بروزرسانی : 19 شهریور 1402

با بلند ترین درخت زنده ی دنیا بیشتر آشنا شوید

با بلند ترین درخت زنده ی دنیا بیشتر آشنا شوید

با بلند ترین درخت زنده ی دنیا بیشتر آشنا شوید

درخت زنده ای که تاحالا زنده است را به شما میخواهیم معرفی کنیم در ادامه با بلند ترین درخت زنده ی دنیا بیشتر آشنا شوید و سایت تالاب را دنبال کنید.

به شما مرتفع ترین درخت که در حال حاضر روی کره زمین است را معرفی می کنیم تا به معجزه های جهان هستی پی ببرید. همواره ثبت “ترین‌ها” در تاریخ از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و طرفداران خاص خود را دارند. امروز می خواهیم شما را با بلند ترین درخت جهان آشنا کنیم. این درخت که”هیپریون”نام دارد با 3 متر ارتفاع بیشتر، رکورد درختی با نام “غول بزرگ استراتوسفر” که ارتفاع 112،5 متر را شکسته است.

جالب است بدانید غول بزرگ استراتوسفر دو برابر بلند تر از مجسمه آزادی است. طبیعت شناسانی در جستجو های خود به کمک ابزار لیزری موفق به کشف”هیپریون” به ارتفاع 115،5متر شدند.دانشمندان به منظور اندازه گیری دقیق این درختان از طناب های بلند استفاده کردند که از بالاترین نقطه تا پایین ترین بخش درخت را پوشش دهد

که پس از ساعت ها تلاش توانستند اندازه واقعی این درخت را بیابند و در نهایت اعلام کردند که ارتفاع واقعی هیپریون، 115،54 متر است.این درخت را از این جهت که در دهه 70 میلادی در چند متری آن تمامی درختان اطرافش قطع شدند، درخت خوش شانسی می دانند. طبق گفته «استیو سیلت” هیپریون ” به سن انسانی، حدود 20 سال سن دارد.

گفتنی است؛ محل دقیق قرارگیری این درخت به جهت در امان ماندن از دسترسی و هجوم گردشگران تاکنون اعلام نشده است.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت