خرید و فروش در اینترنت

بهترین پارک های آبی سرپوشیده در سراسر جهان (23 پارک آبی)

بهترین پارک های آبی سرپوشیده در سراسر جهان (23 پارک آبی)

دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب چند مکان برای بازدید وجوددارد کـه نباید سفر بین المللی بعدی خودرا برای کاوش در بهترین پارک هاي‌ آبی سرپوشیده در جهان از دست بدهید. آیا از قبل هیجان زده هستید؟

 

بهترین پارک های آبی سرپوشیده در سراسر جهان

پارک هاي‌ آبی بی شک برجسته هستند. افسوس، موقعیت مکانی و آب و هوا دو محدودیت شدید هنگام مبادله با ماجراجویی هاي‌ مبتنی بر آب هستند. نگران نباش! ما، انسان‌ها، بسیار باهوش هستیم و هرگز اجازه نمی دهیم چیزی کـه نمی توانیم برای مدت طولانی از بازرسی خارج شود.

 

مهندسان، تکنسین‌هاي‌ بی‌هراس و خیال‌پردازان سرگرم کننده مجموعه وسیعی از پارک‌هاي‌ آبی سرپوشیده را در سرتاسر جهان برای ما فراهم کرده‌اند، جایی کـه دما هرگز کمتر از 80 درجه نمی شود، و جایی کـه رطوبت زیادی وجوددارد، و بتن خیس، جو خنثی با اتمسفر خنثی منعکس می شود.

 

صداهای لذیذ سوراخ کردن کودکان از سقف تقویت شده با فولاد طنین انداز می شود. بازدید از پارک هاي‌ آبی برای هر یک از انسانها می‌تواند یک ماجراجویی عالی باشد.

 

عکس های بهترین پارک های آبی سرپوشیده

 

1. پارک آبی جزیره گرمسیری

پارک آبی جزیره گرمسیری

 

این پارک آبی سرپوشیده حیرت‌انگیز مساحتی درحدود 710000 فوت مربع دارد ودر شهر کراوسنیک در کشور آلمان واقع شده اسـت. این پارک حق بزرگ‌ترین پارک آبی سرپوشیده جهان را حفظ میکند و بـه نظر می رسد تمایلی بـه جابه‌جایی این پارک در هر زمان ندارد.

 

نگهدارنده اي کـه این پارک آبی در ان قرار دارد در ارتفاع 351 فوتی باقی می‌ماند و عنوان بلندترین سالن مجردی جهان را حفظ می کند کـه هیچ ستون کمکی در هسته ندارد. این سازه بـه‌عنوان Aerium شناخته میشود و قبلاً برای کمک بـه عنوان آشیانه زپلین ساخته شده بود، اما همان طور کـه ثروت ان را در اختیار داشت، هواپیمای این آشیانه بزرگ ساخته شد تا در ان فرو ریخته نشده باشد و بعدا توسط یک شرکت مالزیایی خریداری شد و ادامه یافت.

 

در حال حاضر وارد پارک آبی شده اسـت. این شهربازی درخشان دارای یک جنگل بارانی، درختان نخل، ساحل، آواز پرندگان و از همه ی جالبتر، یک خورشید مصنوعی اسـت.

 

✅ مطالب مشابه: تفریحات فوق العاده هیجان انگیز در کشتی های کروز + عکس

 

2. پارک آبی جهانی

پارک آبی جهانی

این پارک آبی سرپوشیده بزرگ ترین در بین قاره آمریکای شمالی اسـت و یکی از مراکز خرید غول پیکر واقع در سراسر جهان، مرکز خرید وست ادمونتون اسـت. این پارک آبی در شهر ادمونتون کانادا قرار دارد و ظرفیت پذیرش حدود 40000 بازدیدکننده را دارد.

