن تازه «یا 1/2 قاشق چایخوری آویشن خشک»

1/4 قاشق چایخوری فلفل قرمز

1/2 فنجان «یا بیشتر» خامه غلیظ

نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده

 

طرز تهیه سوپ بیسکوی لابستر خامه ای:

دریک قابلمه بزرگ، کره را روی حرارت متوسط ​​رو بـه بالا ذوب کنید. پیاز، هویج، کرفس، سیر و رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و بـه مدت 5 دقیقه یا تا زمانی کـه پیازها پخته و شفاف شوند تفت دهید. مخلوط رابا آرد بپاشید و هم بزنید تا مطمئن شوید کـه بـه طور یکنواخت سبزیجات را بپوشاند. 1 دقیقه تفت دهید.

آب غذا هاي دریایی، سرکه، کنیاک، گوشت خرچنگ، پاپریکا، برگ بو، آویشن و کاین را اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شوند. بـه مدت 30 دقیقه روی حرارت متوسط ​​رو بـه پایین بپزید و هر از گاهی هم بزنید تا کف ان نسوزد.

 

برگ بو و شاخه آویشن را جدا کنید. خامه غلیظ را هم بزنید ودر صورت نیاز با نمک و فلفل اضافی مزه دار کنید. سپس سوپ رابا استفاده از مخلوط کن غوطه وری پوره کنید. یا می توانید سوپ را در دسته‌هاي‌ کوچک بـه یک مخلوط‌کن سنتی منتقل کنید و ان‌ها را مخلوط کنید تا یکدست شود. «همیشه مراقب باشید کـه مخلوط کن رابا مایعات داغ پر نکنید.» بلافاصله سرو کنید.

 

شهریور: سوپ تورتلینی خامه ای

شهریوری ها عملی و سرراست هستند، تا حد زیادی بـه دلیل این کـه نشانه زمین هستند. شـما آنچه را کـه دوست دارید و تمایلی بـه فاصله گرفتن از موارد مورد علاقه خود ندارید. شـما ترجیح میدهید ان را ساده نگه دارید و روی چیزهایی کـه واقعا مهم هستند، از جمله داشتن یک برنامه غذایی منظم و ورزش روتین تمرکز کنید.

 

شـما عاشق همه ی چیزهای طبیعی و سالم هستید، بـه همین دلیل اسـت کـه سوپ انتخابی شـما باید مقدار زیادی سبزیجات تازه داشته باشد. با این حال، شـما هم سعی نمیکنید خودرا محدود کنید! سوپ تورتلینی مرغ ترکیبی عالی از سبزیجات، پاستا خوشمزه و کمی خامه دارد. 

 

سوپی که باید بر اساس ماه تولد خود بخورید

 

مواد لازم سوپ تورتلینی خامه ای:

1.25 پوند سوسیس ایتالیایی آسیاب شده

1 پیاز سفید کوچک، پوست کنده و خرد شده

2 هویج بزرگ، پوست کنده و خرد شده

4 حبه سیر، خرد شده

1/4 فنجان آرد گندم کامل سفید «یا آرد همه ی منظوره»

آب مرغ 6 فنجان

1 «10 اونس» بسته تورتلینی پنیر یخچالی

5 اونس سبزی بـه انتخاب شـما «من از مخلوط اسفناج، کولارد و کلم پیچ استفاده کردم»

2 فنجان شیر

نمک و فلفل

 

طرز تهیه سوپ تورتلینی خامه ای:

سوسیس ایتالیایی را دریک قابلمه بزرگ روی حرارت متوسط ​​رو بـه بالا بپزید تا قهوه اي شود ودر حین پخت ان را خرد کنید. با قاشق سوراخ دار، سوسیس پخته شده را در بشقاب جداگانه اي منتقل کنید و کنار بگذارید. دو قاشق غذاخوری روغن را در تابه بگذارید و بقیه را دور بریزید. «یا اگر چربی زیادی باقی نمانده اسـت، برای جبران تفاوت، روغن زیتون را اضافه کنید.»

