چطور بفهمیم فال و طالع بینی ما درست است؟

چطور بفهمیم فال و طالع بینی ما درست است؟

آیا فال یا طالع ما درست است ؟

چگونه باید فهمید که فال یا طالع بینی ما راست است و به حقیقت نزدیک است.

فال و طالع بینی , هزاران سال پیش آسمان شب برای مردم نسبت به امروز اهمیت بیشتری داشت. انها نقوش به‌هم ریخته ستارگان رابه‌عنوان تصویری از جهان زمینی می‌پنداشتند و اسم اشیا و قهرمانان افسانه‌اي و بیش از هرچیز جانوران موردعلاقه و احترام خود رابه این نقوش آسمانی می‌دادند.

تالاب : علاوه بر این، آن ها به فرایندهایی كه در آسمان شكل می گرفتند هم دقت می‌كردند. آن ها مشاهده می‌كردند چگونه ماه بطور منظم و به تناوب تغییرشكل میدهد.

و این نكته را دریافتند كه تعدادی از ستاره‌هاي درخشان متمایز از غالباً ستارگان دیگر حركت می‌كنند و آن ها را ستاره‌هاي مهاجر و سیاره‌ها نامیدند و با اشتیاق می خواستند بدانند كه این بازی‌هاي آسمانی منحصربه‌فرد چه معنا و مفهومی برای انها می تواند داشته باشد.

بعنوان مثال مصریان از زمان خیلی قدیم رابطه قابل اعتمادی میان پدیده‌هاي آسمانی و فرایندهای زمینی یافته بودند. اینگونه بود كه طالع‌بینی به وجود آمد، شبه علمی كه در آن انسان براساس حالات ستارگان به ظاهر میتواند آینده را پیشگویی كند.

آنچه ما امروز بعنوان طالع‌بینی یا علم ستاره‌خوانی می‌شناسیم، ریشه تاریخی‌اش به راهبان بابلی در زمان باستان برمی‌گردد. یونانیان و سپس رومیان دانش و آگاهی خودرا دراین‌باره از بابلی‌ها به دست آوردند و آنرا توسعه دادند.

به گزارش تالاب : به هر حال در زمان باستان طالع‌بینان یا منجمان تنها به پیشگویی سرنوشت شاهان می‌پرداختند اما از حدود 2هزار سال قبل به تعبیر و تفسیر آینده مردم عادی نیز پرداختند.

انها برای این كار آنچه را كه اصطلاحا طالع‌نما نامیده میشد ودر آن حالات سیاره‌ها در لحظه تولد شخص كشیده شده است را تهیه می‌كردند و بعد ازآن، براساس حركت ستاره‌ها سعی می‌كردند آینده فرد را پیش‌بینی كنند.

چطور بفهمیم فال و طالع بینی ما درست است؟

علتی به اسم تنبلی
یكی از علل رواج طالع‌بینی و فالگیری در عصر حاضر این است كه انسان امروزی نسبت به انسان‌هاي زمان گذشته تنبل‌تر شده است. یكی دیگر از این علل، احساس تنهایی است كه گریبان قسمت عمده‌اي از مردم روی زمین را گرفته است و یكی دیگر از این عوامل القا است.

تنهایی، ناراحتی خیال، توانایی نداشتن در ایجاد رابطه با دیگران، نیاز به پیشرفت و موفقیت در كار، حل مسائل عشقی، عاطفی و زناشویی باعث میشود گاه افراد تحصیلكرده و روشنفكر هم تحت القائات دیگران دست به دامان این مسائل شوند و نداشتن قدرت و توانایی خودرا برای حل مشكلات به این صورت ابراز دارند.

درواقع به همان نسبت كه مشكلات فردی و اجتماعی انسان زیاد شده به همان نسبت هم از میزان صبر و وقت او كم شده است و میـــخواهد به هرنحوی كه شده راه‌حلی برای مشكلاتش بیابد.

مجله تالاب : طالع‌بینی در گذشته بعنوان علمی غیر قابل انكار وجود داشت و این علم شاخه‌هاي گوناگونی مانند تعبیرخواب و پیشگویی آینده جهان را دربرمی‌گرفت.

همانگونه كه در حکايت‌هایي به نقل از قرآن كریم و احادیث آمده كه پادشاهان یك عصر توسط ستاره‌شناسان دربار از نابودی حكومت خود اطلاع پیدا می‌كردند. مانند تولد حضرت موسی‌«ع»كه فرعون بعد از شنیدن این پیشگویی دستور داد، همه ی كودكان پسری كه به جهان می آیند را بكشند.

همین‌طور منجمان در مورد ولادت پیامبران دیگر هم پیشگویی‌هاي دقیقی داشته‌اند كه به هیچ‌عنوان نمیتوان نقصی در آن ها یافت و این واقعیت را زیرسؤال برد و آنرا انكار كرد.

چطور بفهمیم فال و طالع بینی ما درست است؟

طالع‌بینی علم است یا خرافات

نمی شود همه ی پیشگویی‌ها را رد كرد
فال و طالع‌بینی موضوعی است كه همه ی ما كم و بیش با آن سروكار داشته‌ایم و سؤالات زیادی دراین رابطه بی‌پاسخ مانده كه: آیا فال فقط یك سرگرمی است؟ طالع‌بینی علم است یا خرافات؟ چرا برخی‌ها به طالع‌بینی اعتقاد مخصوصاً دارند؟

پدیده فال و طالع‌بینی در زمان مختلف و اقصی نقاط جهان به گونه‌اي مختلف وجود داشته و دارد مانند فال بودا در هند، فال اي- چینگ در چین و فال قهوه از جمله فال‌هاي مشهور جهانی هستند كه جزو اسناد تاریخی سرزمین‌شان به‌شمار می آیند. در كشور ما هم فال حافظ از احترام و اعتبار مخصوصاً‌اي برخوردار است.