 

این یکی از بزرگ ترین استخرهای موج سرپوشیده در سراسر جهان اسـت کـه دراین پارک آبی باقیمانده اسـت و ادعا می کند امواجی تا ارتفاع 6 فوتی برخورد می کنند. دو سرسره آبی دراین پارک، Cyclone و Twister برای سرسره‌هاي‌ غول‌پیکر در پارک آبی مسابقه می دهند ودر ارتفاع 83 فوتی ادامه دارند. مساحتی درحدود 225000 فوت مربع را ادغام میکند.

 

3. پارک آبی کالاهاری Sandusky

پارک آبی کالاهاری Sandusky

 

این پارک آبی با مساحت باورنکردنی 173000 فوت مربع ودر Sandusky تاسیس شده اسـت و رکورد بزرگ ترین پارک آبی سرپوشیده جهان در ایالات متحده را حفظ می کند. بیشتر رعد و برق هاي‌ طبیعی بیرون بـه لطف این سیستم سقف منحصر بـه فرد استراحتگاه برای التیام بخشیدن بـه آن ها ارائه می شود ودر نتیجه، مهمانان می توانند در طول سال برنزه شوند. یک استخر بسکتبال، استخر موج، همراه با دو شبیه‌ساز موج‌سواری، تعداد کمی از ویژگی‌هایي اسـت کـه می توان در این جا تجربه کرد.

 

4. مرکز ملی ورزشهای آبی پکن

مرکز ملی ورزشهای آبی پکن

این پارک آبی با نام “مکعب آب” نیز شناخته می شود ودر ابتدا بـه عنوان وضعیت ورزش شنا برای المپیک تابستانی کـه درسال 2008 برگزار شد ایجاد شد. پس از پایان المپیک، نیمی از قسمت داخلی مرکز بازسازی شد. و بازسازی شد تا بـه عنوان یک پارک آبی مورد استفاده قرار گیرد.

 

این یکی از بهترین پارک هاي‌ آبی سرپوشیده در جهان اسـت و برای کسانی کـه بـه دنبال استراحتگاهی هستند کـه بتوانند در ان سفر های آبی ماجراجویی را تجربه کنند بسیار مناسب اسـت. دراین پارک آبی سرسره هاي‌ مختلف، مناطق آبگرم، وسایل سواری آبی و یک استخر موج وجوددارد. مساحتی درحدود 129000 فوت مربع را در بر میگیرد.

 

5. استراحتگاه کالاهاری ویسکانسین دلز

استراحتگاه کالاهاری ویسکانسین دلز

 

این شهر در محلی قرار دارد کـه توسط خود بـه عنوان “پایتخت پارک آبی جهان” ستایش شده اسـت. این پارک در مساحتی بـه وسعت 125000 فوت مربع پراکنده شده اسـت و تا زمانی کـه ساندوسکی باهم کنار بیاید، بهترین پارک آبی سرپوشیده در ایالات متحده اسـت.

 

یک زمین گلف و همچنین یک پارک موضوعی سرپوشیده، مسیرهای کارتینگ و همچنین سالن بولینگ نیز وجوددارد. سفر بـه این جا هیجان‌انگیزترین سفر خواهد بود، زیرا یکی از انواع ان اسـت و لذتی کـه می توان در این جا تجربه کرد از هیچ یک از پارک‌هاي‌ آبی در سراسر جهان قابل دسترسی نیست.

 

✅ مطالب مشابه: آشنایی با پارک های آبی ایران (تصاویر)

 

6. پارک آبی سرپوشیده Fallsview

پارک آبی سرپوشیده Fallsview

Fallsview IWP با داشتن رتبه ششم در فهرست بزرگ ترین پارک هاي‌ آبی جهان درسال 2020؛ می‌تواند در آبشار نیاگارا در انتاریو، کانادا واقع شود. تعداد زیادی سرسره آبی سریع بـه همراه یک استخر موج عظیم وجوددارد. همچنین ممکن اسـت کسی مجذوب ساحل فوق‌العاده‌اي باشد کـه بـه سبک جنگلی ساخته شده اسـت، و یک غذاخوری ساحلی بـه سبک کلوبی تبدیل شده اسـت. دارای مساحت داخلی حدود 90000 فوت مربع اسـت. مهم نیست کـه برای سفر تعطیلات خود بـه دنبال چه نوع مقصد آبی هستید.