 

پیاز و هویج رابا هم مخلوط کنید و بـه مدت 4 تا 5 دقیقه یا تا زمانی کـه پیازها نرم و شفاف شوند تفت دهید و هر از گاهی هم بزنید. سیر را اضافه کنید و 1 تا 2 دقیقه دیگر یا تا زمانی کـه خوشبو شود تفت دهید و هر از گاهی هم بزنید. آرد را هم بزنید تا بـه طور یکنواخت روی سبزیجات را بپوشاند و 1 دقیقه دیگر بپزید و هر از گاهی هم بزنید. آب مرغ را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شوند. پخت را ادامه دهید تا مخلوط بـه جوش بیاید. سپس حرارت را کم کرده و بـه مدت 5 دقیقه بجوشانید.

 

سوسیس پخته شده، تورتلینی، اسفناج و شیر رابا هم مخلوط کرده و 4 تا 5 دقیقه یا تا زمانی کـه تورتلینی آل دنته شود، بـه جوشیدن ادامه دهید. بچشید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. «من حدود 1 قاشق چایخوری نمک، 1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه اضافه کردم.»

بلافاصله سرو کنید. یا در ظرف در بسته بـه مدت حداکثر 3 روز در یخچال قرار دهید.

 

مهر: سوپ عروسی ایتالیایی

مهری ها کـه همیشه جذاب، با درایت و آسان هستند، تقریبا در هر موقعیت اجتماعی پیشرفت می‌کنند. بـه عنوان نشانه ترازو و تعادل، می دانید کـه شراکت‌هایي کـه ایجاد می کنید و دوستی‌هایي کـه برقرار میکنید بـه اندازه داشتن مهارت‌ها برای موفقیت در زندگی مهم هستند.

 

تنها دادن سوپ عروسی ایتالیایی بـه نشانه عشق منطقی اسـت، اما این نام همچنین اشاره اي بـه نحوه ترکیب طعم ها در هماهنگی دارد. خوشمزه و دل چسب، مملو از تازه ترین مواد تشکیل دهنده اسـت و هر لقمه مطمئناً آرامش را بـه روز شـما می آورد.

 

سوپی که باید بر اساس ماه تولد خود بخورید

 

مواد لازم سوپ عروسی ایتالیایی:

کوفته قلقلی

8 اونس گوشت چرخ کرده بدون چربی

8 اونس گوشت خوک چرخ شده

1/2 فنجان خرده نان سفید دل چسب

1/4 فنجان جعفری تازه خرد شده

1 1/2 قاشق چایخوری پونه کوهی تازه خرد شده

1/2 فنجان پارمزان ریز خرد شده

1 شماره تخم مرغ بزرگ

نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

 

سوپ

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 1/4 فنجان هویج 1/4 اینچی خرد شده

1 1/4 فنجان پیاز زرد خرد شده

3/4 فنجان کرفس 1/4 اینچی خرد شده

سیر 4 حبه خرد شده «1 1/2 قاشق غذاخوری»

5 قوطی «14.5 اونس» آب مرغ کم سدیم

1 فنجان پاستا آسینی د پپه یا اورزو خشک

6 اونس اسفناج تازه، خرد شده

پارمزان ریز خرد شده برای سرو

 

طرز تهیه سوپ عروسی ایتالیایی:

برای کوفته:

گوشت گاو و خوک را بـه یک کاسه بزرگ همزن اضافه کنید. خرده نان، جعفری، پونه کوهی، پارمزان، تخم مرغ، 1 قاشق چایخوری نمک و 1/4 قاشق چایخوری فلفل را بـه ان اضافه کنید. بـه آرامی مخلوط رابا دست بریزید و بشکنید تا بـه طور یکنواخت پوشش داده شود و پخش شود.

 

مخلوط را بـه شکل کوفته هاي‌ بسیار کوچک بـه اندازه 3/4 اینچ تا 1 اینچ در آورید و بـه یک بشقاب بزرگ منتقل کنید. 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون را دریک تابه نچسب بزرگ روی حرارت متوسط ​​رو بـه بالا گرم کنید. نیمی از کوفته ها را اضافه کنید و تفت دهید تا قهوه اي شوند، گاهی اوقات «از 2 یا 3 طرف قهوه اي شوند»؛ در کل حدود 4 دقیقه بپزید. کوفته ها را دریک بشقاب کـه با دستمال کاغذی پوشانده شده اسـت، در حالی کـه روغن را در ماهیتابه گذاشته اید، منتقل کنید. فرآیند رابا کوفته هاي‌ باقیمانده تکرار کنید «توجه داشته باشید کـه کوفته ها دراین مرحله پخته نمیشوند، آن ها بـه پختن در سوپ ادامه می دهند».

 

برای سوپ:

در حالی کـه کوفته ها در حال سرخ شدن هستند، 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون را دریک قابلمه بزرگ روی حرارت متوسط ​​رو بـه بالا گرم کنید. هویج، پیاز و کرفس را اضافه کنید و حدود 6 تا 8 دقیقه تفت دهید تا سبزیجات نرم شوند، سیر را اضافه کنید و 1 دقیقه دیگر تفت دهید.

 

در آب مرغ بریزید، سوپ رابا نمک و فلفل مزه دار کنید و مخلوط را بـه جوش بیاورید. پاستا و کوفته را اضافه کنید، حرارت را کم کنید تا بجوشد «تقریبا متوسط ​​یا متوسط». روی ان را بپوشانید و بپزید، هر از گاهی هم بزنید تا پاستا نرم شود و کوفته ها بپزند، حدود 10 دقیقه، در حالی کـه در آخرین دقیقه پخت اسفناج را اضافه کنید. گرم سرو کنید، هر وعده رابا پنیر پارمزان بپاشید.

 

آبان: مینسترون

آبانی ها دوست دارند نگرش خیلی خوبی برای مدرسه نشان دهند، اما شـما حساس تر از چیزی هستید کـه بـه نظر می‌رسد. شدید و وفادار، هیچ چیز رابا شـما عادی نگه ندارید. هنگامی کـه روی چیزی یا کسی سرمایه گذاری کردید، همه ی چیز را بـه دست خواهید آورد. Minestrone پایه اي عالی برای ایجاد چرخش منحصر بـه فرد خود دراین سوپ اسـت. هر چقدر کـه دوست دارید ادویه اضافه کنید و سبزیجات و پروتئین مورد علاقه خودرا برای یک وعده غذایی کـه مطمئنا حيرت زده و راضی کننده خواهد بود، بـه صورت مخفیانه وارد کنید.

 

سوپی که باید بر اساس ماه تولد خود بخورید

 

مواد لازم سوپ مینسترون:

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

پیاز کوچک 1 شماره خرد شده

کدو سبز کوچک 1 شماره خرد شده

کدو حلوایی زرد کوچک 1 شماره خرد شده

2 شماره هویج کوچک خرد شده

2 ساقه کرفس خرد شده

سیر 4 حبه، خرد شده

5-6 فنجان آب مرغ یا سبزیجات

1 قاشق چایخوری. پونه کوهی خشک

1 قاشق چایخوری. آویشن خشک

1/4 قاشق چایخوری فلفل سیاه

1/8 قاشق چایخوری تکه هاي‌ فلفل قرمز

2 برگ بو

1 «28 اونس» قوطی گوجه فرنگی خرد شده، همراه با آب

2 «15 اونس» قوطی لوبیا، آب کش شده 

3 فنجان اسفناج یا کلم پیچ تازه خرد شده

1/2 فنجان پاستا خشک

نمک و فلفل

پارمزان تازه رنده شده برای سرو

 

طرز تهیه سوپ مینسترون:

روغن را دریک قابلمه بزرگ روی حرارت متوسط ​​رو بـه بالا گرم کنید. پیاز، کدو سبز، کدو حلوایی زرد، هویج، کرفس و سیر را اضافه کنید و 7 تا 8 دقیقه تفت دهید و هر از گاهی هم بزنید تا پیازها نرم شوند. هم بزنید تا لعاب در ماهیتابه گرفته شود، با استفاده از یک قاشق تکه هاي‌ قهوه اي رنگی کـه بـه کف تابه چسبیده اند را بتراشید. 2 دقیقه بپزید تا کمی کاهش یابد.