در واقع فال و طالع‌بینی روش‌هایي هستند برای شناخت آینده و به این علت افراد به انها روی می‌آورند كه از اتفاقی كه در آینده ممكن است رخ بدهد باخبر شوند.

اما باید به این باور برسیم كه تخته سیاهی در آسمان نیست كه آینده ما را در آن نوشته باشند و سرنوشت ما به دست خودمان نوشته می شود چنانچه در قرآن کریم آمده است که سرنوشت هر قوم در دستان خود آن قوم است.

ما معتقدیم آینده نوشته نشده، سرنوشت و تقدیر هم اكنون درحال نگارش است، پس كسی نمیتواند از انچه نوشته نشده به ما خبری بدهد. ولی از جهت دیگر نمی توانیم منكر پیشگویی‌هاي بزرگ تاریخ بشری هم، شویم. درواقع این مسائل را نمی توان به‌طور كلی رد كرد ولی اثباتش هم بسیار مشكل است.

اگر مثبت‌اندیش باشیم، می توان آنرا جزء فراعلم قرار داد و اگر منفی‌نگر باشیم بگوییم خرافاتی بیش نیستند.

چه زمان میتوانید از طالع‌بینی استفاده بكنید

نكته مهم در مورد طالع‌بینی و فال این است كه هنگام فال گرفتن میتوانیم بفهمیم چیزی را كه در ذهن داریم قابل اجراست یا خیر و اگر طالع ما بد بود چه كنیم؟
بسیاری افراد وقتی طالع‌شان بد می آید از خواسته خود انصراف می دهند.

مثلاً اگر برای قبولی در كنكور قصد می‌كنند و بد می آید و آن وقت می گویند، پس درس خواندن دیگر بی‌فایده است چون رد شدن خودرا حتمی می دانند. 

اما باید باور داشته باشیم طالع‌بینی تقدیر ما نیست و وقتی بد شد باید شاد باشیم كه از ناخودآگاه خود با خبر شدیم و دانستیم آرزوی ما با باورهای درونی ما در تضاد هستند.

پس وظیفه ما این است كه باور خودرا تغییر دهیم نه اینكه از آرزوی خود دست بكشیم، مگر آنكه آن خواسته برای ما اهمیت چندانی نداشته باشد. ولی اگر اهمیت دارد وظیفه داریم باورهای خودرا نسبت به چیزی كه برای ما بد آمده، تغییر دهیم.

همینطور اگر طالع ما خوب بود باید بدانیم كه بیان می‌كند تصویر ذهنی ما درست است و تا زمانی كه این تصویر ذهنی ماست رخداد دلخواه ما انجام می شود و اگر تغییر كند آینده هم تغییر می‌كند.

در هرصورت انسان باید به خدای بزرگ و متعال توكل كند و سپس از تحمل و منطق خود استفاده كند تا بتواند بهتر تصمیم بگیرد و از عواقب اعتماد به طالع‌بینی چه خوب باشد چه بد در امان بماند.

چطور بفهمیم فال و طالع بینی ما درست است؟

فال و طالع بینی

چرا آدم‌ها طالع‌بینی را دوست دارند؟
1- از دیدگاه روانشناسی طالع‌بینی جاذبه‌اي بسیار قوی به شمار میرود، زیرا درمورد شخصیت و طبیعت افراد بحث می‌كند، بنابر این به موضوع جالبی برای سرگرمی افراد مبدل میشود.

2- طالع‌بینی را می توان راه فرار مناسب برای افرادی دانست كه می خواهند به هر نحوی شده از تصمیم‌گیری شانه خالی كنند و از طالع‌بینی بعنوان كمكی برای تصمیم‌گیری استفاده كنند.

درواقع آن ها هر تصمیمی را بهتر از بی‌تصمیمی میدانند و طالع‌بینی كمك می‌كند تا انها تصمیمی بگیرند حتی اگر به ضررشان باشد.

3- برخی ها هرگاه با سؤال گیج‌كننده‌اي روبه‌رو شده‌اند و نتوانستند بطور منطقی و ساده به آن پاسخ دهند به طالع‌بینی مراجعه می‌كنند. مثلاً آیا ازدواج این 2نفر حتماً پیروز خواهد بود؟

آیا شروع یك كار تجاری با موفقیت همراه خواهد بود؟ یا سؤالاتی از این دست كه فكر می‌كنند فقط طالع‌بینی میتواند به آن ها پاسخ دهد.

4- كسانی كه در زمینه طالع‌بینی فعالیت می‌كنند بیشتر اوقات خودرا در موقعیتی رازآمیز می بینند. موقعیتی مخصوصاً كه با علوم غریبه در تماس است. انها از علائم عجیب استفاده می‌كنند، جدول‌هاي نجومی رابه كار می گیرند و همواره احساس می‌كنند بر نیروهایی احاطه دارند كه برای علم ناآشناست. این مسائل برای دیگران جاذبه دارد و انها رابه خود جذب می‌كند.

منبع:ghazalak69.blogfa.com

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت