نودل نوعی غذای چینی همراه بادام زمینی و پیازچه

نودل نوعی غذای چینی همراه بادام زمینی و پیازچه

نودل نوعی غذای چینی

نودل يا رشته فرنگی یک غذای اصلی هست که از برش خمیر فطیر  به شکل‌هاي گوناگون تهیه می شود. نودل نوعی غذای چینی هست که به مدلهای زیادی می‌توان آن را درست کرد. این غذا خیلی هم سریع آماده می شود. در این مقاله طرز تهیه نودل چینی همراه بادام زمینی را به شما آموزش داده ایم.

 

به گزارش تالاب: نودل نوعی غذای چینی هست که به مدلهای زیادی میتوان آن را درست کرد. این غذا خیلی هم سریع آماده می شود. در این مقاله طرز تهیه نودل چینی همراه بادام زمینی را به شما آموزش داده ایم.

 

مواد لازم:

نودل ۲ بسته
مرغ «سینه» ۲ قطعه
بادام زمینی «بو داده شده و نمکی» ۱/۲ لیوان
سیر ۲ حبه
پودر سیر ۲ قاشق چای خوری
سس سویا ۳ قاشق غذا خوری
پیازچه به مقدار لازم
نمک و فلفل به مقدار لازم

 

نودل نوعی غذای چینی همراه بادام زمینی و پیازچه

طرز تهیه:

1. ابتدا سینه مرغ را خرد کنیدو آن را به خوبی بشوییدداخل آبکش قرار دهید تا خشک شود سیر را رنده کرده با مقداری نمک مخلوط کرده .وداخل مایه تابه روغن ریخته وتکه هاي مرغ را سرخ کنید.

 

2. بادام زمینی و سیر را به مرغ اضافه کرده و کمی تفت دهید. سس سویا را اضافه کرده و شعله را بسیار ملایم کنیدو نمک وفلفل و پودر سیر رانیز به انها اضافه کنید.

 

3. مقداری آب را به جوش آورده و نودل را به آن اضافه کنید و اجازه دهید در آب بجوشد تا مانند ماکارونی نرم شود.وقتی نودل پخته شد آن را آبکش کنید.ادویه مخصوص نودل«موجود در بسته بندی نودل»را به مواد گوشتی اضافه کنید.

 

4. داخل تابه اي مقداری روغن ریخته و نودل را به آن اضافه کنید و کمی تفت دهید و بعد مرغ را به آن افزوده و بعد از کمی تفت خوردن شعله را خاموش کنید.پیازچه ها را ریز خرد کرده و روی غذا بریزید و آن را برای سرو آماده کنید.

 

سایر نکات:

1» در صورت تمایل پیارچه را به همراه پیاز سرخ کنید.

2» اگر سس سویا در اختیار نداشتید این غذا را با سس کچاپ و مقداری سرکه سیب طبخ کنید.

3» در صورت تمایل مقداری پنیر رنده شده هم به غذا اضافه کنید.

4» دقت داشته باشید نودل اگر چندان در اب بماند به شدت خمیر میشود و قابل بهرهگیری نیست.

 

جدیدترین مطالب سایت