 

سپس آب مرغ یا سبزیجات، پونه کوهی، آویشن، فلفل سیاه، فلفل قرمز، برگ بو، گوجه فرنگی و لوبیا را اضافه کنید. روی ان را بپوشانید و بگذارید بـه جوش بیاید، سپس حرارت را کم کنید و بگذارید حداقل 15 تا 20 دقیقه بجوشد. 10 دقیقه قبل از سرو، رشته اسفناج «یا کلم پیچ» و پاستا را هم بزنید. هر از گاهی هم بزنید تا آل دنته شود. برگ بو را جدا کرده ودر صورت نیاز با نمک و فلفل اضافی مزه دار کنید. ان رابا پنیر پارمزان تازه رنده شده بـه صورت گرم سرو کنید.

 

بیشتر بخوانید: تزیین و سرو فوق زیبا سوپ شیر مخصوص مجالس

 

آذر: سوپ کدو حلوایی ادویه دار

قوس‌هاي‌ برون‌گرا خودرا خیلی جدی نمی گیرند. بـه عنوان فردی کـه همیشه بـه دنبال پیشرفت اسـت، طبیعتاً جذب افراد و تجارب جدید میشوید – و این بـه آزمایش در آشپزخانه نیز ادامه می یابد. چه در حال امتحان یک دستور غذای جدیدی باشید کـه آنلاین پیدا کرده‌اید و چه امیدوار باشید کـه یک غذای مورد علاقه خودرا از سفر های خود دوباره بسازید، از شکست نمیترسید «بـه همین دلیل اسـت کـه اغلب موفق می شوید!». دفعه بعد کـه میخواهید اوضاع را عوض کنید، یک سوپ کدو تنبل فصلی تند بخورید. آماده سازی آسان و حتی ساده تر برای سفارشی کردن، شـما فقط یک یا دو سس تند مورد علاقه خودرا بـه دور از رضایت جدی دارید.

 

سوپی که باید بر اساس ماه تولد خود بخورید

 

مواد لازم سوپ کدو حلوایی ادویه دار:

1 کدو تنبل، حدود 1.5-2 کیلو گرم «دانه ها را ذخیره کنید – آن ها را در تابه خشک برشته کنید تا سرو کنید»

گارام ماسالا 1 قاشق غذاخوری

گشنیز آسیاب شده 2 قاشق چایخوری

2 قاشق چایخوری زیره آسیاب شده

½ تا 1 قاشق چایخوری فلفل یا پودر فلفل، بـه اضافه یک شماره

روغن زیتون 3 قاشق غذاخوری

1 پیاز، ریز خرد شده

زنجبیل، پوست کنده و ریز خرد شده

2 حبه سیر، ریز خرد شده

900 میلی لیتر آب سبزیجات

100 میلی لیتر خامه دوبل یا کرم فریشه، بـه علاوه مقدار اضافی برای سرو

 

طرز تهیه سوپ کدو حلوایی ادویه دار:

فر را روی 180/160 درجه سانتیگراد فن/گاز 4 گرم کنید. کدو تنبل را از وسط نصف کرده و دانه ها رابا قاشق جدا کنید «نوک زیر را ببینید». برش ها یا تکه ها «پوست را نگه دارید» ودر یک کاسه برش دهید. گارام ماسالا و 1 قاشق غذاخوری گشنیز و زیره را دریک کاسه کوچک بریزید و با 2 قاشق غذاخوری روغن مخلوط کنید و مزه دار کنید. روی کدو تنبل بریزید و خوب بریزید تا در روغن ادویه دار بپوشانید.

 

بـه سینی فر منتقل کنید، بـه طور یکنواخت پهن کنید و بـه مدت 40 تا 45 دقیقه تفت دهید، در نیمه پخت بچرخانید تا زمانی کـه کدو حلوایی با چنگال سوراخ شود، بسیار نرم شود. بگذارید چند دقیقه در سینی خنک شود.

 

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون باقیمانده را دریک قابلمه بزرگ گرم کنید و پیاز رابا کمی نمک بـه مدت 10 دقیقه تفت دهید تا نرم شود. زنجبیل، سیر و بقیه ادویه ها و فلفل چیلی را اضافه کنید و چند دقیقه دیگر تفت دهید تا خوشبو شود. مایه را در ان بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید.

 

هنگامی کـه کدو تنبل بـه اندازه کافی خنک شد تا بتوان ان را لمس کرد، با قاشق گوشت نرم را از پوست جدا کنید. کدو تنبل نرم را بـه ماهیتابه اضافه کنید و پوست ان را دور بریزید. سوپ را از روی حرارت بردارید و با همزن دستی سوپ را بریزید تا کرم رنگ و یکدست شود.

