جستجو در تالاب

رکوردهای جالب و عجیبی حیوانات در کتاب گینس

رکوردهای جالب و عجیبی حیوانات در کتاب گینس

رکوردهای عجیبی حیوانات در کتاب گینس

تنها انسان ها در کتاب کتاب گینس نام خود را ثبت نکرده اند بلکه نام حیوانات عجیبی نیز وجود دارد که میتوان نام برد آلبوم از این نام ها برای شما عزیزان فراهم نموده ایم

 

رکوردهای کتاب گینس فقط مربوط به انسانها نمی باشند بعضی از این رکوردها را حیوانات به ثبت رساندند که شما از این رکوردها بی خبرید ما در این مطلب دوست داریم این رکوردها را برای شما دوستان عزیز بازگو نماییم
در ادامه این مطلب، ۱۰ مشابه از عجیب ترین رکوردهایی که حیوانات در کتاب کتاب گینس به ثبت رسانده اند

 

را برایتان نوشته ایم که بسیار دیدنی دقت میباشند.
به طور مثال میتوان به طوطی ۲۵ ساله اي اشاره کرد که میتواند در عرض یک دقیقه، درب چندین قوطی نوشابه را باز کند، توپ بسکتبال را درون تور بیندازد یا حتی اسکیت بورد سواری نماید.

 

یا به سگی اشاره کرد که درازی گوش هایش از بلندی قد کوتاه ترین انسان روی زمین اکثر هست.

 

پر پشم ترین گوسفند دنیا

رکوردهای جالب و عجیبی حیوانات در کتاب گینس

از گوسفندی که در نزدیکی پایتخت کشور استرالیا، یعنی کانبرا پیدا شده بود، بالغ بر ۴۰ کیلوگرم پشم چیده شده که همین امر این حیوان را به پر پشم ترین گوسفند زنده جهان بدل کرده هست.

افرادی که این گوسفند را پیدا کرده اند، نام «کریس» روی آن گذاشته اند و در این باره گفته اند این حیوان به علت سنگینی بیش از حد پشم هایش قادر نبوده به درستی حرکت کند.
گفته شده بود که احتمالا بیش از ۵ سال پشم هاي این حیوان چیده نشده باشد.

کریس در حال حاضر رکورددار پر پشم گوسفند جهان هست.
پیش از آن، گوسفندی به نام «بیگ بِن» که در سال ۲۰۱۴ در نیوزیلند پیدا شده بود، با ۲۹ کیلوگرم پشم، سردمدار این رکورد بود. بیگ بن در کشور خود محبوبیت زیادی داشت به طوریکه تا پیش از مرگش در سال ۲۰۱۱ به سوژه تعداد زیادی از کتاب هاي کودک در نیوزلند تبدیل شده بود.

 

بلندترین شاخ افقی

رکوردهای جالب و عجیبی حیوانات در کتاب گینس

«جوئه سدلاکت»، مزرعه دار ساکن ایالت کانزاس، نام گاو خود – J’s Bluegrass – را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسانده هست. بلوگرس، شاخ بلندی به اندازه ۳ متر دارد که در بین گاوهای شاخ بلند جهان، پیشگام به شمار می‌رود.

 

سدلاکت در مورد این گاو بیان داشته که ۵ تا ۶ نسل پیش از آن نیز شاخ هایي به همین بزرگی داشته اند و این ویژگی کاملا موروثی هست.

 

بزرگ ترین گاو دنیا

رکوردهای جالب و عجیبی حیوانات در کتاب گینس

گاوی موسوم به «بلوسوم» با اندازه تقریبی ۱٫۸ متر بعنوان بزرگترین گاو جهان نامش در کتاب کتاب گینس ثبت شده هست. گرچه باید اشاره کنیم که «بلوسوم» ۱۳ ساله، در حال حاضر زنده نیست اما در سال ۲۰۱۴ میلادی توانست با وزن حدود ۹۱۰ کیلوگرمی نام خود را برای قد بسیار بلندش در گنیس ثبت کند.

 

بد نیست بدانید که گاوهای هلشتاینِ بالغ، به طور میانگین ۷۰۰ کیلوگرم وزن دارند.

 

بلندترین گوش در میان سگ ها

رکوردهای جالب و عجیبی حیوانات در کتاب گینس

 

«هاربور»، سگ هشت ساله اي از نژاد Coonhound و ساکن شهر کلرادو هست که به علت داشتن گوش هاي بسیار بلند نامش در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده هست. گوش هاي چپ و راست این حیوان به ترتیب ۳۱٫۱ و ۳۴٫۲ سانتی متر اندازه دارند.