 

این می‌تواند برای همه ی افراد سنی مناسب باشد. این مجموعه دارای طیف گسترده اي از سرسره هاي‌ آبی، استخرهای آبی با اندازه هاي‌ مختلف، استخرهای شنا با عمق متفاوت بر اساس گروه سنی افراد اسـت. بهترین چیز در مورد پارک آبی این اسـت کـه بـه طور انحصاری محافظ اسـت تا از هرگونه اتفاق ناگوار در هنگام تفریح در آب جلوگیری شود.

 

7. استراحتگاه کوهستانی بویین

استراحتگاه کوهستانی بویین

این یک استراحتگاه کوهستانی اسـت کـه حدود 88000 فوت مربع را در بر میگیرد، بی شک یکی از بزرگ ترین پارک هاي‌ آبی سرپوشیده در سراسر جهان اسـت. باورنکردنی در Boyne Mountain Resort در Boyne Falls در میشیگان، خلیج آوالانچ واقع شده اسـت. تعداد کمی از هیجان‌انگیزترین جاذبه‌هایي کـه میتوان انتظار داشت در این جا با ان‌ها روبه‌رو شود، استخر کودکان، رودخانه تنبل، جکوزی و شش سرسره آبی هیجان‌انگیز اسـت.

 

8. پارک آبی سرپوشیده Epic Waters

پارک آبی سرپوشیده Epic Waters

 

حدود یازده سرسره آبی دراین پارک آبی سرپوشیده تاریخی وجوددارد و همه ی انها در مساحت وسیع ان 80000 فوت مربع سهیم هستند. این در گراند پریری، تگزاس واقع شده اسـت و دارای بالاترین مسیر آبی داخل سالن در ایالات متحده اسـت.

 

همچنین می توان انتظار داشت کـه از یک رودخانه تنبل لذت ببرید، یک شبکه آبی کـه با آبفشان ها بی عیب و نقص اسـت، بـه علاوه با یک سطل اوج کـه حدود 300 تن از سرگرمی هاي‌ خیس را تحمل می کند. اسلایدهای مسابقه اي نیز وجود دارند و فهرست، همان طور کـه بیان می کنند، در واقع همان‌ گونه ادامه دارد.

 

9. کوکو کی واتر استراحتگاه

کوکو کی واتر استراحتگاه

 

این یکی از بزرگ ترین پارک هاي‌ آبی در سراسر جهان، کوکو کی واتر ریزورت اسـت، در استراحتگاه آبی کوکو کی واقع شده اسـت کـه می‌تواند در کوه لورل در نیوجرسی واقع شده و مساحت شگفت انگیزی بـه وسعت 55000 فوت مربع را در بر گیرد. جذاب‌ترین جاذبه این مکان «سوف طوطی» اسـت کـه طعمه‌اي فوق‌العاده برای بچه‌ها اسـت، جایی کـه میتوانند دراین پناهگاه پرآب بپاشند. توپ

 

10. استراحتگاه ماسانوتن

این تفرجگاه شگفت انگیز کـه در دره Shenandoah در ویرجینیا واقع شده اسـت. این بخشی از تفرجگاه بزرگ‌تر ماساناتن اسـت و شامل یک سطل غول پیکر بـه همراه هشت سرسره آبی اسـت کـه در شیب موسوم بـه Massanutten Meltdown ایجاد شده اسـت.

 

فلورایدر دراین پارک آبی در هر دقیقه حدود 50000 تن آب را جابه‌جا می کند تا امواجی بسازد کـه حتی خود اقیانوس نیز آرزوی ان را دارد. همچنین بر حوض قورباغه اي تأکید دارد کـه در ان بچه ها و کودکان نوپا می توانند سرگرمی هاي‌ شگفت انگیزی داشته باشند.