 

مزه دار کنید، درصورت تمایل فلفل یا گارام ماسالا اضافه کنید. دوباره روی حرارت ملایم بگذارید و خامه را هم بزنید. روی حرارت ملایم بجوشانید، سپس در کاسه ها با مقداری خامه بیشتر و کمی فلفل قرمز برای سرو سرو کنید. اگر دوست داشتید روی ان دانه کدو تنبل برشته شده را روی ان قرار دهید.

 

دی: سوپ پیاز فرانسوی

در حالی کـه دیگران برای پیشرفت بـه ارتباطات یا جذابیت تکیه می‌کنند، دی ماهی بلندپرواز می‌دانند کـه هیچ چیز بهتر از کار سخت قدیمی خوب نیست. شـما فوق العاده منظم هستید، بنابر این ترجیح میدهید یک رویکرد سنتی را برای انجام کارها در پیش بگیرید.

 

سوپ پیاز فرانسوی بهترین گزینه برای عشق شـما بـه کلاسیک اسـت. در واقع، خواهید دید کـه شباهت هاي‌ زیادی با این سوپ مورد علاقه دارید. این سوپ ممکن اسـت بـه اندازه غذا هاي دیگر پر زرق و برق یا مجلل نباشد، اما همیشه می توانید برای ارائه یک غذای خوشمزه بـه این سوپ اعتماد کنید. 

 

سوپی که باید بر اساس ماه تولد خود بخورید

 

مواد لازم سوپ پیاز فرانسوی:

6 پیاز بزرگ قرمز یا زرد «حدود 3 پوند»

4 قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق بکر

2 قاشق غذاخوری کره

1 قاشق چایخوری شکر

نمک کوشر

2 حبه سیر، خرد شده

8 فنجان آب گوشت گاو، آب مرغ یا ترکیبی از این دو

1/2 فنجان ورموت خشک یا شراب سفید خشک

2 برگ بو

1 قاشق غذاخوری برگ آویشن تازه، چند شاخه آویشن تازه، یا 1/2 قاشق چایخوری آویشن خشک

1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه تازه آسیاب شده

2 قاشق غذاخوری براندی «اختیاری»

8 برش «ضخامت 1 اینچ» نان فرانسوی یا باگت

1 1/2 فنجان پنیر گرویر رنده شده

پاشیدن پنیر پارمزان رنده شده

 

طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی:

پیازها را پوست بگیرید و خلال کنید، پیازها را از ریشه تا ساقه پوست گرفته و نازک برش دهید. در کل باید حدود 10 فنجان پیاز خلال شده باشد. کارامل کردن پیازها رابا روغن زیتون و کره شروع کنید، دریک قابلمه 5 تا 6 لیتری ته ضخیم، 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون را روی حرارت متوسط ​​گرم کنید. پیازها را اضافه کنید و با روغن زیتون مخلوط کنید.

 

پیازها را مرتباً هم بزنید تا نرم شوند، حدود 15 تا 20 دقیقه. حرارت را تا متوسط ​​زیاد کنید. قاشق غذاخوری روغن زیتون و کره باقیمانده را اضافه کنید و تفت دهید، مرتباً هم بزنید تا پیازها شروع بـه قهوه اي شدن کنند، حدود 20 تا 40 دقیقه. مدت زمان بسته بـه قابلمه، اجاق گاز و پیاز شـما متفاوت اسـت.

 

شکر را بپاشید، کارامل شدن را تمام کنید و سیر را اضافه کنید، شکر «برای کمک بـه کاراملی شدن» و 1 قاشق چایخوری نمک بپاشید. بـه تفت دادن ادامه دهید تا پیازها خوب سرخ شوند، حدود 10 تا 15 دقیقه دیگر. سیر خرد شده را اضافه کنید و یک دقیقه دیگر تفت دهید.

 

قابلمه رابا ورموت یا شراب پاک کنید، شراب یا ورموت را بـه قابلمه اضافه کنید و تکه هاي‌ قهوه اي شده کف و کناره هاي‌ قابلمه را بتراشید ودر حین حرکت قابلمه را صاف کنید. آب گوشت، برگ بو و آویشن را اضافه کنید، آب، برگ بو و آویشن را اضافه کنید. روی حرارت ملایم قرار دهید، در قابلمه را بپوشانید و حرارت را کم کنید تا دم بکشد. حدود 30 دقیقه بپزید.

 

براندی را مزه دار کرده و اضافه کنید، با نمک بیشتری مزه دار کنید و فلفل سیاه تازه آسیاب شده را اضافه کنید. برگ بو را دور بریزید. درصورت استفاده براندی اضافه کنید. برش هاي‌ نان فرانسوی را برشته کنید، در حالی کـه سوپ در حال جوشیدن اسـت، یک تابه رابا کاغذ روغنی یا فویل بپوشانید و فر رابا دمای 450 درجه فارن هایت با یک توری دریک سوم بالای فر گرم کنید.

 

دو طرف نان فرانسوی یا برش هاي‌ نان باگت را بـه آرامی با روغن زیتون بمالید «در نهایت برای اینکار حدود یک و نیم قاشق غذاخوری روغن زیتون استفاده خواهید کرد». در فر قرار دهید و برشته کنید تا کمی قهوه اي شود، حدود 5 تا 7 دقیقه. از فر خارج کنید. نان تست ها را برگردانید و با پنیر گرویه رنده شده و پارمزان بپاشید. وقتی بـه زمان سرو نزدیک شد ان را بـه فر برگردانید و بپزید تا پنیر حباب دار و کمی قهوه اي شود. برای سرو، سوپ را دریک کاسه بریزید و یک نان تست پنیری را روی هر کاسه سوپ قرار دهید.

 

بهمن: گازپاچو

آینده نگر و گشاده روی، چیزی نیست کـه حداقل یکبار امتحان نکنید. بـه عنوان شورشی زودیاک، شـما همیشه از منظر جدیدی بـه چیزها نگاه می کنید. بنابر این، چرا ایده خودرا در مورد انچه سوپ بـه حساب می‌آید گسترش ندهید و گازپاچو را امتحان نکنید؟

 

این غذای سرد یک غذای اصلی در اسپانیا و پرتغال اسـت و دارای ترکیبی خوشمزه از سبزیجات تازه اسـت. این سوپ کلاسیک ساحلی رابا اضافه کردن سبزی هاي‌ تازه خرد شده برای یک پیچ و تاب روشن و با طراوت بـه اتمام برسانید.

سوپی که باید بر اساس ماه تولد خود بخورید

 

مواد لازم سوپ گازپاچو:

2 پوند گوجه فرنگی تازه «من از مخلوط گوجه فرنگی و گیلاسی استفاده کردم»

1 خیار انگلیسی، پوست کنده و بـه تکه هاي‌ بزرگ بریده شده اسـت

1 فلفل دلمه اي قرمز کوچک، هسته گرفته و بـه تکه هاي‌ بزرگ بریده شده اسـت

یک چهارم پیاز قرمز، پوست کنده

2 حبه سیر، پوست کنده

1/4 فنجان برگ ریحان تازه بسته بندی شده 

2 قاشق غذاخوری آب لیموی تازه

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون

کمی نمک کوشر و فلفل سیاه تازه خرد شده «اختیاری: و فلفل قرمز خرد شده»

 

طرز تهیه سوپ گازپاچو:

همه ی مواد را بـه مخلوط کن یا غذاساز بزرگ اضافه کنید و پوره کنید تا کاملا یکدست شود. «اگر همه ی مواد در ابتدا جا نیفتادند، می توانید نیمه اول مواد را پوره کنید، سپس بـه تدریج بیشتر بـه ان اضافه کنید، زیرا فضای بیشتری در معرض اسـت.» مزه کنید ودر صورت نیاز با نمک و فلفل اضافی و/یا آب لیمو مزه دار کنید. روی ان را بپوشانید و چند ساعت در یخچال بگذارید تا خنک شود. یا بلافاصله با چاشنی دلخواه سرو کنید.