 

دیدنی هست بدانید مجموع اندازه هر دو گوش هاربور از قد کوتاه ترین مرد جهان «۵۹٫۶ سانتی متر» بلندتر هست.

 

طولانی ترین مسیر طی شده توسط سگ اسکیت سوار

 

رکوردهای جالب و عجیبی حیوانات در کتاب گینس

 

«اتو» نام سگ بولداگ انگلیسی هست که توانسته طولانی ترین مسیر تعیین شده توسط انسان را با اسکیت بورد طی کرده و نام خود را در کتاب رکوردهای جهانی به ثبت برساند.

این بولداگ سه ساله، سوار بر اسکیت از میان پاهای ۳۰ انسان که پشت سر هم و در یک صف ایستاده اند، بدون این که به انها برخورد نماید، عبور میکند. او این رکورد را در سال ۲۰۱۵ در پرو به ثبت رساند.

 

پر سرعت ترین لاک پشت جهان

رکوردهای جالب و عجیبی حیوانات در کتاب گینس

 

همۀ ما لاک پشت را حیوانی بسیار کند و کم حرکت فرض می‌کنیم، اما «برتی» یک لاک پشت اهل کارولینای شمالی با حرکت خود با سرعت ۹۶۶ متر در ساعت همۀ این فرضیه ها را بر هم ریخته هست. این رقم یعنی دو برابر سریع تر از حرکت نرمال بقیه لاک پشت هاي جهان.
با این تفاسیر باید گفت که «بِرتی» می‌تواند یکصد متر را در عرض ۶ دقیقه طی کند.

 

طوطی ای که متخصص پرتاب توپ در تور بسکتبال است

 

رکوردهای جالب و عجیبی حیوانات در کتاب گینس

 

اسلم دانک برای انسان ها هم عمده آسان نیست چه برسد به پرنده اي همانند طوطی. «زاک»، یک طوطی ۲۵ ساله هست که جولی و اد وی را آموزش داده و قادر هست با سرعت عمده بسکتبال نقش بازی کرده و در یک دقیقه چندین بار توپ را درون تور بیندازد.

 

افراد یاد شده در طول ۲۲ سال قبل، انواع حرکات ورزشی و نمایشی را به طوطی خود آموخته اند که از جمله می‌توان به اسکوتر، اسکیت برد، بلند کردن پرچم و … اشاره کرد. این طوطی اضافه بر اسلم دانک، برای باز کردن بیشترین درب قوطی سودا در عرض یک دقیقه نیز نامش در کتاب گینس ثبت شده هست.

 

درازترین مار گرفته شده توسط انسان

 

رکوردهای جالب و عجیبی حیوانات در کتاب گینس

 

یک مار پیتون زنبوری با درازای ۷٫۶۷ متری که به کمپانی فول مون پروداکشن در کانزاس سیتی تعلق دارد،
بعنوان بلندترین مارِ در اختیار انسان نامش در رکوردهای گینس ثبت شده هست.
غذای اصلی این خزنده ۸ ساله را حیواناتی همانند خرگوش، گراز یا گوزن تشکیل میدهد که هر دو هفته یکبار برایش سرو می‌شود.

 

درشت ترین چشم در میان سگ ها

 

رکوردهای جالب و عجیبی حیوانات در کتاب گینس

 

بوستون تریر ۴ ساله سفید رنگ به نام Bruschi که به همراه صاحب خود، ویکتوریا رید، در تگزاس زندگی میکند، به علت داشتن درشت ترین چشمان سگ با قطر ۲۸ میلی متری نامش در کتاب کتاب گینس ثبت شده هست.

 

قد کوتاه ترین گاو جهان

 

رکوردهای جالب و عجیبی حیوانات در کتاب گینس

 

در سال ۲۰۱۴ میلادی، این گاو ۶ ساله که «منیکایم» نام دارد بعنوان کوتاه ترین گاو جهان نامش در کتاب گینس به ثبت رسید. این حیوان فقط ۶۱٫۵ سانتی متر قد دارد.

این پستاندار در آتولی در جنوب هندوستان ساکن هست و با این که تغذیه آن با دیگر گاوها برابر هست اما ذاتا کوتوله محسوب شده و توان رشد اکثر از این اندازه را ندارد.

 

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
قبل از مرگ زندگی کن ! (فیلم)
قبل از مرگ زندگی کن ! (فیلم)