 

11. ماجراجویی بزرگ اسپلش

ماجراجویی بزرگ اسپلش

در پارک آبی سرپوشیده فرانسوی لیک در نزدیکی دنیای تعطیلات با سقف جمع شونده اي کـه در جنوب ایندیانا قرار دارد، بیشترین تجربه خانوادگی خودرا باهم بـه دست آورید. سفر بـه این جا برخی از بـه یاد ماندنی ترین خاطرات را از فرو رفتن در Pirate’s Plunder، پایین آمدن از سرسره آبی Jolly Roger Jetty، و بـه “کاسه توالت” افسانه اي ما، سرگرمی و بازی بسکتبال در تالاب گنج گم شده یا استراحت در رودخانه گم شده بـه همراه خواهد داشت.

 

در Big Splash Adventure. با میانگین 40000 فوت مربع؛ چیزهای سرگرم کننده زیادی برای انجام در پارک آبی وجوددارد. شـما هرگز نمی‌خواهید جاذبه هاي‌ دیگر ان؛ Shotz Lazer Tag و Wilstem را نادیده بگیرید. درگاه خانوادگی شـما در این جا در Big Splash Adventure “خوشمزه” خواهد بود.

 

✅ مطالب مشابه: خاص ترین پارک های دنیا «عکس»

 

12. پارک آبی لژ گرگ بزرگ

پارک آبی لژ گرگ بزرگ

نام گریت ولف لج با پارک‌هاي‌ آبی سرپوشیده قابل‌توجهی یکسان اسـت و ویژگی کاملاً جدید این رشته در لاگرانج، جورجیا از این قاعده مستثنی نیست. قلعه مکنزی را صعود کنید، یک قلعه تاثیر گذار چند سطحی با یک سطل 1000 تنی کـه پس از چند دقیقه آب می ریزد.

 

Triple Thunder کـه تازه وارد آمریکای شمالی و گریت شده اسـت، یک سرسره جهش یافته اسـت کـه قبل از این کـه شـما را بـه دو بشقاب پرنده مجزا برای چرخش بیشتر هدایت کند، شـما را بـه داخل مجرای گردباد می کشاند. وقتی میتوانید از بچه‌ها جدا شوید، حوض و جکوزی مخصوص بزرگسالان در انتظار شماست. تمام اقامت‌هاي‌ آخر شب در اقامتگاه شامل دو روز تفریح در پارک آبی اسـت.

 

پارک آبی سرپوشیده مکانی اسـت کـه فرد می‌تواند بـه تنهایی یا در جمع دوستان و خانواده از ان بازدید کند تا بـه سادگی یک دور کامل از تفریحات غافلگیرانه داشته باشد. پارک‌هاي‌ آبی در حال حاضر دراین زمان‌ها تجمع چندانی ندارند، و بـه دلیل ماهیت سرپوشیده‌شان، لازم نیست کـه در چه زمانی از سال قبل از جابجایی مکان‌هاي‌ حیرت‌انگیز فهرست‌شده در بالا برای استراحت و رها کردن بی‌قید و شرط، خودرا خسته کنید. آب تقریبا دقیقاً اضطراب و ناراحتی شـما را پاک می کند.

 

13. کوه المپوس

وقتی نوبت بـه یافتن بهترین مکان ها برای تفریح می رسد، ویسکانسین دل نمی‌تواند عقب بماند. این شهر بـه عنوان “پایتخت پارک آبی جهان” درنظر گرفته می شود کـه کاملاً محبوبیت این شهر را توجیه می کند. و در بین تمام پارک هاي‌ آبی جذاب، کوه المپوس جایگاه خاص خودرا مشخص کرده اسـت. این یک پارک آبی و فضای باز غول پیکر اسـت کـه دارای برخی از وسایل سواری با مضمون مارها و معماری جعلی رومی یونانی اسـت کـه کاملاً جذاب اسـت.