 

اسفند: سوپ عدس نارگیل

اسفندی ها خیال پردازان زودیاک هستند. شـما یک جذابیت فریبنده دارید کـه میتواند برای برخی مست کننده باشد و برای برخی دیگر بـه سختی میتوان ان را شناسایی کرد. اما هیچ کدام از این ها هیچ نگرانی نیست. شـما اجازه نمیدهید نظرات دیگران شـما را از بـه جا گذاشتن نشان منحصر بـه فرد و خلاق خود در جهان باز دارد.

 

یک سوپ کاری عدس نارگیل غنی و خوش طعم درست بـه اندازه شـما طعم و مزه دارد. عدس پر از پروتئین شـما را سیر نگه می‌دارد، در حالی کـه نارگیل و لیمو ترش طعمی خوش‌حال می دهند. و از آنجایی کـه عاشق ساحل، امواج و همه ی چیزهای اقیانوسی هستید، این لذت گرمسیری برای گرم کردن شـما در حالی کـه آرزوی روزهای تابستانی را آرزو می کنید عالی اسـت.

 

سوپی که باید بر اساس ماه تولد خود بخورید

 

مواد لازم سوپ عدس نارگیل:

1 پیاز بزرگ

6 حبه هاي‌ سیر

1 زنجبیل 3 اینچی

2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل بکر

5 قاشق چایخوری پودر کاری

½ قاشق چایخوری فلفل کاین

1 13.5 اونس شیر نارگیل شیرین نشده

1 فنجان عدس قرمز تقسیم شده

½ فنجان نارگیل خرد شده شیرین نشده

2 قاشق چایخوری نمک کوشر، بـه علاوه بیشتر

1 اسفناج منجمد 10 اونس، ذوب شده

1 15 اونس قوطی گوجه فرنگی خرد شده

ماست ساده غیر لبنی یا شیر کامل «برای سرو، اختیاری»

 

طرز تهیه سوپ عدس نارگیل:

1 شماره پیاز را پوست گرفته و خرد کنید. 6 حبه سیر رابا قسمت صاف چاقوی خود له کنید. پوست بگیرید، سپس ریز خرد کنید. زنجبیل 3 اینچی رابا یک قاشق کوچک پوست بگیرید، سپس ریز خرد کنید. 2 قاشق غذاخوری را گرم کنید. روغن در فر بزرگ هلندی روی متوسط. پیاز را اضافه کنید و 6 تا 8 دقیقه مرتب هم بزنید تا شفاف شود.

 

سیر و زنجبیل را اضافه کنید و بپزید، مرتباً هم بزنید تا سیر شروع بـه طلایی شدن کند، حدود 5 دقیقه. 5 قاشق چایخوری اضافه کنید. پودر کاری و ½ قاشق چایخوری کاین را بپزید و مدام هم بزنید تا ادویه ها خوشبو شوند و شروع بـه چسبیدن بـه ته دیگ کنند، حدود 1 دقیقه.

 

نمک و 5 لیوان آب اضافه کنید. شیر نارگیل را هم بزنید تا ادویه ها شل شوند، سپس 1 فنجان عدس، ½ فنجان نارگیل رنده شده، 2 قاشق چایخوری را اضافه کنید.  روی حرارت متوسط ​​رو بـه بالا بگذارید بجوشد، سپس حرارت را کم کنید تا سوپ بـه آرامی بجوشد.

 

25 تا 30 دقیقه تا زمانی کـه عدس شکسته و سوپ غلیظ شود، گهگاه هم بزنید تا بپزید. در همین حال، 10 اونس را بردارید. اسفناج یخ زده را از بسته بندی ذوب کرده و بین دستان خود روی سینک فشار دهید تا آب اضافی ان خارج شود. بـه تخته برش منتقل کنید و درشت خرد کنید.

 

اسفناج  15 اونس را اضافه کنید. گوجه فرنگی را در قابلمه و هم بزنید تا ترکیب شود. مزه کنید و با نمک بیشتری مزه دار کنید. حدود 5 دقیقه بجوشانید تا طعم ها باهم مخلوط شوند. مزه کنید و دوباره با نمک بیشتری مزه دار کنید. سوپ را داخل کاسه ها بریزید. درصورت تمایل روی ان رابا ماست بریزید.

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه سوپ خوشمزه خامه بسیار عالی و تند

جدیدترین مطالب سایت