 

14. پارک آبی منطقه وحشی

پارک آبی منطقه وحشی

استراحتگاه قلمرو بیابان کـه بـه عنوان بزرگ ترین و یکی از بهترین پارک هاي‌ آبی سرپوشیده در جهان شناخته می شود، در سه ساختمان گسترده شده اسـت، بنابر این بـه عنوان بزرگ ترین پارک آبی در ایالات متحده شناخته می شود. این مکان کاملاً محبوب برای افرادی اسـت کـه بـه دنبال تفریح هستند. اگر هوس یک برنزه زیبا دارید، پس ساختمان گنبد آبی باید بازدید کنید. آن ها یک “Foil Tec” دارند کـه بـه شـما در تمام طول سال برنزه می شود بدون این کـه حتی از ان خارج شوید.

 

15. پارک آبی Schlitterbahn Galveston

این پارک آبی نه تنها در طول سالیان متمادی بـه دلیل انتخاب «بهترین پارک آبی سرپوشیده آمریکا» کـه توسط مجله Amusement Today انتخاب شده اسـت، جایگاه معتبری کسب کرده اسـت، بلکه یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای گردشگرانی اسـت کـه از سراسر جهان بـه این بهشت سفر می کنند.

 

باوجود رودخانه موج تورنت و سر خوردن سرعت، چه کسی دوست دارد بـه جای دیگری برود؟ مطمئن شوید کـه یکی از این یکی را بـه شـما اضافه کنید، باید پارک هاي‌ آبی سرپوشیده را در فهرست جهانی امتحان کنید!

 

16. هتل و پارک آبی Zehnder’s Splash Village

 

هتل و پارک آبی Zehnder’s Splash Village

توسط ویلیام و امیلی زندر درسال 1856 تأسیس شد، یک مقصد تعطیلات مشهور با موضوعی پر جنب و جوش باواریا. با گسترش ملک اصلی کـه نیمی هتل و نیمی پارک آبی بود، Zehenders با موفقیت نسخه بزرگتری از پارک آبی را ایجاد کرد کـه شامل کابانا، سرسره هاي‌ سرعتی و رافت سواری خانوادگی اسـت.

 

17. الج و پارک آبی تایمبر ریج

الج و پارک آبی تایمبر ریج

این هتل پارک آبی باشکوه کـه در فاصله 80 مایلی شیکاگو قرار دارد، دارای استخرها و سرسره هاي‌ متعدد بـه همراه آبشار بزرگ بهمن اسـت کـه می توانید از موسیقی و نورپردازی در پس زمینه لذت ببرید. برای بهره مندی از بهترین این پارک آبی، مهمانان مطمئناً می توانند در سوئیت هاي‌ زیبا اقامت کنند کـه می‌تواند چندین خانواده را بـه طور هم زمان در خود جای دهد. آیا نمی‌توانید صبر کنید تا خودتان یکی از بهترین پارک هاي‌ آبی سرپوشیده جهان را ببینید؟

 

18. پارک آبی بیابان در Smokies

پارک آبی بیابان در Smokies

در بین برترین پارک‌هاي‌ آبی در تنسی، این پارک آبی تفرجگاهی دارای وسایل تفریحی زیادی برای همه ی نوع مسافران اسـت، خواه خانواده یا زوج. یکی از اصلی‌ترین سفر های این جا، سرسره‌هاي‌ تریل توئیستر تیوب و دره فرار اسـت کـه اگر قصد بازدید از این پارک آبی باشکوه را دارید، باید ان را امتحان کنید. همچنین میتوانید اقامتگاهی را انتخاب کنید کـه این پارک آبی بـه ان متصل اسـت و مناظری عالی از محیط اطراف ارائه میکند.

 

19. پارک آبی داخلی و خارجی Oasis Sahara Sam

پارک آبی داخلی و خارجی Oasis Sahara Sam

این پارک آبی با تم منحصر بـه فرد بیابان آفریقایی، حدود 11 جاذبه برای سرگرمی شـما دارد. The Tut’s Twisters، با فعالیت مسابقه تشک اول سر، مطمئنا اوقات خوشی را برای شـما و افرادتان فراهم می کند. اگر این همه ی نیست، همیشه می توانید رودخانه تنبل کنگو بونگو یا کلئوپاترا کوو را حتماً امتحان کنید! برای امتحان یکی از ماجراجویانه‌ترین پارک‌هاي‌ آبی سرپوشیده جهان با دوستانتان هیجان‌زده هستید؟

 

20. Badeparadies شوارتزوالد

Badeparadies شوارتزوالد

این پارک باشکوه کـه توسط جوامع سنتی جنگل سیاه تأسیس شده اسـت، امکانات زیادی برای سرگرم کردن مهمانان دارد. سه بخش این پارک یعنی Galaxy Schwarzwald با حدود 20 سرسره، Palm Oasis کـه بیشتر مخصوص بزرگسالان و افراد بالای 16 سال اسـت و Palais Vital کـه یک پارک انتخابی پوشاک اسـت، مطمئنا بیشتر از شـما خواهد بود. دراین گوهر کوچک کشور آلمان انتظار میرود.

 

21. خلیج دورگه

خلیج دورگه

یکی از معدود مکان‌هایي کـه می توانید پس از ان ترن هوایی‌هاي‌ پرپیچ و خم و هیجان‌انگیز با مردم خود خنک شوید، حال‌وهوای ساحلی این پارک آبی سرپوشیده، تجربه آرامش‌بخش نهایی را ارائه می دهد. با سرسره‌هاي‌ لوله‌هاي‌ گرمسیری و ترن آبی خط لوله، این مکانی اسـت کـه میخواهید برای احیای حواس خود بـه آنجا بروید. فعالیت هاي‌ زیادی برای بچه ها نیز وجوددارد! آیا قصد دارید بـه زودی از یکی از هیجان انگیزترین پارک هاي‌ آبی سرپوشیده جهان دیدن کنید؟

 

22. پارک آبی ویسمار

پارک آبی ویسمار

این پارک آبی مملو از سرگرمی کـه بـه خاطر استخر موجی و سونا با شکوه 4000 فوت مربعی شهرت دارد، همان چیزی اسـت کـه شـما امیدوارید تابستان‌ها برای شنای آرامش‌بخش در آب پیدا کنید. علاوه بر این، می توانید بچه‌ها را بـه منطقه آب‌پاشیدن ببرید کـه منحصراً برای بچه‌ها حک شده اسـت تا از ساختار منحصر بـه فرد بالا رفتن از کشتی دزدان دریایی لذت ببرند و والدین فقط روی صندلی‌هاي‌ گرم شده خود بنشینند و استراحت کنند!

 

23. ریزورت چولا ویستا

چه چیزی می‌تواند بهتر از بازدید از یک پارک آبی واقع در نزدیکی رودخانه جذاب ویسکانسین، همچنین داشتن یک هتل افسانه با تقریبا 620 اتاق باشد؟ جواب چیزی نیست. یکی از دیدنی‌ترین پارک‌هاي‌ آبی سرپوشیده جهان، پارک آبی ریزورت چولا ویستا فقط بـه روی میهمانان استراحتگاه باز اسـت و دارای طولانی‌ترین ترن آبی سرپوشیده جهان بـه همراه 13 سرسره اسـت.

 

✅ مطالب مشابه: بهترین پارک های تفریحی جهان + عکس

 

در پایان

ما فهرستی از هیجان انگیزترین و بـه یاد ماندنی ترین پارک هاي‌ آبی سرپوشیده در سراسر جهان را مرتب کرده ایم. می توانید یکی از مقاصد ذکر شده در بالا را برای گذراندن تعطیلات هیجان انگیز در مکانی محصور از آب و سرسره انتخاب کنید تا شـما را بـه اوج لذت، هیجان و ماجراجویی بی بدیل ببرد کـه مطمئناً آرزوی تکرار ان را خواهید داشت.

 

همه ی مکان‌هاي‌ پارک آبی کـه فهرست کرده‌ایم در نوع خود در بالای بهترین مقصدهای تعطیلات فهرست شده‌اند. بنابر این، یک سفر بین المللی را برنامه ریزی کنید تا دراین پارک هاي‌ آبی با خانواده و دوستان خود یک تجربه آرامش بخش داشته باشید!